Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

nicky95
26. nov 2009

ahoj, no my sa ete vždy trápime. Už fakt ľutujem pani učiteľku s ktorou je celé doobedie. vždy jej sedí na nohách a keď sú vonku tak sedí na motorke a drží ju za ruky. zajtra ho nechám doma, manžel má voĺno. Teraz ráno keď robí cirkus, poviem mu ,že nemusí do škôlky, zhasnem svetlo v izbe, zatvorím dvere a poviem mu , aby sa pekne hral sám doma. Hneď sa pustí do obliekania.Ale minimálne 50 krát povie, že idem preňho. kým sa dostanem do práce, som totálne vyčerpaná. Už by sa to mohlo zlepšiť, lebo som fakt vyčerpaná z neho, ešte aj v práci máme finále, každý deň padám do postele ako zabitá. Budúci týždeň bude už 4 v škôlke, kým si zvykneme budú vianočné sviatky a zasa môžme začať od znova.

grevab
27. nov 2009

miriam - tiež si myslím, že by mohla mať trošku chytené močové cesty, keď sa často pocikáva - aj doma, nielen v škôlke. Ale môže to byť aj stres zo škôlky, z hocičoho.
Pre istotu treba vyšetriť moč.

nicky 95 - náš MAtejko prvé mesiace v škôlke - celú celučičkú cestu do škôlky stále dookola omieľal - prídeš po mňa? Prídeš po mňa?
A ja stále dookola Áno, prídem, prídem po teba...
začiatky sú ťažké.

A naša Evka je doma už 2 týždne, dobrala atb a stále kašle, neviem veru, či ďalší týždeň môže ísť do škôlky, aby nebola zase hneď chorá... Som z toho dosť ☹ , lebo chodím do práce a treba hľadať, s kým bude...
Teraz majú aj tak škôlku zatvorenú kvôli vysokej chorobnosti ☹

titkovamiriam
28. nov 2009

ozaj dostali ste adaptacne zhodnotenie,marek by mal byt viac kolektivny ale inak ok 😀

danu
29. nov 2009

miriam musim sa na to opytat my sme adaptacne zhodnotenie nedostali

titkovamiriam
29. nov 2009

ani ustne?lebo ved to by sa malo zhodnotit po 3m.pobytu 🙂

danu
29. nov 2009

mozno nam to povedia teraz koncom mesiaca to budu akurat 3 mesiace

lula26
29. nov 2009

miriam, prosím ťa, a to je čo, to adaptačné zhodnotenie? Prvý raz o tom počujem.

titkovamiriam
29. nov 2009

ked ste nastupili do skolky nevyplnala si taky dotaznik o dietati a na konci toho dotaznika je zhodnotenie prosperovania v skolke.to je normalne zo zakona nieje to vymysel nasej skolky 🙂

lula26
30. nov 2009

A to je tak v zákone, že MŠ vydáva hodnotenie diaťaťa? Prosím Ťa, pozri mi ten zákon a napíš. Stačí číslo. Ďakujem.

tinasc
30. nov 2009

ahojte, my stále po starom, Ivke sa stále nejako nechce ráno do škôlky, navyše máme problém s obliekaním, kým sa oblečieme a vychystáme tak si riadne poplače, uvidíme kedy to prejde...
my sme tiež žiadne hodnotenie nedostali, ale možno to ešte príde...

mirecka232
30. nov 2009

dievčata poradte mi moja dcerka nechce chodit do školky čo mam rpbit ma 3 a pol roka tizden chodila len do obeda a vkuse plakala dohodla som sa s učitelkov že bude doma 3 mesiace a 2 decembra ju mam doniest uš sa to bliži a ona uš plače že nejde nemožem ist ani na wc poradte mi dobru raduplisssss

titkovamiriam
30. nov 2009

lula to neviem aky je to zakon len viem ked som ten adaptacny vyplnala bol tam niaky paragraf 😅 ,to hodnotenie bude ustne aj nam to povedali ustne oni si tie dotazniky nehavaju.som si myslela ze je to vsade tak ,ze je to klasika,no vidim ze asu nie.
mirecka u nas je skolka hned od zaciatku na cely den a basta -dieta nic nevyjedna a netreba povolit ze doobeda a zajtra nepojdes-lebo tym viac ublizis ako pomozes.

martinaema
1. dec 2009

ahojte - tak u nás je od zajtra škôlka zatvorená - chrípkové prázdniny 😝 . Najlepšie na tom je, že ja som práve dnes nastúpila do nového zamestnania 😠

zdenus
2. dec 2009

baby ahojte,
idem sa sem vopchat do tejto temy 😉
mam dceru, ktora bude mat 5.1. 3 roky a terza chodi 4 tyzden do skolky...momentalne je v stadiu, ze dost place, aj ked uz boli stavy, ze bola celkom ok....
ja som z toho dost mimo, hlavne, ked aj jedna ucitelka mi to uplne dramaticky predniesla, ake to je s nou tazke...
pritom eliska je decko o ktorom sme si mysleli, ze nebude mat ziadny problem, je ukecana, smela, neboji sa, nehanbi sa...a takyto vysledok...
neviete mi neiktora poradit, ako jej pomoct, nech neplace a rychlejsie sa zacleni, diky

martinaema
2. dec 2009

zdenus tým plačom si asi musí prejsť, ved doteraz bola len s tebou a zrazu je na novom mieste bez maminy, tatina... Predtým v jasliach nám povedali, že adaptácia trvá minim. 6-8 týždňov, aj ked sa to po krátkom čase môže zdať zvládnuté, kríza ešte určite príde. Takže treba s tým rátať.
Naša sa prvý mesiac hrávala sama, aj mi to bolo ľúto ked som ju videla, ako je ona sama niekde v kútiku a ostatné deti sa hrajú spolu, ale vyzerala byť spokojná. A hlavne ju nasilu nezapájali do spoloč. aktivít. Oťukala sa, spoznala si spolužiakov-spolužiačky a už je dobre. A vždy ked povedala, že sa bojí Marcela..Filipa...Evičky...(pomaly menovala celú triedu) tak som sa jej vysvetlovala, že to sú jej kamaráti a teraz vždy povie :idem do škôlky, ved tam sú moji kamaráti.

nicky95
2. dec 2009

martinaema- my sme na tom podobne, ja som malého vybrala na pol dňa. Celý deň nezvládal. Aj ja dúfam, že sa to pomaly už zlepší, keď nastúpim o siedmej do práce už som vyčerpaná.

janafm
2. dec 2009

Mirecka, ja som s malym dopadla rovnako. Koncom septembra som ho dala do skolky a tolko tam plakal, az sa vzdy preplakal k nejakej vaznejsej chorobe. Zacinal na pol dna, potom ucitelky povedali, ze on to hra, lebo chce, aby sa 1 venovala len jemu a pod. Ked dostal v priebehu 7 tyzdnov 3.antibiotika a nakoniec sme aj skoncili v nemocnici s laringitidou, tak som sa rozhodla, ze ho nechavam do konca marca este doma.
Takze teraz som s nim poldna doma ja, potom ide k babke. Aby bol s rovesnikmi, tak som dala inzerat, ze postrazim dieta, idealne bude, ak najdem nejaku maminu, s ktorou sa budem striedat, aby maly nebol stale v znamom prostredi a so mnou. Nech sa odo mna odputa. Toto mi schvalovali aj lekarky v nemocnici. Snad to tak vyjde. 😉

zdenus
3. dec 2009

diky martinaema...tak trochu som rada, ze nie som jedina, co ma takyto problem,. ved takych deti je plny internet 😀 😀 😀
skoda len, ze si to nemysli aj ta jedna z uciteliek, ktorej evidentne ide na nervy to, ze niekto si dovoli jej tam plakat...s druhou taky problem nie je, ta sama mi hovori, ze to nesmieme vzdat, aj ked je to tazsie 😕
este rozmyslam, ze ju znova zacnem bravat domov na obed, nech tam nespava, hoci skoro vzdy zaspi a ak nie, tak nerobi bordel, ale potichu lezi...
ach yo, vidim, ze nam davaju tito nasi krpci celkom zabrat ☹

titkovamiriam
3. dec 2009

AHOJTE,ja som si myslela ze marek bude mat priblem sa adaptovat a je v skolke rad a kamoska co ma dceru ako sa hovori zeby isla prec aj s ,,ciganom,, ,komunikativnu ,zdravo drzu tak skolku neznasa az nenavidi...kamoska uz nevie co s nou,place rano ,place na obed....

zdenus
3. dec 2009

miri o tom by som vedela svoje...moja dcera je presne taka, ako pises...uplne ma mala v pazi, isla by aj cigosmi a aha, co teraz dokazuje...hrdinka, kym ma ma za zadkom...
a kamoska ma dceru totalne upistanu, za vsetko reve a ona ziadny problem so skolkou nemala 😝

titkovamiriam
3. dec 2009

vids ja som sa chystala ze budem vecne doma ze adaptaciu cecusik moj nezvladne a totho zo skolky ani nechce ist domov-inak chvala bohu.je to zle ked deti neznasaju skolku milan isiel az ako predskolak a po troch m. som to vzdala musel byt s babkou... a michal ten bol zo skolky kde sa dalo...

grevab
3. dec 2009

Presne tak - každé dieťa je iné a ináč reaguje. Ja som tiež bola prekvapená u niektorých deťoch, čo poznám, ako reagovali na škôlku - predpokladala som niečo iné.
V mojich som sa nezmýlila - revali a plakali - našťastie to prešlo za mesiac. teraz Evka len trochu pomrnčí ráno, stále sa snažíme vyzdvihovať pozitíva a lákať ju do škôlky niečím, čo doma nemáme.

Naša Evka šla včera zase po 2,5 týždni do škôlky.
Veľmi sa tešila, lebo mali Mikuláša 🙂
Fotili sa a dostávali darčeky 🙂
Doma hneď celý balíček zjedla - ach jáááj, ale pomohli sme jej s tým všetci 😀

Pevne verím a dúfam, že vydrží zdravá už tie necelé 3 týždne do vianoc...

zdenus
3. dec 2009

ste ma potesili s tou adaptacnou dobou 6-8 tyzdnov...som si myslela, ze mam nejake vadne dieta, ked uz 4.tyzden place, diiiky 😉 😉 😉

grevab, my sa tiez snazime ju lakat do skolky, ale ona povie, ze sa jej nepaci nikto len ja a nikde len doma 😀 😀 😀 , opica

janulka18
3. dec 2009

Pomoc,malý bol v škôlke v kuse 2 týždne a v pohode.Akurát nám to vychádzalo,že sa nestretol s kandidátkami(praktikantky z pedagogickej školy).V utorok ich "zažil" a už druhý deň sme išli s revom ☹ ,on do triedy nechce proste ísť. A darmo vysvetľujem,že sú to milé baby a hrajú sa s nimi.Máte nejakú radu? Resp. zažila to už niektorá? Lebo ak mám toto zažívať každý týždeň,tak neviem.Porazí ma.

zdenus
3. dec 2009

jani, asi je to o tom,ze mu tie baby nie su sympaticke...vacsinou je to u dtei tak, niekto im nesadne a koniec 😕 😕 😕 , ja som bola taka ista a aj eliska to asi po mne zdedila 😀
a myslim, ze im mozeme hovorit, co chceme, ze su mile, dobre a td...proste sa v nich nusi nieco zlomit, aby pochopili, ze je to ok 😉

titkovamiriam
3. dec 2009

Marek ma zajtra mikulasa v skolke a chytil sople ako hrom by som ho aj doma nehala no ucitelka ze nieje jediny 😅 😅 😅 tak nech pride tak uvidim ako zasa v pondelok

janka146
3. dec 2009

Tak náš Adamko dnes v škôlke prvykrát spinkal a čuduj sa svete že sa mu to páčilo 😅 Som v šoku od štastia. Celý oktober bol do jedenástej, v novembri ostával do dvanástej aj na obed a od decembra som sa rozhodla že ostane aj spinkat. Aj on zo začiatku len sedel a pozoroval deti, nehral sa a bol nalepený na učitelke 😀 Ale každým dnom sa to zlepšovalo a stále sa zapájal viac a viac. Ked si predstavímn ten rev (aj jeho aj môj) v októbri..... ☹ Tiež majú zajtra Mikuláša v škôlke a už sa velmi teší.

tinasc
3. dec 2009

ahojte, keď spomínate tú adaptáciu, ja som si tiež myslela, že Ivka začne do škôlky chodiť rada a s úsmevom. Aj ona bola taká, že smelá, nebojácna, komunikatívna, hrala sa s inými deťmi, stále hovorila, ako ona chce ísť za deťmi, tak sme mysleli, že škôlku zvládne ľavou zadnou a.... prerátali sme sa, v škôlke plakávala za mnou, ráno nechcela vstávať, ísť do škôlky a pod... no ale zvykla si... aj ona vymýšlala, že nedaj ma do škôlky, alebo len na pol dňa... ale netreba sa asi nechať zlomiť, to prejde a dieťa si zvykne...

titkovamiriam
3. dec 2009

ahooj do ivanskej temy uz skoro nechodim aspon tu sa ,,vidime,, skoda ze nechodia tie nase deti spolu .

tinasc
3. dec 2009

no aspoň tu sa "vidíme" to je fakt... aj tak by nechodili spolu, však v ivanke nemáme trvalý pobyt, takže sme ani nemali šancu... ale však aj tak sme spokojní, aj keď to máme trošku od ruky...