Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

andrea.m
25. jan 2009

mala jedno a zrejme nikdy netrpela núdzou.

už som volala tej kamoške nech mi jej svokra pozisťuje čo a ako tak snád do konca týžňa budem niečo vedieť.

sassi
autor
25. jan 2009

tak any my nejako nudzou netrpíme, ale je svinstvo, že jedny matky pobrali kopa penazí a ine nedostanu nič!
Moje kolegyne pred 2-3 rokmi chodili do roboty a brali plny rodičovský, ako si už s ním naložili ich vec ... napr. tým zaplatili opatrovatelku, alo bavila babka zadarmo a cely im ostal ...
Mne nejakých 25.000 od tohto štátu z biedy nevytrhne, sa im možem na to vykašlať, ale su istop rodiny, kde by tieto peniaze boli velmi potrebne ☹

andrea.m
25. jan 2009

napr u nás ☹ ale nechcem sa ľutovať. ja som skromná.

sassi
autor
25. jan 2009

tak aj u nas by sa využitie našlo ... to akože nie je tak, že to nepotrebujeme ... lenže z našho štatu už nemám žiadne iluzie, čo si nezarobíš, nemáš ...
ked som pri dcere šla od roka do roboty, nedostavala som vobec nič, a ešte nam aj rodinne prídavky vzali, lebo sme o par korun prekročili limt 😠 ... tak a čo mam robiť, taky bol zakon ...
a ine si doma šunky valaju a penazí beru kopa
človek je ešte úpotrestaný za to, že pracuje a vytvára hodnoty
ved ale keby sme boli nejakí milionári ... nepoviem ☹

maly sa šmotlí bez pleinky a on dokaže cele rano necikať ... neviem, či sa mu fakt neda, alebo to drží, ale ide na nočník, až ked to už nemože vydržať 😒

hasleerka
25. jan 2009

ja ked budem vlastne nezamestnaná, nedávala by som malú na celý deň do škôlky a doma nič nerobiť, šak by som sa unudila, dávam ju len preto, lebo sa sama pýta medzi deti,tak aspoň na tie dve hodinky nech sa pohrá, čo ja zatiaľ doma navarím ... a treba to nahlásiť na úrade, že ju dávam do škôlky, alebo si to oni zisťujú ... inak ja by som ju rada dala až od 10,10, ked bude mať 3roky, ale to mi ju riaditeľka už nechce zobrať, lebo by vraj na nu nedostala žiadny príspevok 😒

adetka
25. jan 2009

adaptacny pobyt moze byt fajn... ale aj nemusi... Mirka chodi od septembra do jasliciek... a aj ked som ju tam prve dni chcela nechat iba na pol dna... bola tam okamzite na cely... na odporucanie majiteky... a nebol problem... zvykla si na ne asi za dva mesiace... s tym, ze pre chorobu v nej bola do koca roka mozno sest tyzdnov... ale teraz sa uz kazdy den neskutocne tesi do jasliciek... deti pozdravi... niektore uz aj menom... prikaze vyzliest, papucky... rozpapala sa mi tam... rada recituje, spieva, kreslia si... 😀 ... ale, aj ked bude mat uz coskoro 24 mesicaov... tak na nocnicek ani za vec... a to su v jaslickach asi styri deti uz "nocnikove"... no opat na odporucenie pani majitelky... s dvadsatrocnymi skusenostami v jaslickach a skolke... ju do niecoho nenutim... tak snad ju to do septembra, alebo maxilamlen februara chyti 😅

no uvidime.. nas caka zapis az v druhej polovici februara...

sassi
autor
25. jan 2009

haslerky, musíš to nahlásiť do 8 dní
a nech ti ju teda vezme k 3-4. 9. aby si dostala aspon na september ešte
aj ja tak chcem poprosiť
oni musia uzavrieť stav detí k 9. septembru, kvoli tym prispevkom od štátu (normativy) , takže možu dať datum trebars 8.9. 😉

sassi
autor
25. jan 2009

adetka, ja po skusenosti s dcerkou, čo chodila 14 dní len na 4hodiny a potom mala problem ostať cely den, tiež už taketo veci nebudem pokušať
radšej nech maly od začiatku vie, že sa do školky chodí aj papať aj spinkať, možno ptom nebude take vymýšlanie, že naobed domov a podobne ...

barborenka
25. jan 2009

caute baby,takze ak dam malu od septembra do skolky na tie 4hodiny,strhnu mi cely RP?

sassi
autor
25. jan 2009

barborenka, podla všetkého ano ☹

sassi
autor
25. jan 2009

roste v tom novom zakone sa už nikde nepíše, že dieťa može na niekolko hodín isť do školky a PD ostáva
už je tam len, že s prijatím do školky sa RP odoberá
neplatí to len pre deti, čo maju nepriaznivý zdrav stav a navštevuju špeciálne (alebo aj bežné) školky na 4 hodiny a mamy su s nimi na predlženej materskej do 6 rokov

sassi
autor
25. jan 2009

PD malo byť RP (preklep)

barborenka
25. jan 2009

aha,ja by som kludne s nou ostala na predlzenej ale mne je ju luto nechat doma,ked vidim ako sa tesi uz len ked s nou idem do materskeho centra a tomu uz ona hovori skolka,kaslat na tie peniaze aj tak to neni az taka zazracna suma

sassi
autor
25. jan 2009

barborenka, nemyslí sa , ostať z vlastnej vole na predlženej MD a dieťa može na 4 hodiny do školky - ked je matka z vlastnej vole na predlženej MD, dieťa NESMIE isť do školky ani na hodinu

ale len ak to potvrdí lekár, že dieťa ma dlhodobo nepriaznivý zdrav stav ( nejakú vážnu diagnozu, telesné postihnutia, autiszmus, vážne zníženie imunity, silne alergie .... su to presne diagnozy, nielen take že dieťa byva častejšie choré), tak take deti možu do školky na 4 hodiny, aj ked matka je na predlženej MD

barborenka
25. jan 2009

chapem ta,ja ju dam na tie 4hodiny a ostanem doma bez toho prispevku mne to nevadi

sassi
autor
25. jan 2009

hm, ale potom musíš sa nahlásiť bud na urade práce, zamestnať sa, alebo byť ako dobrovolne nezamestaná, lebo tym padom ti MD skončí 😉

barborenka
25. jan 2009

bola by som ako dobrovolne nezamestnana

barborenka
25. jan 2009

zatial

lea1
25. jan 2009

Kocky ahojte poradite mi ? ... Aj my sme uz boli dat prihlasku na novy sk. rok 2009/10 do skolky. V maji budeme mat 3 roky - ale chceme ju dat az od januara 2010. Povedali mi ze si mam dat potom normalne v septembri do skolky ziadost ze z dajakych dovodov ju dam az v januari - ze v pohode.

Ale teraz neviem ze ked s nou budem este doma 4 mesiace a ona bude vedena v MŠ na šk. rok. ale nebude ju ešte navštevovat hned od septembra ci budem vedena aj ja na predlzenej neplatenej materskej ako budem vlastne od toho maja alebo sa mam od septembra nahlasit na pracovny urad.
Ja si myslim ze nie v podstate ju nedavame na cely šk. rok - ale neviem a preto sa pytam Vas ci nemate s tym skusenosti. Dakujem Vam za odpovede🙂

sakura77
25. jan 2009

jej,babule,to mam uz aj ja ho ist teraz prihlasit,ked ho chcem dat od 1-2/2010 do skolky?a beru deticky,aj ked nebudem pracovat?tiez by som ho dala rada aspon na to doobedie,on je strasne rad s detmi

andrea.m
25. jan 2009

lea materská ti končí dňom ked dcéra dovrší 3 roky.o predlženu môžeš požiadať na upsvr ale vtedy ju vlastne do mš dať nemôžeš. čiže ked ti skončí md pôjdeš sa nahlásiť na urad práce alebo nastúpiš do zamestnania a potom je to už úplne jedno od kedy pôjde mala do mš.

lea1
25. jan 2009

Andrejka dakujem ...
ja ju do ms chcem dat az v januari - ale v skolke budu mat prihlasku na sk. rok 2009-2010 tak som to myslela. Iba v septembri dam papier v skolke ze mala nastupi az od januara. tak to bude za mna platit odvody stat - myslim soc. a zdravotne poistenie - nakolko s nou bude doma. A az nastupi v januri tak potom pojdem nahlasit ze mala je uz v skolke a tym mi zanika narok predlzenej MD a s tym aj"vyhody".

sassi
autor
25. jan 2009

lea, žiadosť si daj teraz
a záleží od datumu na rozhodnutí, teda ktorým dnom bola prijatá do MŠ
tekže ked ti tam napíšu až januárový datum, tak bude zapísana až od januára
a ty možeš byť dovtedy na MD 😉

lenkasimco
25. jan 2009

Ahojte. nase dite bude mat tiez vo februari 2 roky a chcela by som aby od septembra nastupil do skolky. Najprv som rozmyslala ze len na 4 hodky ale kedze babky uz musia mat zivnost /neviem ci to uz schvalili/ takto bude asi na cely den. Tiez este sice ma plienku a moc nenakeca ale hadam sa to do leta spravi...

sassi
autor
25. jan 2009

lenkasimco, ked ho daš do školy aj len na hodinu, tak nedostaneš rodičovský žiaden, takže dať na 4 hodiny s tým že poobede bude baviť babka sa vobec finančne neoplatí
ale možno je fajn, ked je babka nablízku, lebo nie každy dieťa zvladne v školke hned cely deň a tiež je fajn, ked može byť par dni u babky, ked je po chorobe, cez prazdniny a podobne 🙂

lenca13
25. jan 2009

tak my uz vieme kedy bude zapis radsej ju nahlasim od septembra ale ci pojde do skolky v septembri je stale otazne 😒

anjelik85
26. jan 2009

žienky, čo chcete od ministerky dôchodkyne. jasné, že bude len dôchodcom prilepšovať, slivka jedna. 😠

hasleerka
26. jan 2009

sassi ešte raz sa ťa opýtam aj ja, vidím že si dobre informovaná ... ked bude mať dcera 10,10 3 roky, RP by som dostala ešte za celý mesiac?.. prihlášku mám až od 2,9,, takže za september by som teda ešte mala dostať ... no a ked riaditeľka napíše že je ešte aj v oktobri na tej adaptačnej dobe, môže?.. a kedy sa mám ísť nahlásiť na úrad?.. super dakujem 🙂

sassi
autor
26. jan 2009

počass tzv. adaptačného pobytu v školke po novom už matka RP dostávať nemože ... je to v tom članku na rodinka.sk, čo som dala link, takže maš jedno, či s potvrdením alebo bez, RP už nedostaneš 😠 ☹
len za seúptember, ale na rozhodnutí nech ti napíču neskorší septembrovy datum, tším možu najneskor 8.9. aby dostala zasa oni tie dotácie
ale može sa to do septembra ešte všetko zmeniť, teraz sa menia zakony tak rýchlo, že sami riaditelia to maju problem niekdy sledovať 😖

hasleerka
26. jan 2009

dobre dík za info, moc ma nepotešili, nuž čo prídem o jeden RP, budeme sa musieť uskromniť, alebo ktovie ako to bude ešte do septembra, pri našej vláde je všetko možné ☹