Krst dieťaťa

sloto
15. feb 2009

Potrebovala by som poradiť.ja pokrstená nie som a moj muž je a teraz sa hádame či dat alebo nedať naše dieťa pokrstiť.malá sa narodí každým dňom .mňa by zaujímal váš názor.
Ja by som to chcela nechať na dieťa nech sa rozhodne ked bude staršie.ide o to ze ani manžel a ani ja do kostola nechodíme a ja ani nie som krstena.ako je to ak by sa chcelo dieťa dat pokrstiť napr. Ked bude mat tak 10 rokov?je s tým nejaký problem?

evinkal
11. aug 2010

@lucik106 no vidíš,my sme tiež krstili o 9 ráno v nedeľu.ani babky kuknúť neboli

salma22
11. aug 2010

my sme krstili v nedelu po sv omsi asi tiez okolo 9tej rano ani sa vstavat nechcelo 😀 😉

renca1981
3. sep 2010

ahojte babenky, chcela by som sa opytat, mame dcerku a chceli by sme pokrstit v kostole a neviem ci nam to spravi farar, teraz som ja vydata ale bola som uz raz rozvedena, nevie mi niekto poradit?dakujem.

adinkag
20. feb 2011

ahojte chcem sa opytat,kedy sa krsti babo??a ci nahodou neviete kde v bratislave by nam pokrstili babo,ked manzel je veriaci katolik ma krst a tak a ja niesom krstena a neveriaca,co vsetko k tomu treba dakujem za odpoved

rainee
8. feb 2012

@adinkag kde ste nakoniec pokrstili? my sme s tym mali velky problem tu v BA, nenasiel sa zatial farar co by mi malu pokrstil lebo sme nemali svadbu v kostole, takze asi nakoniec budeme krstiit mimo BA.... mala bude mat vtedy 2,5 roka tak som zvedava aj ako to bude prebiehat a co jej obliect...

adinkag
8. feb 2012

POLNOHOSPODARSKA3 VRAKUNA FARNOST Farský úrad — Úradné hodiny

Pondelok 14:30 – 16:30

Streda 14:30 – 16:30

Piatok 9:00 – 11:00

TU NEMALI PROBLEM SNICIM MY SME MALI SVADBU NA URADE A JA NIESOM KRSTENA VOBEC JE TAM MILY PRISTUP SKUSILA SOM SA POPYTAT VEZMI SITAM RODNY LIST MALEJ A TUSIM SOBASNY LIST A HNED ESTE TEN TYZDEN SOM MALA KRSTINY SKUSTO 😵 😵

rainee
25. júl 2012

@adinkag a krstni rodicia u vas mali potrebne sviatosti? S tym nebol problem?

rainee
7. aug 2012

no takze uz to mame zabezpecene, som zvedava ako bude prebiehat krst takehoto vacsieho dietata a hlavne sa bojim aby tam mala fararovi nieco nevhodne nezaperlila 😉 len by ma zaujimalo ako krst prebieha, nikdy som na ziadnom okrem svojho totiz nebola....

adinkag
12. aug 2012

@rainee moja kamoska ktora sal za krstnu mamu mala krst 1sv.primanie a birmovku inak nerobili problem s nicim

cholitko
19. sep 2012

Ahojte maminy, dcerku budem krstit ako jednorocnu. Chcela by som sa opytat, ake spravanie dietatka je pristupne v kostole pocas krstu? Ak bude plackat, mozem jej dat napriklad piskotik alebo nejaku hracku? Alebo by sa to pocas krstu nemalo?

cuculiatko88
9. feb 2013

Baby chcem sa vas spytat tie co uz ste krstili,boli s vami na pouceni o krste aj krstny rodicia dietata?Dakujem 🙂

janinka13
18. jún 2013

@adinkag Dobrý deň, chcem sa spýtať, problém nemali, ak krstný rodič nemal všetky sviatosti?

terezka1947
18. jún 2013

@janinka13 hm,to je diskutabilne...lebo mali by mat krst,prijimanie a birmovku...ale viem,ze sa uznava aj ked maju iba krst a prijimanie...

janinka13
18. jún 2013

@terezka1947 no človeka, ktorého mám vybratého, má len krst, a zatiaľ, čo som sa informovala, tak nikde nechcú, pokiaľ nemá všetky sviatosti, príprava dospelého trvá pol roka, tú som absolvovala aj ja, a je to dosť zdĺhavé, keď je človek zamestnaný, a maličké sa onedlho narodí, je len zvláštne, že voľakedy s tým nerobili problémy..

adinkag
18. jún 2013

@janinka13 to Vam neviem povedat nakolko krstna mama mojej malej mala vsetky sviatosti.

terezka1947
18. jún 2013

@janinka13 hm,tak je to pravidlom..to je pravda,take su predpisy.....ale viem,ze moj kamarat isiel iba s krstom a s prislubom,ze sviatosti si "dorobi"...samozrejme,knaz ho-nas poznal a krstili sme....potom kamos doriel prijimanie a birmovku-mal to spolu...inak poradit neviem.

janinka13
18. jún 2013

@terezka1947
@adinkag ďakujem Vám, uvidíme, čo sa bude dať robiť, ale v mieste bydliska mi určite nepokrstia :(

ejuska13
23. okt 2013

Ahojte. Potrebovala by som poradit.
Chceli by sme dat pokrstit nasu malu uz ma sice 8 mesiacov ale to nevadi. Ja som pokrstena , manzel nie je boli sme zobrati na urade. Adepti na krstnych rodicov maju vsetky sviatosti ale tiez su zobrati na urade.
Vedeli by ste mi poradit ze kde by sa dalo krstit, kde by farar s tym nemal problem ... ci uz v Senci alebo okoli popripade v Ba ? Vedeli by ste mi poradit ? Vopred Vam dakujem.

lorela
13. dec 2013

Ahoj, tiež by som potrebovala poradiť ohľadne krstu dieťatka. Je prípustné, aby bol len jeden krstný rodič? Musia byť dvaja?

tortelinka
13. dec 2013

@lorela nie, nemusia byť dvaja

lorela
13. dec 2013

@tortelinka Ďakujem.

mizu89
19. mar 2016

Ahojte ja by som sa chcela nieco spytat ohladom krstnych rodicov.my sme dali pokrstit nasho vtedy 5 mes. Chlapceka.za krstnych sme dali priatelovho brata zo zenou.teraz oni idu davat krstit svoje rocne dieta a ja som cakala ze na oplatku budeme my krstny rodicia a veru nejdeme byt lebo dali si znamych(kamaratov).pride mi to hnusne z ich strany.co si o tom myslite???a este otazocka mozeme byt ja s priatelom krstny ked este nie sme zobraty?

baryana
19. mar 2016

@mizu89 krstni rodicia sa nevyberaju na oplatku,ale podla vlastneho uvazenia a rozhodnutia.da sa pochopit,ze sa ta to dotklo,ale budes sa s tym musiet vysporiadat sama v sebe,lebo toto je naozaj len na rodicoch,koho si vyberu.a tiez by som sa ich nepytala na dovod.bolo by to netaktne.