Krv z konečníka. Ísť s ňou k lekárke alebo to povedať jej mame?

babatko88
16. jan 2009

Včera som dostala na starosť mladšiu sestranicu (má 17 rokov). Teta ju nechcela nechať doma samú (išla na služobku), lebo by nebola nikdy doma 😀 Tak sme sa rozprávali a vypadlo s nej, že potrebuje pomoc, ale mame sa to hanbí povedať, lebo je to trápne. Po asi hodine som z nej dostala, že už asi dva týždne má isté problémy so stolicou. Veľkú potrebu spraví normálne, keď na toaletnom papieri asi pred 2 týždňami zbadala jemne červené, nič si z toho nerobila, no čím ďalej, tým viac si toho začala všímať. A dnes poobede prišla s plačom (že už sa bojí ísť aj na záchod), že už nielen na papieri, ale dokonca, že jej dnes padla kvapka do záchoda. Hovorí, že z konečníka. A papier mala dosť červený. Prosím poraďte mi, čo mám urobiť? Mám s ňou ísť sama k lekárke? Alebo to povedať jej mame?

A keď už sme pri tom, neviete mi povedať, čo to môže byť? A z čoho?

Moc by ste mi pomohli, lebo od včera nemôžem ani spať, stále na to myslím.

bibula
16. jan 2009

ak je to svetlocervene,bude to skraja-hemoroidy,ak je tmava-tzv.nasytena,okamzite treba navstivit dr.

monkula
16. jan 2009

babatko, to ej jasné... nech zájde k lekárovi, môže to byť hocičo, radšej nech k nemu ide, krv z konečníka nikdy nie je dobré znamenie....

bianca
16. jan 2009

babatko88 moze to byt aj hemoroid-zlata zila

kisska
16. jan 2009

babtko - okamzite k lekarke - krv v stolici nikdy nie je len tak. S mamou to mozete vybavit aj potom, nech sa na sluzobke nestresuje, aj ked ja by som asi nebola velmi nadsena, ze sa mi dcera boji povedat taketo nieco...

babatko88
autor
16. jan 2009

tak to ste ma potešili... ako to mám preboha povedať jej mame? to si viem predstaviť, je hrozná, zo všetkého spraví niečo obrovské... a to mňa moc nemusí ☹ ☹ do kelu, prečo zase ja? ale Tine (sestranici) to radšej poviem až v pondelok, lebo nebude spať ani ona... dík moc kočky

babatko88
autor
16. jan 2009

kisska, no veď práve to, oni totiž moc dobrý vzťah nemajú, keďže jej mama je doma dosť málo, väčšinou je s otcom, lenže ten je tiež niekde...

monkula
16. jan 2009

a č oje jchceš povedať až v pondelok? Že je to vážne? A ksa je jkrv spustila z ničoho nič, necehm strašiť, tak to môže byť ozaj vážne a netreba čakať až do pondelka....

babatko88
autor
16. jan 2009

!!!
a ešte jedna vec, keď to budú hemeroidy, ako sa to lieči? lebo som pozerala aj po nete, ale také slová, že tomu ani nerozumiem...
a ak by to neboli hemeroidy, čo by to mohlo byť?

babatko88
autor
16. jan 2009

monkula, a to s ňou mám ísť na pohotovosť? alebo ako to myslíš?

kisska
16. jan 2009

babatko - tak potom moze byt sesterka rada, ze ma aspon teba. Ked sa vam to podari vybavit u doktora, ja by som jej to povedala az ked budes vediet, co kde a preco...

monkula
16. jan 2009

babatko ,na mňa nekrič... 😅 😅 😅
myslím si ,že Tvoja sesternica už má dosť rokov nato, aby išla k lekárke sama.. nemyslí mteraz okamžite, ale celkovo..... ak by sa mne také dačo stalo, v momente idem k lekárke.... už 15 rokov mala ,tak už mamu pri lekárke nepotrečbuje..
nemáte tam niekde nejakú non-stop lekársku poradňuz po telefóne? Alebo skús na pohotovosť zavolať, či máte prísť ,alebo nie, atď...

kisska
16. jan 2009

babatko - pridavam sa k monkule, radsej nech vam na pohotovosti povedia, ze to nie je nic vazne, napr. ta zlata zila. Ale aspon budes vediet na com Tina je.

bianca
16. jan 2009

babatko88 na pohotovost nie.Staci v pondelok.Pokial tam pubertacku vobec dostanes.Mna nedostal nikto

babatko88
autor
16. jan 2009

volala som, debil sprostý, najprv mi to 3x nikto nezdvihol a potom mi povedal, že nech ide v pondelok svojej doktorke, ona jej má spraviť nejaké testy a potom sa dozvieme, že on po telefóne nevie nič povedať a nie je to také akútne, aby sme prišli

angua27
16. jan 2009

ak krv kvapká, išla by som na vašom mieste na pohotovosť. nie je to nič príjemné, ale určite radšej ísť zbytočne, ako keby sa malo stať niečo horšie.
prinajhoršom vám povedia, že je to zlatá žila-hemeroidy. a odporučia kúpiť masť v lekárni.
alebo ak nechce ísť na pohotovosť, skús sa jej opýtať, či nemá na konečníku nejakú "zdureninku", ak áno, je to tá zlatá žila-hemeroidy. a potom odporúčam kúpiť v lekárni masť a začať čím skôr mazať.
ale môj názor teda je, ísť na pohotovosť. držím palce, aby ste čo najskôr poriešili. 😉

babatko88
autor
16. jan 2009

no kvapká, že v nohavičkách nemá nič, ale jedna kvapka jej padla, bolo to dosť červené, ale teda, že radšej počkáme do pondelka, nemôžem ju nútiť, lebo potom by neišla vôbec

susik77
16. jan 2009

myslim, ze to budu hemoroidy, takze bude stacit ked v pond. zajde k dr. prip. nech si kupi nej. cipky, al. masticku na hemoroidy v lekarni.

babatko88
autor
16. jan 2009

ďakujem baby, moc ste mi pomohli...

a to iba mastička? a to prejde či ako?

ld1985
16. jan 2009

babatko hemoroidy mam aj ja a tiež asi aj trhlinku-fissuru, je to taká zdureninka v konečníku, je to ako krčová žila na nohe- ale toto je v konečníku, a je to dosť nepríjemné. liečila som sa už mnohými masťami, kazdemu zabera nieco ine, Nech si ,,s prepácením´´,,da prst do kenecniku a nech ohmata vnutro, ci tam nejaku zdureninku nema. Ked ano je to urcite hemoroid- mast Faktu je velmi ucinna a tiez Dobexil- v obidvoch prevedeniach mast aj capiky su dolezite.

babatko88
autor
16. jan 2009

Id985, no, tak som neuspela... že prst si nikam strkať nebude, že počká na doktorku... som na nervy...
a myslíš, že to prejde? alebo si to bude musieť natierať stále?

ld1985
16. jan 2009

no nechcem strasit, ale mne to trva pol roka, mozno viacej, ale to zalezi na velkosti toho hemoroidu.
Ja pojdem asi operativne, lebo uz dalej nevladzem, opytaj sa jej, ci citi palenie, svrbenie, alebo bolet pri stolici

babatko88
autor
16. jan 2009

hej, bolesť... svrbenie, že občas, ale len mierne (sedí pri mne a už stresuje)

dia2006
16. jan 2009

Nechcem strasit, ale podla mna sa to neda diagnostikovat na dialku, v kazdom pripade by som ju zobrala
na pohotovost. Fakt to moze byt velmi vazne, tak nech sa mater-otec hnevaju, ide o zdravie dietata, preboha!!!
Na hemoroidy su aj volne predajne masticky - napr. Factu, ale vobec nie je iste, ze je to to. Tie nastastie nie su vazne.

sirinka
16. jan 2009

babatko cerstva krv a jej vek naznacuju, ze to budu hemoroidy... ked jej to sposobuje problemy, mala by zajst k lekarovi, ak sa hanbi pred mamou, nic sa nedeje, ved to moze aj sama... ale zrejme sa to jej mama aj tak nakoniec dozvie.

mracik
16. jan 2009

bábatko, môžu to byť v podstate tri veci -najskôr to teda budú hemoroidy, alebo fisura, ktoré už baby spomínali - vtedy by však mala veľmi pravdepodobne bolesti pri vyprázdňovaní
ďalej to môže byť nešpecifické zápalové ochorenie čreva (crohnova choroba alebo ulcerózna kolitída), vtedy to býva často sprevádzané hnačkami, chudnutím...
no a najmenej pravdepodobné u tak mladej baby je nádorové ochorenie v dolnej časti čreva...

magimary
16. jan 2009

Najlepšia masť podľa mňa (pomohla mi dokonca aj pri veľmi výrazných hemoroidoch pred a po pôrode) je Preparation H (aj v pôrodnici mi ju odporučili) a fakt asi najviac mi pomohla zo všetkého a nielen že uľavila od príznakov (štipkanie, svrbenie), ale aj skoro problémy vyliečila 😉
Masť je tiež voľne predajná!
A pokiaľ je tá krv jasná, červená, čerstvá, tak sú to na 90% hemoridy alebo fisura ani (trhlinka konečníka-vtedy sa odporúča zmeniť konzistenciu stolice stravou-vlákniny...)... čo nie je žiadna katastrofa, hoci príznaky sú nmepríjemné... 😉

ld1985
16. jan 2009

Ked mala tvrdu stolicu tak sa jej pravdepodobne natrhol konecnik, ako mne, a mam tam trhlinku a to je to, co ma boli a svrbi a pali ten hemoroid. Takze,asi ten hemoroid, ale v kazdom pripade k doktorke a ona ju posle k chirurgovi

magimary
16. jan 2009

ale nech sa nestresuje zbytočne...upokoj ju, že je to bežné ochorenie u mnohých ľudí a že sa ani u lekára nemusí hanbiť, lekár sa s tým stretáva veľmi často... skrátka: povedz jej, že je to POHODA... 😅 😉

bambusko
16. jan 2009

babatko, kup v lekarmi hemoral alebo dubovu koru, urvob odvar, nalej do lavora a mladu posad s holym zadkom. ublizit jej to nemoze, ak su to hemorodidy, ulavi sa jej 😉

ld1985
16. jan 2009

presne tak, my zeny sme silne osobnosti, a dokazeme pretrpiet aj to tazke, takze hlavu hore 😉