Krv z konečníka. Ísť s ňou k lekárke alebo to povedať jej mame?

babatko88
16. jan 2009

Včera som dostala na starosť mladšiu sestranicu (má 17 rokov). Teta ju nechcela nechať doma samú (išla na služobku), lebo by nebola nikdy doma 😀 Tak sme sa rozprávali a vypadlo s nej, že potrebuje pomoc, ale mame sa to hanbí povedať, lebo je to trápne. Po asi hodine som z nej dostala, že už asi dva týždne má isté problémy so stolicou. Veľkú potrebu spraví normálne, keď na toaletnom papieri asi pred 2 týždňami zbadala jemne červené, nič si z toho nerobila, no čím ďalej, tým viac si toho začala všímať. A dnes poobede prišla s plačom (že už sa bojí ísť aj na záchod), že už nielen na papieri, ale dokonca, že jej dnes padla kvapka do záchoda. Hovorí, že z konečníka. A papier mala dosť červený. Prosím poraďte mi, čo mám urobiť? Mám s ňou ísť sama k lekárke? Alebo to povedať jej mame?

A keď už sme pri tom, neviete mi povedať, čo to môže byť? A z čoho?

Moc by ste mi pomohli, lebo od včera nemôžem ani spať, stále na to myslím.

babatko88
autor
16. jan 2009

no tak to dúfam, je to zlatá baba a ešte jej nikdy nič nebolo, nepozná dokonca ani nádchu, takže toto ju dosť zobralo, dúfam, že sa to rýchlo vyrieši, ste super

ld1985
16. jan 2009

presne ako hovori magimary, my zeny sme silne osoby, takze dokazeme pretrpiet aj tazke veci, takze hlavu hore 😉

angua27
16. jan 2009

babatko, ak to sú tie hemeroidy, dá sa to liečiť aj tými mastičkami. stačí natierať pár dní-týždňov a odoznie to. ale je dobré si dávať pozor na zloženie stravy, aby nebola stolica moc tvrdá.
u mňa sa objavili hemeroidy po pôrode (čo je normálka), kúpila som si Preparation H masť, pár dní mazala a problémy sa stratili. teraz cez Vianoce som jedla jedno cez druhé, hlavne nič zdravé, skoro žiadna vláknina a problém je hneď späť. takže znova Preparation H, pár dní mazania, úprava stravy a zase je po probléme. myslím, že dokonale sa toho už asi nikdy nezbaví, ale nie je to koniec sveta. 😉

babatko88
autor
16. jan 2009

bambusko, to pomôže? alebo načo to je?

bambusko
16. jan 2009

babatko, pomoze, je to sedavy kupel na hemoroidy, ma stahujuce a protizapalove ucinky

http://www.gastroenterolog.com/hemoroidy.htm

som si svoje odsedela po prvom porode ☹ ale uz je to prec, klop-klop

babatko88
autor
16. jan 2009

fuuu, tak tá stránka ma desí, som nevedela, že to ide aj po pôrode, ja som to zatiaľ nemala, môžem to mať aj neskôr? malý má 15 mesiacov

bambusko
16. jan 2009

hemoroidy vznikaju uz v tehu a pri porode sa mozu vytlacit. ja som mala len pri prvom. vzniku napomaha aj sedavy sposob zivota, malo pohybu, slabsie cievne steny a nespravne stravovanie - neboj nic 🙂

babatko88
autor
17. jan 2009

no tak pekne ďakujem... už sa bojím popredu... po pôrode som totiž stále v nemocnici, alebo u zubára 😔

maca793
17. jan 2009

zlatá žila jednoznačne, ja mám dve 😉

langkofel
18. jan 2009

hemoroidy aj ja si myslim, ja som to nikdy nemala, ale moja malicka ako rocna hej! Kazdy mi vtedy tvrdil ze take male deti to nemavaju, a az ked som s nou prisla do nemocnice tak ju rozbalil a naozaj! Tiez sme mali cipky a masticky, sedave kupele a pomohlo:

Babatko posli pekne sestranicu v pondelok k Dr., nema sa coho bat, oni jej pomozu, dostane masticku a prejde to1 Vela stastia a skore polepsenie 😉

babatko88
autor
18. jan 2009

langkofel, ďakujem, no už preplakala celú noc, ale je rozhodnutá ísť, chudiatko, je mi jej strašne ľúto, len dúfam, že to nedostanem aj ja ☹

babatko88
autor
19. jan 2009

čaute babulky, tak sme dnes boli u doktorky, hned nás poslala k chirurgovi... sestranica vyšla vysmiata jak slniečko... že má prísť v piatok, ked sa vyprázdni, lebo už nebola chuderka od piatku na veľkej potrebe 😒 dal jej čípky a tekutú stravu od štrvrka rána, tak uvidíme aj v piatok 😢

no čo už!?

monika15
21. jan 2013

@babatko88 pozeram ze uz preslo dobrych par rokov 🙂 ale ako sa ma sesterka vlastne vsetko ok??

babatko88
autor
23. jan 2013

@monika15 áno, všetko ok, boli sme na vyšetreniach, mala nejakú infekciu, ale za 10dní po atb a krémoch to prešlo 🙂

monika15
23. jan 2013

@babatko88 Super 🙂)

asparaguska
1. apr 2013

Ak je krv natrávená (skoro čierna), tak vtedy je veľmi zle. V každom prípade, ale nech určite zájde za lekárkou. Do kelu, nevšimla som si dátum... :-O

trblietka147258
1. feb 2014

prave čitam vaše diskusie,a dosť ma to zarazilo.ja mam ten isty problem.v konečniku ma boli a pali.možu to byť tie hemoroidy?poradte mi

susanicka27
7. nov 2015

Ja to mam tiez
@trblietka147258 ako ste to poriesili u mna tyzden pretrvavaju bolesti v konecniku z 2 x krv po stolici;teraz beriem detralex ,ale stale mam pocit akoby mi v konecniku nieco bolo a stolicu mam bez bolesti :(