Krížiková výšivka. Máte dáke predlohy?

luculka
20. sep 2007

Ahojte radi vysivate?podelte sa s nápadmy a predlohamy....ja zhánam hlavne Macka Pu 😉 🙂

____________________
poznamka od admina:
program PC stich na poziadanie u uzivatelky julovka, poradovnik najdete tu https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
princip: ta, ktora program dostala, ho posle tej, ktora je v tabulke pod nou 😉

michalag
26. okt 2007

a uz si dokoncila snoopyho?

burina111
26. okt 2007

dievčatá, ako si tlačíte predlohy výšiviek z internetu? normálne na tlačiarni??

ivet
26. okt 2007

michalag, já bych řekla, že je to stejné - prostě máš předlohu a jen počítáš a křížkuješ...no, možná je to větší, než obrázky, ale i to si můžeš sama určit, jak velké to bude 🙂
Myslím, že ten program PC stitch čísla bavlnek udává, ten Artopik ne. Já to dělám tak, že si prostě tu paletu "pojmenuju" sama. Jako že tam mám třeba 4 odstíny hnědé a tak nějak to dopasuju podle toho, jak vypadají...stejně tak modré, nebo třeba "šedomodrá", "fialovorůžová"...je to trochu krkolomné...ale zvykla jsem si. Taky už mám spooooooustu bavlnek doma (zbytky od minulých výšivek 😀 ) a tak to připasovávám rovnou podle toho a pak už jen vyšívám (a doufám, že seženu ten samý odstín, mám-li ho už málo 🙂 )

julova
26. okt 2007

michali - este nie 🤐 ...ja to tak striedam teraz....lebo mi muzik kupil bavlnky na tu nevestu a nevedela som odolat a zacala som... 😀

michalag
26. okt 2007

julova,ja som to robila tak s tymi liskami, a potom ma pochytil macko PU, tak som zacala 2 pismenka a nejako dosli bavlnky, tak som dokoncila lisky a potom pismenka a teraz robim motorku
ivet, niektore vytvori ktore som videla, tak sa mi strasne pacili, ale vyzera to dost narocne 😅

snoopy
26. okt 2007

čavte výšivkárky 🙂

Zuzi, tak snoopyho si odložila nech prachom zapadá??? pekne, pekne 😉

....nedá sa mi vyhľadávať v témach, nenatrafili ste niektorá aj na tému pletenie...kamoška chce pliesť šachovnicu a nevie ako má viesť priadzu aby sa jej pekne striedali farby...ja štrikujem len jednofarebne, tak jej neviem pomôcť

michalag
26. okt 2007

ahoj snoopy, tak ja sa do tohto velmi nevyznam 😅 . Tak to ustrikujes aj drobcekovi nieco

julova
26. okt 2007

jeeeej ahoj Zuzik...ale nijeeee 😀...striedam to 😀 😉...

hm...kamoska mozno nech popozera na tej stranke living.cz v diskusnom fore....mozno tam bude aj o pleteni...tu na MK som ja osobne nic take nezachytila.......a inak vcera som si z PC prekreslila na stvorceky dalsieho Snoopyho 😀

ivet
26. okt 2007

michalag, mě to fakt nepřijde. Náročné jsou třeba jen obličeje - tam je hodně barviček a člověk si musí dávat pozor, aby dobře počítal, aby pak nemusel párat a všechno mu sedělo...ale třeba takové svatební šaty potom, to byla brnkačka 😀

Snoopy, tak to neporadím, na pletení jsem levá 😅

snoopy
26. okt 2007

Zuzi...ja mám toľko snoopyho posťahovaného...len keby to mal aj kto vyšívať 😕 😅

michalag
26. okt 2007

snoopy a nechces sa k nam pridat?

julova
26. okt 2007

sak uvidis, ked budes uz na MD 😉...skoda, ze sme na tuto temu nenadabili, ked si napr. bola PN..ale to si asi bola rada, ze si rada 😔 😒 ...tak ale zacnes jedneho a ked uvidis, ako nabera svoje snoopykovske tvary, tak budes chciet este a este a este 😀

snoopy
26. okt 2007

miška....ja som niekedy vyšívala, ale potom nejak času ubudlo a teraz...no hádam ma z tých koníčkov mojich všetkých raz neporazí....sa pomaly dostávam do stavu, že vždy niečo začnem a za toho pána to potom neviem dokončiť...takže uvidíme ako to bude s mojím vyšívaním, ale ja verím, že dobre, treba mi totiž skrášliť detskú izbičku snoopy obrázkami...a najlepšie by boli vyšívané 🙂

zirafka105
26. okt 2007

krasny vecer vsem vysivackam 🙂 ja jsem v tydnu trosku pokrocila s mapou, snad si zitra dam fotky do alba... vysivala bych i ted doma, ale nemuzu, kdyz to je jako prekvapeni... chjo 😀 😀 😀 tak aspon dodelam takovou ohradku s oveckama, co mam rozdelanou uz strasne dlouho 🙂

michalag
26. okt 2007

to ta potom chyti taka mania, ze julova 😀

julova
26. okt 2007

michali - veru...az taka, ze ani styri ruky by nestacili...zirafka - som zvedava na pokroky 🙂...chjo..to je pech 😀....tak chod nadlhooo napr. na WC 😅 😀 😉

michalag
26. okt 2007

ahoj zirafka, som zvedava na mapu

zirafka105
26. okt 2007

julova... jestli jit na wc, o tom premyslim uz dlouho... mame totiz venkovni kadibudku a je tam proklata zima, takze tam netravim ani o minutu dyl, nez je nutne 😀 😀 😀 a praci mam stejne nechanou schovanou v praze, takze zase az v pondeli 🙂 🙂 🙂

ivet
26. okt 2007

jojo, mánie...to já až zítra začnu, tak manžel bude chodit kolem mě, jako "mlsný kocour" 😀 😀 a zlobit se, že na něj vůůůůbec nemám čas 😀

julova
26. okt 2007

zirafka - tak to jo...to by sa ani mne nechcelo v kadibudke byt dlhsie 😉

ivet
26. okt 2007

žiraf...no fůůůůj....a představ si tam ty pavouuuuuky 😅

snoopy
26. okt 2007

no nieže by ste to tu potrebovali ale len tak pre zaujímavosť som našla video ako sa má vyšívať....určite ste to už mnohé videli, ale ja to sem aj tak zavesím 😅
http://www.rucniprace.cz/kv-video-krizkova-vysi...

zirafka105
26. okt 2007

ivet - ted je tam blbe videt,takze ses rada, ze najdes toaletak, natozpak koukat po baboukach 😝 😀 😀 😀
a stejne uz je na ne asi zima, tak mozna nekde zalezli... ale v lete to bylo vazne bajecny... i kdyz je to kadibudka, tak tam mame normalni stetku, protoze kolikrat ty mrchy osminohy uplne zapavoukovali tu dulezitou diru v budce...ale to uz jsem jaksi mimo tema... i kdyz vlastne i pavouci vysivaji 😀 😀 😀

michalag
26. okt 2007

zirafka, tak v tej zime nie je bohvieco sediet v kadibudke a este vysivat, ved by ta tam nasli zamrznutu

snoopy
26. okt 2007

no idem do perín...tak vyšívajte, nech sa vám z ihiel parí....majte sa 😉

zirafka105
26. okt 2007

krasne sny 🙂 taky asi pujdu do hajan 🙂

ivet
26. okt 2007

Ty vado Žiraf, máš můj megaobdiv!!! Já bych se snad raději počůrala, než jít tam, kde jsou pavouci...naši mají postavený na zahradě vinný sklípek a nemít Honzu, který tam pro víno zajde se ze mě asi stane abstinent, bo tam jsou takové svině velké, že bych tam nepáchla 😀 😅

slonik
26. okt 2007

taky bych asi radši volila přírodu 😕 😀
tak jsem koukala na to video jak vyšívat a po dvou minutách jsem to vzdala - bych ještě teď vyšívala svoje první dílo 😀

ivet
26. okt 2007

slonik 😀 😀 😀

michalag
26. okt 2007

zase som na chvilku nakukla, aby som si oddychla od vysivania, lebo ma nejako boli chrbat