Koxartróza a snaha o bábätko

miriam1234
15. dec 2012

Ahojte, najde sa tu nejaka mamicka s koxartrozou? Mam 25 a chceme babatko, len sa toho strasne bojim ako to zvladnem na klby, mam 2.stupen Ma niekto skusenosti?
Vdaka

jana1911
26. feb 2013

@miriam1234 Ahoj,ja síce koxartrozu nemám, ale mám kamošku, ktorá má dokonca 3. stupeň aj s luxáciou a má 2 zdravé deti. Tehotenstvo mala bez väčších problémov, rodila kvôli tejto dg. cisárskym. Pred otehotnením ju ortopéd od toho všemožne odhováral a strašil, že ostane na vozíku a pod...a nič také sa nestalo. 🙂

miriam1234
autor
26. feb 2013

@jana1911 tak super, som rada ze aspon niekto sa nasiel..a nepohorsilo sa jej s klbmi po porodoch? myslim, ci jej neuskodilo na klby ked pribrala pocas tehotenstva, toho sa bojim najviac

jana1911
26. feb 2013

@miriam1234 no, samozrejme, že nabraté kilá jej neprospeli, ale vzhľadom na to, koľko sa sťažovala predtým na bolesti a to že nevládze a ako málo sa sťažuje teraz, keď sa už musí obracať okolo detí, tak si myslím, že to až také hrozné nie je. Stačí jej zhodiť tých pár nabratých kíl a bude sa cítiť možno aj lepšie ako predtým. To, že je šťastná, že má deti (myslela si že aj 1bude obrovský problém) má vplyv aj na fyzické zdravie. Ale to je len môj subjektívny pohľad.

lubkaaa
2. mar 2013

Ahoj. moja mamka ma koxatrozu a ja ju mam pravdepodobne zdedenu teiz.. (na vyšetreniach som nikdy nebola, ale bolesti mavam), pravdepodobnost je vysoka) mam 2 deti. na konci 2. tehotenstva ma priserne boleli klby, v noci som ani nemohla najst polohu na lezanie, asi mesiac po porode to preslo.. 😉 teraz mam problemy hlavne pri zmenach pocasia ale aj niekedy proste pride "take obdobuie", ze ma klb boli a seka ma niekolko dni, potom to prejde..
určite sa da vsetko vydrzat (v tom momente som o nevravela 😝 , chcela som uz co najskor porodit ),
neveim teda, ci som Ti poradila, to je moja skusenost..

matulisa
7. apr 2014

@miriam1234 AHoj, ako sa darí?, práve teraz bojujem s rovnakým problémov... ☹

miriam1234
autor
7. apr 2014

@matulisa Ahoj, zatial este babatko nemame, stavame domcek tak to chceme dotiahnut do konca a potom az babo. Ty mas tiez koxartrozu? A mas deti ci este nie?

matulisa
7. apr 2014

@miriam1234 ja mám reumatoidnú artritídu, a už mám diagnostikovanú aj koxartrózu, akurát mi reumatologička plánuje lieky, pretože už čakať s bábom nechceme... vidím že čí ďalej, tým je to horšie čo sa týka môjho zdravia, deti ešte nemáme, tiež sme kúpili a prerábali domček... len roky utekajú... 28... stará korčuľa ...
tiež sa bojím, keď otehotniem, tak ako to moje kĺby zvládnu... čo tehotenstvo... čo pôrod... 😔

miriam1234
autor
8. apr 2014

@matulisa tak sme na tom asi rovnako ☹ len ja lieky neberiem, neverim tomu, ani na kontroly uz nechodim lebo naposledy mi vrazil do klba akusi vyzivu, ale to bola za bolest, isla som odtial s revom ako male decko a tyzden po tom som nemohla chodit, od vtedy som tam nepachla.. Planujete uz tento rok babo? My az buduci

matulisa
8. apr 2014

@miriam1234 určite tento rok plánujeme bábo... tak si navzájom držme palčeky 🙂