Kontaktné šošovky. Môžem ich používať pri mori, kúpalisku?

milie
24. jún 2008

Ahojte holky! Prosim o radu. Ako je to s nosenim šošoviek na kupaliskach a pri mori? Mali ste problemy s ocami (pálenie, rezanie...)? Odporuca sa to vobec? Mam štvorky dioptrie, tak som dost slepa na dialku. Nerada by som santila vo vode s detmi v okuliaroch.

sakura77
12. aug 2008

mne zas vadi ked je moc teplo,"susi"mi to oci,esteze su kvapky,inak ziadny problem,fakt super vec 😉

wali
12. aug 2008

ja mam zase obdobia, kedy nosim stale len kontaktne cocky a inokedy okuliare. ale suhlasim, ze cocky su super vec. nosim ich uz strasne dlho a musim sa priznat, ze stale snivam farebnych cockach - skusali ste niektora? este som sa k tomu nikdy nedokopala, ale raz! stale ich obzeram u ocneho na reklamnych plagatoch - tie farby a neviem sa rozhodnut, ktoru 😀

sakura77
12. aug 2008

mne sa strsne pacie take krasne zelene-kedze svoje mam modre,chcelo by to zmenu 😅

dolinka
12. aug 2008

neda mi to napisat Vam moju trpku skusenost 😔 s nosenim sosoviek 😕
mam skoro 7 do dialky a nosim ich uz 11 rokov. 😝

dolinka
12. aug 2008

aj v mori som sa s nimi kupala, pri poatpani som aj obcas vyplavila, aj 2 do jedneho oka som si uz dala 😀 aj som si pri rozhovore sosovky vybrala a v podvedomi som este stale tahala z jedneho oka, kde uz samozrejme nebola az som mala oko cele cervene 😀
aj gutalax som si uz nakvapkala do oka ked som v kozmetickej tasticke nosila kvapky sperzadex na zapalene spojivky a bez sosoviek som nevidela ze beriem flasticku na zapchu, trocha postipalo ,ale ma y toho neprehnalo 😀 😀 😀

dolinka
12. aug 2008

.. ale k tej trpkej skusenosti.. mali sme raz navstevu, strycka a ten mal herpes na tvari a utrel sa do uteraka, do ktoreho som si ja utrela ruky pred vkladanim sosoviek a tak som si nevedomky zaniesla herpes do oka.. najprv to pichalo ako ked mate smet v oku po 2 dnoch to ukrutne bolelo a ocny mi povedal ye to mam psychosomaticke, ze v oku nic nemam.. o herpese nik nic netusil, poobede som pred pohotovostou odpadla a v nemocnici sikovna ocna mi kvapla zlty roztok ktorym ten herpes videla...to som uz mala chyteny cely ocny aj trojklany nerv a cely tyzden som nechodila, nejdela, schudla som 9 kil a mysleli si ze zomriem, bola som na infekcnom mesiac 😝 😝 😝
z toho vyplýva hygiena pri vkladani a vyberani nadovsetko!!!

nobody
12. aug 2008

ka4 .. a je hotovo 😀

bihan
12. aug 2008

Dolinka, to musel byť dosť záhul 😕 Ďalšia výhoda šošoviek, ktoré sa na noc nevyberajú 😀

Wali, ja som mala farebné Surevue (teda myslím, už si to veľmi nepamätám), ale len tónovacie zelené (mám hnedo-zelené oči) a bola to fakt len maličká zmena, ale keď mi zasvietilo slnko do očí, tak mi ľudia často hovorili, že si nikdy nevšimli, že mám také krásne zelené oči 😀

mracik
12. aug 2008

Dolinka, tak herpetická keratitída 😝 diagnóza nič moc, ale keby si vedela aké je to krásne pod mikroskopom, ja si nikdy neodpustím také jéééj a pacienti chudáci na mňa divne kukajú 😀
a pamätáš si meno tej šikovnej doktorky? Nech ju pochválim, keď prídem kuknúť na očné (teda ak to bolo v Martine)

Bihan,. moja kamoška sa vydávala v zelených šošovkách a tiež jej všetci hovorili, že musí byť veľmi šťastná, lebo jej krásne žiaria oči 😀

nobody
12. aug 2008

bihan ... výhoda nás, co máme zelený oči 😉

ikka
12. aug 2008

mracik, mozno si bola ty ta sikovna doktorka 😀 😝
a to to moze byt fakt az take zle, ten herpes v oku?

mracik
12. aug 2008

ikka, to asi ťažko, som už pekne dlhý čas na materskej 😀 a všetkých pacientov s herpetickou keratitídou si pamätám, lebo je to moja obľúbená diagnóza (aj keď to znie hrozne)
no pozrite, nie je to krásne http://www.eyeatlas.com/Eyeatlas/Cornea.html#19 😀
no inak dá sa na to teoreticky aj oslepnúť... 😒

zuzana76
12. aug 2008

mracik, boze, ty si oftalmolog? inak vyzera to strasne, aj tie ostatne diagnozy, ocna by som nemohla byt, ale mam kamosa oftalmologa, tak ten obcas rozprava

ikka
12. aug 2008

mracik, vsak som si aj myslela, ze si urcite na materskej..ale co ak nahodou 😉 neviete je tu niekde uz zalozena tema o laserovych operaciach oci...rada by som si precitala

danuska24
12. aug 2008

ikka - mas link

ikka
12. aug 2008

vdaka danuska 🙂

anezena
12. aug 2008

baby, ja nosim tiez cocky a ked sa maly narodil tak odvtedy len tie na mesiac v kuse - Bausch and Lomb a som spokojna. Len v noci ked sa budim k malemu mam ich velmi vysusene, to asi v tom teple, inak pohoda ani neviem ze ich mam.
co sa tyka farebnych cociek -. mam zelene oci a nosila som modre cocky, nadhera! velmi sa mi to pacilo aj mojmiu okoliu, ale su dost drahe, takze teraz som pri starych 😀

bihan
13. aug 2008

Mráčik, nádhera 😵 😅

Mne farebné šošovky oveľa drahšie neprídu.. objednávam si ich na nete a farebné stoja len pár doláčov viac než "obyčajné". Ale tie nepriehľadné mi prídu dosť umelé.. teda vidieť, že nie sú prirodzené a ak sa nemýlim, je tam problém aj s videním cez tú malú "dierku" na zreničku.

wali
13. aug 2008

no zavidim vsetkym, co maju zelene alebo modre oci 😅
ja mam teda hnede a moc tuzim mat zrazu napr. modre oci 😀 myslite, ze tie cocky ukazu taku farbu ako maju na obrazku aj na hnedych ociach? vzdy som si myslela, presne ako niektore pisete, ze to len trochu vytonuje farbu, cize na tie moje hnede leda tak nejake sive alebo tmavohnede... no a to by nebolo ono 😝

dolinka
20. aug 2008

zdravim mracik, 😉 pekne deticky, sikovna mamina..
bola to taka starsia pani doktorka neviem ci nie jakubovicova sa volala, tak mam v karte napisane ak to bola ona...dole na ocnom vzadu v nemocnici, uplne skvela, v dobrom na nu spominam.. fakt to bol tragicke .. pomali insomnolentnu ma poslali na nervove ked este nevedeli co to je.. a tam mi povedali ze co tam robim tam nepatrim, budinsky mi povedal ze si namyslam .. akokeby som simulovala.. ked som bola na infekcnom povedali ze mame..ja som par dni nevnimala..ze uz je to velmi rozsirene to moze prejst na miechu.. zvlastnostou bolo to, ze som nebola vysypana zvonku na kozi, ale prakticky len vo vnutri.. svrbiet ma to hlava a celo nad obocim zacalo aasi az po +é dnoch a to som uz lezala na infekcnom a intravenozne brala herpesin

kacka.va
20. aug 2008

wali: kdybys chtěla čočky s jinou barvou, tak jsou ovlivněné barvou, kterou máš přirozeně, takže to vždycky nemusí být takové, jako na obrázku

tereya
25. aug 2008

caute vsetci, nosím cocky uz 22 rokov.. zivot bez nich si uz neviem ani predstavit.....aj u mna to bolo ako u vobec ma nenapadlo skusit to s nákupom sosviek cez internet. Je to super , hlavne ak clovek vie, aké mu najlepsie sadnu. Fakt je že ceny su diametrálne odlišné...samozrejme nižšie. Myslím, že nosiť šošvky dlhšie ako je na nich písané, pokial cez ne dobre vidíte neškodí - mám s tým už nejaké skúsenosti 🙂

efca
25. aug 2008

čočky nosím taky a su strašně spokojená, když jsem si kvůli zánětu spojivek musela vzít na týden brýle bylo to utrpení. Jen mě všichni říkají, ž su blázen.Mám čočky na měsíc (že se po měsíci mají vyměnit) a já je mám v očích už třetí rok a fungujou. Na očním mě vyhrožujou, že si odrovnám oči.Nechápu čím, když mě to tam nedělá žádnou neplechu.

bihan
25. aug 2008

Asi kvôli tomu, že šošovky sú živnou pôdou baktérii, ktoré môžu vážne poškodiť oko... preto sa už šošovky na použitie na viac než 3m asi ani nevyrábajú.. neviem nájsť link, kde bolo porovnanie šošoviek po týždni, mesiaci a 3m nosenia, ale po tom obrázku by som si už nikdy šošovky v oku tak dlho nenechala (chýba mi zvracajúci smajlík) 😝

slavik
26. nov 2008

baby, tie čo si kupujete šošovky cez net, koľko trvá dodanie?
Môžte mi poslať do IP nejaké www stránky kde sa dajú šošovky objednať? Ďakujem

swead
26. nov 2008

ahoj, taky nosím čočky už od svých 16ti takže 10let a jsem s nima naprosto spokojená. Mám 4,5 dioptrie, takže když jsem bez nich tak jsem slepoň první kategorie.
Nosím je do bazénu a nikdy jsem s nima žádný problém neměla, vždycky se jakoby přicucnou k oku a i na obalu je psaný, že po pobytu ve vodě se mají vyndat nejdřív po 30ti minutách na suchu.

adinka3
26. nov 2008

ahojte, ja mám šošovky týždeň. Nechala som sa nahovoriť... najprv som mala skúšobnú na jeden deň.
zdalo sa mi to fajn. Teraz mám mesačné "clear all day" majú na krabičke. Ale mám problém si ju nasadiť (mám len jednu). Bojujem ráno aj pol hodinu a potom ju aj cítim celý deň. Akoby som mala niečo v oku...
tak neviem, či sa to časom upokojí alebo je to tým, že si ju dlho dávam a potom mám oko citlivé... ☹
Mám síce len -0,75 ale zdalo sa mi to pohodlné. Len to nasadzovanie!!

adinka3
28. nov 2008

tak to polhodinové nasadzovanie asi nerobí dobre tým šošovkám, lebo včera mi moja po týždni praskla! ☹

bihan
28. nov 2008

To ti to lekár, ktorý ti ich predával, neukazoval? Potiahnúť spodné viečko, nechať šošovku na ukazováku 10s obschnúť (potom lepšie prilieha) a šup rovno na dúhovku. U mňa zaberie vyberanie al. zakladanie pár sekúnd.