Kontaktné šošovky. Môžem ich používať pri mori, kúpalisku?

milie
24. jún 2008

Ahojte holky! Prosim o radu. Ako je to s nosenim šošoviek na kupaliskach a pri mori? Mali ste problemy s ocami (pálenie, rezanie...)? Odporuca sa to vobec? Mam štvorky dioptrie, tak som dost slepa na dialku. Nerada by som santila vo vode s detmi v okuliaroch.

skolara
24. jún 2008

milie ja nosim sosovky uz 3 roky a v poho sa s nimi kupem aj v kupku aj v mori 😎
Len mi vadia v zafajcenych priestoroch ako v bare a tak ale inak su uplnne super 😉

milie
autor
24. jún 2008

Skolara, to si ma potešila! Snad to bude aj u mna tak fungovat! Pouzivas nejake kvapky v priebehu dna na zvlhcovanie oci? Ja mam šošovky, ktoré menim po dvoch tyzdnoch. Ty mas ake šošky?

mirka8429
24. jún 2008

ahaojte aj ja nosim sosovky...ale pri vode som zdrzanlivejsia lebo kamoske sosovka od chlorovanej vody stvrdla.. 😖 ja mam tie co sa maju po mesiaci menit..ale ja ich mam aj 3 mesiace..pokial mi nerobia zle na oci 😀

skolara
25. jún 2008

ja mam tiez take co menim po dvoch dnoch a v priebehu dna nepouzivam nic na zvlhcovanie 😉
Ono to dost zavisi aj od sosoviek ale tie dvojtyzdnove su lepsie ako napr. menit kazdy mesiac alebo kazde 3 mesiace to uz sa mi zda dost brutal tie 3 mesiace. 😒
tak ja nie som pri vode zdrzanlivejsia voooooobec a v poho takze vidis je to fakt sosovkami 😉

lendy1
25. jún 2008

mirka8429, tak na to bych si dala bacha. Čočky se mají opravdu používat jen na dobu, co jsou uvedeny. Manžel je vždy protahoval z 1 na 2 měsíce a teď si díky tomu dost zničil oči a musí mít speciální čočky, které stojí 3.tis. Oni to tam opravdu nepíšou pro nic za nic 😉 Jinak vypadá čočka nová, jinak po měsíci nebo po třech! používání 😉
Jinak k tématu: nosím čočky už spoustu let a v pohodě s nimi zvládám bazén, moře, potápění...prostě cokoliv.
Zvlhčení nemám žádné, vadí mi akorát to, co píše skolara - zakouřené prostředí a klimatizované, přesušené místa a někdy i delší let v letadle. Jinak naprostá paráda 😵

moni1412
25. jún 2008

milie no 4 nie su az take strasne. ja mam 6,5 a 8. nosim sosovky uz 9 rokov a aj pri vode... v poho, akurat raz som zacala mat problemy s ocami prave pri mori, pol roka som potom nemohla mat sosovky. Ale neviem vobec z coho to bolo. nasledujuce roky po tom som bola pri mori zasa a uz som problem nemala.....

bihan
25. jún 2008

Nosím iba šošovky už 10 rokov a nikdy som s nimi nemala pri vode problém, teda ani pri mori, lebo tam žijeme.. v zafajčenej miestnosti trošku hej, ale to sa dá vyriešiť kvapkami.

mracik
25. jún 2008

šošovky by sa vo vode nosiť nemali, teda ja ako očný lekár ich pacientom neodporúčam nosiť, ale sama s nimi do vody samozrejme chodím 😀 Videla som už zopár veľmi nepríjemných zápalov oka, ktoré boli nosením vo vode spôsobené a videnie tam viselo na vlásku
nebezpečné sú hlavne bazény - tam je väčšie riziko výskytu rôznych baktérií, v mori je to o niečo lepšie...
Každopádne hneď po kúpaní treba dať šošovky dole, aby sa vydezinfikovali a používať kvalitné roztoky
Čo sa týka dĺžky nosenia rôznych šošoviek - napríklad jedny šošovky, ktoré sú u nás registrované ako dvojtýždňové sú v USA registrované ako mesačné. Takže je to trochu aj o obchode, ale zase treba nájsť tú správnu mieru. Ja nosím teda dvojtýždňovky tak mesiac, ale keď chodím s nimi do vody, tak kratšie. Okrem toho sa snažím nikdy nedotýkať tej strany šošovky, ktorá prilieha na oko, vtedy ju oveľa lepšie znášam.

lenlut
25. jún 2008

Ahoj,tak já nosím jen čočky už 12 let,s mám je na 3 měsíční výměnu,v balení jsou 4ks a je to na rok.Ale zpravidla to protáhnu o 1-2 mesíce,záleží jak pravidelně je vytahuju.Ten měsíc jsme měla vetšinou přímo povolený od lékařky po kontrole stavu čoček.
JInak do vody s něma chodím,ale nepotápím se -mám strach že mi odplavou 😀 takže mě nesmí nikdo v bazénu potopit,už zdaleka po známých křičím že nosím čočky a tak nepotápět 😀

blka
25. jún 2008

Já nosím čočky teprve 2. rok, ale je to úplně super. Mám je na měsíc a určitě bych nikdy neprotahovala délku nošení. I když třeba o víkendu čočky nemám vůbec, tak si to o ten víkend neprotahuju. Doktorka říkala vyhodit, tak vyhodit 😀 . Prý nejde o to, že ty čočky nenosím, ale o to, že už jsou vytažené z toho sterilního obalu, tak proto. A navíc se stejně už po měsíci těším, až si vezmu krásné, čisté, neupatlané čočky 😀
Já se s nimi taky koupu, ale potápět se bojím, stejně jako Lenlut - taky mám strach, že mi uplavou 😀 . Můžu mít třeba brýle pod vodu a čočky, fakt mi neuplavou, i když se mi dostane voda do těch brýlí a následně do očí 😕 😅

ba80
25. jún 2008

milie, ja nosim sosovky uz 11 rokov a v pohodicke... chystam sa s nimi aj rodit... 😎
...a tiez natahujem dlzku nosenia (asi od zaciatku) 😅

estrellita
25. jún 2008

ja nosim cocky uz asi 5 let, a problem v bazenu a v mori s nima nemam. ale muze se stat, ze ti blbe splouchne voda a muze ti vyplavat - ale treba jen jedna, takze druha to jisti a deti z vody vytahnes 🙂) ale nebala bych se toho. potapeni pod vodu jedine se zavrenyma ocima, kdyz je nutnost, a nebo pak plavecke bryle a to je v pohode. tak kdyz natece trosicku vody, tak to vubec nevadi a nikdy se mi nestalo, ze by mi odplavaly 🙂
jinak ja je nosim mesic a nekdy o tyden protahnu, podle toho, v jakem jsou stavu a to poznam, ze se mi v nich driv unavi oci, tak okamzite menim.
jinak mam spesl kapky na cocky a behem dne vzdy jednou, nebo dvakrat kapnu a pak se mi nestava, z ejdu vecer domu, uplne znavena, spatne vidim, boli me hlava a az je doma sundam, je to ok - s tou vodickou je mam porad dobry 🙂

barunka81
25. jún 2008

Holky muzete mi doporucit cocky. ja mela air fix a najednou z niceho nic mi zacli vadit. Chci zkusit jinou znacku. Mela jsem ty 30denni.. 🙂

estrellita
25. jún 2008

ja mam od Johnson&Johnson Surevue, a mam je celou tu dobu a ani jednou mi nevadily, a nemela jsem s nima porblem. za celych tech 5 let se mi jen jedna natrhla pri noseni, coz ale mohla byt moje chyba 😅 takze ja doporucuju tyhle 🙂

barunka81
25. jún 2008

estrellita a jsout o 30 denni? diky

sylvar
25. jún 2008

já si chci taky čočky koupit k moři, jinak nosím na dálku brýle a nevadí mi,ale u moře fakt sluneční brýle budu potřebovat a zároveň taky abych malou poznala v tom množství dětí 😀
Takže mě toto téma zajímá, jaké si koupit, musím k očnímu dr?nebo se můžu dojít zeptat do optiky a tam to vyřeším 😅

bihan
25. jún 2008

Ja už dva roky používam PureVision.. prvého založím, na konci mesiaca zložím a mám pokoj 😀

evitkamalicka
25. jún 2008

ja pouzivam od Bausch and Lomb - Optima

blka
25. jún 2008

Estrellita: a mohla bys mi prosím napsast značku a cenu těch kapek? Já mám poslední dobou unavené oči, tak třeba to pomůže 🙂

blka
25. jún 2008

Já používám čočky Acuvue (nebo jak se to píše). Stojí 1500,- na půl roku, takže celkem dost 🙄 . Ale co by človek pro své pohodlí a dobré vidění neudělal.

Sylvar: uvidíš, jak to je bezvadny a nebudeš se jich chtít vzdát 😀 . Být tebou, tak jdu k dr. Mně vždycky prohlídne oči, jak mi to sedí a je to pro mě větší pocit jistoty, než kdybych si to nechala napsat jen v optice. Dr. zkontroluje, jak blbě vidím 😀 a pak, jak mi ty čočky sedí.

barunka81
25. jún 2008

holky máte nekdo zkusenost z objednanim cocek pres internet.Cena je o hodne nizsi nez v obchode.-....

sylvar
25. jún 2008

blka, tady jsou optiky, kde si můžeš nechat změřit a zkontolovat zrak, takže je v nich dr? 😉 tak tak jsem to myslela, změřit očička a rovnou si koupit čočíky 🙂
mě brýle nevadí a líbí se mi,ale léto si žádá čočky

blka
25. jún 2008

Sylvar: takové optiky jsou i u nás, ale já nevím - asi su staromódní, ale já radši dr. v ordinaci 😀 Jo jo, léto si žádá čočky. Já si právě že naopak chcu koupit brýle, protože když jdu o víkendu do obchodu, tak vidím velky prd 😀 . A ty co mám, se nehodí na veřejnost 😅

lendy1
25. jún 2008

barunka, čočky objednávám jedině přez net, už je jinak nekupuji. Cena o 1/2 levnější prostě rozhodla. V obchodě jsem dala za své čočky 2.tis a přez net 1.tis.-to si myslím, že jde. Doma je mám druhý den a vždy vše proběhlo bez potíží.

sylvar, též raději nejdříve k dr. a pak do optiky. Ale asi je to jedno...jen z toho mám lepší pocit...

bihan
25. jún 2008

Barunka, objednávam už roky... u optika by som sa nedoplatila 😅 až na jednu pomýlenú objednávku to bolo vždy bez problémov.. Naposledy som ich objednávala rovno z USA a sú ešte lacnejšie ako na našich stránkach.

petraluk
25. jún 2008

Já mam čočky už asi 5 let. Dr. mi doporučil koupání jedině v moři, ale český rybníky a hlavně bazény mi zakázal. Může z toho být pěkný zánět. Já jsem se v nich už párkrát potápěla, když jsme se fotili s malym pod vodou a nebojte rozhodně neuplavou 😀 Pak jsem je tedy radši vyhodila a vzala nový 🙂
A používam značku Swift 😉

kometka5
25. jún 2008

já používám už asi 15let jedny a ty samý, Optimy od Bauch and Lomb. Mám dotázek, jednou jsem měla na zkoušení nějaký jiný druh, ale ty mi nějak moc neseděli 😒 , teď uvažuju o nějakém zakoupení, protože mi dochází a možná by se mi vyplatily třeba jednodenní, protože je kombinuju s brýlemi. Nepoužíváte někdo takové a neměly jste stejný problém. Bojím se, že si objednám jiný tip a pak zase když mrknu, tak potrvá než se mi čočky v oku srovnají.

nobody
25. jún 2008

dá se, ale na potápění s nima zapomeň 🙂

fabiana
25. jún 2008

Baby (a muži 😉 ), používate niekto aj šošovky, ktoré sa nemusia každý deň vyberať z očí, spíte v nich? Ako to znášajú vaše oči? Sú lepšie ako bežné šošovky? O koľko sú drahšie ako napr. dvojtýždňové "vyberacie" šošovky?

ella1
25. jún 2008

caute.ja tiež nosím čočky,ale pravdupovediac,ked idem do vody,mám aj slnečné okuliare,lebo ked mi frkne voda do oka,strašne mi to vadí.
vy v pohode? 😲