Krížiková výšivka. Máte dáke predlohy?

luculka
20. sep 2007

Ahojte radi vysivate?podelte sa s nápadmy a predlohamy....ja zhánam hlavne Macka Pu 😉 🙂

____________________
poznamka od admina:
program PC stich na poziadanie u uzivatelky julovka, poradovnik najdete tu https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
princip: ta, ktora program dostala, ho posle tej, ktora je v tabulke pod nou 😉

michalag
28. nov 2007

tak ja sa to bojim prat, aby mi nahodou nepustila nejaka mulinka 😠 , lebo to by ma asi poraqzilo, ale raz to oprat budem musiet, tak uz len nazbierat odvahu 😅
Vesi a davas tam aj prach a Avivaz? Ci cisto len prach?

vesi
28. nov 2007

miška, mulinky nepúšťajú farbu a dávam normálne prášok aj aviváž, preiem to s ostatným bielym alebo svetlým prádlom 🙂

michalag
28. nov 2007

vesi a ani cierna nepusta?

whizzy
28. nov 2007

miska, no nemali by, maju napisane,ze do 90°C (alebo 95)

zirafka105
28. nov 2007

Jezis, to asi nepreziju... prat vysivanicko... no, uvidim... 🙂 🙂

vesi
28. nov 2007

nepúšťa, prala som tak všetky obrazy čo mám 😀

vesi
28. nov 2007

zirafka 😀 😀
tak ako píše whizzy 😉 😀

michalag
28. nov 2007

ved vyskusam a uvidim, len dufam ze to dopadne dobre 😅

vesi
28. nov 2007

miška 😀 😀 😀

michalag
28. nov 2007

vesi to mi asi potom nebude dosmiechu, ale verim ze to dopadne dobre 😉 , aspon dufam 😀 😀 😀

vesi
28. nov 2007

prestaň sa báť, ved ti píšem, že som takto prala všetky obrazy, akurát by som bola opatrná pri výšivkách robených starou komunistickou červenou perlovkou... 🙂

michalag
28. nov 2007

ved tychto obycajnych co som robila na bielej paname sa uz nebojim, ale mam dva obrazy co som panamu farbila na cierno a tam mam trocha strach a to su dost velke, to by ma naozaj asi porazilo, ale vyskusam a uvidim

vesi
28. nov 2007

aha, tak to neviem 😒 ale je dosť možné, že tá panama bude púšťať, to bysom vyprala v octovej vode...

vesi
28. nov 2007

ručne...

michalag
28. nov 2007

ja som to dala mamine zafarbit (kedze nemam na to hrniec) a ked sa to zafarbilo, tak to hned prala v octovej vode, ale pochybnosti trosku mam
Ale asi mas pravdu, vyskusam to racej rucne 😉

vesi
28. nov 2007

radšej áno miška 😉 baby, ja idem nakrmiť malú apotom trochu vyšívať, tak papa 😀

matar
28. nov 2007

baby výšivka vám nepustí, ak ju pred praním namočíte v octovom velmi málo zriedenom roztoku.
ja mám totiž dosť veľku zasobe perličiek ešte od komáčov, čo mala moja svokra v truhlici, darovala mi ich a tie pušťaju (zažila som 😠 ). ona mi teraz prala výšivky tak, že do octu a potom normálne oprala v rukách a je to v pohode- ten ocot zakonzervuje farby či čo 🙂

michalag
28. nov 2007

matar, to som pocula o tom octe, tak vyskusam 😉
vesi, tak sa zatial maj 😉 🙂

lenkalienka4
28. nov 2007

vesi, no vyzera to super, ja som vcera prisla nato ze dnes musim nieco parat, nastastie nie vela, len par krizikov, lebo som sa trosku pomylila, no vecer to dufam dam dokopy... 😅 😀 😀

zirafka105
28. nov 2007

Mhm... to prani bude napinavejsi nez cekani na konec Harryho Pottera... ale jestli to nedopadne, tak si nekoho najdu 😠 😀 😀 😀

michalag
28. nov 2007

Ahoj lenka 🙂 ,

jejke
28. nov 2007

Ahojky,ja som zas dostala radu od gobelinovej vysivacky, ze staci vysivku navlhcit hubkou aby mulinka dostala pekny objem, ale aj to nemam odvahu urobit, uznajte, dva roky sa trapim a potom to riskovat ze sa zafarbi???
Neviete niekto ako je to s tym vysivanim na vlnu???(krizikovym stehom)
chcem vysit malemu obrazok na pletenu capicu 😅

michalag
28. nov 2007

halooo, haloooo, je tu niekto?

vesi
28. nov 2007

ja som tu, ale len na chvíľu 🙂
jejke, neviem ti poradiť 😒

michalag
28. nov 2007

vesi, aj ja som tu len na chvilku, lebo idem do mesta pre dalsie anchorky, lebo uz nemam co vysivat. Len musim ist aj s malym tak som zvedava ako to postiham

vesi
28. nov 2007

my ideme nikole kúpiť topánky a sebe možno kúpim rifle 😀 😀
idem prebaliť malú a hned som späť 😉

michalag
28. nov 2007

ja potrebujem kupit malemu aj kasu, lebo vecer bez nej nezaspinka 😅 .
Este davas malej na veceru mlieko alebo kasu, ci uz aj chlebik?

vesi
28. nov 2007

malá už večerá dávno spolu s nikolou a pred spaním ešte vypije mlieko, ale nikolka dlho večerala kaše 🙂 saška sa navečera normálne preto, že vidí jesť nikolku, tak chce aj ona 🙂

michalag
28. nov 2007

a dokedy ti nikolka papala na veceru kasu?

vesi
28. nov 2007

juj, to si už nepamätám, ale skúšala som to častejšie, dala som jej chlebík na večeru, zo začiatku nechcela, potom odrazu začala jesť takúto večeru a kašu len občas a potom ked sme minuli poslednú, tak už nie. teraz raz za čas dostanú na večeru klasickú krupicu, ale aj tú tak hodinku presd spaním, lebo krupica je dosť ťažká na žalúdok 🙂 a už si skúšala malému dať na večeru chlebík?