Kto ide do škôlky v septembri 2009?

sassi
13. jan 2009

Ahojte, zakladám tuto temu pre maminy všetkých nastavajucich škôlkárov.
Možno sa tu stratneme fajn partia a budeme si vymienať skusenosti o tom, ako nasatavjuceho školkara na vstup do MŠ pripraviť, čo nas čaká, ako to budeme všetko prežívať ... atď.

Ja som dnes zaniesla žiadosť, a zobrala si prihlášku
Naš malý bude mať vo februári 2 roky, takže do školy by mohol ísť ako 2,5 ročný,
ale ešte cikáme do plienok, tak neviem, ako to všetko dopadne 😉 😉 😉

hasleerka
28. jan 2009

presne ako si napísala sassi ... takže ja v mojom prípade asi pôjdem na úrad práce a budem hladať prácu, lebo malá chce ísť do tej škôlky, tak vyhovieme jej 🙂

janulap
28. jan 2009

hasleerka,
ake odvody?Do ZP....to je tusim nejakych 800-900sk..... 😕

hasleerka
28. jan 2009

janulap, ale ved platia za nás aj dôchodkové, to je do sociálnej

sassi
autor
28. jan 2009

a dochodkove platia cez 1000,-

miriamkac
29. jan 2009

Caute....
Ja tiez by som chcela dat chlapcov do skolky, neviem ci hned od septembra alebo az od januara...podla toho ako budem mat robotu...inac chcem podotknut, ze ak date do skolky dieta, ktore nema este tri roky zoberu vam sice rodicovsky prispevok, ale mozme vyuzit "novotu" v zakone a vybavit pre dieta tzv. prispevok na starostlivost o dieta, ktory moze byt az do vysky RP.... 😉 Len treba dokladovat naklady na "dane zariadenie"...a to som sa zatial nedocitala, co vsetko moze byt v tych nakladoch.... 😠

sassi
autor
29. jan 2009

miriamkac - tiež som myslela, ale podla mna preplatia len poplatok za školku
ked je sukromna a daju fakturu, tak tiež
stravu si asi budeme platiť sami 😉

elise
29. jan 2009

do nákladov sa počíta stravné, školné zápisné, zrpš alebo iné poplatky na škôlku napríklad krúžok, plavecký, cudzí jazyk 😉 počas adaptácie rodičovský nevyplácajú práve idem zo sociálky 😵 😵

sassi
autor
29. jan 2009

elise, dobrá správa 😀

elise
29. jan 2009

😉

hasleerka
29. jan 2009

ale ten príspevok sa týka len vtedy ked idete do práce?

henri
29. jan 2009

Ahojte. Mohli by ste mi prosim poradit, ci je mozne dat prihlasku do viacerych skolok, lebo som pocula, ze to nemaju radi. Neviem sa rozhodnut, do ktorej skolky dat syna, pretoze o tej, do ktorej podla bydliska patrime som nepocula moc pozitivne vyjadrenia, a v tej druhej sa bojim, ze ho nezoberu prave kvoli tomu, ze podla bydliska tam nepatri. Teraz neviem ci urobit to, ze dam prihlasku len do skolky, kde chcem, aby chodil, lebo som pocula, ze je dobra a budem sa spoliehat na to, ze ho zoberu, alebo sa mam radsej istit? je mozne pisat aj o konkretnych skolkach?

sassi
autor
29. jan 2009

hasleerka, to neviem, asi je jedno, či pracuješ alebo nie, neviem presne ...
je to novy zakon ... ja pojdem v lete na urad a všetko si pozisťujem konkretne, ved dovtedy sa može vela vecí aj zmeniť ... pri frekvencii menenia zákonov v SR 😀 😀 😀

henri, u nas sa to da, ale na prihláške mame podpísať čestne prehlásenie, že dieťa nie je prihlásene v inej školke
ale je to asi ine, ked už je prihlásene a ked len davaš žiadosť, nie?
Ja som dala len do jednej školky a budem dufať, že ho vezmu... a ked nie, poprosím u nas na školstve, nech pomožu kolegynke 😀 😝 a vybavia čosi 😅

janulap
29. jan 2009

babenky,ten zakon sa tyka tych maminiek,ktore zacali poberat Rp po 1.1.2009....ak ste poberali Rp pred 1.1.2009,tak RP budete dostavat normalne,aj ked pojdete pracovat,len dietatko nemozte dat do skolky.
A dakujem....som si myslela,ze stat plati na predlzenej Rd iba zdravotnu 😉

hasleerka
29. jan 2009

a tie riadeteľky a k tomu ako stavajú, ja som sa našej opýtala, či nás vezme, povedala že áno ... ved by mali mať prehlad koľko detí môžu zobrať a koľko sa ich už prihlásilo ... jediný problém by boli predškoláci ktorí majú prednosť
sassi, máš pravdu, že do septembra sa môže všeličo zmeniť, už ani nič nezistujem a začnem aj ja v lete, prípadne si tu potom navzájom vymeníme naše zistenia

sassi
autor
29. jan 2009

No jasne, ked hocičo zistíte nove, hodte info, možno sa niekomu hodí 😉

miriamkac
29. jan 2009

janulap... o prispevok na starostlivost o dieta mozu poziadat aj matky, ktore boli na RD aj pred 1.1.2009...ale uz sa nemozu vratit k staremu RP....my mame na vyber, ale treba to premysliet, lebo stratis pracu a nedostanes nic, musis zase odrobit 270 dni do dvoch rokov.....

janulap
29. jan 2009

miriamkac,ano to viem....ale tak asi je vyhodnejsie pre ne dostavat RP,ako predtym...a nie prispevok na starostlivost o dieta a dokladovat ho...nie??Ci nemchapem dobre 😀 ?

violetka1
30. jan 2009

caute pripajam sa..na doporucenie z ineho fora
Kristinke podavame prihlasku v marci s nastupom koncom roka 2009.
Jemine, ste toho popisali uz riadne!!
KEdy to ja len stihnem precitat vsetko!!

sassi
autor
30. jan 2009

ahoj violetka 😉

janulap - RP po nastupe dieťaťa do školky mamičky už nedstanu, ale pokial maju dieťa mladšie ako 3 roky, ten novy Príspevok na starostlivosť (PnS) možu dostávať až do 3 rokov
konkretne v našom prípade, maly nastupi do školky v septembri (zapisať ho dam neskor ako 1.9.) - za september ešte dostanem RP a od oktobra možem požiadať o PnS a na ten budem mať nárok až do februára (maly bude mať 3 roky 26.2.2010), ja sa RD vracať nebudem, lebo už od septembra pojdem do práce 😉

luci
30. jan 2009

tak aj ja sa pridavam do klubu......tomasko bude mat v septembri 2 roky a 9mesiacov.....uz je prihlaseny do skolky.....teraz musime doriesit plienky a dudllik......s plienkami sme uz zacali,tak hadam do leta sa bude aj sam pytat......
pracu este nemam,tak hadam ho zoberu,ale chcem ho daat urcite,lebo ked chodime do MC tak sa vytesuje a s detmi sa mu paci 🙂

violetka1
30. jan 2009

mam v tom poriadny zmatok..sz tych prispevkov na dieta a ako co sa bude menit, ked pojde do skolky..
este som sa neprebrala poriadne..AHoj SASSI mimochodom 🙂

sassi
autor
30. jan 2009

u nas MC nie je ☹ nemáme kde trenovať ... aj tak je to ine, v MC je mama s dieťaťom a v školke ostane sám
ale naš ma deti tiež rád
🙂
a dudel amme triež, len na spanie, akonahle vstane, tak ho zahodí do postielky, že "fuj, duda"
v školke, ked chodila dcerka, veru niektorí mali na poličkje podpísane dudle, pre prípad krízy 😀

violetka1
30. jan 2009

hihi, sa musimsmiat na podpisanych dudlikoch!
Moja cumel odmietala od narodenia..takze ten vobec nemala..plienocku mame, lebo mama bola pohodlna a ked mi Kika oznamovala v jej 8mich mesiacoch, ze mam kaka v plienke, mne sa zdalo, ze mam s tym este cas a jednoducho oznamovat prestala a trva jej to dodnes.
Tiez chodime do MC tu u nas - sassi ty do akeho MC chodievas?

sassi
autor
30. jan 2009

do žiadneho, su sice nejaké MC v Žiline, ale my to mame aj trošku daleko, proste sa nejako neviemem vybrať
ale chodi k nám skoro každy den kamoška (alebo my k nim) s o mesiac mladším synčekom ... takže sa smejeme že mame vlastné, sukromne MC 😀

violetka1
30. jan 2009

jaaj- no take mame aj my- pomimo toho oficialneho🙂)

adetka
30. jan 2009

my sme si zvykacou procerurou presli v septembri v jaslickach... na treti den plackala... ale vraj iba sekundu... kym sme odisli... a potom asi dva tyzdne plackavala aj ked som pre nu prisla... asi od radosti... ale cez den sa vraj pekne hravala, spinkavala... teraz za uz do jasliciek tesieva, pozdravi deticky, majitelku... a uteka sa hrat, alebol cvicit... velmi sa jej tam paci... ale aj tak to bude rozdiel... tu ich je desat na dve sestricky... tam ich bude 25...

miriamkac
30. jan 2009

Janulap---este raz: ked das dieta do skolky a nema tri roky...stracas narok na RP uplne, preto ten prispevok na starostlivost o dieta, ked si zozenies k decu operku...tak samozrejme je vyhodnejsie si ponechat RP... 😉 😉

Ale vidim, ze sassi to uz vysvetlila... 😉

katkanr
30. jan 2009

Ahojte baby,pripajam sa do klubu 😵 Moj syn pojde tiež do školky,ešte presne neviem či od septebra,lebo 3 roky bude mat až vo february.
Maminky ktoré ste z Nitry, aneviete presný datum zápisu. www.smsnitra.szm.sk/www-zapis.htm

katkanr
30. jan 2009

Tinka10 ahooooooj 😀

tinka10
31. jan 2009

Ahoooooooooj Katka 😉 tak predsa si sa rozhodla tento rok na zapis? 🙂 A kam davaš maleho?ja sem k nam na beethovenovu,už som sa tam aj bola minulý týžden pozriet,riaditelka ochotná velmi,pekné prostredie..pačilo sa nam a hlavne malemu toho som musela odtial tahat 😀 ja tiež ešte neviem či od septembra nastupime,možno až vo februari,ved uvidíme.