Kožená sedacia súprava. Nezničí ju malá?

tamia
9. nov 2007

Uvažujeme o kúpe koženej sedacej súpravy bledej farby - maslová, béžová, ale máme malé bábo 10 mesačné. tak sa chcem spýtať či sa nám to oplatí kupovať teraz ked ja malá ešte malá alebo neskor. Mám na mysli či ju nejak nezničí, nezostanú fľaky po jedlách a podobne. Nemáte s týmto skúsenosti?

Potom by som rada vedela či sa tá sedačka rýchlo nezajde do tých drobných čiaročiek čo má koža (dúfam, že ste ma pochopili čo mám na mysli 🙂), a ako ju treba čistiť.

Ďakujem za rady.

zuzidr
9. nov 2007

ahoj my máme kožennú tiež takú maslovú,a tiež sa obávam,ako bude vyzerať za rok,dva,tri,lebo už teraz ked sa tam malá hrá,hádže hračky,a ešte ked začne loziť,a chodiť 😖 je teda pravda,že ju máme trocha zájdenú,neviem ako ju mám čistiť,vždy ju pretriem len úplne vyžmýchanou handrou,ale určite by sa zišlo niečo ochranné na kožu....teraz už aj lutujem,že sme ju kúpili,bola hrozne drahá,a myslím si že pri deťoch sa to zničí ☹ 😅

tilly
9. nov 2007

aj my máme maslovú kožu a prežíva celkom úspešne, malý sa hrá na zemi... ak chce ísť s autíčkom na sedačku, tak mu to rázne zakážem...

maryam
9. nov 2007

ahoj,
my mame tiez "smotanovu" kozu, uz ju mame 4 roky, nevyzera zle, ale je taka "jemne flakata", akokeby zachadzala ta koza, inak s nou nie sme velmi spokojni,
buduca sedacka urcite nebude z koze, lebo koza je jednoducho chladna na dotyk, ked si chcem lahnut, tak si musim dat deku, lebo neprijemne chladi 😖
A uz by som nekupovala ani svetlu farbu, radsej nejaku tmavsiu, ta tak lahko nezajde...

sloboda4
9. nov 2007

ahojte....no my mame sedacku z EKO KOZE čiernej farby....každy nas odhovaral že eko koža nie je dobra, ale stažovat sa nemožeme. je čiena a super sa to udržuje. a kupovali sme ju hlavne kvoli malemu...denne z nej utieram jogurty, pomarance, banany a pod 😅 ale zatial velmi statočne odolava a preživa. 😉

melory
9. nov 2007

moja mama si kupila sedacku z eko koze a za 5 rokov sa jej vysuchala a zacala sa odlupovat eko koza a pod tym sa crtala nedefinovatelna latka, a tak gauc mam ja s prehozom, neodporucam,

sloboda4
9. nov 2007

melory hej...vieš aj moja kamoška si kupila sedačku z eko kože a za 1/2 roka sa jej začala trhat, tak zavolala na to čalunika a ten jej povedal,že kupila riadny šmejd dovezeny z polska že ked sa kupuje sedacka z eko koze tak sa v prvom rade musi zistit kto to vyraba a ci je to fakt eko koža....ona ju kupovala v NABYTOK HALASZ /a fakt potom nasla na letaku ...vyrobene v polsku/....celkovo nebola draha a preto ju kupila, ale v konecnom dosledku bola riadne nastvana.

tato naša je vyrobena v rakusku, cenovo bola prijatelna a už okom vidis rozdiel medzi pravou eko kožou a tou nepravou. a je to citit aj na dotyk 😉

melory
9. nov 2007

tak moja dala za nu 40.000 co tiez nieje vela oproti kozenej, ale predsa len, reklamaciu jej nezobrali, lebo sa jej to stalo az neskor. je to strasna skoda.

sloboda4
9. nov 2007

melory to je fakt škoda 😒 ....inak fakt treba davat na taketo veci pozor...predajcovia odžubkaju ako len možu... 😠

melory
9. nov 2007

tiez som taka ze uverim kazdeho ale moj teda nie, ja sa za neho aj hambim, ale ako vidim, doveruj ale preveruj

tamia
autor
9. nov 2007

...ešte by ma zaujímalo:

my chceme koženú sedačku hlavne kvoli tomu, že z látkovej je dosť veľa prachu a nečistôt a moj manžel si myslí, že z koženej toklo nebude. Predsa len nie je to látka kde sa toho toľko veľa zachytí a potom to poletuje vzduchom a je toho kopu na plávajúej podlahe. Čo si o tom myslíte.

(mimochodom, vy nemáte na plávajúcej podlahe cca za dva dni kopec prachu a chumáčov?)

sloboda4
9. nov 2007

tamia...my nemame...mame plavajucu a každy den vysavame, takže pracha špina nema šancu 😉 😀 muž hovori, že som chorobne čistotna 🙂 ...no čo už

ale fakt je že sa stane že den dva nepovysavam a tie chumače to je otras...poletuju kade tade 😠 😅

tilly
10. nov 2007

my sme kúpili dve trojky z pravej kože, slovenská výroba za 68000... takže 40 za ekokožu je podľa mňa veľa...

plávajúcu podlahu tiež denne vysávame, môj muž je extrémne čistotný...

zuzidr
10. nov 2007

ja teda zametám,alebo vysávam každý druhý deň a umývam 2x do týždna ale chumáče mám uuuuplne všade....

my máme pravú kožennú slovenská výroba,a na výstave sme vystihli 50% zlavu 3+2+1 za 55tisíc,no 100 tisíc by som za nu nedala 😅 😒 😉

zuz11
10. nov 2007

my sme teraz kupili rohovu sedacku, imitaciu koze bielej farby za 18 v kike 😀 tiez som si povedala ze mala mi ju aj tak znici a potom si raz kupim kvalitnu 😀

midka
10. nov 2007

ahojte my sme tiez teraz kupovali sedacku. Latkova so vzorom imitacie koze.
Ja som cele roky si myslela, ze ked si budem kupovat sedacku tak len koza, eko- koza.
Pred dvomi tyzdnani som bola na jednej akcii sedela som asi 5 hod na takej sedacke a ked som sa postavila mala som normalne mokre nohavice - stastie, boli cierne. Tak som sa uistila, ze koza , eko koza urcite nie.

zuzitka
13. máj 2008

my sme si na vianoce kupili v IKEA kozenu ciernu - 3sedacku, roztahovaciu za 10.000sk
🙂

ziza55
26. júl 2011

@zuzidr ahoj rozmyslame nad bledou kozenou sedackou..citala som ze ste davnejsie kupovali...ako je na tom teraz? 🙂

koniarova
26. júl 2011

Ja neodporúčam. Okrem toho, že je chladná, drobci ju určite zničia. 😒

sisaka
26. júl 2011

my mame 2 kozene sedacky + nejake kozene kresla a som maximalne spokojna, je to prava koza, pouzivam aj ochranne natery, aby sa zachovala pruznost .... obidve su hnede, jedna je tmavsia, druha svetlejsia, s latkovymi sa to neda porovnat, nieco sa vyleje, sup utre sa handrou, deti chytia spinavymi rukami to iste, je to to ovela praktickejsie ako latka. Zial s uplne svetlou kozou nemam skusenosti - pri detoch je to naozaj nebezpecna farba, ci uz koze, alebo latky.
Mimochodom na co mat doma kus nabytku, ktory nemoze sluzit vsetkym clenom rodiny, neviem si predstavit, zeby som odhanala svoje deti (ako tilly), ze hrajte sa inde, poskodite nasu drahu kozenu sedacku urcenu na vystavu a pre navstevy 😀
Mne osobne sa kozena sedacka nezda chladna (ale v dome kurime a zvycajne sedime obleceni)

jankaraffa
24. apr 2013

máme koženú a malé deti, radšej na nej ale väčšinou mávame nejaký prehoz napr.

kvetinka211
24. apr 2013

@tamia ikea sedacka s vymenitelnym pratelnym potahom .. a mas klud 😎

brembo
25. nov 2021

@midka koža a eko koža je poriadny rozdiel. Koža dýcha,eko koža je ako folia.

brembo
25. nov 2021

kup si svetlu,ked musí byt svetlá,ale rAdšej z látky. Ked sa zničí,nebude ti jej tak luto.