Koniec sveta v roku 2012. Čo si o tom myslíte?

vivere
29. dec 2008

Na úvod pre zopakovanie a väčší prehľad si spomeňme niektoré fakty. Antické civilizácie verili, že existuje planéta, ktorá prechádza okolo Zeme v obrovských časových intervaloch, viac ako niekoľko tisíc rokov.

Antickí Máyovia nazývali túto planétu Nibiru, Egypťania ju nazývali "planétou miliónov rokov" a Babylónčania ju nazvali Marduk, podľa svojho Boha. Táto planéta obieha proti smeru hodinových ručičiek (opačne ako všetky ostatné planéty). Nibiru je približne 5x väčšia ako Zem, čo z nej robí dobre viditeľný objekt na oblohe.

Niektoré antické texty tvrdia, že Nibiru prechádza okolo Zeme raz za 3600 rokov, iné tvrdia, že každých 10500 rokov. Hinduistické náboženstvo je presvedčené, že bohovia prišli na Zem v posvätnom roku 430 000 PNL. Tu veci začínajú byť zaujímavé.

V knihe Genesis (6:3YHWH) Boh povedal Noemu - "Môj duch nebude stále ako človek. Odteraz budú jeho roky 120." Ak teraz vydelíme 432 000 / 120, dostaneme 3600 rokov - presne obdobie, ktoré označovali Máyovia za revolúciu okolo Zeme.

Otázkou teraz ostáva, kedy sa Nibiru vráti a prejde okolo Zeme a čo spôsobí? Existuje istá antická legenda, ktorá opisuje (temný deň), keď zavládne na Zemi počas celého dňa tma. Mohla by byť gravitácia Nibiru tak silná, že keby prechádzala okolo Zeme, spôsobila by zastavenie rotácie Zeme, tým pádom aj dlhšiu tmu na jednej strane a deň na druhej strane ? Pozrime sa na našu časovú os:

Rok 12 388 PNL - Svetová potopa (Noeova archa...)

Rok 8788 PNL - Začiatok doby kamennej

Rok 5188 PNL - Ďalšia svetová kasatrofa, po ktorej vznikla Sumérska civilizácia

Rok 1588 PNL - Legenda o temnnom dni

Rok 2012 NL - ???

Ako ste si mohli všimnúť, tieto udalosti sa odohrávali každých 3600 rokov - čo presne sedí na obežnú dráhu Nibiru. Gravitačná príťažlivosť Nibiru by mohla spôsobiť obrovské vyše 500 metrové vlny, presne ako hovorí Biblia (genesis:6:99)

Tak sme si všetko zopakovali, poďme sa venovať tomu, čo má byť podstatou tohto článku. NASA má na svojej webovej stránke rôzne pohľady na spomínanú planétu. NASA nám tají pravdu ohľadom tejto planéty a aj to, že by sa mohla v roku 2012 vrátiť. NASA vyhlásila, že síce existuje "planéta X", ale vlastne to nie je planéta, ale kométa. Neskôr planétu X nazvala Sedna. NASA vyhlasuje, že Sedna je menšia ako Pluto a obieha okolo Zeme raz za 10500 rokov v bezpečnej vzialenosti 950 miliónov kilometrov. Je možné, že ako observatóriá na Zemi objavili prichádzať planétu Nibiru, NASA úmyselne vytvorila zmätok a označila spomínanú planétu za Sednu.

V januári 2005 NASA vypustila satelit s malou jadrovou hlavicou "deep impact", ktorý mal zasiahnuť kozmické teleso Temple 1, 4. júla 2005, v čase, keď prechádzalo medzi Jupiterom a Marsom. Údajne sa malo jednať o nácvičný výstrel pre prípad, ak by sa na Zem skutočne rútilo nejaké teleso. Čo je na celom pokuse divné, "deep impact" bol namierený na teleso medzi Marsom a Jupiterom - presne do miest, kde by mala prechádzať Nibiru. Prečo robí NASA takéto prípravy ? Zrejme na tom niečo bude...Ak by na Zemi zavládla apokalypsa, spôsobilo by to obrovský chaos, hladomor a boj o každý kúsok jedla.

Môže byť aj to je dôvodom, prečo Bush napadol Irak. Bál sa, že Saddam by vyrobil atómové zbrane ešte pred rokom 2012. V čase veľkej paniky a chaosu, by mohol Saddam zaútočiť na USA. Spojené štáty zrejme zaútočia z rovnakého dôvodu aj na Irán a Južnú Kóreu, až kým nezastavia všetky plány ostatných štátov postaviť atómové zbrane ešte pred rokom 2012.

Čo sa stane, keď bude Nibiru prichádzať ? Odkloni ho mega-jadrový projektil ? Máme vôbec nejakú šancu ? Bude to NASA, ktorá zachráni ľudstvo ? Sú tieto obavy vôbec opodstatnené ?
(www.mysteria.sk)

co si o tom mysite???

elise
29. dec 2008

už malo byť tolkokrát koniec sveta že to neriešim síce na proroctvách je aj veľký kus pravdy ale čo proti tomu zmôžem? 😔

nobody
29. dec 2008

antičtí Mayové nebyli
ale to je jen taková blbá vsuvka

2000 byl konec světa přece😉

jinak Egypťani byli borci 😉

smoulinda
29. dec 2008

No já nevím teda, ale Katrince je rok a půl a mám vymyšleno, že bude tenistka a bude mě tahat po světě sebou, takže nic, žádnej konec světa v roce 2012 nebude a už jsem řekla 😀 😀 😀
Každopádně v roce 2013 si tu o tom pokecáme jo 😉 Doufám
😅 🙂

sirinka
29. dec 2008

no a ako vysvetlime ostatne udalosti ktore sa odohrali medzitymito obdobiami...to ma na svedomi aka planeta???

no a preco Bush napadol IRAK...ropa, ropa, moc, moc....a oci posadene prilis blizsko seba 😅

😎

elise
29. dec 2008

v roku 2012 bude mať môj syn 6 rôčkov a bude sa tešiť do školy 2013 si budeme vychutnávať jeho prvé pokusy o písanie písmenok a čítanie tiež sa na koniec sveta nechystám 😉 a dúfam že sa nám podarí do roku 2013 druhé bábenko 😉

elise
29. dec 2008

sirinka máš pravdu chamtivosť a peniaze peniaze a moc toto je rozhodnutie tých "mocných"

nobody
29. dec 2008

sirinko, Bush je jenom loutka ..a ten nový je to samý
napadli Irák, protože potřebovali ropu a peníze
a teď jsem vytočený, protože Bushe bych hodil do buše
a ty dvojčata si odpálili sami :-/

sirinka
29. dec 2008

nobody zdielam tvoj nazor...potrebovali adekvatny dovod na zacatie vojny...tak obetovali par vlastnych a cely svet im to zhltol...a teraz tie radary v cechach a polsku...jedine, co chcu monitorovat je rusko... 😠

slnieckova
29. dec 2008

nobody absolutny suhlas....

🙄 🙄 🙄 viete co? Zaoberajte sa tym, kde budete slavit Silvestra, ako sa vam nebude chciet potom nastupit do prace, ze v marci chcete prerabat kuchynu, ze v lete by vase dietatko malo urobit prve kroky....

to uz fakt nemate nic normalnejsie na starosti? Prepacte, ale ja netusim, ci budem v roku 2012 zit (ci sa vobec dozijem dnesneho vecera), takze rok 2012 ma teda fakt netrapi.... momentalne... zite pritomnost a netrapte sa somarinami buducnosti....

a ako tu uz bolo poznamenane, ten koniec sveta mal byt uz tolkokrat....

mimochodom... ani Boh Syn netusi, kedy bude koniec sveta, iba Otec.... ci ste veriaci alebo nie... nechajte ten koniec sveta na toho hore.... a je jedno ci verite v Boha, alebo v nejaku silu, ktora toto vsetko riadi.... apropo... koniec sveta moze byt aj za pat minut.... co s tym urobite? Nic....

prajem krasny zvysok medzisviatkoveho dna bez podobnych "problemov"....

expertka8
29. dec 2008

...ax jaaaaaaaaaaj...historia sa opakuje...
....princip ostava zaxovany....ako v pripade zacatia 2.sv.vojny..Samotná vojna sa začala 1. septembra 1939 o 4:45 ráno, keď Nemecký krížnik zahájil paľbu na Gdansk (tento útok mal krycie meno Fall Weiss). Ako zámienku použili Nemci prepad vysielača v Gliwiciach. V skutočnosti išlo o zinscenovaný útok a údajní poľskí vojaci boli v skutočnosti príslušníci Waffen-SS preoblečení za poľských vojakov.

vivere
autor
29. dec 2008

a co ta planeta, ktora sa priblizuje? a vyjadrenia vedcov, ze na Zemi sa uz deje to prepolovanie? ze zacalo uz v sestdesiatych rokoch minuleho storocia a vraj to ma na svedomi ta planeta. ak sa naozaj ta obrovska planeta priblizi a zasiahne nas svojim magnetizmom, s polmi Zeme to urcite nieco spravi...

nobody
29. dec 2008

jojo, ty dvojčata, to je jejich práce .. trade centrum mělo předtím požární cvičení a tak to někdo navrtal
protože ten mrakodrap spadnul tak ukázkově, a letadýlko byla volavka
to samý i s Pentagonem ---- prý tam vletělo letadlo, ale žádný tam nebylo
černá skřínka zničená - což je teda unikát 😀 .. ale pasy teroristů nějakým záhadným způsobem zůstaly
o to by nešlo, ale kolik lidí muselo zemřít a potom ještě na tý "výpravě"
FBI to věděla dřív (jakože krytí podruhý, aspoň na někoho se to muselo hodit)

ale nic s tím nikdo nemůže udělat
a teď jsem vytočený a ani mi nezvoní mobil 😀

o radarech nic nevím, možný to je

sirinka
29. dec 2008

tak ja nic neviem o prepolovani zeme... 😨

expertka8
29. dec 2008

...k teme......strucne...vystizne....

„Ten deň a tú hodinu nepozná nikto, len Otec (Mk 13, 34)".

😉

...zvysok ...su pre mna obycajne spekulacie 😉

elise
29. dec 2008

expertka súhlas stým že ten den a hodinu nikto nepozná ved to je tá spravodlivosť viete si pedstaviť ten chaos keby sme vedeli že svet zajtra končí 😀

sirinka
29. dec 2008

ja sice nepoznam ziadny vyklad ziadnej biblie, koranu a pod...ale tiez si myslim, ze ked to ma prist, tak to pride a nikto s tym nic nespravi... raz je koniec sudeny vsetkemu...a ja sa tym nebudem zatazovat uz teraz...

vivere
autor
29. dec 2008

expertka, ved sa s tebou nik nehada 😉

ja si tiez nemyslim, ze tu zostane nicota /ak by nahodou ten koniec sveta bol/, ale celkom ma zaujalo to prepolovanie zemskych polov a vplyv tej planety na Zem...

nobody
29. dec 2008

vivere, co vím, tak Země bude zničená Sluncem, až vyhasne a roztáhne se .. ale to jsou xx miliony let
o panetě nic nevím, ale klidně se to může stát ..kdykoliv třeba asteroidem
ono stačí, aby někdo v Číně zmáčnul čudlík a je to

vivere
autor
29. dec 2008

nobody, cina, ci ina krajina s jadrovou silou... to je jasne...

bubba
29. dec 2008

pozeram ze nobody videl dokument Zeitgesst 😀 😀 odporucam kazdemu je to velmi vystizne je aj online na watch online a aj s titulkami kebybolo treba 😉
koniec sveta neverim uz aj nostrdamus predpovedal neviem ci sa presne pamatam ale tusim ze 6.jula 1996 ci ako...a nist.podla mna koniec sveta bude ked to ludom uz riadne zasibe a prezenu to a niektomu sa to vysmikne spod kontroly 😝 😝

expertka8
29. dec 2008

...vivere...v pohodeeeeeee... 😉
...kazda info dobra.... 😉

...v konecnom dosledku...ja kazdy vecer...po celodennej "puti" medzi radostami..starostami...beriem ako svoj eventualny "koniec"....rano sa uz nemusim zobudit...hold taky je zivot...kazdy kto sa raz narodi...musi aj zomriet 😉

nobody
29. dec 2008

bubba, ještě nee, ale někdo mi házel odkaz 😀

sirinko, jj, stačí 2 čudlíky

sirinka
29. dec 2008

bubba tak 6. jula mam narodeniny, takze v takyto datum iste koniec sveta nebudeeeee....ved si musim vypit svoj sampus 😀

veronika13
29. dec 2008

ten dokument Zeitgesst som videla aj ja a je to fakt dosť výstižné, akurát sa mi tam nepáči ako tam znevážili Boha

2012, ja som čítala trochu o Mayoch, je to zaujímavé, aspoň krátky úryvok :
"Podľa Mayov v súčasnosti žijeme v štvrtom rozmere, na sklonku veľkého galaktického cyklu, počas ktorého dochádza k obrovským zmenám na celej planéte, ale aj v našom vnúlri. Mnohé kultúry, ako Indiáni Hopi, Dogoni alebo Tibeťania predpovedali túto veľkú premenu. Kozmológia Mayov udáva, že človek počas svojho vývoja už prekonal tri takéto cykly (tzv. Platónsky rok) a súčasný, štvrtý, sa uzavrie v onom magickom dátume v decembri 2012. Podľa Mayov je súčasný svet ten, počas ktorého došlo k najväčšiemu úpadku ľudstva. Vedomie človeka v posledných storočiach upadalo do čoraz väčšej temnoty. Teraz sa proces končí. Končí sa cyklus, ktorý už splnil svoju úlohu.

"To, čo sa nám dnes zdá nemožné, zajtra sa pred nami otvorí. Nie je to náhle zamávame čarovným prútikom a teraz sa všetko zmení. Je to proces, na ktorom by mal každý pracovať a rozvíjať svoje poznanie. Teraz je na to najvhodnejší čas a mnohí to aj tak cítia, hľadajú a aj nachádzajú, lebo sú na to možnosti," takto hodnotí situáciu Z. Fabián. Ako je to teda s tým koncom sveta? "Nijaký nebude, je to určenie dátumu veľkej premeny. Jednoducho si uvedomíme si, že sme v procese, ktorý nám dáva šance presunúť sa na vyššiu úroveň vedomia. Brány sa otvoria. Dokorán budú pre tých, ktorí stihnú pre svoj duchovný rozvoj niečo urobiť."

pokiaľ si chcete o týchto mýtoch prečítať viac, stačí keď si do googlu zadáte "rok 2012" a tam vám vyhodí toľko odkazov, že aj rok 2012 prejde, kým to prečítate 🙂

Žime najlepšie, ako vieme a nemusíme sa báť konca sveta.

etuska
29. dec 2008

ahoj Veronika-s tou poslednou vetou plne suhlasim 😉 😅

kili
29. dec 2008

hmm, dobré vedieť, tak už sa nebudem zbytočne zaoberať plánovaním budúcnosti 😀

denisocka
29. dec 2008

veronika suhlasim riadkami čo su nadomnou 😵

maruschka
29. dec 2008

na koniec sveta existuje už milión matematických výpočtov, dôkazov zo sveta mystikov,filozofov, bádateľov, rôznych duchovných médií,.......že vlastne na každý rok od vzniku Zeme sa dá vyrátať koniec...

Takže sa s tým radšej nezaoberám..Katastrofu aj tak neodvrátime ..Ľudstvo sa zničí samé,najskôr si zničíme ozónovú vrstvu a potom všetci zomrieme na rôzne choroby vzniknuté vďaka tomu...A myslím, že to nebude trvať dlho... 😒 😖 😖

amatula
29. dec 2008

to je tema teda 😕 ..........to je ako veta,len blazon privedie deti do tohto sveta.....a predsa sa rodia....boze ved su vianoce,na co myslela zakladatelka 😨

vandulienka
29. dec 2008

Howdy folks! Čauko, ľudkovia, nazdárek, lidičky! V prvom rade reagujem na Sirinku - božínku, mne sa tiež hneď zdalo, že ten mladý Bush má oči nejako blízko (ty to píšeš síce nesprávne, ale o to roztomilšie - blízsko 🙂 ) pri sebe, ale pripisovala som to trošku svojej zaujatosti voči nemu, voči jeho "proklatě nízko zaveseným koltom" a jeho "texánskej" olejárskej nafúkanosti... Nuž, viviere, žiadnej Nubiru sa neboj... Ono celá táto "situejšn" mi pripomína ten starý astrofyzikálny "ftípek":
Bavia sa dvaja uznávaní anglickí astrofyzici. Jeden vraví:
- Predstavte si, sir Mortimer, zložitými niekoľkoročnými výpočtami som stanovil zánik Zeme na obdobie o tri bilióny rokov...
Druhý na to vydesene reaguje:
- Kedy, lord Glenarvan?!!!
- O tri bilióny rokov.
- Božemôj, to som si vydýchol, ja som počul, že už o tri milióny rokov!...