Krásně snědá na léto. Co používáte?

pacna
27. mar 2008

zienky čo použivate solarko, samoopal.kremy alebo slnko?

mari.m
28. mar 2008

prasiatko, ved aj ja mam alergiu..
a ked sa natrim OF 50,myslis,ze ma aspon troska chyti/opali..alebo to total odraza oskarka a ja budem zase cele leto snehulienka 😖 😀 😝

prasiatko30
28. mar 2008

mari.m - ved este pred 40-50r vsetci chceli byt bledi - priesvitna alabastrova plet - to bol modny hit 😉 este aj v rozpravkach tak opisuju princezne 😀

karolinkafe
28. mar 2008

presne tak prasiatko 😉 treba si brat priklad zo snehulienky 😵

prasiatko30
28. mar 2008

len kde zozeniem siedmich trpaslikov 😀

sakura77
28. mar 2008

baby,chcelo by to prestahovat sa do japonska-my sme boli s kamoskami a vsetci nas tam obdivovali ake sme kraaaaaaaaaaaasne biele 😀 😀 my sme na nich pozerali,ze ci sa nezblaznili nahodou,ale fakt a vsetky kremy na tvar mali bieliace zlozky,este aj nivea!!

demi55
28. mar 2008

presne tak sakura to vsade v Azii, oni chcu byt za kazdu cenu biele, a na belosky zavistlivo pozeraju...a my by sme zase boli rady snede ako mulatky 😉

tinusi
28. mar 2008

O skodlivosti betakarotenu a vlastne celkovo velkeho mnozstva vitaminu A som pocula aj ja. Riziko rakoviny pri velkom prisune do tela je vsak dokazane len pri fajciaroch.
Samoopalovacie kremy mi pridu ako riadna umelina a asi by som si to na kozu radsej nenatierala...
No a solarko? To by som odporucala len na mierne opalenie, ak sa chystaju na dovolenku alebo tak... a nechcu sa spalit. V solarku pouzivaju ziarenie UVA. Ja som psoriaticka (a slnko k zivotu jednoducho potrebujem). Bola som na lieceniach - tam sa pouziva ziarenie UVB - ale musela som svojim podpisom potvrdit, ze nie som tehotna - islo o taku niekolkotyzdnovu kuru - svietilo to na mna cca 20 min.denne asi 4-5 krat tyzdenne. Takze to musi byt tiez riadne svinstvo, ked im nestacilo ustne potvrdenie. Ustne potvrdenie o netehotnosti dokonca staci aj ked vas pchaju hormonalnymi liekmi a kortikoidmi!
Najsamlepsie je slniecko... samozrejme nie opekat sa cely den ako na razni... ale zasa vyhybat sa slnku (ak mate alergiu je to nieco ine) je neopodstatnene. Sama na sebe vidim, ako dokaze slnko liecit... inak, len tak pre info, tou chorobou, ktoru mam, ludia v juznych krajinach a napr. cernosi vobec netrpia... skratka nulovy vyskyt. 😉

zanett
28. mar 2008

mari.m - ja mam taky alergii na slunce, tak vim, o cem mluvis. Ale mne se libi, ze jsem bila 😉 , protoze v lete je kazdej dohneda a vsichni vypadaji jako stado ovci - jeden jako druhej. Libi se mi, ze jsem vyjimecna 🙂 Nedavno mi dokonce doktor rikal, ze mi prosvitaji zily, ze na to mam byt pry hrda, ze tady v Anglii se bila pokozka vzdycky chapala jako aristokraticka 🙂 😉 😀

Jinak, o tom betakarotenu (hlavne syntetickem) jsem to taky slysela; udajne poskozuje jatra...ja bych taky byla opratrna. Je prima byt krasna a neodolatelna 😀 , ale ne za kazdou cenu, rozhodne ne za cenu vlastniho zdravi.

nanyka
28. mar 2008

ja som už začala chodiť do solárka, chodievam vždy krátko pred letom...ale vždy používam špeciálnu solárnu kozmetiku..a chodím len máličko, len tak chytiť trošku taký ten nádych...
tiež mi presvitajú žily - na ramenách - je to hrôza, ani tričko bez rukávov si nedám, pokiaľ nie som aspoň trochu opálená...
a potom v lete na záhrade 😀 tak zľahka, popri grilovačke 😉 .

melory
28. mar 2008

...mojmu sa velmi paci, ked som opalena, najradsej by bol, keby som bola opalena ako cernoska...je pravda, tmava plet vyzera velmi zdravo a sviezo. sama sa citim dobre, ked som opalena, lebo mam vyditelne lepsiu plet.
takze ja sa opalovat budem, mam rada, ked sa mi prehreju kosti, dostanem do seba vitamin D a este sa aj citim dobre, lebo sa pacim svojmu muzovi.

briketa
28. mar 2008

Mne staci jeden mrk na statistiky rakoviny koze a ziada sa mi dlhych rukavov, nohavic, okuliarov a klobuka 😕

prasiatko30
28. mar 2008

ja by som ti trochu odporovala melory - myslim si ze v dnesnom svete cim dalej tym viacej bude platit ze opalena - az prilis opalena plet je skor znamkou neskorsich problemov ako zdravia 😉

melory
28. mar 2008

prasiatko, ked som sa taka sneda narodila asi nie... 🙂
ale jasne, ze by som to neodporucala zenam bledulam.

prasiatko30
28. mar 2008

😉

zanett
29. mar 2008

briketa, souhlas 😉 Nehlede na to, ze spousta lidem (hlavne zenam) porad unika fakt, ze UVA zareni (jedna ze slozek slunecniho zareni) pronika hluboko do pokozky a poskozuje kolagen a elastin (podpurna vlakna v pokozce, ktera ji udrzuji mladistvou, pruznou a svezi) a tim vyrazne prispiva ke starnuti kuze (=vrasky, povadla a nepruzna pokozka). Je mi necelych 25 a uz ted si na svych stejne starych kamaradkach vsimam, ze maji drobne vrasky kolem oci nebo rtu - velmi rady holduji opalovani. Ja nemam nikde ani vrasecku, pac cely rok (!) pouzivam denne krem s UV filtrem (neni opalovaci, je to proste hydratacni krem s OF) - doporucuje se pouzivat minimalne OF 15 po cely rok (stredni/severni Evropa) a 30 a vic (jizni Evropa)! Divili byste se, kolik lidi to ignoruje (jen tak pro upresneni: nebezpecne slunecni zareni prostupuje i mraky, kdyz je zatazeno!). Myslim, ze spousta zen (nebo lidi obecne) by mohlo vypadat mnohem lip (mladeji a svezeji), kdyby nezili v mylnem presvedceni, ze byt opaleny znamena byt zdravy.

bellasandra
1. apr 2008

ja chodievam tiez tak od aprila do solarka tak 2 mesiace a potom uz len tak na kupku sa udrzujem- musím lebo inač by sa odomna oskar odrazil, 😀

aponchie
1. apr 2008

zanett souhlasim s tebou 🙂

pacna
autor
22. apr 2008

a tonovacie mlieka použivate? 🙂
neviem či som sa už nepytala 😖

xena22
22. apr 2008

Kupila som si spray na opalovanie od Garnier,ten pre bledu pokozku...najprv som si natrela len kusok,ze aky to bude mat efekt skor ako skoncim ako mrkva 😀 ale nic nebolo vidno,aboslutne,tak som sa natrela cela ,ale nic nevidno,pisu ze proces musis opakovat viac dni za sebou,tak myslim,ze v tomto pripade sa flakom vyhnem,ale som leniva si to davat,zacnem az tyzden pred DV...a nesmrdi to tak hrozne ako ine opalovacie mlieka a nie je z toho mastna pokozka...neviem ci su na trhu aj na slovensku ,ale pravdepodobne ano...je to klasicky spray,nie rozprasovac...

elly
22. apr 2008

Ja chodim krome leta na solarko...kremy me nenadchly a v lete samozrejme slunicko 😉

naty
22. apr 2008

Já sem si koupila ten od Nivey Summer Beauty...no, pokud se to blbě rozetře dělá trošku fleky, ale dvakrát se umejete a je to pryč, čímž přicházím k dalšímu problému - nutno se natírat pořád, protože koupele to nevydrží...ale jinak sem spokojená, 😀 vypadá to přirozeně!! 😉