Koniec sveta v roku 2012. Čo si o tom myslíte?

vivere
29. dec 2008

Na úvod pre zopakovanie a väčší prehľad si spomeňme niektoré fakty. Antické civilizácie verili, že existuje planéta, ktorá prechádza okolo Zeme v obrovských časových intervaloch, viac ako niekoľko tisíc rokov.

Antickí Máyovia nazývali túto planétu Nibiru, Egypťania ju nazývali "planétou miliónov rokov" a Babylónčania ju nazvali Marduk, podľa svojho Boha. Táto planéta obieha proti smeru hodinových ručičiek (opačne ako všetky ostatné planéty). Nibiru je približne 5x väčšia ako Zem, čo z nej robí dobre viditeľný objekt na oblohe.

Niektoré antické texty tvrdia, že Nibiru prechádza okolo Zeme raz za 3600 rokov, iné tvrdia, že každých 10500 rokov. Hinduistické náboženstvo je presvedčené, že bohovia prišli na Zem v posvätnom roku 430 000 PNL. Tu veci začínajú byť zaujímavé.

V knihe Genesis (6:3YHWH) Boh povedal Noemu - "Môj duch nebude stále ako človek. Odteraz budú jeho roky 120." Ak teraz vydelíme 432 000 / 120, dostaneme 3600 rokov - presne obdobie, ktoré označovali Máyovia za revolúciu okolo Zeme.

Otázkou teraz ostáva, kedy sa Nibiru vráti a prejde okolo Zeme a čo spôsobí? Existuje istá antická legenda, ktorá opisuje (temný deň), keď zavládne na Zemi počas celého dňa tma. Mohla by byť gravitácia Nibiru tak silná, že keby prechádzala okolo Zeme, spôsobila by zastavenie rotácie Zeme, tým pádom aj dlhšiu tmu na jednej strane a deň na druhej strane ? Pozrime sa na našu časovú os:

Rok 12 388 PNL - Svetová potopa (Noeova archa...)

Rok 8788 PNL - Začiatok doby kamennej

Rok 5188 PNL - Ďalšia svetová kasatrofa, po ktorej vznikla Sumérska civilizácia

Rok 1588 PNL - Legenda o temnnom dni

Rok 2012 NL - ???

Ako ste si mohli všimnúť, tieto udalosti sa odohrávali každých 3600 rokov - čo presne sedí na obežnú dráhu Nibiru. Gravitačná príťažlivosť Nibiru by mohla spôsobiť obrovské vyše 500 metrové vlny, presne ako hovorí Biblia (genesis:6:99)

Tak sme si všetko zopakovali, poďme sa venovať tomu, čo má byť podstatou tohto článku. NASA má na svojej webovej stránke rôzne pohľady na spomínanú planétu. NASA nám tají pravdu ohľadom tejto planéty a aj to, že by sa mohla v roku 2012 vrátiť. NASA vyhlásila, že síce existuje "planéta X", ale vlastne to nie je planéta, ale kométa. Neskôr planétu X nazvala Sedna. NASA vyhlasuje, že Sedna je menšia ako Pluto a obieha okolo Zeme raz za 10500 rokov v bezpečnej vzialenosti 950 miliónov kilometrov. Je možné, že ako observatóriá na Zemi objavili prichádzať planétu Nibiru, NASA úmyselne vytvorila zmätok a označila spomínanú planétu za Sednu.

V januári 2005 NASA vypustila satelit s malou jadrovou hlavicou "deep impact", ktorý mal zasiahnuť kozmické teleso Temple 1, 4. júla 2005, v čase, keď prechádzalo medzi Jupiterom a Marsom. Údajne sa malo jednať o nácvičný výstrel pre prípad, ak by sa na Zem skutočne rútilo nejaké teleso. Čo je na celom pokuse divné, "deep impact" bol namierený na teleso medzi Marsom a Jupiterom - presne do miest, kde by mala prechádzať Nibiru. Prečo robí NASA takéto prípravy ? Zrejme na tom niečo bude...Ak by na Zemi zavládla apokalypsa, spôsobilo by to obrovský chaos, hladomor a boj o každý kúsok jedla.

Môže byť aj to je dôvodom, prečo Bush napadol Irak. Bál sa, že Saddam by vyrobil atómové zbrane ešte pred rokom 2012. V čase veľkej paniky a chaosu, by mohol Saddam zaútočiť na USA. Spojené štáty zrejme zaútočia z rovnakého dôvodu aj na Irán a Južnú Kóreu, až kým nezastavia všetky plány ostatných štátov postaviť atómové zbrane ešte pred rokom 2012.

Čo sa stane, keď bude Nibiru prichádzať ? Odkloni ho mega-jadrový projektil ? Máme vôbec nejakú šancu ? Bude to NASA, ktorá zachráni ľudstvo ? Sú tieto obavy vôbec opodstatnené ?
(www.mysteria.sk)

co si o tom mysite???

fifi284
15. nov 2012

@voskovka a ak už spomínaš spectrum a iné kanály, tak k tomu len toľko, že nie raz som práve na týchto kanáloch pozerala pár dobrých prírodovedných dokumentov a veru, dosť často sa spomínalo, že zem smeruje k záhube... A tomu verím. Veď sa tu dlhé roky nič dobré nedeje...

didda139
15. nov 2012

ahojte,teraz som pozerala na nete o tom nulovom pasme a vedci tam tvrdia ze ziadne nulove pasmo ani nieje a ze asa nemame bat ale pobavit,tak neviem.V kutiku duse sa bojim ale inac tomu moc neverim

dannii
15. nov 2012

@didda139 neboj sa,zi a kasli na to,ak ti to spravi dobre,pokupuj si zasoby,nech mas dusicku na mieste a bude dobre,ved ked sa nic neudeje,co sa aj neudeje,zasobky pominas 😉 😉 😉

evaviki
16. nov 2012

diskusiu nectu, nema to vyznam.. ale mam len maly dotaz, sirenie poplasnej spravy je trestny cin.. 😀

maruska24
16. nov 2012

jeeeeežiš, aby som si už pobalila všetky svoje veci a išla si posledné dni užiť niekam do Karibiku 😀 😀

len pre info, už som čítala aj také, že mayovia nemohli ďalej tesať kalendár, lebo objavili čaro papiera a atramentu 😀 a to bolo predsa len pohodlnejšie 🙂

miggi83
16. nov 2012

@maruska24 hahahahhahahhahahahahahahahahahahaha tak toto ma fakt rozosmialo 😀

miskakyska
16. nov 2012

.....tetky,treba vam viacej roboty naložiť aby ste nemali kedy čítať internetové klebety 😀 😀 človeku nahánate zbytočne hrôzu.......admin by nemal také témy ani uverejňovať 😠

didda139
16. nov 2012

ja by som inak na to kaslala,bola by som v robote ale teraz ked mam malu taka som viac taka uzkostliva 🙂

voskovka
17. nov 2012

@maruska24
@miskakyska
@evaviki
@dannii takze vitajte na jednej lodi.ale opovazte sa ist na tu inu lod kde je väčsina zien z tejto diskusie ako bolo spomenute... 😀

voskovka
17. nov 2012

http://tvnoviny.sk/sekcia/spravy/zahranicne/na-...
uz ste sa zbalili????treba si ist miestecko vyhriat kym nebude fakt plno..... 😀 😀 😀 😀

maruska24
17. nov 2012

@voskovka 😀 😀 no neviem, dnes som dostala akurát lístok do divadla na 26.12 😀 😀

maruska24
17. nov 2012
voskovka
17. nov 2012

@maruska24 no ja akurat dnes premyslam aky si dame stromcek, a so segrou vecer by som ist kupit nejake darceky,tak uvidime.a ozaj sme chceli ze pojdeme na štefansky ples ale ked tam bude zhasnute neviem ako by sme tanečkovali 😀 😀 😀 😀 ani hudba by nam nehrala... 😀 😀 😀

maruska24
17. nov 2012

@voskovka no priateľ povedal, že by som ho mala ísť do divadla vrátiť s odôvodnením, že nie je možné ho využiť, keďže v tom dátume už nič nebude a teda by mi mali uznať reklamáciu 😀 😀 😀

voskovka
18. nov 2012

Krasne ranko dievcata zenusky maminy...Dnes som citala krasnu myslienku....Ponukam ju Vam....zamyslime sa....

"Kvôli čomu potrebujeme tri dni temna? Aby nám dal Pán Boh pečiatku, potvrdenie svojej prítomnosti? To sme naozaj takí slabučkí, takí prostoduchí?
Jajajáj, to bude frustrácie, keď sa napokon nič nestane! A nič mimoriadne sa zaiste nestane. Potom, v tie smutné januárové týždne, kedy sa pácha najviac samovrážd, to bude ozaj ťažké.
Prepólovanie planéty, tri dni temnoty(aka Tri dni v chujave 🙂 ), výpadok elektrickej energie, prírodné pohromy, rozdelenie Zeme na dve planéty, atď., to všetko je nič oproti zatemneniu mysle ku ktorému práve dochádza."

pink_lady
19. nov 2012

ja sa skor bojim toho co povedal dnes klavec na exprese po 12 ze ak iran bude mat atomove zbrane tak dake 2-3 balisticke rakety by mohli dopadnut aj k nam 😕

voskovka
21. nov 2012

http://www.asu.cas.cz/news/419_nebojte-se-prech... kto to tu splietal o tom nulovom pasme??? 😀 😀 😀

hadassah
20. dec 2012

21. 12. 2012 - Slávnostný program konca sveta:

05:00 - Vstávanie obyvateľstva
06:00 - Príchod Mayov, ich ubytovanie
07:00 - Príchod mimozemšťanov 08:00 -
08:00 - Príchod predstaviteľov G8, ich ubytovanie
09:00 - Príchod Svätých a ostatných nadprirodzených bytostí
10:00 - Hymna Koniec sveta 2 - Stairway to Heaven, Highway to Hell
11:00 - Privítacia reč (Silvia Šuvadová featuring Cobra - plejádčan)
12:00 - Vyhodnotenie konca sveta
14:00 - Minúta ticha
16:00 - Olovrant
17:00 - Otvorenie slávnostného plesu
17:10 - Dan Nekonečný
17:30 - Tombola
18:00 - Odchod Mayov
19:00 - Ohňostroj
21:00 - Odchod Anjelov a Archanjelov
22:00 - Ukončenie slávnosti
23:00 - Koniec sveta
23:30 - Slávnostný príhovor politikov o súčasnej kríze

Veselý koniec sveta všetkým želám!!! 😀 😀 😀 😀

hadassah
20. dec 2012

WASHINGTON - Národná agentúra pre letectvo a vesmír (NASA) zverejnila výstražnú správu o zatmení oblohy 21. decembra.

Obloha sa začne zatmievať od východných častí tichého oceánu približne o pol 10 nášho času. Bude postupovať cez Austráliu, územie Čínskej ľudovej republiky, Ruska, Ukrajiny a na naše územie dorazí presne o 15. hodine 49. minúte. NASA vyzýva aby ľudia nepodliehali panike. Tento jav bude dočasný a pre laikov je známy pod pojmom "NOC". 😀 😀 😀

A preto.... tešme sa, od 22.12. sa nám začínajú predlžovať dni až do 21.6. -letného slnovratu, kedy budeme mať najdlhší deň a najkratšiu noc. 😉

mamkamarketa
21. dec 2012

Zensky vylezte z bunkru a der. Konec sveta se nekona 😀

jarkalada
21. dec 2012

@mamkamarketa tyjo a co teď s konzervama? Víš jak budou naštvaný, že musí teď narychlo péct a shánět stromek? 😀

voskovka
21. dec 2012

hhahahaha normalne som zvedava kde ten koniec sveta je???a teda ci bol uz u zien co tu tak vehementne pisali a sirili paniku....halo???prezili ste???ci vas uniesli ufoni??? 😀 😀 😀

voskovka
21. dec 2012

@selena263 halo???zijes???ci???

selena263
21. dec 2012

@voskovka ahoj, ako vidim, stale si dookola opakujes len to svoje, a stale ta bavi rypat a robit si posmech z ostatnych za ich nazory, ktore si si zrejme ani poriadne neprecitala, resp. nepochopila....to je velmi smutne

voskovka
21. dec 2012

@selena263 no a robit zbytocne paniku to je tiez v poriadku? 😕

selena263
21. dec 2012

@voskovka kto tu robil paniku?? nikoho takeho som tu nevidela, ty ano?

kubaka
22. dec 2012

Tak jak - nějaké frustrace, že jedeme dál? A Vánoce pořád před námi - žádný Konec světa nás z nich nevyvlíknul 😀