Krížiková výšivka. Máte dáke predlohy?

luculka
20. sep 2007

Ahojte radi vysivate?podelte sa s nápadmy a predlohamy....ja zhánam hlavne Macka Pu 😉 🙂

____________________
poznamka od admina:
program PC stich na poziadanie u uzivatelky julovka, poradovnik najdete tu https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
princip: ta, ktora program dostala, ho posle tej, ktora je v tabulke pod nou 😉

vesi
22. jan 2008

eli, je mi ľúto, ale naozaj som nič nenašla ☹

blumka
22. jan 2008

vesi 😀 budem poslusne podavat hlasenie 😉 😀

vesi
22. jan 2008

O.K. budem kontrolovať. 😀 😀 😀 😀

blumka
22. jan 2008

😀 tak ja sa uz poberam...majte sa krasne kocky 😉 a prajem turbo ihly 😉

vesi
22. jan 2008

ahoj blumka, idem už aj ja 🙂

adik64
22. jan 2008

Kočky, ďakujem vám všetkým, zuzi, tá pomôcka je super, myslíš, že sa dá kúpiť v galantérii aj mimo sady? Aj keď v podstate to nie je vôbec problém urobiť, možno sa pohrám 🙂 Teraz ešte musím dovyšívať obrázok perlovkami a potom sa isto odhodlám skúsiť tie mulinky. Pekný večer vám prajem 😉

dupinka
23. jan 2008

ahojte!

som myslela rozmery celej obliecky na vankus.... Chcem cez panamu vykrizikovat na prednu stranu obrazok (potom panamu vyparam) no a zostane mi to na latke - obliecke. Len neviem, ake rozmery mam nechat na obliecku, ak pojde na vankus 40x40cm.

adik64
23. jan 2008

Dobré ránko, dievčence, práve som sa pripojila a idem pokračovať v čítaní histórie, takže mám čo robiť 😉
Môžem sa na vás obrátiť s jednou prosbičkou? V tom linku, ktorý tu niektorá z vás dala na časopis Bára som objavila nádherné obrázky, také chalúpky vo vidieckom štýle vyšívané na béžovom podklade, vychádzali na pokračovanie v číslach 3-8. Ak niektorá z vás má tieto časopisy, bolo by možné oskenovať, príp. prekopírovať predlohy a poslať mi ich? Kontakt pošlem cez IP. Môj partner má veľmi rád takéto ľudové obrázky a tá séria by bola pre neho krásny darček, už aj viem, kam by sa nám hodila 😉 Najmä ten kostolík z Tvrdošína, on odtiaľ pochádza a tomu by sa iste obrovsky potešil...do budúcich Vianoc by som to snáď stihla 😀
Veľká vďaka vopred.

vesi
23. jan 2008

dobré ránko kočky 🙂
adik, ja mám tie časopisy, cez víkend by som sa na to pozrela a oskenovala ti to, zaberá to dosť času, takže musím až cez víkend ked je manž. doma 🙂 deti nemajú púochopenie pre takúto prácu 😝 😀

adik64
23. jan 2008

Vesi, ďakujem moc krásne, si poklad 🙂 Veľmi sa teším a poobede, keď prídem z práce, sa chystám vytiahnuť svoj rozvyšívaný obrázok, nech ho čím skôr dokončím a vrhnem sa na toto 🙂

lenkalienka4
23. jan 2008

caute babule

adik64, tak to je supr ze si sa k nam pridala a ides s nami závisláčit 😀 tešim sa 😉

michalag
23. jan 2008

Ahojte baby 🙂 , konecne som sa sem dostala, kedze z pejom zase nieco bolo 😠

adik, vitaj medzi nami 😉

adik64
23. jan 2008

Ahojte, ďakujem vám všetkým za privítania, ste zlaté a teším sa, že som vás objavila 🙂 Chystala som sa dnes cez deň ukradnúť si nejaké chvíľky, aby som sa posunula ďalej v študovaní histórie, ale nejako to blblo, tak nič z toho.
Môžem mať ešte jednu hlúpu otázku? Sľubujem, že je už posledná a už sa budem pýtať len k veci 😔 Chcem vás poprosiť o vaše tipy, ako sa vám vyšíva napr. pri telke a pod. Ide mi o to, že ja keď vyšívam, tak musím byť rozložená len na stole v kuchyni, kde to mám všetko pekne pred sebou a tým pádom môžem vyšívať len vtedy, keď nejde nič v telke 😀 Keď sa s tým rozložím na gauči, strácam prehľad, zle sa mi to drží a zle sa mi orientuje v predlohe. Videla som, že tu baby dávali link na nejaký držiak, používate to? Bola by som vďačná za vaše tipy, aby som nemusela deliť čas medzi vyšívanie a televízne noviny, a zároveň by som ten čas pri tv osožnejšie využila 😉

Keď to tak po sebe čítam, musíte mať zo mňa isto srandu, aké hlúposti sa vypytujem, ale keď ja som isto nie veľmi praktická...ospravedlňujem sa 😀

blumka
23. jan 2008

ahoooojte...dufam, ze ma zase nezmaze, bo sa uz naozaj nahnevam 😠 😀...bola som tu asi pred dvoma hodinami, pisala ako drak 2x a oba prispevky mi vymazalo 😠...
vesi, teba som chcela poprosit, ci by si aj mne nemohla poslat tie chalupky co ides skenovat pre adik...moj mail ti poslem cez IP..
adik...ja som na tom s vysivanim podobne ako ty...tiez som porozkladana na stole, teraz sa mi uz zle zohyna tak som presla na gauc do obyvacky ale vysivat mozem len pri takych relaciach v telke, ktore uz poznam...lebo inak mi uteka bud dej v telke alebo vysivka 😉 ...a vobec s teba nemame srandu, sak na to tu sme aby sme si poradili, nie? 😉

matar
23. jan 2008

ahojte,
no mne dnes malý doobeda celkom pekne spinkal, tak som chcela ísť s vami pokecať a tiež ma štval koník. už funguje stránka o scrapovaní, tak som skončila tam 😀 a muž mi povedal, že ked sa budem takto jedovať nad koníkom, tak nám urobí stránku o vyšívaní a bude to 😀 😀 tak neviem či sa do toho nepustíme, aspon by ste mohli obrázočky prácičiek hádzať rovno tam 😉

lenkalienka4
23. jan 2008

ahojte

adka, ja vysivam v kresle a muz je rozvaleny na gauci a pozerame telku obaja 😉 ... a dokonca jedna naša závislačka /michalag/ dokáže vyšivať aj za internetom... 😀 😀 😀 však miška?

matar: to je suuuuper nápad, ja chodim na konika väčšinou len kôli krížikom

blumka: dobre ze sa nám hlasis, aspon vieme ze si este celá 😀 lebo ked takto bude pokracovat konik, ze nepojde, tak potom sa budeme o teba bát 😎

blumka
23. jan 2008

lenka, budem sa poslusne hlasit kazdy den, tak dufam ze ma kon nesklame 😉

vesi
23. jan 2008

čaute, konečne to tu funguje 🙂
tak ja vyšívam iba pri telke.začínala som na gauči a veci porozkladané vedľa mňa 😀 na to frflal manžel 😀 teraz má fotelku pod oknom a vyšívam tam, veci mám v krabici na zemi, ale ked natrafím na malý šikovný stolík ktorý mi padne do oka... 😀 😀
blumka, pochvala za hlásenie 😀

michalag
23. jan 2008

Ahojte,
tak maly je ulozeny 🙂

lenka, 😀 😀 😀

adik, presne ako napisala lenka, ja vysivam aj pri telke aj pri nete 😝 😀 😀 😀

ozaj skoro som sa zabudla pochvalit 😝 😀

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

zuzi76
23. jan 2008

Ahojte!
Blumka, tiez som bola nastvana, lebo som 2x pisala to iste a aj tak nic z toho! 😠
Adik, neviem ci predavaju tie papiere, ale urcite sa to da urobit z tvrdeho papiera. Ja som dlho vysivala v kuchyni pri stole a az tu ma baby inspirovali a vysivam v kresle pri telke. Za sebou mam stojacu lampu, zapnuty vrch aj spodok na citanie. A predlohu na boku kresla. A muz lehni na gauci. Ale tiez sa niekedy spametam, ze neviem o com je film! 😀
Jaj, este som nenahlasila to co som chcela doobeda - budem mat dost casu na vysivanie, lebo Martinko dostal kiahne! Tak musime byt pekne doma v teplucku. A este cakam kedy to pride na Miska. 😀

lenkalienka4
23. jan 2008

no miška.... kto ti poslal turbo ihly, prezrad... 😎 krásne

zuzi, tak aspon mas cas dokoncit zirafky, ved uz nemas vela, a co potom?
Kedy zvyknu deturence dostat kiahne? je to individualne? 😕

zuzi76
23. jan 2008

lenka, my sme ich ocakavali uz na jesen, lebo sme boli na navsteve u bratranca a o 2 dni mi volali, ze ich mala ma kiahne. Ale nic z toho nebolo. Teraz sme boli pred 2 tyzdnami na jednej akcii a uz vsetky deti co tam boli ich maju! 😀
A je to indivudualne. Mam kamosku, kt. ma 32 a este ich nemala! 😀
Dalej budem vysivat sloniky z tej sady k zirafam.

matar
23. jan 2008

ja vyšívam v kresle pri telke. ked som kreslila nábytok do obývačky, tak som v prvom rade nakreslila taký mini stolík so šuflíkmi, ktorý mám vedla kresla a je len na bavlnky a vyšívacie potreby 😀 a teraz ho už mám taký plný bavlniek, že látky a krížikové časáky som musela presťahovať.
inak, ked sa nazbiera viac báb čo budu mať záujem, tak možno ozaj s mužom nejakú tú stránku vymyslíme 😉

blumka, držim ti palce, nech to máš skoro za sebou a hlaven nech je všeko ako má byť 🙂

lenkalienka4
23. jan 2008

matar, ja som len a len za, so mnou mozes pocitat, pretoze ta rýchlost konika ma uz fakt serie 😠 😖 😠

matar
23. jan 2008

no muž už pozerá, či by vedel urobiť niečo také ako teraz urobili baby s digiscrapu (že je tam aj forum aj galéria), nech sa nejedujeme 😀

michalag
23. jan 2008

matar, to by bolo super 😉

lenka, neviem ci to bola turbo ihla, lebo zo zaciatku to slo dost pomaly, ale teraz som to chcela mat uz hotove co najskor a najviac tam bolo toho modrerho pozadia

lenkalienka4
23. jan 2008

koli dlhotrvajúcemu pomalemu konikovy, uzivatelky postupne odcválaju, ved kto by mal nato nervy... 😅

miška, a co ides robit teraz, tu kvetinu? 😕

michalag
23. jan 2008

lenka, nie nakoniec som sa rozhodla pre foto 😉

https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

lenkalienka4
23. jan 2008

...vsimla som si to uz predtym v albume, no to by malo byt super, je to aj pekne zosvetlene, takze by to malo vyjst... dufam ze to nevzdas ako predtym... 😵 toto uz bude o.k