Krvácení do mozku. Postihlo vás něco podobného?

krkca
15. jún 2008

Dobrý den,

je to nepříjemné téma, ale pokud Vás něco podobného postihlo a máte chuť se o pár informací podělit, tak pište.

lucenek
15. jún 2008

jj tak to jo to jsem naposala správně...

navi
15. jún 2008

krkca: my máme synovečka, který bohužel prodělal dost vážné krvácení do mozku. Ale je to veliký bojovník a stále se pomaloučku zlepšuje. Jestli chceš, mrkni na jeho stránky, je tam dost o tomto problému popsáno
http://www.sebastian-ro.weblahko.sk/Sebastian.html

susika
15. jún 2008

navi.pozrela som si tú stránku. teeeda, klobúk dole.šikula ten Sebastian.držíme palce 🙂

krkca
autor
16. jún 2008

navi - krásné stránky. Držíme palečky.

navi
16. jún 2008

díky Sebinkovi vyřídím 😉
Susika nakoukla jsem do albíčka, malá je sice droboučká, ale mooooc šikovná 😵 😵 😵

asitka
16. jún 2008

ahojte...tak nás v pôrodnici tiež riadne vytrápili....bola som s malou na sono hlavičky, ešte kým nás pustili domov...a primár na neurologickom mi oznámil, že malá musela ešte keď bola v brušku prekonať krvácanie do hlavičky...no des a panika...revala som v kuse...na druhý deň mi prišla primárka novorodeneckého oznámiť, že nerozumie prečo mi to takto povedal, lebo čo si ona prečítala v správe jedná sa o cystu, ktorá ako mi zatiaľ povedala sa bude len sledovať...a buď sa vstrebe...alebo...a to mi už nikto nechcel dovysvetlovať.... 😖 takže, zajtra ideme po 8 týždňoch od narodenia na ďaľšie sono hlavičky...a ja s malou dušičkou čakám, čo nám zas povedia... ☹

gucz
16. jún 2008

asitka držím palčeky aby jej tam už nič nenašli, budem na Vás mysleť zajtra

asitka
16. jún 2008

gucz...ďakujeme

navi
16. jún 2008

asitka taky budu držet palečky, ať je vše o.k. a už tam žádná cysta nebude

asitka
16. jún 2008

dievčatá...kiež by...ďakujeme...zatiaľ nám len povedali, že je prítomná a že sa musí rok sledovať...každé dva mesiace....či sa náhodou nerozrastie do nervového centra...či tak nejak..zatiaľ nám na očnom povedali, že je všeetko v poriadku...no a zajtra budeme zas kus múdrejší....prajem vám pekný deň...zajtra sa ozveme 😉

asitka
17. jún 2008

nooo...tak to máme za sebou...tej celej správe vôbec nerozumiem...ale je tam aj záver, že priaznivý vývoj refelexol nález, opd postur životospráva...niekedy sú tam poprehadzované písmnká 😉 ale celkovo nám dr povedal, že sono je v poriadku...len že pästičky výraznejšie tonizované a že máme polohovať, aj keď ja už neviem ako, lebo malá buď spáva síce na chrbátiku, ale hlavičku má vždy vytočenú buď na pravú, alebo ľavú stranu... 😉 a celá sa vytočiť nedá a do zavinovačky ju už dávať nechcem, lebo aj v tej, keď sa jej zachcelo, aj tak hlávku pootočila 😉

gucz
17. jún 2008

polohovať... nemyslel polohy podľa vojtu, ako cvičenie myslím? Spýtaj sa na to svojej detskej, či Ťa nepošle na rehabku. Na ručičky je úplne jednoduchý cvik, no neviem či som Ťa nenaplašila, to by som nerada. Aj tak som veľmi rada, že Vám to dobre dopadlo

asitka
17. jún 2008

gucz..nie ukazoval na hlavičku..o cvičení ani zmienka nepadla....a na ručičky je aký cvik...aj keď mne nepríde, že by až tak pastičky zatínala...ako občas ich má zatnuté, ale doma keď sme, a keď napríklad vedľa nej ležkám, či ju usprávam...tak jej dávam prštek do dlaní a on si ma pekne chytí, potom pustím, hrám sa jej s prstíkmi....možno to bolo aj tým, že bola celá dovyzliekaná, on tam s ňou cvičil, teda prevracal ju zo strany na stranu...alebo neviem,...ale ak poradíš nejaký cvik, budem ti vďačná, čo by som pre tú moju jaštericu nespravila 😉

lucenek
17. jún 2008

asitka to je super takové posthemoragické cysty maj schopnost se dobře vstřebat 😉

gucz
17. jún 2008

aha, tak to asi nebude to cvičenie čo som ja myslela. Ale môžeš jej otvoriť dlaň a prstom prechádzať od dlane smerom von zakaždým po jednom pršteku. ževraj to uvoľňuje rúčky, ale nemám to vyskúšané.

asitka
17. jún 2008

lucenek...citala som, ze toto je tvoj obor...ked ti poslem, co mi dr.do spravy napisal...skusis mi to tak blbovzdorne vysvetlit??? 😉 prosiiim....

gucz...noo..ved to v podstate aj robime, ked sa hram sa jej rucickami...lebo sa mi zda, ze je kludnejsia, ked citi ruku moju nablizku,tak ale teraz budem dôslednejšia a budeme prechádzať od dlane po prštekoch....ďakujeme 😉

lucenek
17. jún 2008

asitka ju pošli IP 😉

staubi
5. aug 2008

Ahojky
nikdy bych nevěřila, že se mě tohle téma bude týkat. Ale bohužel se tak stalo. 25.8. se mi narodil chlapeček ve 36. týdnu šlo to rychle už v děloze byl špatně okysličován a po porodu byl 10min bez kyslíku. Po těch deseti minutách se ho podařilo oživit. Jenže na mozečku mu objevili otok a krvácení. Zatím nevíme ani zda to přežije. Je to s ním jak na houpačce.Je v inkubátoru na ventilátoru, napojenej na eeg, zásobenej lékama (v neděli po porodu dostal nějaký křeče a krvácení se mu zvětšilo) a umělou výživou, udržujou ho v umělým spánku a my mu držíme pěstičky. Koncem minulýho týdne už to vypadalo nadějnějc měli ho zkusit odpojovat od kyslíku. Jenže mu museli vysadit prášky proti křečím a ty křeče se u něho rozběhli na novo. Včera nám řekli že je to krvácení na jedný půlce mozku dost rozsáhlí.
A že malej potřebuje klid. Chtěla jsem se zeptat jestli je nějaký léčba krvácení u takhle malého miminka nebo opravdu jen ten klid a čas a jestli je naděje že by se z toho mohl jak věříme dostat bez větších následků. Doktoři jso u zatím opatrní na to co nám říkaj. Zatím nám prý nemůžou říct ani zda to přežije.

katka.m
5. aug 2008

Neviem odpovedať na tvoje otázky, ale veľmi ti chcem napísať, ako vám držím palce.

annag
5. aug 2008

staubi, pripájam sa, aj ja Vám držím veľmi palce. Lekári ozaj nemôžu v tejto chvíli nič viac urobiť, ale bábetká a ich mozog majú úžasnú regeneračnú schopnosť, i keď odpoveď na otázku ako to bude ďalej by Vám nedal zrejme žiaden lekár na celom svete.

lucenek
7. sep 2008

staubi...
no to co popisuješ je posthemoragické intracerebrální krvácení..záleží kde přesně krvácí a do jakého prostoru mezi mozkové pleny, do komor nebo přímo do mozkové tkáně.To je rozhodující a limitující faktor na další léčbu.Chápu že jsou opatrní já bych byla taky....podle toho co píšeš v té dpbě byl jeho stav kritický, ale už je to víc než měsíc tak nevím jakpak na tom jste momentálně...
každopádně držíme všechny palečky co máme

lucenek
7. sep 2008

a teda jedná se o epilepsii, která může s odstraněním krvácení nebo jeho vstřebáním se vymizet, ale také bohužel nemusí ☹

staubi
17. sep 2008

ahojky
děkuju moc všem za podporu. Tento pátek mi konečně Vašíka pustili domů. Snad už jsme z nejhoršího venku.

To krvácení má v komorách (především), během toho měsíce co se mi o něj krásně starali v nemocnici došlo k městnání mozkomíšního moku v komorách a tak mu po vyšetření tlaku v komorách a složení moku zasadili do hlavičky rezervoárek - klobouček a od té doby k dalšímu městnání nedochází sice se taky komory nedostávají do lepšího stavu - ale hlavní je že se to přestalo zhoršovat nemůžu chtít vše hned. Malej bere léky v sirupu na epilepsii, cvičíme vojtovku a doufáme že vše bude ok.Brouček náš má velkou sílu a vůli žít a se vším se poprat je moc statečnej a doktoři pro něj udělali a stále dělají vše možné aby byl v pořádku.

eleonora
17. sep 2008

Staubi posilam ti moc moc sily, aby jsi se mohla starat o sveho chlapecka a vsechno dopadlo dobre 🙂

motylek
17. sep 2008

Staubi, klobouk dolů, že to tak zvládáš. Držím ti pěsti pro štestí. Malej to určitě zvládne 😉 😉 😉 . Hlavně věřit.

basak
22. sep 2008

lucenek prosím mohla bys mne vysvětlit co znamená když našemu malému minulý týden zjistili korovou atrofii?

licina
3. okt 2008

staubi, nechej mi prosím na sebeb mailovou adresu. Něco bych pro Tebe měla....
Nebo, jestli ji někdo máte, nechejte mi ji tady nebo pošlete do IP. Díky

l.k
14. jan 2010

Dobry den, maminky.
Potykam se nyni s tim samym problemem. Vim, ze je to uz nejakou dobu, ale muzete mi napsat, jak se nyni dari vasim drobeckum? Co vsechno vas cekalo? Jak se vse vyvijelo?Moc dekuji.

bera28
14. jan 2010

l.k. mám extrémní nedonošence (26+0), kluk měl krvácení do mozku 1. st. vpravo. Dle původních prognoz zasaženo centrum pohybu dolních končetin. Cvičila jsem s ním poctivě Vojtovku a nyní je naprosto v pořádku a před Vánoci začal sám chodit. Teď je jim rok a půl korigovaně, takže to chození stihl i v termínu 🙂 Jinak se na něm krvácení nijak jinak nepodepsalo. Ani na to doma nebral žádné léky, nic. Vše zvládl již v porodnici. I cysty, které mu po krvácení zůstaly, se samy zhojily a nejsou tam. Kdybys měla nějaký dotaz, tak napiš.

lucenek
14. jan 2010

basak juj pozdě ale přece...nedovyvinutí kůy mozku , resp. šedé kůry která je zodpovědná za myšlení, cit, jemnost-motoriku