Krajina snov. Ktoré krajiny vás lákajú?

etuska
2. apr 2008

o cestovani a dovolenke sa tu toho vela popisalo,no bola by som rada,ak by ste tu pisali skor vase dojmy z krajin,ktore ste navstivili a aj nejake perlicky.
-nieco viac o ludoch a cudzich kulturach
....alebo aj o krajinach ,kde ste zatial neboli no veeelmi vas lakaju 😉

etuska
autor
2. apr 2008

mna napriklad Skandinavia....-co sa cudujem,lebo mam rada teplo 🙂

julova
2. apr 2008

ja mam uzasne dojmy z Moskvy...bolo tam fakt nadherne a je to riadne velkomesto (v spicke, kedy ludia dochadzaju za pracou z podmoskovia, tak aj 14 mil. obyvatelov)...ale je to aj pekne drahe mesto 🤐 - tusim je teraz aj najdrahsie na svete...no krasne. Rusi su zvlastni 😀..ale velmi srdecni a pohostinni...perlicka? Ani neviem...v metre utekaliiii po tych schodoch, akoby im islo o zivot, hoci metro chodi kazde 2 minuty 😉...a velmi radi maju macky...v niektorych domacnostiach ich maju aj viac....bolo bezne, ze ste ich v klasickych ruskych obchodoch nasli macky vyvalene na pultoch - to bolo normalne - hovorilo sa tam aj take,ze vraj macky si uctievaju, lebo ich uchranili pred hladom vo vojne, ked bola stalingradska blokada 🤐 ....a svadobcania maju taky zvyk, ze s celym sprievodom idu na nejake pamatne miesto (Leninske hory, vojnove pamatniky, Poklonna hora) a tam si potom pripijaju sampusom...nebolo neobvykle vidiet na jednom mieste aj 20 neviest a zenichov 😀...

marse
2. apr 2008

Ja milujem Chorvatsko, chodila som tam pravidelne 7 rokov kazde leto, vzdy ina destinacia, ale tato krajina ma uchvatila, vsetkym, recou, jedlom, ludmi, Chorvatmi v plavkach 😀 😀

mam aj jednu usmevnu prihodu, aj ked vtedy mi do usmevu nebolo. Raz ked sme tak cestovali opat do Chorvatska tak som po dlhej ceste autom uz musela ist na cik pauzu, ale nikde nebolo dobre miesto proste vsade len hole plane a ziadny krik ani strom , ale zrazu som zbadala taku vacsiu tabulu nieco ako bilboard, zasla som zato a ked uz bolo hotovo a zacala som sa obliekat tak ono sa to odsunulo a za tym bolo asi 50 dochodcov a cumeli na moju bielu slovensku ritku 😀 😀 tak rychlo som nikdy do auta nebezala 😀 😅 😅

a krajina ktoru som nenavstivila ale raz by som si ju pozrela je Jordansko 🙂 😵

julova
2. apr 2008

a vzdy som si myslela podla ucebnic rustiny a obrazkov, ake je Cervene namestie obrovske...ale pripadalo mi take male 😀...a este ma v povodnych ruskych obchodoch fascinovalo, ako pokladnicky vsetko pocitali na tych dvojfarebnych drevenych pocitadlach...a vzdy to vypocitali spravne...nikdy som ten system nepochopila...a islo im to teda pekne od ruky 😕 🙂

julia225
2. apr 2008

milujem Turecko a Grecko...krajina snov v ktorej som ale este nebola a chcela by som je jamaica... nas dedo je totiz jamaican...tak by sme s desinkou chceli najst dakych predkov 🙂

maruschka
2. apr 2008

Chorvátsko-konkrétne Rovinj-všetky tie zákutia s malými obchodíkmi,úzkymi uličkami,kde maliari predávajú svoje obrazy,keramiku... 🙂 Neformálne vystupovanie,nočný život,optimizmus,pohoda... 😎
A kam by som chcela ísť?Island... 😎 😎 🙂

etuska
autor
2. apr 2008

Maruschka-preco Island? 😎 😎

ellianka
2. apr 2008

Island...krajina mojich snov 😵 😎 😵
a tiež ma láka Austrália, Kuba, Argentína,...Filipíny... 😀 som sa až moc zasnívala

etuska
autor
2. apr 2008

...ved snivat treba 😉 Aj si o tých krajinach nieco citate? 😉 -Island-uz 2x-precooo? 😉

ellianka
2. apr 2008

Island je nádherná rozprávková krajina...stačí si pozrieť foto...akoby sa tam zastavil čas 😵

karthur
2. apr 2008

Greeeecko 😀

junovka
2. apr 2008

Mna dost ocarilo Bulharsko 😉
Ale, strasne rada by som navstivila Skotsko, hlavne pobrezie Skotska.Neviem preco, mozno som romanticka alebo naivna, ale ked pozeram tie romatisen od Pilcherovej, tak si predstavujem ako aj ja chodim po tych kopcoch z ktorych je krasny vyhlad na more 😅 😅 😉

katusha
2. apr 2008

mna laka finsko, norsko, svedsko, dansko, island ... ale nikdy som tam nebola 😅 😀 nemam rada prilis teplo 😉
a este novy zeland 😎

z miest, ktore som navstivila, sa mi najviac pacilo na krete 😵 😎

zuzkafuny
2. apr 2008

Katusha... mňa tiež norsko, fínsko, švedsko, dánsko 😀
a ešte by som chcela Austráliu vidieť... ale ja sa bojím lietadielok ☹

bihan
2. apr 2008

Ja už ani neviem, čo chcem vidieť 😀 Nemám zbehanú severnú Európu, takže by som bola rada, keby sme si na nejaké výročie zaplatili s MM cestu na lidi popri Škandinávii...
No a s tých vzdialenejších je to určite India, Indonézia a Peru (môj veľký sen)... ale žiť by som chcela na Slovensku 😀

Júnovka, Škótsko je úžasné, ale k romantike Braveheartu má ďaleko 😀

Čo sa týka zvykov, tak Frantíci majú pár zvykov, ktoré ma kedysi šokovali - doma sa nevyzúvajú (ako Amíci) a jedia zo stola omrvinky 😅 a čo nedokážu pochopiť v našej kuchyni, to je fakt, že aj sladké jedlo môže byť hlavné jedlo, lebo u nich je sladký len dezert 😀

A ešte mi niečo napadlo, Kreoli majú nedeľný piknik skoro ako národný šport...pokojne sa rozložia s celou rodinou na parkovisku alebo na besiedkach, ktoré sú pri ceste okolo pobrežia a trávia tam celý deň... tí náročnejší sa aspoň vyberú do parku alebo do hôr 😀

etuska
autor
17. okt 2008

trosku ozivujem tuto temu 😉
teraz zijeme v Sev. Irsku a je to ozaj krasna krajina,dost sme toho pocestovali,este hadam stihneme viac spouznat aj Irsko a cele Britske ostrovy.Mesta ma az tak nelakaju-skor priroda,more,ostrovy...

etuska
autor
17. okt 2008

http://www.discovernorthernireland.com/Giants-C...

koho viac zaujima tato krajina-nech sa paci -super stranka 😉

mirka414
17. okt 2008

mne sa hrozne paci Rakusko a Svajciarsko viete tie Alpy a serial doktor z hor ta priroda je nadherna.vo Svajciarsku som si zamilovala nadherne malinke cintoriny,kde su nahrobne kamene pekne radom poukladane a vsade cistucko a plno kvetou.mam rada aj Chorvatsko,ale len na dovolenku...

wicki
17. okt 2008

Ja milujem krasnu prirodu vsade na vokol 😵 Medzi moje vysnivane krajiny patria india, grecko a japonsko 😵
Julova si tu spominala zvyk svadobcanov v rusku, ze si idu pripit na nejaky pomnik padlych vojakov alebo nejaky iny pomnik. Si mi tym pripomenula fotky mojich rodicov, ktori si takto boli pripit so svadobcanmi na jednom pomniku v meste. Tak asi aj u nas sa to takto robilo 😉

bubba
17. okt 2008

Ile de reunion--ale iba kuknut zit tam to je strasne daleko
zit by som chcela v pralese kde je krasna zelen,kde nie je ziadny priemysel,kde su ludia inteligetni,kde su ludia bohati a stastni,nepotrebuju peniaze,chodia nahi mnozia sa podla chuti a deti maju vzdy co jest.....kde nechodia navstevnici fotit a nicit nas krasny prales,kde sa nikto nepokusa kupit nasu podu,vlastne,nikto ani nevie ze vobec zijeme 😉 😉 😉 proste ked zistite,kde je takto dobre a hlavne teplo dajte mi vediet a ja s mojou rodinkou balim svestky 😀 😀
nieco na sposob THE BEACH ale so zubarom,gynekologom,liecivami,blablabla----prva polovica filmu bola uzasna 😵

wicki
17. okt 2008

Bubba ty chces ist do pralesa kde budes mat zubara a gynekologa? 😀 😀 😀 No a neviem, ci este existuje nejaky kmen domorodcov ktory by zil tak ako hovoris ☹

kluara
17. okt 2008

u mňa to je po tejto dovolenke grécko. je to krajina, kde by som raz chcela žiť 🙂

monkula
17. okt 2008

mňa očarilo po dovolenke taliansko.... 😵 😵
a chcela by som ísť do Fínksa, pozrieť polárnu žiaru a pohladkať si soba... 😵

bihan
17. okt 2008

Bubba, veď príď 😀 Ubytko by si mala zabezpečené 😝

mimakro
17. okt 2008

Laponsko a Karibik

monkula
17. okt 2008

bihan, ak necche bubba, tak ja prídem 😀 😀 😀

bubba
17. okt 2008

wicky,ja len snivam,neusla som z psychiatrie 😀

melory
17. okt 2008

pre mna svaty gral 😉

expertka8
17. okt 2008

...moj sen je jednoznacne IRSKO 😵
...nikdy som netuzila po dovolenke pri mori...vypekanie suniek na plazi....kvante H2O.... 😅
...ale zazit vietor vo vlasox v Irsku...hmmmm...kym nezazijem...neumriem!!! 😉 😀

bubba
17. okt 2008

expi.....irsky dazd a vietor vo vlasoch 😝 😝 😝 pomooooooooooc.ale to nie je az take nezrealizovatelne....inac tam viac prsi ako v britanii...ale je tam skutocne nadherne a ked vymaknes este pekne pocasko🤐xx

a k mojmu snu chcem este dodat,keby na tom ostrove bol aj anesteziolog ktory by mi v pripade porodu podal epidural 😀 😀

bihan dakujem za pozvanie ale ...... musm pockat,kym sa dakto ponukne co zaplati letenku pre mna,manzela a dcerku 😀 😀 😀 haloooooo dobrovolnik co ma vo vrecku zbytocne chcechtaky???asi napisem do modreho z neba a vysnivam si letenku 😀