Koniec sveta v roku 2012. Čo si o tom myslíte?

vivere
29. dec 2008

Na úvod pre zopakovanie a väčší prehľad si spomeňme niektoré fakty. Antické civilizácie verili, že existuje planéta, ktorá prechádza okolo Zeme v obrovských časových intervaloch, viac ako niekoľko tisíc rokov.

Antickí Máyovia nazývali túto planétu Nibiru, Egypťania ju nazývali "planétou miliónov rokov" a Babylónčania ju nazvali Marduk, podľa svojho Boha. Táto planéta obieha proti smeru hodinových ručičiek (opačne ako všetky ostatné planéty). Nibiru je približne 5x väčšia ako Zem, čo z nej robí dobre viditeľný objekt na oblohe.

Niektoré antické texty tvrdia, že Nibiru prechádza okolo Zeme raz za 3600 rokov, iné tvrdia, že každých 10500 rokov. Hinduistické náboženstvo je presvedčené, že bohovia prišli na Zem v posvätnom roku 430 000 PNL. Tu veci začínajú byť zaujímavé.

V knihe Genesis (6:3YHWH) Boh povedal Noemu - "Môj duch nebude stále ako človek. Odteraz budú jeho roky 120." Ak teraz vydelíme 432 000 / 120, dostaneme 3600 rokov - presne obdobie, ktoré označovali Máyovia za revolúciu okolo Zeme.

Otázkou teraz ostáva, kedy sa Nibiru vráti a prejde okolo Zeme a čo spôsobí? Existuje istá antická legenda, ktorá opisuje (temný deň), keď zavládne na Zemi počas celého dňa tma. Mohla by byť gravitácia Nibiru tak silná, že keby prechádzala okolo Zeme, spôsobila by zastavenie rotácie Zeme, tým pádom aj dlhšiu tmu na jednej strane a deň na druhej strane ? Pozrime sa na našu časovú os:

Rok 12 388 PNL - Svetová potopa (Noeova archa...)

Rok 8788 PNL - Začiatok doby kamennej

Rok 5188 PNL - Ďalšia svetová kasatrofa, po ktorej vznikla Sumérska civilizácia

Rok 1588 PNL - Legenda o temnnom dni

Rok 2012 NL - ???

Ako ste si mohli všimnúť, tieto udalosti sa odohrávali každých 3600 rokov - čo presne sedí na obežnú dráhu Nibiru. Gravitačná príťažlivosť Nibiru by mohla spôsobiť obrovské vyše 500 metrové vlny, presne ako hovorí Biblia (genesis:6:99)

Tak sme si všetko zopakovali, poďme sa venovať tomu, čo má byť podstatou tohto článku. NASA má na svojej webovej stránke rôzne pohľady na spomínanú planétu. NASA nám tají pravdu ohľadom tejto planéty a aj to, že by sa mohla v roku 2012 vrátiť. NASA vyhlásila, že síce existuje "planéta X", ale vlastne to nie je planéta, ale kométa. Neskôr planétu X nazvala Sedna. NASA vyhlasuje, že Sedna je menšia ako Pluto a obieha okolo Zeme raz za 10500 rokov v bezpečnej vzialenosti 950 miliónov kilometrov. Je možné, že ako observatóriá na Zemi objavili prichádzať planétu Nibiru, NASA úmyselne vytvorila zmätok a označila spomínanú planétu za Sednu.

V januári 2005 NASA vypustila satelit s malou jadrovou hlavicou "deep impact", ktorý mal zasiahnuť kozmické teleso Temple 1, 4. júla 2005, v čase, keď prechádzalo medzi Jupiterom a Marsom. Údajne sa malo jednať o nácvičný výstrel pre prípad, ak by sa na Zem skutočne rútilo nejaké teleso. Čo je na celom pokuse divné, "deep impact" bol namierený na teleso medzi Marsom a Jupiterom - presne do miest, kde by mala prechádzať Nibiru. Prečo robí NASA takéto prípravy ? Zrejme na tom niečo bude...Ak by na Zemi zavládla apokalypsa, spôsobilo by to obrovský chaos, hladomor a boj o každý kúsok jedla.

Môže byť aj to je dôvodom, prečo Bush napadol Irak. Bál sa, že Saddam by vyrobil atómové zbrane ešte pred rokom 2012. V čase veľkej paniky a chaosu, by mohol Saddam zaútočiť na USA. Spojené štáty zrejme zaútočia z rovnakého dôvodu aj na Irán a Južnú Kóreu, až kým nezastavia všetky plány ostatných štátov postaviť atómové zbrane ešte pred rokom 2012.

Čo sa stane, keď bude Nibiru prichádzať ? Odkloni ho mega-jadrový projektil ? Máme vôbec nejakú šancu ? Bude to NASA, ktorá zachráni ľudstvo ? Sú tieto obavy vôbec opodstatnené ?
(www.mysteria.sk)

co si o tom mysite???

aliza
14. nov 2012

@berenika39 ale ja nikoho nepresviedcam, ked uz sme pri tom, prave naopak, ty presviedcas nas, ze je to hoax 😉. JA som len pisala, ze radsej si tie sviecky a konzervy kupim, nic viac. To nie je ziadna panika, to je zodpovednost, mam deti.

berenika39
14. nov 2012

@aliza dobře, dobře, bud zodpovědná, to je dobře.

hradnapani
14. nov 2012

necitala som celu diskusiu, len nahodne prispevky a myslim si o nich svoje. Moj nazor je taky, ze media odvadzaju velmi kvalitnu pracu a len podporuju "obchod" so strachom. Pretoze strach (o zivot, o zdravie, o blizkych atd...) je najvdacnejsi obchodny tovar aky len existuje.
Keby sme sa radsej venovali pozitivnym myslienkam, rozdavali radost a stastie, namiesto obav, tak by ziaden koniec sveta nemal sancu.
Apropo, par balikov cestovin a trvanliveho peciva, par flias pitnej vody a sviecky mam doma vzdy... keby nieco 😉

savia
14. nov 2012

http://www.astro.cz/clanek/5467
http://www.astro.cz/rady/2012/
zaujímavé články.....

a ten bod 2. v tom článku: nebude sa šíriť energia, tak to sú potom úplne zbytočné aj zásoby, energia=život ...

selena263
14. nov 2012

@aliza no s tymi nemocnicami mas pravdu, mna este napadlo, ze ako by dopadli napr. take mochovce, od nas je to cca 20 km, keby im tam zrazu vsetko zhaslo....
inak, ak by mala byt tma 3 dni v kuse, asi bude aj paradna zima za ten cas, ked nas slniecko nezohreje ☹

voskovka
14. nov 2012

no ked bude tma 3dni...to do 24teho...myslim ze zo vsetkych zvastov ktore koluju a videi na nete ma jedine zatrapilo to ze ako nam bude svietit stromcek bez elektriny.... 😀 😀 😀 😀
Jediny koniec vie iba Boh a nie niekto kto prorokuje zrovna na datum 21.12.2012 tak isto ako mal byt koniec sveta 2000 atd baby neverte tomu a ani sa tym nezaoberajte.

voskovka
14. nov 2012

a este cosi miesto nezmyslnej debaty o konci sveta a blazneni ludi na nete treba robit zmysluplnejsie veci.
preventivne opatrenia????....to kde sme.... sa smejem ze sviecky konzervy atd....a co sa tyka tohto ukazu treba viac sledovat spektrum a ine kanaly kde sa opisuju tieto vesmirne veci a deju sa nonstop od vzniku planety.tak preco zrovna hysteričiť tento rok ked si mayovia zmysleli ze tento datum nastrasia ludi....
idem si aj ja vyrobit daky kalendarik na rok 2020 a idem robit celosvetovu paniku.....
nechcem tu nikoho kritizovat ale prosim zenstvo sme racionalne zmyslajuce tvorstva a strach a zbytocne nervy skodia nasmu organizmu.
Tak sa vykaslite na to a uzivajte si kazdy den ako by bol posledny.

aliza
14. nov 2012

@voskovka to zatmenie je astrologicky vyratane, novodobymi astrologmi, nie Maymi, nie je to ziaden zvast, ale budis. Inak, prave ta racionalita nas doviedla tam, kde dnes svet je.... v totalnom 'pecku' 😖. Ja si uzivam kazdy den, to sa nemusis bat, ale par konzeriev nikomu neuskodi, prinajhorsom ich potom rozdam tym, co ich potrebuju. Ja nemam vobec strach, ani napanikarim, ked uz sme pri tom, beriem to prave az prilis racionalne, prakticky 😎.

selena263
14. nov 2012

@voskovka necitala som celu diskusiu, kedze prvy prispevok je z r. 2008, takze neviem presne hodnotit, kto a akym sposobom tu blazni ludi a hysterci .... skor mi to prislo ako zdielanie nejakeho nazoru, resp. nazorov, ktore sa dotykaju skor radikalnej zmeny ako uplneho zaniku,

(ci uz bude nejaka tma, alebo nejaky iny prirodny zivel ako nedavna burka Sandy, alebo "len" spolocensko-ekonomicke zmeny - vojenske nepokoje na turecko-syrskych hraniciach, dnesne demonstracie v mnohych europskych krajinach - deje sa mnoho zmien po svete, a stale prichadzaju dalsie a vyraznejsie )

v kazdom pripade si myslim, ze sa netreba spoliehat na to, ze tesco bude otvorene navzdy a vsetky sluzby a tovary budu dostupne nepretrzite tak, ako sme pohodlne zvyknuti teraz.
takze mat doma par zeleznych zasob, ak by nastal nejaky "vypadok" urcite nie je na skodu.

ak si mam vybrat, ci budem povazovana za "divnu hysterku", alebo budem riskovat, ze moje dieta bude trpiet hladom, zimou alebo inym nepohodlim - ja jednoznacne volim prvu moznost.
ak sa nic nestane, zje sa to aj tak - to je podla mna racionalny pristup

osobne si myslim, ze tvoje dnesne prispevky v tejto diskusii su silno kriticke a povysenecke, vyjadrenia typu: sa smejem, treba pozerat spektrum, mayovia si zmysleli... tvoj nazor na celu vec je zrejmy, ale mozno by stacilo napisat, ze tomu neveris a bodka.

ockayova
14. nov 2012

@hradnapani
@voskovka
no žienky, ja tiež dúfam, že k ničomu nedôjde, ale čo ak...? bavíme sa tu o tom čo ak? už to tu raz bolo, tak prečo nie zas??? pozrite sa ako sa stále chováme k prírode, všetky tie výskumy a vrty a výbuchy...atď., nemyslíte si, že príroda to nemusí znášať donekonečna? a ak náááhodou k tomu dôjde...máte deti? ako sa budete cítiť, ak ostanete nepripravený bez možnosti sa už zariadiť a zachrániť??? nemusím to znamenať koniec, v tom pravom zmsle slova, ktovie čo sa stane... možno bude len tá tma, aj ked aj to má dosť nepriaznivých následkov, no môže prísť hocičo... sú o tom vedecké fakty, podložené, možno niektoré aj nepodložené, ale určite nie vymyslené ak si prečítate pár článkov...

miskakyska
14. nov 2012

moj syn sa minuly týždeň v noci zobudil a už nezaspal do rána....snívalo sa mu,že boli s učiteľkou na prechádzke..prišlo zemetrasenie,zo zeme vybuchovala láva a zem sa rosypala na cucky 😒 od vtedy mám také zmiešane pocity na hrúúúúzu...dnes pred spaním mi hovorí,že nechce na ten sen myslieť,ale stááále ho ma v hlave...je prváčik,nepozerá žiadne akčné ani katastrofické filmy,tak si to neviem vysvetliť,čo mu behajú po rozume také horory

ockayova
14. nov 2012

juuuuj, brrrrrrr, hovorí sa, že deti vedia predvídať, tak dúfam že sa to nepotvrdí... ale vraj ked povieš čo sa ti sníva nahlas tak sa to nestane... chudátko malé, nebavili sa o tom detičky v škole? alebo nechodieva sám na net? teraz je to asi všade...

miskakyska
14. nov 2012

@ockayova na net nechodí vobec..mám z toho strašne zlý pocit....

ockayova
14. nov 2012

no aj ja a to vás nepoznám. A detičky v škole mu to nemohli povedať? alebo nedávno bol v tv ten film 2012, tam boli také efekty, nmohol to zazrieť? to ja som vtedy nespala

miskakyska
14. nov 2012

@lussy23 ked to povieš ty,tak hned som kľudnejšia

miskakyska
14. nov 2012

@ockayova Ti hovorím,že on také filmy nepozera...o osmej je v posteli...dufam,že to ma len z tej školy

ockayova
14. nov 2012

no o filmoch si nepísala, iba o nete, mohol to hocikde počuť, teraz sa o tom všade hovorí

voskovka
14. nov 2012

ja si pockam na ten den a potom vam tu napisem do fora ze ci je u nas kde byvate tma alebo ci len nam vsetko funguje dobre????a hlavne sa dobre na tom zabavim... 😀

voskovka
14. nov 2012

@selena263 ci uz nie sme natolko slobodni vyjadrit svoj nazor???ak ho nezdielas nemusis...ja na teba neutocim...ale potom ked sa nic nestane som zvedava ci povies ze no asi sa mylili....abo čo...
a kazdy sa najdeme v takom prispevku v akom chceme...preco reagujes podrazdene ze ja sa povysujem a neviem co....to nebolo myslene konkretne na teba ci na tu alebo na tu odtialto....ja to myslim celosvetovo lebo nestresuju len ludia na svk a baby na modrom konovi...ale na celom svete.
a kto s tym prisiel prvy???samozrejme prve titulky boli ze konci majsky kalendar a nie ze bude prepolovanie atd...

selena263
14. nov 2012

@voskovka ano, nazor slobodne vyjadrit mozres, len sa pritom nikomu nevysmievaj:

voskovka ja si pockam na ten den a potom vam tu napisem do fora ze ci je u nas kde byvate tma alebo ci len nam vsetko funguje dobre????a hlavne sa dobre na tom zabavim... emoticon
Dnes o 21:53 •

voskovka
14. nov 2012

@selena263 ano lebo davova psychoza funguje....uz vidim ked tu niekto napise ze treba vykupit sviecky a konzervy ze vela z vas to urobilo...a myslim ze tieto dve zakladne veci ma kazdy doma ci nemas???

ockayova
14. nov 2012

@voskovka my všetci dúfame že k tomu nedôjde, ale dúfam, že m nebudeme tie, čo ťa potom budeme ľutovať, že sa už nemáš ako zariadiť/zachrániť. Z takých vecí sa nesmeje, ale deti asi nemáš, tak zrejme nepoznáš ten strach matky o dieťa... môžeš v yjadriť svoj názor , ale nemusíš sa smiať z ľudí, ktorí majú strach

selena263
14. nov 2012

@voskovka nie, my mame elektrinu 😀 sviecky kupujem len na dusicky, a konzervy vobec, kvoli dusitanom

voskovka
14. nov 2012

@ockayova moja mila mam 2deti a strach mam ale si myslis ze ak sa veci daju dokopy ze cih zachranim niekolkymi konzervami a balikom sviecok????to si naozaj myslis???

voskovka
14. nov 2012

@selena263 aha takze ty nejes klasicke sardinky napriklad...divne...a elektrinu???samoska tu ma kazdy okrem bezdomovca....a sviecky nemas ani vonne nic???

voskovka
14. nov 2012

@ockayova preco potom zbytocne robite paniku aj vy????mal byt koniec sveta v roku 2000 a bol???stalo sa nieco????nic. a tiez to bolo take hrozostrasne....
ja som pisala ze sa zasmejem ked sa nic nestane....pretoze ste potom stresovali zbytocne!

ockayova
14. nov 2012

@voskovka ja sa ti nevysmievam,,, ani neútočím,,, asi si si nečítala všetky príspevky, väčšinou sa tu bavíme o tom nulovom pásme, čiže o tej tme, Aliza ten príspevok pridala ako druhý, ten si prečítaj, kde je tá zemeguľa... máš sa ako zachrániť,ale ty to nečítaš, len sa vysmievaš

ockayova
14. nov 2012

@voskovka bodaj by sme stresovali zbytočne, potom by som sa aj ja z chuti zasmiala, no po tých všetkých článkoch mi moc do smiechu nieje

selena263
14. nov 2012

ale ved nikto tu nehovori o katastrofe ako z blbeho americkeho trhaku, nedramatizuj.
len si predstav, ze z akehokolvek dovodu bude tyzden vsetko zavrete, vsetko, a mozno nepojde voda alebo elektrina...tak flasa pitnej vody bude mat fakt cenu zlata, a ano, moze to niekoho zachranit

@voskovka

voskovka
14. nov 2012

@selena263 a este co sa burky sandy....je to jedina burka ktora bola za cele bytie nasej planety???ved tieto prirodne zivly su a boli a budu tak preco hned poukazujes a hladas v tom nejaky suvis...
to ze su napr.benatky zatopene zato moze tiez akoze to co sa ma stat21.12.2012???no nie..realne vysvetlenie je take ze prudke dazde velky vietor zdvihol hladinu...a benatky su na to zvyknute...