Koniec sveta v roku 2012. Čo si o tom myslíte?

vivere
29. dec 2008

Na úvod pre zopakovanie a väčší prehľad si spomeňme niektoré fakty. Antické civilizácie verili, že existuje planéta, ktorá prechádza okolo Zeme v obrovských časových intervaloch, viac ako niekoľko tisíc rokov.

Antickí Máyovia nazývali túto planétu Nibiru, Egypťania ju nazývali "planétou miliónov rokov" a Babylónčania ju nazvali Marduk, podľa svojho Boha. Táto planéta obieha proti smeru hodinových ručičiek (opačne ako všetky ostatné planéty). Nibiru je približne 5x väčšia ako Zem, čo z nej robí dobre viditeľný objekt na oblohe.

Niektoré antické texty tvrdia, že Nibiru prechádza okolo Zeme raz za 3600 rokov, iné tvrdia, že každých 10500 rokov. Hinduistické náboženstvo je presvedčené, že bohovia prišli na Zem v posvätnom roku 430 000 PNL. Tu veci začínajú byť zaujímavé.

V knihe Genesis (6:3YHWH) Boh povedal Noemu - "Môj duch nebude stále ako človek. Odteraz budú jeho roky 120." Ak teraz vydelíme 432 000 / 120, dostaneme 3600 rokov - presne obdobie, ktoré označovali Máyovia za revolúciu okolo Zeme.

Otázkou teraz ostáva, kedy sa Nibiru vráti a prejde okolo Zeme a čo spôsobí? Existuje istá antická legenda, ktorá opisuje (temný deň), keď zavládne na Zemi počas celého dňa tma. Mohla by byť gravitácia Nibiru tak silná, že keby prechádzala okolo Zeme, spôsobila by zastavenie rotácie Zeme, tým pádom aj dlhšiu tmu na jednej strane a deň na druhej strane ? Pozrime sa na našu časovú os:

Rok 12 388 PNL - Svetová potopa (Noeova archa...)

Rok 8788 PNL - Začiatok doby kamennej

Rok 5188 PNL - Ďalšia svetová kasatrofa, po ktorej vznikla Sumérska civilizácia

Rok 1588 PNL - Legenda o temnnom dni

Rok 2012 NL - ???

Ako ste si mohli všimnúť, tieto udalosti sa odohrávali každých 3600 rokov - čo presne sedí na obežnú dráhu Nibiru. Gravitačná príťažlivosť Nibiru by mohla spôsobiť obrovské vyše 500 metrové vlny, presne ako hovorí Biblia (genesis:6:99)

Tak sme si všetko zopakovali, poďme sa venovať tomu, čo má byť podstatou tohto článku. NASA má na svojej webovej stránke rôzne pohľady na spomínanú planétu. NASA nám tají pravdu ohľadom tejto planéty a aj to, že by sa mohla v roku 2012 vrátiť. NASA vyhlásila, že síce existuje "planéta X", ale vlastne to nie je planéta, ale kométa. Neskôr planétu X nazvala Sedna. NASA vyhlasuje, že Sedna je menšia ako Pluto a obieha okolo Zeme raz za 10500 rokov v bezpečnej vzialenosti 950 miliónov kilometrov. Je možné, že ako observatóriá na Zemi objavili prichádzať planétu Nibiru, NASA úmyselne vytvorila zmätok a označila spomínanú planétu za Sednu.

V januári 2005 NASA vypustila satelit s malou jadrovou hlavicou "deep impact", ktorý mal zasiahnuť kozmické teleso Temple 1, 4. júla 2005, v čase, keď prechádzalo medzi Jupiterom a Marsom. Údajne sa malo jednať o nácvičný výstrel pre prípad, ak by sa na Zem skutočne rútilo nejaké teleso. Čo je na celom pokuse divné, "deep impact" bol namierený na teleso medzi Marsom a Jupiterom - presne do miest, kde by mala prechádzať Nibiru. Prečo robí NASA takéto prípravy ? Zrejme na tom niečo bude...Ak by na Zemi zavládla apokalypsa, spôsobilo by to obrovský chaos, hladomor a boj o každý kúsok jedla.

Môže byť aj to je dôvodom, prečo Bush napadol Irak. Bál sa, že Saddam by vyrobil atómové zbrane ešte pred rokom 2012. V čase veľkej paniky a chaosu, by mohol Saddam zaútočiť na USA. Spojené štáty zrejme zaútočia z rovnakého dôvodu aj na Irán a Južnú Kóreu, až kým nezastavia všetky plány ostatných štátov postaviť atómové zbrane ešte pred rokom 2012.

Čo sa stane, keď bude Nibiru prichádzať ? Odkloni ho mega-jadrový projektil ? Máme vôbec nejakú šancu ? Bude to NASA, ktorá zachráni ľudstvo ? Sú tieto obavy vôbec opodstatnené ?
(www.mysteria.sk)

co si o tom mysite???

mikalove
30. dec 2008

bush že zničil dvojičky??možno nepriamo nesie nejakú zodpovednosť,ale preboha to ti ako napadlo?ale máš pravdu,svet si ničíme sami 😒

nobody
30. dec 2008

fejusa
akorát že oni ty prachy sebrali ze zdravotnickýho rezortu a kongres to povolil ....
brát prachy na záchranu životů a skrkat je na ničení životů ... to mě s*re

nobody
30. dec 2008

mikalove .. i když nebudem brát v úvahu ty konspirační teorie, tak je tam dost zvláštních věcí
a FBI přiznala, že věděla o útoku

ale tak v roce 2012 budu klidnej 😀

mywiel
30. dec 2008

vivere nieco na tom bude ale nemyslim si ze to bude koniec sveta ale zmena myslenia ludi ta urcite nastane ... 😉

dididi30
30. dec 2008

no to zeby som tento rok uz aj nejaku dovolenku poriesila 😲 😀 😀 😀 😉

slnieckova
30. dec 2008

mikalove no nie je to prve echo, ze Amerika si sama znicila dvojicky 😉 ludia su totizto schopni vsetkeho 😉

mikalove
30. dec 2008

a to nechali umrieť tolko ľudí ☹ ,ja už ničomu nerozumiem kam tento svet speje

veronice
30. dec 2008

tak vazeni, v roku 2013 by som mala byt Mgr. takze zadny konec sveta bo sa fakt nastvem ze som 5 rokov studovala uplne zbytocne no a v tom istom roku este dostanem prachy s poistky takze zadny konec sveta 😀

pripajam sa k tym nazorom ze len Boh vie kedy pride koniec a mame zit tak ako by bol kazdy nas den posledny

vivat rok 2009 😉 😵

nobody
30. dec 2008

mikalove ... pak letěli F117kou (která má zaměřování na přesnost přibližně půlku vetší kachličky) a sejmuli bombou jednu vesnici x km daleko

zemřelo hodně lidí zbytečně --- jak oni říkají - "nucené ztráty"
svět je ve sračkách no, co už

fejusa
30. dec 2008

to ma nenapadlo ,je to fakt.a keby do dvojiciet narazia tak lietadla jak narazili tak nespadnu,oni boli oblozeni dinamitmy podlozene.preto padali jak skariet... .samozrejme ze civilne lietadla do nich nenarazili ale tankovacie lietadla.a urcity ludia s tade dostali telefonaty aby sa nechystali rano do roboty lebo sa stane nieco strasne.... .v ted den aj dalsie dni boli zastavene lety,a jedine lietadlo co odletelo bolo zo sadamom a jeho rodinou... .tak nech mi nikto nevravi ze v tom amerika nema ruky... .ked potom zakazali vysielat aj zabery z tej udalosti... .podla mna bude aj taky koniec sveta,ze niekto z tych vascich panov pustia atomku a len vyvoleny preziju a to budu taky ludia,ktory o tom budu vediet.

nobody-to sa ani mne nelubi.ale ked im pojde o rite, jak budu prosikat.

nobody
30. dec 2008

fejusa, den předtím šly akcie všech těch společností o hodně níž ... jistě, že to věděli
ale to nemá smysl rozebírat, čus

fejusa
30. dec 2008

nema,mas pravdu.... .som zvedava co vymyslia nabuduce.idem si uzivat zivot dalej... 😀

mikalove
30. dec 2008

nobody ty si určite nejaky tajný agent 🙂 nemáš foto a si moc informovany,ty sa tu len schovávaš medzi ženami v domacnosti aby si bol nenapadny,však? 😉

nobody
30. dec 2008

tak já taky 😀

mywiel
30. dec 2008

No to ja musim stihnut 3 deticky do 2012 😀 😵 😵 🙂

slnieckova
30. dec 2008

mywiel tak to mas co robit 😀 😀

mywiel
30. dec 2008

Aspon sa nenudim... 😉 😵

jaron
30. dec 2008

Koniec sveta môže byť pre niekoho hrôzou, ale pre niekoho to možno bude najkrajší deň, splnenie nádeje, dlho očakávaný deň... takže ono to nemusí byť celkom tak, že je s tým spojené robenie si vrások...

nobody
30. dec 2008

konec světa - 2012
konec modrýho koníka - 2146

to se dá 😀

s.arik
31. dec 2008

nobody, 😀
to já si říkám často, jak dlouho sem budu chodit............zatím jsem skorozávislá, ovšem žádná láska netrvá věčně. nebo žeby ano? 🙂

nobody
31. dec 2008

mika love .. teda mikalove .. ses dívala na Bourna,co? 😉
s.arik ... láska málokdy trvá věčně, a koník? no ... uvidíme

mikalove
31. dec 2008

nobody čo je to TV? už si len matne pamätám.. 😀

adulikka
31. dec 2008

No to je to čo mám zapnuté a vydáva to akýsi zvuk ,ale koník je zaújimavejší...

marika80
31. dec 2008

vivere, tiez mi segra povedala, ze tu nieco nastane v decembri 2012. A preziju len najsilnejsi (taky, co si vedia ovladat telo- samoozdravovanie, meditacie....). Povedala mi to uz pred 3 rokmi a uz lutuje. Lebo ja na to dost casto myslim. No to ked ma niekto deti, tak mu neni vsetko jedno. A tie magnetacie uz samozrejme posobia, preto ludia blbnu (agresivita) a aj zvierata.

sakura77
31. dec 2008

😀 😀 😀
cela tato tema..

roasha
31. dec 2008

sakura 😀 😀 😀
....psychicky labilnejsi jedinci si to hodia,lebo sa nechcu dozit konca sveta.... 😝
....jaaaaaaa si teda pockam..... 😀

jaron
31. dec 2008

Ahoj Marika,
to trochu nesedí, čo hovorila sestra. Veď keď koniec sveta prežijú len tí najsilnejší..., tak to asi nemôže byť koniec sveta, nie? Načo by prežili, keď už je koniec? 🙂
Jaro

nobody
1. jan 2009

mikalove .... nevím, co je tv ... 😀
není čas kvůli Mišce co?

roasha ..já si asi taky počkám 😀

roasha
1. jan 2009

nobody 😀
...asi to bude tym,ze sme optimisti,a radi spoznavame "nove veci"? 😀

nobody
1. jan 2009

roasha, já jako optimista s pesimistickými sklony počkám, jj, rád dělám zvláštní a nový ,, věci 😝 😀
tak počkám, protože mě zajímá, jestli bude nicota anebo co vůbec