Krížiková výšivka. Máte dáke predlohy?

luculka
20. sep 2007

Ahojte radi vysivate?podelte sa s nápadmy a predlohamy....ja zhánam hlavne Macka Pu 😉 🙂

____________________
poznamka od admina:
program PC stich na poziadanie u uzivatelky julovka, poradovnik najdete tu https://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbu...
princip: ta, ktora program dostala, ho posle tej, ktora je v tabulke pod nou 😉

michalag
8. nov 2007

vesi ahoj, ked dokoncis obraz, tak ako ho zakoncujes aby sa ti panama nestrapkala?
ja sa dnes chystam do mesta nakupit mulinky na dalsi obrazok, ale problem je v tom ze zase su tam znacky CT a je ich este viac ako pred tym, tak som zufala

vesi
8. nov 2007

michala, nezakončujem, nechávam väčší kus po krajoch, aby nebol problém s ramovaním. v rámarstve si to ujo upraví ako potrebuje - obstrihá a pod. 🙂 hod sem link na tie značky, teraz mám čas tak sa na to pozriem 😀

vesi
8. nov 2007

slavik, prepáč, zabudla som ťa pozdraviť 😅

vesi
8. nov 2007

dupi, ja mám klasické, tie priesvitné by boli moc priesvitné, bývam na prvom poschodí, to hovorí za všetko 😀

michalag
8. nov 2007

vesi, tu sa to nachadza, pred DMC, je nejaka znacka, alebo co to je
https://www.modrykonik.sk/album/view.php?vImage...

anjelik85
8. nov 2007

ježiš, ja sa v tých vašich výrazoch teda vôôôôôôôôôôôôôôôôbec nevyznám. 😀 😅

vesi
8. nov 2007

pozerala som podľa názvu vo farebnici a našla som toto
red - DMC 321
a pod názvom gold 2 odtiene a to 729 a 680. je to vtej farebnici čo som sem dávala link, ináč to neviem previesť 😅
http://www.cyberstitchers.com/StitchingTools/Fl...

vesi
8. nov 2007

anjelik a v čom konkrétne? tak sa pýtaj, vysvetlíme 😀

dupinka
8. nov 2007

vesi, ta vianocna decka mi vychadza cca 50*70cm, dat panamu v dlzke 1m na 70cm? aby to bolo trochu zaujimavejsie..?

anjelik85
8. nov 2007

anchorky, dmc, mulinky a tak. a ako sa kupujú bavlnky, keď máš aj tieňované foto alebo obrázky, ako sa vyznáte v tých odtieňoch a tak. proste čo potrebuješ, keď vyšívaš obrázok.

michalag
8. nov 2007

dadi, vacsinou je pri obrazku cislo farby a znacka

vesi
8. nov 2007

dupi, ja by som to tak dala, aby výšivka nebola celkom pri kraji 🙂
anjelik: Anchor a DMC sú značky nití ( ako máš pri oblečení NIKE a pod). sú to mulinku a sú charakteristické tým, že sa skladajú zo 6 nitiek, ktoré si podľa potreby rozdelíš na 2 alebo 3 nitky. napr. pri paname, či perličke ( to sú látky na vyšívanie krížikov) stačia väčšinou 2 nitky, lebo látka je hustejšia. pri kanave - to je látka s väčšími dierkami, veľmi vhodá pre začiatočníkov, lebo vyšívaš z dierky do dierky 😀 , tak pri tej sú krajšie 3 nitky...vyšívaš podľa predlohy, kde má každá farba priradenú značku, tak vieš ktorou máš vyšívať, čo máš vyšité, si v predlohe vyškrtneš, aby si vedela kde si skončila 😉

dupinka
8. nov 2007

baby, vysivate ktorym smerom? z lava do prava, alebo smerom hore?

vesi
8. nov 2007

dupi, tak ako sa mi to hodí 🙂 podľa toho, kam ma zavedie farba ktorou práve vyšívam, len dávam pozor, aby vrchná nitka išla vždy rovnakým smerom 😉

dupinka
8. nov 2007

aha, tak potom vysivam aj ja rovnako...

michalag
8. nov 2007

myslim ze kazdemu vyhovuje inak, ale hlavne aby to islo rovnakym smerom

dupinka
8. nov 2007

nejako to tu sticho... vysivate? 🙂

michalag
8. nov 2007

ja som tu, len hladam farby a premienam na inu znacku 😅

whizzy
8. nov 2007

aj ja som tu, ja zas vyberam svadobne saty 😀

dupinka
8. nov 2007

a mas nejake typy? hod na album..

anjelik85
8. nov 2007

ahojte, môžte hodiť nejaké linky na detské motívy?

michalag
8. nov 2007

baby ja som v koncoch, mna z toho asi porazi, myslim prevodniky, niektore farby mi vobec nevie najst

anjelik85
8. nov 2007

ozaj, ak by ste mali aj nejaké vianočné linky, budem vďačná. a aj nejaké linky, pre také začiatočníčky. niečo jednoduchšie.

dupinka
8. nov 2007

michalag: a co tak skusit inprovizaciu? Ja tak robim vianocnu decku, co mi dala vesi, zatial to vyzera dobre... skoda ze nemam fotak funkcny, hodila by som do albumu..

hedunecka
8. nov 2007

no ja som zacala vysivat obraz a som z neho sklamana..tie farby su tak rovnake ze to uplne zanika 😔 a to vysivam anxorkami..nexapem to ake pouzivate bavlnky ze to mate take vyrazne??

michalag
8. nov 2007

ahoj hedunecka, tak si nas nakoniec nasla 🙂. Ja sice pouzivam ariadnu ale anchorky su dobre 😉 , aspon ja som mala s nimi zatial len dobru skusenost

vesi
8. nov 2007

hedunečka, ak máš nite podľa predpisu, tak sa nestresuj, niekedy to tak vyzerá, rozdiel vidieť až ked je to hotové 😉
michalag, ked neviem previesť nite podľa čísel, hľadám vo farebnici podľa názvu...
anjelik, linky na všetky témy sú v celej téme, treba si len prelistovať všetky strany...
whizzy, budeš sa vydávať? potom ukáž ktoré šaty sa ti páčia 🙂

michalag
8. nov 2007

vesi, ale niektore som nenasla ani podla nazvu v DMC. Ja neviem ci uz som naozaj blba, ale....

whizzy
8. nov 2007

ano, 17.maja 😀 saty posielam do IP.

vesi
8. nov 2007

tak to gratulujem vhizzy 😀
michlag, a čo v anchorkách?