Kontaktné šošovky. Môžem ich používať pri mori, kúpalisku?

milie
24. jún 2008

Ahojte holky! Prosim o radu. Ako je to s nosenim šošoviek na kupaliskach a pri mori? Mali ste problemy s ocami (pálenie, rezanie...)? Odporuca sa to vobec? Mam štvorky dioptrie, tak som dost slepa na dialku. Nerada by som santila vo vode s detmi v okuliaroch.

sakura77
28. nov 2008

adi,to verim,sosovka by ti mala sadnut hned,ked s nou dlho manipulujes,jasne ze sa ti moze poskodit,hlavne musi byt stale vlhka,a ked ju citis v oku,tak to nie je dobre-nemala by si ju citit

to nasadzovanie a vyberanie je sila zvyku-ja som zas mala problem s vytahovanim 🙂 ale naucila som sa-tak este poskusaj ale vzdy si ju navlhci roztokom

blka
28. nov 2008

Adinka: já jsem měla ze začátku stejný problém jako ty - čočky jsem si nasazovala 15 minut 😅 . Chce to cvik - za měsíc ti to půjde samo. A ze začátku jsem taky měla pocit, že v tom oku něco mám - oku trvá dýl, než si zvykne, že tam něco má. To bude za chvilku taky v pohodě 😉

gangulienka
28. nov 2008

asi je to fakt o zvyku...ja nosim sosovky uz vyse 10 rokov a viem si ich nasadit aj po tme za sekundu ....dokonca minule sa tamca stale na mna vesala a nechcela ist k tatovi tak som ju zobrala na ruky a nasadila sosovky jednou rukou 😀

adinka3
6. dec 2008

bihan, sestrička mi to ukazovala. Vyzeralo to jednoduch! Ona sa mi vždy prilepí na ukazovák, tam sedí ako uliata!
Dnes mi to trvalo "len! 15 minut, už to bolo lepšie.. 😕 😖
Na dúhovku sa mi to nedarí... Musím ešte cvičiť nasadzovanie.

zuzac
6. dec 2008

nedajú sa niekde na internete zohnat vzorky šošoviek zadarmo?nemáte niektorá skúsenost.

roasha
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zamia
6. mar 2009

holky prosím o radu, druhým rokem je ze mě "brejlovec" 🙄 a poslední dobou to lešení na nose na sobě nemůžu ani vidět - zvažuju tedy čočky, ale už spoustu let si nechávám dělat gelový nehty, a to tak, že poměrně dost dlouhý... je to velký problém při manipulaci s čočkami?!?!?!?!

johanda
7. mar 2009

zamia - jde to, chce to trochu cviku a čočky uchopovat ne spíše boky palce a ukazováčku než klasickou "špetkou". Pohodlnější jsou ovšem krátké nehty, to je jasné.

cat
7. mar 2009

zamia,ak sa chces zbavit okuliarov, odporucam laserovku oci, ja mam po tom uz 5 rokov a spokojnost maximalna, zrak ostry ako orol 😀 Naco sa babrat so sosovkami?

adinka3
7. mar 2009

zamia, aj ja mám gélové nechty. Neviem ako sa dávajú bez nich, ale aj s nimi to ide. Síce mne to dlho trvá, ale ide to. 😉

nikka.vo
7. mar 2009

Cat, na kolik tě operace laserem vyšla? 😉

yvetta
7. mar 2009

adinka ja mam tiez sosovky, ale nemohla som kvoli nim nosit gelace proste som si to nevedela davat 😖 a uz toboz nie vyberat z oka 😲
cat neodporuca sa operacia az po detoch nieco take som pocula, ale neviem ci to je pravda -ja by som si tiez dala operovat, ale az po detoch 🙂

cat
7. mar 2009

yvettka, nie je to pravda, iba povera 😉
nikka-ja som to absolvovala v case ked to este za urcitych podmienok preplacala zdravotna poistovna. Inak to vyjde cca 30.000,- Sk obe oci. Na SK je vsak stale moznost preplatenia poistovnou, v Centre mikrochirurgie oka, doplaca sa tuism 2500,- za jedno oko.

yvetta
7. mar 2009

a nemoze sa stat, ze ti to dobabru..... 😖 ja som v CR, ale ked je to v SR lacnejsie tak aj tam by som dosla..... 😀

roasha
7. mar 2009
nikka.vo
7. mar 2009

Cat, koukám, že ty ceny jsou u nás stejný 😖 Ještě si zkusim pozjišťovat jestli pojišťovna něco přispívá, nebo ne, což nevim teda. Já bych klidně čočky nosila, ale jsem jak krátkozraká, tak i dalekozraká (an nevim co za vadu to je 😖 ) takže čočky nemůžu mít. Vadí mi,že jdu do bazenu a musim brýle sundat,tudíš blbě vidim a bolí mě i hlava 🙄

cat
8. mar 2009

yvettka, asi nie, toto je operacia kde nepracuje clovek,ale pocitac, ty len lezis a luc ti odpali par tisicin milimetra zakrivenej rohovky, trva to par sekund. Ja, moj muz, sesternica a tri kamosky sme dopadli k absolutnej spokojnosti🙂

majkel
2. júl 2009

To zamila: Dlouhých nehtů se nemusíš bát. Přečti si tento článek o tom jak správně nandávat a vyndávat kontaktní čočky a udělej si oblázek sama: http://www.vasecocky.cz/nandavani-a-vyjimani-ko...
😉

hankah23
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka13122
10. aug 2011

Ahojte,necitala som vsetky diskusie,prosim poradte,chcem si kupit sosovky,podla coho si mam vybarat?chcela by som aj take farebne,pozerala som jednu stranku a maju tam toho trosku viac,ani roztoky neviem ake ☹

domini25
10. aug 2011

@milie ja nosim kontaktne 10rokov...chod k ocnemu nech ti skontroluje zrak, urci dioptrie.. da naskusku skousobne balenie kontaktnych...ak budu dobre nekupuj kontaktne u ocneho lebo ma 100%prirazku.. ja nakupujem na www.kontaktnesosovky.sk tak´m si vyberes aku znacku... a parametre ti da ociar na karticke..hovorit mu nemusis ze obj cez net... ked ich budes poriadne cistit a starat sa o ne vydrzia ti aj raz taku dobu ako su urcene....

domini25
10. aug 2011

@cat operacia stoji 800eur, vsetky zname tak platili ziadnych 1000e to je mozno asi v bratislave

domini25
10. aug 2011

@blka ja uz aj bez zrkadla nasadim, a moj muz ich nosi 15rokov a ten aj tri krat denne v nich zaspi...vyplachne nasadi znova a nic... hlavne nech su custe..zaobstarj si pinzetu na nane umelohmotnu je s nou lepsia manipulacia

domini25
10. aug 2011

@zamia ale to ti predsa vysvetli vsetko ocny lekar, co to tu riesite ved chod bnajprv k ocnemu a na vsetko sa pytajte....

zamia
12. aug 2011

@domini25 dík za radu, oční lékařka by mi v této záležitosti možná mohla poradit lépe než oční lékař 😀 nic ve zlém, jen jsem hledala odpověď vyplývající ze zkušeností holek které si je nasazují 😉 mimochodem pan optometrista který mi vše vysvětloval nejenže neměl gelové nehty nenosí ani čočky ani brýle 😎 každopádně už si čočky nějakou chvíli úspěšně nasazuji i s dlouhými nehty a nemůžu si je vynachválit...

domini25
13. aug 2011

skusenost je ze je to uplne jednoduche, pokila sa o to staras... prinasadeni ti pomaha pinzeta aspon nezababres roztok v ktorom cocky mas.... gelove nechty nevadia...ja nosim aj okuliare aj cocky..

ivca87
6. apr 2012

Ahoj, muj brácha je nosí, ale do bazénu i do sauny používá ty jednodenní 😉
Já je sice taky někdy mám, ale zatím jsem s nimi ve vodě nebyla.. 😅

petlangerova
21. feb 2014

Pozerám, že je táto diskusia už dosť stará, ale rada by som prispela. Ja mám s šošovkami dlhoročnú osobnú skúsenosť. Zo začiatku som si ich k moru nebrala, nezdalo sa mi to bezpečné. Hovorila som si, že by mi mohli zaplávať a podobne. Potom som išla ale na kúpalisko, kde bolo fakt veľa ľudí a potrebovala som dobre vidieť. Tak som si ich vzala a žiadny problém. Keď idem napríklad na tobogane, dole zatváram oči, aby sa mi nevyplavili, ale vážne nikdy žiadny problém. Len sa nemôžeš potápať s otvorenými očami 🙂 😵
Ja treba nosím tieto, hlavne ich mám na šport: http://www.vasesosovky.sk/acuvue-advance.html