Koniec sveta v roku 2012. Čo si o tom myslíte?

vivere
29. dec 2008

Na úvod pre zopakovanie a väčší prehľad si spomeňme niektoré fakty. Antické civilizácie verili, že existuje planéta, ktorá prechádza okolo Zeme v obrovských časových intervaloch, viac ako niekoľko tisíc rokov.

Antickí Máyovia nazývali túto planétu Nibiru, Egypťania ju nazývali "planétou miliónov rokov" a Babylónčania ju nazvali Marduk, podľa svojho Boha. Táto planéta obieha proti smeru hodinových ručičiek (opačne ako všetky ostatné planéty). Nibiru je približne 5x väčšia ako Zem, čo z nej robí dobre viditeľný objekt na oblohe.

Niektoré antické texty tvrdia, že Nibiru prechádza okolo Zeme raz za 3600 rokov, iné tvrdia, že každých 10500 rokov. Hinduistické náboženstvo je presvedčené, že bohovia prišli na Zem v posvätnom roku 430 000 PNL. Tu veci začínajú byť zaujímavé.

V knihe Genesis (6:3YHWH) Boh povedal Noemu - "Môj duch nebude stále ako človek. Odteraz budú jeho roky 120." Ak teraz vydelíme 432 000 / 120, dostaneme 3600 rokov - presne obdobie, ktoré označovali Máyovia za revolúciu okolo Zeme.

Otázkou teraz ostáva, kedy sa Nibiru vráti a prejde okolo Zeme a čo spôsobí? Existuje istá antická legenda, ktorá opisuje (temný deň), keď zavládne na Zemi počas celého dňa tma. Mohla by byť gravitácia Nibiru tak silná, že keby prechádzala okolo Zeme, spôsobila by zastavenie rotácie Zeme, tým pádom aj dlhšiu tmu na jednej strane a deň na druhej strane ? Pozrime sa na našu časovú os:

Rok 12 388 PNL - Svetová potopa (Noeova archa...)

Rok 8788 PNL - Začiatok doby kamennej

Rok 5188 PNL - Ďalšia svetová kasatrofa, po ktorej vznikla Sumérska civilizácia

Rok 1588 PNL - Legenda o temnnom dni

Rok 2012 NL - ???

Ako ste si mohli všimnúť, tieto udalosti sa odohrávali každých 3600 rokov - čo presne sedí na obežnú dráhu Nibiru. Gravitačná príťažlivosť Nibiru by mohla spôsobiť obrovské vyše 500 metrové vlny, presne ako hovorí Biblia (genesis:6:99)

Tak sme si všetko zopakovali, poďme sa venovať tomu, čo má byť podstatou tohto článku. NASA má na svojej webovej stránke rôzne pohľady na spomínanú planétu. NASA nám tají pravdu ohľadom tejto planéty a aj to, že by sa mohla v roku 2012 vrátiť. NASA vyhlásila, že síce existuje "planéta X", ale vlastne to nie je planéta, ale kométa. Neskôr planétu X nazvala Sedna. NASA vyhlasuje, že Sedna je menšia ako Pluto a obieha okolo Zeme raz za 10500 rokov v bezpečnej vzialenosti 950 miliónov kilometrov. Je možné, že ako observatóriá na Zemi objavili prichádzať planétu Nibiru, NASA úmyselne vytvorila zmätok a označila spomínanú planétu za Sednu.

V januári 2005 NASA vypustila satelit s malou jadrovou hlavicou "deep impact", ktorý mal zasiahnuť kozmické teleso Temple 1, 4. júla 2005, v čase, keď prechádzalo medzi Jupiterom a Marsom. Údajne sa malo jednať o nácvičný výstrel pre prípad, ak by sa na Zem skutočne rútilo nejaké teleso. Čo je na celom pokuse divné, "deep impact" bol namierený na teleso medzi Marsom a Jupiterom - presne do miest, kde by mala prechádzať Nibiru. Prečo robí NASA takéto prípravy ? Zrejme na tom niečo bude...Ak by na Zemi zavládla apokalypsa, spôsobilo by to obrovský chaos, hladomor a boj o každý kúsok jedla.

Môže byť aj to je dôvodom, prečo Bush napadol Irak. Bál sa, že Saddam by vyrobil atómové zbrane ešte pred rokom 2012. V čase veľkej paniky a chaosu, by mohol Saddam zaútočiť na USA. Spojené štáty zrejme zaútočia z rovnakého dôvodu aj na Irán a Južnú Kóreu, až kým nezastavia všetky plány ostatných štátov postaviť atómové zbrane ešte pred rokom 2012.

Čo sa stane, keď bude Nibiru prichádzať ? Odkloni ho mega-jadrový projektil ? Máme vôbec nejakú šancu ? Bude to NASA, ktorá zachráni ľudstvo ? Sú tieto obavy vôbec opodstatnené ?
(www.mysteria.sk)

co si o tom mysite???

mywiel
2. jan 2010

Ja verim, ze zivot sa o mna vzdy postara. 😉 Pekny novy rok 2010 vsetkym. Ja idem oslavovat moje narodeniny uz ma vsetci cakaju tak pekny vecer. 🙂

rimmel
2. jan 2010

mywiel vse naj! 😉

mywiel
2. jan 2010

Dakujem 😉 Ja verim, ze tento rok bude este krajsi ako ten minuly citim to v kostiach a tiez som uz par veci videla vo snoch dopredu. 😉 😀

babulka
2. jan 2010

Sakra, komu mam teraz verit? Najprv som sa priklanala k Mayom a teraz by som sa aj k Vange...kua, takato dilema na zaciatok roka...tusim do toho roku 5000 ani nezaspim...
😀 😀 😀 😀 😀

mywiel
2. jan 2010

😀 😀 😀

babulka
2. jan 2010

2016 - Evropa bude téměř prázdná(pustá).

• 2020 - Vše ze Severní a Jižní Ameriky se zformuje(včlení) do Svaté říše z Británie.

Vanga sa bud pomylila, alebo mezna mapu, pratele 😀 Tak bud bude Europa pusta (a k Europe patri aj Britania, ci sa mylim?) alebo bude zaludnena a potom moze vzniknut nejaka svata risa z Britanie... arcibiskup z Canterbury uz teraz pise oslavne ody. 😀

leniciatko
2. jan 2010

blbina jak mraky..... už bolo tolko koncov sveta,až ma z toho bolí brucho.... 🙂

vieraj
2. jan 2010

ked budeme robit pokanie, Boh odvrati vsetku skazu od ludi.
Neriesim koniec sveta, ved uz tolkokrat mal byt. No ale ludia su zlí, tak mozno... 😒

jaron
2. jan 2010

Pokiaľ ide o Boha, tak ten skôr "koniec sveta" zasľúbil ako nádej, nie ako trest 🙂

emia
2. jan 2010

prvý drist čo predpovedala Vanga, je útok na troch štátnikov v r.2008, ktorý mal vyvolať III.svet.vojnu v roku 2010 sa nekonal 😎 a čo sa týka III.svet.vojny, keby boli použité nukleárne zbrane, tak podľa udajov odborníkov, by pri ich použitý dokazala zem puknuť napoly, takže ak by k tomu došlo ďalšie predpovede by boli len do vetra. 😵 😅 a čo sa týka útoku moslimov na európu keďže europa je členom NATO tak konečne by bola zamienka američanov vyhladiť islamsky svet pod zámienkou, že brania spojencov. Čo sa týka vyľudnenia európy, to už začalo akceptaciou multikulturalnej spoločnosti a prijimaním emigrantov z tretieho sveta, kde pôvodný obivatelia odchádzajú do zamoria napr.do Kanady, ktorá je stále krajinou bielych, čo europa o par rokov nebude. takže tie proroctva s rezervou. 😔

mirka1308
2. jan 2010

myw - všetko najlepšie 😵
No, táto téma je dosť zaujímavá 😕
Nemyslím, že v 2012 bude koniec sveta ako takého, ale skôr nastane zmena myslenia ľudí , uvedomia si, že materiálno nie je všetko a začnú duševne rásť 😉
Možno sa stanú určité situácie, ako písala Vanga, ľudia sú totiž nenažraní a kto má veľa, chce mať ešte viac a preto vznikajú vojny a bitky o moc 😝 Nemyslíme na prírodu a už vôbec čo po nás ostane 😠
Máme deti ale budúcnosť pre nich z hľadika ekológie je hrozná 😝
Je zbytočné diskutovať o tom, čo bude a čo nie, tých koncov sveta tu už bolo veľa, takže berte to s rezervou 😀 😀 žiadne paniky a pod.
Vštekým vám prajem krásny Nový rok, aby bol lepší ako ten minulý, veľa radosti a rodinnej pohody 😉

senja
2. jan 2010

myw Vsechno nejlepsi! 😉 ¨

Mozna je to blbost, ale ja se vazne bojim pratele. Ne o sebe, ale o sveho syna. Nikdy jsem se o svuj zivot nebala, dokazala jsem chodit po nocnim Zizkove uplne sama, kdyz mi ujela posledni tramvaj. Jak rikam, dokud se ze mne nestala matka, nevedela jsem co je to strach ☹

mayap
2. jan 2010

ja ani nebudem spať kvôli tomu, že v roku 5079, či tak nejako bude koniec sveta... 😝 😝 😝

rinuska
2. jan 2010

súhlasím s Mirkou , mala by nastať nejaká duševná očista a nový začiatok, len dúfam , že to pre ľudstvo nebude prílliš drastické 😅

emimka
2. jan 2010

koniec sveta, môže prísť teraz môže prísť neskôr, ale určite raz príde. ☹ Len sám Boh vie a má na to stanovený čas, takže zbytočne špekulovať. On ako si to zaumienil tak to aj vykoná a splní, a nebude to žiadna ľudská vojna ale bozžia. 😵 A to už je nannas čo robíme preto aby sme prežili. 🙂

senja
2. jan 2010

emimka Zni to sice fajn, ale je tam jedno ale, a to: MY. Dejme tomu, ty a ja se budeme snazit zit podle nejakych zasad, ale ostatni budou dal hrabat prachy ve velkem, zabijet, ublizovat, valcit kvuli moci, okradat apod. A porad to budeme MY = lidstvo.

emimka
2. jan 2010

senja, keď príde ta vojna, to už bude nie doslova koniec sveta ale koniec všetkého zla, čiže spravodlivosť, tí čo zabijali, ubližovali...budú vyhladení, takže nebudu môcť ubližovať. 😵

mywiel
2. jan 2010

Senja dakujem 😉 uz som mala na veceru Indické menu to zboznujem 😝 😉

dzio2
3. jan 2010

co si myslite o prorokovy nostradamusovy aj on ho predpovedal , dost jeho predpovedi vyslo

wighy
3. jan 2010

ano bude "koniec sveta" hehe ale nie taky o akom ludia hovoria 😉

crca
3. jan 2010

Dejte pokoj s koncem svět 😀 Konečně mám po dlouhých letech snažení dvojčátka a teď bych měla řešit co bude v roce 2012? 😀 Až to příjde tk to příjde,teď se raduju z každého dne a jejich pokroku ,takže na konec světa nemám ani pomyšlení,jsem ráda,že se stihnu vyčůrat 😀 😀

mywiel
3. jan 2010

Crca zlaté deticky mas. 😵
Ale jasné, tak prestante rodit ved naco priniest deti na svet na dva roky a hlavne minte vsetky uspory aby ste mali cas si ich uzit a zabezpecte si jedlo, pitie v pivnici ak by a traste sa.... 😝 akoze nechapem co chcete vymysliet triast sa a prestat zit teraz? Zite a nemyslite na blbiny, lebo ked budete tak velmi zamysleny tak vas mozno zajtra prejde auto a toho roku 2012 sa ani nedozijete. 😀 😝

jaron
3. jan 2010

Myslím, že ohľadne témy „koniec sveta“ existujú dva extrémne postoje:

Na jednej strane je to postoj „jedzme, pime...“ , „čo nás po tom“, akási pštrosia politika, nechcenie čo len trochu si pripustiť, že by k takému niečomu mohlo naozaj prísť.

Na druhej strane je to postoj strachu, rôzne extrémne často i náboženské formy strašenia, vypočítavanie konca, sľubovanie rôznych katastrof bez nádeje, bez nejakého konkrétneho riešenia pre každého z nás, pre naše deti, rodiny...

Presný koniec sveta dokonca neudáva ani Biblia, ktorej proroctvá sa už takmer všetky naplnili. Hovorí skôr o tom, aby bol človek vždy pripravený.
Ten vlastný „koniec sveta“ z pohľadu jednotlivca môže prísť kedykoľvek, dnes, zajtra, nikto nevie, kedy ho smrteľne zraní auto, alebo postihne nevyliečiteľná choroba, preto je podľa mňa dôležité byť na „koniec sveta“ pripravený.

Myslím, že je rozumný postoj: Užívaj si života, ale mysli aj na zajtrajšok.
Alebo ešte inak povedané: snaž sa o čisté vzťahy k ľuďom, k Bohu, i k sebe samému...

To je najlepšia príprava na koniec sveta, či už by to mal byť ten vlastný „koniec“, alebo i „koniec“ globálny. Takto sa človek nemusí báť, aj keby hneď zajtra zem pukla na polovicu. Boh dáva vždy aj nádej a istotu.

Nemyslím si, že človek ponesie v definitívnom zmysle zodpovednosť za zlo iných. Každý sám môže rozhodnúť, či ten koniec bude pre neho dôvodom smútku, plaču a strachu, alebo skôr dôvodom pre radosť, šťastie, či koniec bude vlastne novým začiatkom pri stretnutí s Láskou s veľkým L.

jaron
3. jan 2010

Mywiel,
pozerám, že si mala včera narodeniny, skoro na začiatku roka 🙂. Všetko dobré ti želám.

zuzana76
3. jan 2010

Jaro, velmi krasne si to napisal a vystihol. 🙂

mywiel
3. jan 2010

Suhlasim ved totalny koniec pre ludsku dusu aj tak neexistuje. 😉

crca
3. jan 2010

Mywiel-děkuji 😵 a už proto,se můžu na konec světa vys... 😀 Jinak taky vše nej nej nej k narozeninám 😉

mywiel
3. jan 2010

Dakujem vam vsetkym. 😉 Nech rok 2010 je pre vas tym najkrasnejsim rokom a tie dalsie tiez. 😉

patriotdc
24. aug 2010

nechci nic řikat ale našel sem spojitost s letopočtem 2012 a rokem 1588 jeto rok kry bila planeta zahalená v temnotě a ten rok se má opakovat pravě v roce 2012 protože když sečtete rok 2012 a rok 1588 p.ř.n.l tak dostanete číslo 3600 což je čislo které udává kdy země bude zase zahalená v temnotě v roce 2012 se to stane kdo mi nechce věřit tak at si nato počká 21 prosince 2012 konec světa nebo zlatá era lidstva to se dovíme v roce 2012 až do roku 2040 tak uvidíme. 😎