Koniec sveta v roku 2012. Čo si o tom myslíte?

vivere
29. dec 2008

Na úvod pre zopakovanie a väčší prehľad si spomeňme niektoré fakty. Antické civilizácie verili, že existuje planéta, ktorá prechádza okolo Zeme v obrovských časových intervaloch, viac ako niekoľko tisíc rokov.

Antickí Máyovia nazývali túto planétu Nibiru, Egypťania ju nazývali "planétou miliónov rokov" a Babylónčania ju nazvali Marduk, podľa svojho Boha. Táto planéta obieha proti smeru hodinových ručičiek (opačne ako všetky ostatné planéty). Nibiru je približne 5x väčšia ako Zem, čo z nej robí dobre viditeľný objekt na oblohe.

Niektoré antické texty tvrdia, že Nibiru prechádza okolo Zeme raz za 3600 rokov, iné tvrdia, že každých 10500 rokov. Hinduistické náboženstvo je presvedčené, že bohovia prišli na Zem v posvätnom roku 430 000 PNL. Tu veci začínajú byť zaujímavé.

V knihe Genesis (6:3YHWH) Boh povedal Noemu - "Môj duch nebude stále ako človek. Odteraz budú jeho roky 120." Ak teraz vydelíme 432 000 / 120, dostaneme 3600 rokov - presne obdobie, ktoré označovali Máyovia za revolúciu okolo Zeme.

Otázkou teraz ostáva, kedy sa Nibiru vráti a prejde okolo Zeme a čo spôsobí? Existuje istá antická legenda, ktorá opisuje (temný deň), keď zavládne na Zemi počas celého dňa tma. Mohla by byť gravitácia Nibiru tak silná, že keby prechádzala okolo Zeme, spôsobila by zastavenie rotácie Zeme, tým pádom aj dlhšiu tmu na jednej strane a deň na druhej strane ? Pozrime sa na našu časovú os:

Rok 12 388 PNL - Svetová potopa (Noeova archa...)

Rok 8788 PNL - Začiatok doby kamennej

Rok 5188 PNL - Ďalšia svetová kasatrofa, po ktorej vznikla Sumérska civilizácia

Rok 1588 PNL - Legenda o temnnom dni

Rok 2012 NL - ???

Ako ste si mohli všimnúť, tieto udalosti sa odohrávali každých 3600 rokov - čo presne sedí na obežnú dráhu Nibiru. Gravitačná príťažlivosť Nibiru by mohla spôsobiť obrovské vyše 500 metrové vlny, presne ako hovorí Biblia (genesis:6:99)

Tak sme si všetko zopakovali, poďme sa venovať tomu, čo má byť podstatou tohto článku. NASA má na svojej webovej stránke rôzne pohľady na spomínanú planétu. NASA nám tají pravdu ohľadom tejto planéty a aj to, že by sa mohla v roku 2012 vrátiť. NASA vyhlásila, že síce existuje "planéta X", ale vlastne to nie je planéta, ale kométa. Neskôr planétu X nazvala Sedna. NASA vyhlasuje, že Sedna je menšia ako Pluto a obieha okolo Zeme raz za 10500 rokov v bezpečnej vzialenosti 950 miliónov kilometrov. Je možné, že ako observatóriá na Zemi objavili prichádzať planétu Nibiru, NASA úmyselne vytvorila zmätok a označila spomínanú planétu za Sednu.

V januári 2005 NASA vypustila satelit s malou jadrovou hlavicou "deep impact", ktorý mal zasiahnuť kozmické teleso Temple 1, 4. júla 2005, v čase, keď prechádzalo medzi Jupiterom a Marsom. Údajne sa malo jednať o nácvičný výstrel pre prípad, ak by sa na Zem skutočne rútilo nejaké teleso. Čo je na celom pokuse divné, "deep impact" bol namierený na teleso medzi Marsom a Jupiterom - presne do miest, kde by mala prechádzať Nibiru. Prečo robí NASA takéto prípravy ? Zrejme na tom niečo bude...Ak by na Zemi zavládla apokalypsa, spôsobilo by to obrovský chaos, hladomor a boj o každý kúsok jedla.

Môže byť aj to je dôvodom, prečo Bush napadol Irak. Bál sa, že Saddam by vyrobil atómové zbrane ešte pred rokom 2012. V čase veľkej paniky a chaosu, by mohol Saddam zaútočiť na USA. Spojené štáty zrejme zaútočia z rovnakého dôvodu aj na Irán a Južnú Kóreu, až kým nezastavia všetky plány ostatných štátov postaviť atómové zbrane ešte pred rokom 2012.

Čo sa stane, keď bude Nibiru prichádzať ? Odkloni ho mega-jadrový projektil ? Máme vôbec nejakú šancu ? Bude to NASA, ktorá zachráni ľudstvo ? Sú tieto obavy vôbec opodstatnené ?
(www.mysteria.sk)

co si o tom mysite???

hasleerka
29. mar 2009

slnieckova taký pesimista ... ja som šťastná že sa každé ráno ešte zobudím, postavím a chodím aj s mojou rodinou 🙂 🙂 🙂

nobody
30. mar 2009

kubaka ....ten steroid stačí mnohem menší
ale co už, 2012 bude konec----a koník poběží dál 😀

bianca
30. mar 2009

😀 ja som minule manzela ukludnila ze nech ho nedesi fin.kriza ze aj tak bude koniec sveta 😀

kubaka
30. mar 2009

nobody - no, jo, dobře, tak teda stačí 95 kilometrový, no, když to musí být 😀 Ovšem když bude ten asteroid nadupaný steroidama, tak stačí i úplně mrňavý, aby udělal veliké BUM. 😉

suki
30. mar 2009

kubaka 🙂 naprostý souhlas, jako kdyby nebylo těch stresů dost, ještě se budu stresovat takovou blbostí s prominutím 😝

grevab
1. apr 2009

Ďalší koniec sveta?
Musím sa priznať, že som spanikárila - keď začala vari v januári 1991 vojna v Iraku a zrovna vtedy sa prehnala svetom správa, že koniec sveta bude v roku, ktorý sa píše spredu aj zozadu rovnako...
No a ďalší taký rok bol 2002 - a vtedy veru pre mňa bol "súkromný koniec sveta" - aspoň koniec dovtedajšieho života takého, ako som ho poznala - narodilo sa mi prvé dieťa 🙂

Takže som celkom zvedavá, čo zaujímavé - a verím, že pozitívne - sa stane v 2012,
či sa tento dosť skazený svet podarí niekomu vylepšiť 🙂

gavrilka
6. apr 2009

Podla mna je pravda, ze ludstvo sa nachadza v zvlastnej faze transformacie. Ludia si ovela viac ako inokedy uvedomuju vlastne bytie, strasne vela ludi sa zaobera otazkami odkial a kam a naozaj ludstvo akoby vchadzalo to stavu, kedy nevyhnutne nejaka zmena musi prist. Hovori sa , ze deticky narodene po roku 2000 prinesu ozdravnu injekciu ludstvu, ak vychadzame z numerologie, kde cislo 2 znamena velku empatiu, schopnost rozdat sa, dobro...cize postupne tito ludia mozu zacat nanovo budovat nasu zem. Asi to pojde aj bez konca sveta, postupnym vymieranim stareho, zleho a budovanim dobreho.

vjitka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majka35
6. apr 2009

vjitka ... a čo má ten tvoj link spoločné s koncom sveta? ... nech som v obraze 😕 😕 😕

jaron
28. jún 2009

J.A.N.U.S, ďakujem za odkaz.

Bol to veľmi zaujímavý dokument. Rozobrať ho celý v diskusii by asi bolo na niekoľkotýždňovú diskusiu, ale snáď aspoň drobné poznámky si dovolím:
v Biblii je napísané, že: „... číslo šelmy je číslo človeka. Jeho číslo je 666.“ A keď by sme naozaj chceli vedieť, čo tým myslí Biblia, museli by sme sa nechať viesť ňou a nie svojimi domnienkami (Autori si vybrali a prispôsobili z Biblie to, čo sa im hodilo do ich tvrdení, v knihe Zjavenie z Biblie sú aj celkom jasné časti o tom, čo sa má stať a pod., ale to už neberú do úvahy, lebo by im to nezapadalo do ich dokumentu).

Tiež je veľmi zaujímavý koniec: „ Môžeme byť optimistický k budúcnosti a to je naozaj to jediné, čo sa nám snaží veštba poskytnúť, ako tikajú týždne a mesiace na vešteckých hodinách roku 2012, môžeme len sledovať s pocitmi zvedavosti a nedôvery a dúfať, že všetci veštci konca sveta sa sakra pletú.“
To mi pripomína ako v tom seriáli Akty X – Pravda je vo hviezdach. „Krásne“ vyhliadky. Ďakujem pekne, „môžeme len dúfať, že sa veštci pletú.“ Chcem zdôrazniť to, čo som možno iným spôsobom tu už písal:

Neverte na proroctvá o konci sveta, ktoré vás len strašia a nedajú vám žiadnu možnosť voľby, žiadne riešenie, žiadnu slobodu rozhodnutia sa a žiadnu jasnú nádej bez rozdielu veku, sily, bohatstva a postavenia.

janka1874
28. jún 2009

čo už je toto za téma komu sa vôbec chce na niečo také myslieť veď to sa nám potom už ani neoplatí žiť a čakajme na rok 2012

jeudi
28. jún 2009

baba vanga predpovedela treti svetovou uz v roce 2010 to jsem zvedava

nikka.vo
28. jún 2009

Brrrr.... 😕 😅

jeudi
28. jún 2009

takovych predpovedi uz bylo ...neverim

nobody
28. jún 2009

prý zítra 😀

dedula
28. jún 2009

Koniec sveta urcite nebude. Ja sa obavam vojny a nepokojov. Co urobia ludia ked nemaju peniaze na jedlo???? Kazda vojna zacala krizou. Co sa da robit???????? Vydat zo seba co najviac dobrej energie a v roku 2012 to ludia pochopia. Dobru noc......

monca4ever
28. jún 2009

bože môj tretia svetova asterid bojím bojím 😅

zuzkafuny
29. jún 2009

Vivere... podľa mňa... špekulácie... toť vsja a všetko sa mi nechce čítať 😀

dedula
29. jún 2009

Spomenula som si na jednu dolezitu vec. Je na svete veda, ktora sa vola ANGEOLOGIA. Je to veda o anieloch. Dolezite pre nas je, aky aniel vladne. Teraz je MICHAEL...... Vladne 100rokov. Jeho vlada sa zacala okolo 70-80rokov minuleho storocia. Tento aniel je patronom SLOVANOV, VZDELANIA- DOBRA... To znamena, ze vo svete moze byt vojna, vzbury. KONIEC SVETA URCITE NEBUDE. Nas slovanov bude ochranovat este dlho.

mimusko1
24. júl 2009

isto koniec sveta nebude v roku 2000 mal byt a sme tu to bude pekna hovadina 😀 😀 😀

kubaka
24. júl 2009

prý ANGEOLOGIE - a věda - leda tak pavěda. 😀 Ať už nám vládně jakýkoliv pišišvor, svět byl, je a bude ať si věští kdo chce co chce.

misskkaa
25. júl 2009

dedula ma pravdu, nejde o koniec sveta ako taky,ale o to ze bude na zemi viac vojen, budu zaplavy (co aj uz su), hlad a nepokoje. niekde som citala ze dokonca myslim v japonsku zakazali zenam rodit druhe dieta, lebo ich je strasne vela. vidime to sami kolko japoncov a tych podobnych sa k nam pristahovali-ony su tam premnozeny a hrozi ze zem nevida tolko potravy aby tolko ludi uzivilo. Takze urcite nie koniec sveta. To by som sa potom nemohla tesit na toho mojho nezbedu co mam v brusu 😀 😀

rubyred
25. júl 2009

Neverim vlastnym ociam!!! To uz aj tu sa o tom diskutuje??? Je mi z toho vsetkeho strasne smutno, na jednej strane sa prehovaram, ze som predsa logicky mysliaci clovek a na take sprostosti neverim, ale na druhej strane sa mi uz o tom zacalo pravidelne snivat... Ktovie, ako to vsetko bude, ale jedno je iste, svet je chory. No a vidite, predsa som tu na tejto stranke a snazim sa priviest na svet potomka, aj ked som si stokrat hovorila, ze toto vsetko uz nema zmysel. Tie ludske pudy su asi silnejsie ako vsetko ostatne. Raz som citala nieco o indigovych detoch, vraj preziju aj ten rok 2012... no ale stacilo, nechcem t byt za blazna 🙂

murinka
25. júl 2009

koniec sveta v roku 2012?gebuzina jak traky 😀 toto nevie nikto,len.................................................

j.a.n.u.s.
25. júl 2009

a co prepolovani Zeme? jak skoncili dinosauri ... atlantida?

rubyred-urcite nejsi za blazna 😉

rubyred
26. júl 2009

j.a.n.u.s. - s tým prepólovaním to podľa mňa kľudne môže byť pravda, nie som síce odborník na takéto javy, ale prečítala som si na nete zopár článkov s touto tematikou a stačilo mi... Napríklad stále častejšie pády lietadiel. Pamätám si ešte presne na deň, keď mi o roku 2012 niečo spomenula moja dcéra, dala mi aj nejaký link. A ten som nikdy nemala otvárať.Odvtedy sa mi zmenil život, všetko zlé, čo počujem v správach, si automaticky spájam s blížiacim sa koncom sveta, všetko vidím ešte černejšie, ako to možno naozaj je, no jednoducho hrúza... A najblbšie na tom je, že som odprírody skôr depresívna povaha a všetko si príliš beriem k srdcu, čiže si asi viete predstaviť, ako so mnou takáto informácia zamávala. Ešte že mám môjho drahého manžela, ktorý ma veľmi podporuje, ukľudňuje a všetky moje reči o koncoch sveta vždy obráti na srandu. Chvalabohu, že nie je taký pesimista a fatalista ako ja.

luise
26. júl 2009

😖 Hm... koniec sveta- dobré na zamyslenie. Ja si myslím, že najväčší podiel na ňom bude mať ľudstvo samotné. Možno to nás ešte nepostihne, ale kto vie?? Tiež sa pridávam k Misskkiným názorom o vojnách a katastrofách, ktorých príčinou sme my sami!!!! 🙄 🙄

titkovamiriam
26. júl 2009

uz som tych koncov sveta teda prezila 😀 😀 😀

zuzu13
26. júl 2009

no ak budeme pokracovat v ludsej lahostajnosti a arogancii nadalej takymto tempom...tak ten 2012 rok je naozaj realny...ono ten koniec sveta bude...ale nie ako si to niekto predstavuje...potopa a ziadna ziva dusa...jednoducho, Zem treba ocistit ...