Krásně snědá na léto. Co používáte?

pacna
27. mar 2008

zienky čo použivate solarko, samoopal.kremy alebo slnko?

shela
27. mar 2008

pacna...slnko...teraz ked je tu nas anjelik tak si myslim ze viem aj rozumnejsie vyuzit peniaze..

vavka33
27. mar 2008

Ja som chodievala do solarka,stacilo tri krat a bola som v lete opalena. 😀 tu v dedine solarko nemame,a do mesta sa mi nechce,tak mam aj samoopalovacie kremy,ktore som vlani ale moc nevyuzila,zato som sa tu sla uskvarit 😀

kristi
27. mar 2008

slunicko nebo solarko

marcet
27. mar 2008

Asi před rokem jsem chodila na solárko,ted už nějak nechodim.
S krémy nemám moc zkušenost,občas některé dělají mapy a pak to nevypadá moc pěkně.
Takže sluníčko to jistí 🙂

pacna
autor
27. mar 2008

ja slnko nemusim vyskočia mi pehy a dlho nevydržim. 😎

aponchie
27. mar 2008

ja se opalim tak,ze jeste ted mam hnede zada a bilej zadek a to nesnasim slunko 😠 😀 solarko eee,to radsi ty kremy

puna
27. mar 2008

jednoznačně solárko 😉 sluníčko snáším dobře, až když jsem ze solárka, jinak bych se hned spálila a na samoopalovací krémy nějak nemám trpělivost...

expertka8
27. mar 2008

...ja sa opalovat nemusim...mne uplne staci..ked ma niekto paradne "naser.."....a hned xytam odtien az do bordova 😉 😀

kajule
27. mar 2008

Jednoduse staci vlizt na slunicko...zadny kremy ani solarko, tam bych nesla i kdybych mela s opalovanim problem, to radsi budu uplne bila. 🙂

aponchie
27. mar 2008

ja na solarku byla jednou z hecu v 18ti a nelibi se mi to,ty holky sou takove neprirozene hnede oranzove a vubec radsi prirodni vitamin a holt nekdo je bilej tak se s tim musi smirit 🙂

katharin
27. mar 2008

Já používam samoopalovák od garnier je pravda,co píšou: po 4 dnech je to viditelné a vypadá to přirozeně.Pozor!!!Sou dva druhy,ten pro tmavší až snědou plet mi udělal fleky.Ten normální je super.

laaala
27. mar 2008

Dřív jsem chodila na solárko .... tak od dubna do června a udržovala opálení na sluníčku, ale teď když jsem v těhu ??? Vadí mi, že jsem úplně bílá, tak jsem zkusila samoopalovací krémy .... po týdnu jsem se přestala mazat, protože mi vadí, jak to smrdí a navíc jsem měla trošku fleky .... akorát jsem z nich byla nervozní ( třeba u doktora ) ... takže letošní léto nevím, jak to provedu, abych chytla trochu barvu ... asi na sluníčko s rozumem 😉

sue
27. mar 2008

...krásne snedá.. aby o pár rokov neboli potiaže s kožou ☹

aponchie
27. mar 2008

hehe presne tak driv se miminka opalovala aby byla zdrava a sneda a dnes z toho maji rakovinu kuze a mater.znamenka ja teda neopaluju pokud nemusim jen co nachytam za pochodu.nevim do jake miry ty samoopalovaky jsou dobre ale na vyjimecnou udalost budou jsite lepsi jak solarko

pacna
autor
27. mar 2008

ja nechcem byt moc hneda len až som neni biela 😒

kajule
27. mar 2008

No tak ja nechapu, ty co si lehnou na deku a smazej se tam treba cely odpoledne i v tom nejvetsi vedru. 😝

aponchie
27. mar 2008

ty woe ja bych padla ja silim na slunku ...ja mam rada opalovani pod slunecnikem s nejakym drinkem a ve vode se beztak opalis lepe.. 😝

kajule
27. mar 2008

Jj, to je fakt, ze ve vode se clovek lip opali, pac voda slunicko pritahuje a navic se u toho clovek tak nezpoti. 😀

aponchie
27. mar 2008

😀 ja jsem se opalila letos na Pradedu a paradne a jeste si spalila nos 😖 no pripravenost nula 😀

nobody
27. mar 2008

kombinuj slnko aj solarko 🙂

janino
27. mar 2008

súhlasím so *sue* avšak...

...nie o pár rokov, ja som mala po kombinácii slnko-solárko potiaže s kožou po pol roku...a ani jedno, ani druhé už nesmiem ☹ ...takže :

nie je nad opatrnosť 😉

pacna
autor
28. mar 2008

a co tonovacie mlieko použivate ho? 🙂

zucha
28. mar 2008

baby, neviete niektora, ci sa moze chodit do solarka, ked kojim. Ked som bola tehotna, samozrejme som nechodila, ale teraz? Mozem uz?

ella1
28. mar 2008

ja chodievam do solarka,ale len aby som mala ,,odtieň",neznášam baby,čo majú platinovo biele vlasy a pomaly sú čierne,to je hnus 😝
používala som aj tonovacie mlieko ale to mi vadí,že necháva na oblečení stopy.aj samoopalovacie.proste ked sa trošku spotím,tak podprsekku mám od toho a aj koliere na košeliach napr.tak už len to sol. a v lete trošku slnko. 😉

biba12
28. mar 2008

Ja som nad tym solarkom, ked kojim tiez premyslala. A nakonic chodit nebudem. A to kvoli tomu, ze nie v kazdom je dostatocna hygiena/aj ked navonok je to ciste/. Pred otehotnenim som totiz dostala ureaplazmu. Lekarka povedala, ze je velmi pravdepodobne, ze je to zo solarka, kupka... Bola som to leto asi 3 krat. Takze odvtedy si davam bacha kam sadam. Osobne mam radsej jazera a more. Teraz s malym sa asi nevyhnem kupkam, ale solarku sa mozme. Urcite si nasadim 1-2 mesacnu betakarotenovu kuru. Robim to kazdy rok a opalim sa dohneda a nespalim sa. Ja na tvar musim pouzivat 50 faktor, robia sa mi pigmentove skvrny, mam to z Cilestu, co som kedysi uzivala.
A ked som bola tehu/vlani v lete/, tak som nepouzivala ziadne samooplaovaky. Clovek nikdy nevie, co to spravi a nechcela som ublizit babatku/ja som taky stresak v tomto, si radsej vsetko premyslim 3krat/. Ale opalovala som sa u svokry/maju rodinny dom /, ale ozaj len trosku. Radsej budem bledsia ako potom mat problemy/skvrny....../.
Takze saver je, ze u mna je to slniecko.

blovitc120
28. mar 2008

pokozka starne dost aj bez solarka a po 30 uz strasne vidno to opekanie - moj nazor. ja som sice tmavy typ, nespalim sa, ani keby som sa nenatrela, ale v solarku som v zivote nebola a ani nepojdem. a co sa tyka slniecka, ano, v lete si ho neodopriem v kombinacii s vodou, ale aj napriek mojej tmavsej pokozke sa natieram minimalne OF30 a viac s mineralnymi filtrami, nie s tymi chemickymi humusmi.
a co sa tyka samoopalovacich mliek, neviem ako vam, ale mne to priserne smrdi. ono aj ked to je parfemovane, parfem vyprchne a ten kovovy smrad potom 😝 😝 😝

janulka7
28. mar 2008

k tomu solarku ked simala take problemy preco nevyskusas solarko kde si postojacky. tam nikam nemusis sadat. aj ked samozrejme nie je to veget ako si lahnut a sem tam trosku aj zdriemnut ale ja zasadne idem vzdy na tie stojace.
babulky ak mozem poradit betakarotenovu kuru velmi nepouzivajte docitala som sa v jednej dobrej knihe Volala sa Navod na prezitie pre muza ale su tam veci ktore sa daju vyuzit aj u nas zien. tam pisu ze betakaroten v tabletkach je nebezpecny pretoze po case moze sposobit nejaky druh rakoviny. Takze je vzdy lepsie uzivat betakaroten v potravinach. Ja sa vzdy vlete a tesne pre napchavam mrkvou, cervenymi slivkami , jahodami a vsetkym moznym co ma betakaroten a posobi to rovnako ako tabletky ale s tym rozdielom ze je to zdravsie.
to bolo len pre informaciu. 😉

mari.m
28. mar 2008

zo samoopalovacieho kremu som taka do oranzova hneda..je to otras..
na slnko nemozem, bo mam alergiu ☹ ☹ ☹
a zo solarka mam des,strach..proste citim sa tam ako v truhle, tak ani tam nechodim..

minule leto som bola bleda..troska ma chytilo,ale kedze pouzivam OF50 - pre deti 😒 , tak som bola bledunka cele leto..
drahy si zvykol..len niektori pindaju,ci som chora..ako keby to bola choroba,ze ma niekto bledu detsku pokozku a nemoze sa opalovat ☹

karolinkafe
28. mar 2008

Ja nechodim ani do solarka a nepouzivam ani kremy. Preferujem slniecko ale fakt z mierou, pretoze viem, co to z pokozkou moze spravit 🙄 Moze to byt velmi nebezpecne a hlavne pokozka ktora bola casto nadmerne vystavovane slnku ked zostarne tak hnusne sa "pokrci". Byvam pri mori tak viem o com hovorim. Videla som hrbu starych bab 😅 s takou zosusorenou kozou. Normalne to cloveka vystrasi. Takze tie co chcete ostat bez vrasok, netreba to so slnkom prehahat. Ja vzdy asi mesiac pred zaciatkom opalovania beriem betakaroten. Pokozka pekne postupne zhnedne a opalenie dlhsie vydrzi, takze sa nemusim piect kazdy den 😀

prasiatko30
28. mar 2008

ja som to uz vzdala kedysi ma to este trapilo ze nemam nejake snede nohy a som stale bleda ako stena ale teraz mi je to uz viac rokov uplne jedno - na zaciatku leta len stiahnem silonky a tym ze beham po vonku sa mi tie moje hokejky trochu opalia a aj tvar - aj to si musim davat aspon 40OF na zaciatku lebo mam alergiu takze len co zacne oskarko silnejsie pripekat mam bodky po rukach alebo po tele - presne viem kde som sa nenatrela kremom. takze ja si uz z bledosti tazku hlavu nerobim 😉 🙂 a solarko tiez nie - myslim si ze aj to je skodlive a mozno aj viacej ako si myslime alebo ake mame informacie - pred nedavnom rozpravali v telke ze asi budu musiet zaviest nejaku prisnejsiu regulaciu ohladom solariek a este nevedia ci by ich nemali uplne oznacit za skodlive takze bacha na vec. 😒