Koniec sveta v roku 2012. Čo si o tom myslíte?

vivere
29. dec 2008

Na úvod pre zopakovanie a väčší prehľad si spomeňme niektoré fakty. Antické civilizácie verili, že existuje planéta, ktorá prechádza okolo Zeme v obrovských časových intervaloch, viac ako niekoľko tisíc rokov.

Antickí Máyovia nazývali túto planétu Nibiru, Egypťania ju nazývali "planétou miliónov rokov" a Babylónčania ju nazvali Marduk, podľa svojho Boha. Táto planéta obieha proti smeru hodinových ručičiek (opačne ako všetky ostatné planéty). Nibiru je približne 5x väčšia ako Zem, čo z nej robí dobre viditeľný objekt na oblohe.

Niektoré antické texty tvrdia, že Nibiru prechádza okolo Zeme raz za 3600 rokov, iné tvrdia, že každých 10500 rokov. Hinduistické náboženstvo je presvedčené, že bohovia prišli na Zem v posvätnom roku 430 000 PNL. Tu veci začínajú byť zaujímavé.

V knihe Genesis (6:3YHWH) Boh povedal Noemu - "Môj duch nebude stále ako človek. Odteraz budú jeho roky 120." Ak teraz vydelíme 432 000 / 120, dostaneme 3600 rokov - presne obdobie, ktoré označovali Máyovia za revolúciu okolo Zeme.

Otázkou teraz ostáva, kedy sa Nibiru vráti a prejde okolo Zeme a čo spôsobí? Existuje istá antická legenda, ktorá opisuje (temný deň), keď zavládne na Zemi počas celého dňa tma. Mohla by byť gravitácia Nibiru tak silná, že keby prechádzala okolo Zeme, spôsobila by zastavenie rotácie Zeme, tým pádom aj dlhšiu tmu na jednej strane a deň na druhej strane ? Pozrime sa na našu časovú os:

Rok 12 388 PNL - Svetová potopa (Noeova archa...)

Rok 8788 PNL - Začiatok doby kamennej

Rok 5188 PNL - Ďalšia svetová kasatrofa, po ktorej vznikla Sumérska civilizácia

Rok 1588 PNL - Legenda o temnnom dni

Rok 2012 NL - ???

Ako ste si mohli všimnúť, tieto udalosti sa odohrávali každých 3600 rokov - čo presne sedí na obežnú dráhu Nibiru. Gravitačná príťažlivosť Nibiru by mohla spôsobiť obrovské vyše 500 metrové vlny, presne ako hovorí Biblia (genesis:6:99)

Tak sme si všetko zopakovali, poďme sa venovať tomu, čo má byť podstatou tohto článku. NASA má na svojej webovej stránke rôzne pohľady na spomínanú planétu. NASA nám tají pravdu ohľadom tejto planéty a aj to, že by sa mohla v roku 2012 vrátiť. NASA vyhlásila, že síce existuje "planéta X", ale vlastne to nie je planéta, ale kométa. Neskôr planétu X nazvala Sedna. NASA vyhlasuje, že Sedna je menšia ako Pluto a obieha okolo Zeme raz za 10500 rokov v bezpečnej vzialenosti 950 miliónov kilometrov. Je možné, že ako observatóriá na Zemi objavili prichádzať planétu Nibiru, NASA úmyselne vytvorila zmätok a označila spomínanú planétu za Sednu.

V januári 2005 NASA vypustila satelit s malou jadrovou hlavicou "deep impact", ktorý mal zasiahnuť kozmické teleso Temple 1, 4. júla 2005, v čase, keď prechádzalo medzi Jupiterom a Marsom. Údajne sa malo jednať o nácvičný výstrel pre prípad, ak by sa na Zem skutočne rútilo nejaké teleso. Čo je na celom pokuse divné, "deep impact" bol namierený na teleso medzi Marsom a Jupiterom - presne do miest, kde by mala prechádzať Nibiru. Prečo robí NASA takéto prípravy ? Zrejme na tom niečo bude...Ak by na Zemi zavládla apokalypsa, spôsobilo by to obrovský chaos, hladomor a boj o každý kúsok jedla.

Môže byť aj to je dôvodom, prečo Bush napadol Irak. Bál sa, že Saddam by vyrobil atómové zbrane ešte pred rokom 2012. V čase veľkej paniky a chaosu, by mohol Saddam zaútočiť na USA. Spojené štáty zrejme zaútočia z rovnakého dôvodu aj na Irán a Južnú Kóreu, až kým nezastavia všetky plány ostatných štátov postaviť atómové zbrane ešte pred rokom 2012.

Čo sa stane, keď bude Nibiru prichádzať ? Odkloni ho mega-jadrový projektil ? Máme vôbec nejakú šancu ? Bude to NASA, ktorá zachráni ľudstvo ? Sú tieto obavy vôbec opodstatnené ?
(www.mysteria.sk)

co si o tom mysite???

s.arik
1. jan 2009

nobody, to celkem chápu, já se taky těšila na porod, co jako bude....a těším se i na smrt, jsem strašně zvědavá. ovšem plánuju ji až tak za pár desítek let 😀

janinac
1. jan 2009

Tak na konec světa nevěřím... ale věřím, že k něčemu dojde, ale spíš těmi klimatickými změnami...takže třeba v Austálii bude zima jak v Rusku a u nás bude teplo třeba celý rok... (teda to teplo bych si tu přála hlavně já 😀)

nobody
1. jan 2009

janinac .. dyť nějaký globální oteplování v důsledku člověka je stašný kec
ale jinak ty doby lodeový a meziledový se střídají, to je zas fakt
no stejně, když se bude zvyšovat teplota, tak my budem mít horší zimy jak teďka 😀

to si nevybereš, sousedy si nevybereš, rodinu si nevybereš .... 😀 😝

nobody
1. jan 2009

s.arik, já kdybych měl rodit, tak mě to asi položí 😀 my nic nevydržíme no

janinac
1. jan 2009

Nobody tak se hold přestěhuju do Austrálie já...a budu mít teplíčko a i pokoj od sousedů a od rodiny 😀😀😀😀

nobody
1. jan 2009

letíme spolu 😀

roasha
1. jan 2009

ja sa teraz "najviac bojim",ze nestihnem kupit dalsiu slnecnicu,pokial sa mi minie terajsia,a sykorky sa nedoziju konca sveta v roku 2012. 😅
som citala,ze konca zimy sa dozije len 8% populacie sykoriek,tak ich chovam vo velkom 😀 ....take su krasne... 😵
....dufam nedostanem vtaciu chripku,a dozijem sa aj ja toho "velkeho tresku"... 😀

nobody
1. jan 2009

roasha, no já ptačí chřipku nedostanu, protože si umývám ruce po záchodě

roasha
1. jan 2009

😀 😀 😀

sue
1. jan 2009

Baby a ojedinelí mužskí návštevníci 😉 máte nádherné námety na debatu... podľa môjho názoru by bolo lepšie tráviť čas nejak zmysluplnejšie 😀

ygreen
1. jan 2009

nobody: že CIA věděla o útocích na dvojčata - víš měsíčně chodí desítky hlášení o MOŽNÝCH teroristockých cílech a další desítky si vytvoří služby sami v rámci preventivních analýz, ale dokud to "nebouchne" nedá se nic dělat. Tedy pokud to nejsou již ověřené informace s vysokou zpravodajskou hodnotou a taková CIA má pravomoce s tím něco preventivně udělat. Resp. ví kde zasáhnout. Ale je obtížné hnát se po každé stopě, kterou kdesi v mešitě zzašeptal Mohammed Muhammedovi 😉 Ale máš pravdu - ve všem je politika, ale nejen Bushova administrativa školdila světu. Oni islámští fanatici mají svůj díl.

ygreen
1. jan 2009

jo a co se týče konce světa - tak že bych se na tu plánovanou dietu vys..la ?😀 😀 😀

marika80
1. jan 2009

jaron koniec sveta ako ho my pozname 😉

nobody
1. jan 2009

ygreen, FBI, ne CIA a beztak tu dietu nepotřebuješ

sue ... máš recht

iwettqa1102
15. feb 2009

my sa znicime sami presne tak...pokym si ludia neuvedomia že nejde len o peniaze tak sa tu vyzabijame ani koniec sveta nemusi byt staci keby bola 3.svetova a nemame šancu prežit ked použijú jadrové zbrane :((

vivien742
15. feb 2009

vivére ďakujem za správu, chcela som cez leto maľovať celý dom, teraz, keď to viem, tak nemusím, to už vydrží... 😀 😀 😀

langkofel
15. feb 2009

😀 😀 😀 nech si o tom myslim co chcem, ak to tak ma byt moc si nepomozeme, alebo ma niekto daky napad ako to zmenit?

hasleerka
15. feb 2009

brr vojna a ja sa trápim nad mojimi kilámi ... ešte budem niekedy rada že mám tie tukové vankúšiky 😀

alon111
15. feb 2009

tak potom mam o jeden problem menej odkial zoberem peniaze na vysoku skolu

roasha
15. feb 2009

http://magazin.atlas.sk/extra/kuriozity/263467/... 😲
..............bububu.......... 😀

skalnicka
15. feb 2009

a k comu je dobra tato tema???????

natashkaa
15. feb 2009

ach jaj co pomoze polemizovane okolo toho koniec sveta mal byt uz tolko krat....ak tomu verite vybielte svoje konta predajte co mozete a cele tri roky cestujte a uzivajte si 😀

jaron
16. feb 2009

Posielam tiež odkaz na video s podobnou tématikou, žiaľ iba v angličtine (DVD s titulkami mám len doma). Je to tiež na základe proroctiev. ale iných.

http://video.google.com/videoplay?docid=-236603...

sarihy
16. feb 2009

Nějak mi uniká smysl tohohle tématu...stejně to nikdo z nás nevyřeší....

nobody
16. feb 2009

kdyby ta Nibiru byla 5krát větší jak Země ...tak je hotovo ... i kdyby byla 25krát menší než Země, tak přežijou možná tak bakterie a mikroorganismy

ale stejně, tak velká planeta, žeby měla teoreticky tak velkou oběžnou dráhu..anebo letěla kosmem jen tak, to je blbost

emamamamu
16. feb 2009

to uz toho zase moc nestihnu..😀 😀 nobody zase zaklada debilni temy😀

ladunka
16. feb 2009

Týjo, to bude napínavé v roce 2012 🙂

krasuliak
16. feb 2009

budeme to tu sledovat live na koniku 😀 😀 😀 😀

mirka414
16. feb 2009

vdaka havarii ponoriek sa ku katastrofe urcite priblizujeme 😠 je to strasne co sa deje..