Krvácení do mozku. Postihlo vás něco podobného?

krkca
15. jún 2008

Dobrý den,

je to nepříjemné téma, ale pokud Vás něco podobného postihlo a máte chuť se o pár informací podělit, tak pište.

zuz88
27. jan 2010

Ahoj, chcela by som sa len spýtať... Môjho priatela brat mal krvácanie do mozgu pri narodení, narodil sa v 7 mesiaci... (teraz 27 rokov) je ťažko zdravotne postihnutý.. nasledky: silné dioptrie, slaba mimika v rukách, skracovali sa mu svaly tak bol operovaný, ale krýva. Vývojovo sa zastavil asi na 16 roku. Znie to zle, ale inak sa viem o seba postarať úplne sám... 🙂 Moja otazka je taká, rozmýslame o založení rodiny v blizkej buducnosti... nemali by sme si dať urobiť nejaké testy? da sa tomuto nejako predísť? Inak v jeho rodine sa vyskyto aj dawnov s. ale, že ho (mamina -sestra) mala dosť neskoro, tak preto... neviem, čo mam robiť a bojim sa aby sa to nestalo aj nam...

ciefulik
27. jan 2010

gucz, super, že 2. dieťatko a 40tt!! my sme mali problémy teraz donosiť prvé, tak sa aj za vás vytešujem, že to šlo pri druhom!! určite ozvi, ako ste to dobojovali 😉

rohacka
27. jan 2010

zuz - krvacanie na mozgu nie je dedicne. Deti narodene predcasne maju casto krvacanie do mozgu, kedze mozog je nezrely, prip. maju nedokyslicenie mozgu - a z toho su aj adekvatne nasledky. Niekomu nasledky nezostanu, niektori sa bezne zaradia do zivota aj s handicapom, niekomu nasledky zostanu na cely zivot.

zuz88
27. jan 2010

Dakujem za odpoved... uvidime, čo bude. 😕

zuza.m
27. jan 2010

zuz krvacanie do mozgu vznika pri porode.kde sa nedokysliči mozo pri nedostatku kyslika.ak je porod priliž naročny a dlhy alebo ma dietatko šnuru okolo krku.je to smutne ale na to ti nepomožu nejake geneticke testy. 😔 .

simcza
22. aug 2011

@lucenek ahoj, dcerka (nar.30+6) byla při porodu císařským řezem díky ruptuře dělohy nějakou dobu bez kyslíku. Během pár dní u ní diagnostikovali krvácení do mozku 4.stupně. Podle uzv. po 11 dnech od narození, krvácení zasáhlo značnou část mozkových buněk. Dcerka taky zpočátku nijak nereagovala na světlo, bolest, apod. Do jaké míry jí hrozí postižení. Zítra se na ni jedu teprve poprvé podívat. Porod byl velice rizikový i pro mne.

veruska007
22. aug 2011

@simcza Myslim, ze to nikdo neodhadne - mozek je u malych deti velmi plasticky, je-li jedna cast poskozena, jeji funkce muze prebrat jina hemisfera... takze i vetsi poskozeni nemusi nic znamenat. Na druhou stranu, muze... prognoza je vzdycky velmi orientacni. Muj prvni syn mel pri porodu tezkou hypoxii, v 1,5 roce upadl ve febrilnich krecich do bezvedomi, nedychal, i pres um. dychani mel jen 20 % kysliku, mesic jsme nevedeli, zda nema poskozeny mozek...a je naprosto v poradku, i po hypoxii, i po tech krecich. Tak budu drzet palce, at to dopadne co nejlip!

simcza
22. aug 2011

@veruska007 já vím, odhadnout to je těžké. Jsem vděčná za každý pidipokrok, co se výživy, dýchání, reakcí týče. Ale ten nedostatek kyslíku a krvácení je hrozný strašák. Ráda bych věřila, že to bude už jen dobré. Doufám v to. Ale zároveň mám obavy, že najednou bude prudká změna k horšímu a ta mě srazí na kolena . . .

veruska007
22. aug 2011

@simcza Já Ti věřím, člověk potřebuje nějakou jistotu... ale tohle se opravdu dlouho nepozná. Kamarádka měla také komplikace při porodu, odneslo to miminko... a minimálně do roku jim nikdo žádnou prognózu neřekl, jen že "asi bude trochu zpožděná" - ale jestli to dožene nebo ne... dnes má 1,5 roku, právě se naučila stát a jestli bude v šesti letech "normální" nebo ne, dosud netuší.

Navíc, u takhle malých dětí to může být jeden den super, druhý horor, pak zase super... snaž se to překonat.

simcza
22. aug 2011

no právě, že nikdo nedokáže nic říct dopředu. Partner se s postiženým dítětem nedokáže vyrovnat, já bych se zase chtěla pokusit jí věnovat, aby byly třeba nějaké pokroky. Ale tak nějak mám prostě obavy, že při velkém postižení bych to nezvládla. To se ale pozná až časem. A mít doma 3 roky dítě a pak zjistit že to lepší nebude, do toho přítelův postoj, a třeba se toho dítka potom vzdát, když jsem si na něj za tu dobu zvykla ... Je to všechno prostě ještě moc čerstvý a tím že netuším, co mě čeká, a ani nedokážu chvílemi porozumět svým vlastním pocitům, se možná může zdát že uvažuju sobecky.

sawmy
24. aug 2011

@lucenek Dobry den,chtela sem se zeptat na novorozeneckou asphyxiu ,jak je mozne ze to dite posthne,jak proc a jestly se tomu da nejak zabranit.dekuji

sawmy
24. aug 2011

@simcza Ahoj je my lito co vas postihlo ja mela podobnej pribeh s miminkem,muzu se zeptat jak je vlastne miminko stare

simcza
24. aug 2011

@sawmy Valince je týden a 6 dní. Pokud ti to nevadí, mohla bys mi váš příběh napsat do IP?

kubula
3. aug 2012

Ahojte uz sa na tuto stranku dlho nepisalo. Je tu niekto kto prekonal krvacanie do mozgu 3 alebo 4 stupna? Poradte prosim moja 2 mesacna dcerka ho prave teraz prekonava a lekari hovoria o vaznom postihu. Som z toho zufala kazda pozitivna skusenost pomoze.
Vdaka moc.

turkovaklara
4. aug 2012

Dobrý den potřebovala bych poradit . Mého přítele Mama dostala před týdnem infarkt kterej přežila po 2. Se narodila ,ale tím jak omdlela tak se praštila do hlavy.Doktoři tu hlavu neřešili takže nenašli malou srazeninu ktera o 2 dny později praskla a následovalo krvácení do mozku . Nejdriv doktoři ji nechtěli operovat prej že by to nemelo cenu tak jsme oplakavali celou noc a pak jsme se dozvěděli že ji nakonec operovali ale že ten mozek je hodne poškozen ... Teď je v umělém spánku a ve středu se uvidi jestli se probere a jestli  jo tak buch ví jestli bude vůbec vnímat . Stalo se to někomu a dopadlo to dobře ?

kubula
23. aug 2012

@turkovaklara ako to dopadlo?

klmorett
30. júl 2013

chcem sa opítat či krvácanie do mozku može sposobit aj to ked padnem na krk a ucítim pálenie v časti hlavi

marcila
17. okt 2013

Dobrý den chci se zeptat, můj syn který se narodil ve 29+4tt měl po narození krvácení do mozku.. Sraženinka je asi 1,8 cm velká je na jedné půlce mozku ale nerozlila se do komůrek.. Ale prý tkáň je poškozená.. Můžete mi prosím říct v jakém rozsahu může mit následky?? Doktoři říkají že ještě neví že ukáže čas ale pravděpodobně bude mit z levou půlkou těla problémy.. Ale jak ho tak vidim v inkubátoru malej se krásně hýbe, ručičkama i nožičkama krásně cvičí vůbec na něm nejde nic poznat..

marcila
17. okt 2013

@lucenek Dobrý den chci se zeptat, můj syn který se narodil ve 29+4tt měl po narození krvácení do mozku.. Sraženinka je asi 1,8 cm velká je na jedné půlce mozku ale nerozlila se do komůrek.. Ale prý tkáň je poškozená.. Můžete mi prosím říct v jakém rozsahu může mit následky?? Doktoři říkají že ještě neví že ukáže čas ale pravděpodobně bude mit z levou půlkou těla problémy.. Ale jak ho tak vidim v inkubátoru malej se krásně hýbe, ručičkama i nožičkama krásně cvičí vůbec na něm nejde nic poznat..

dudlikarnacz
29. okt 2013

@marcila také máme z 30tt krvácení do mozku 4. stupně, velmi silné, ještě teď se projevuje zhoršení ... přesně je nádhernej a šikovnej a člověku se nechce věřit co se mu v hlavičce děje ☹

petrazad
5. apr 2014

Ahoj ja mam krvácení do mozku. Ted jedu do lázní. Jak dlouho asi trvá než se úplněk u zdravím?

crejzy
31. okt 2020

Ahoj, je tu některá, která prodělala krvácení do mozku a poté byla těhotná? Děkuju