Kto je vo vašej rodine dominantnejší?

waitinka7
22. mar 2013

Mňa by len tak zaujímalo, asi ako to býva v iných rodinách, kto je ten šéf....viac dominantný, viac direktívny a tak. V našej rodine som to zrejme ja, cítim sa byť aktívnejšia, energickejšia, dominantnejšia, direktívnejšia, jednoducho si nikdy nenecham muzovi skakat po hlave....neviem, či je to dobré...Ako ste na tom doma vy?

votrelcek
22. mar 2013

my sme doma rovnako tvrdohlavy, nikto nechce ustupit /vsak baran a lev 😀/ ale nakoniec sa dohodneme, ja by som povedala pol na pol, ani jeden nepresahujeme 🙂

mimikas
22. mar 2013

U nas som to asi ja ale snazim sa kontrolovat a snazit sa neorganizovat zivot mojmu muzovi, som skor za dohodu a snazim sa svoj temperament krotit.

materina_duska
22. mar 2013

@waitinka7 U nás doma asi tiež JA. Ale skôr by ma zaujímalo, ako to bolo v rozvedených manželstvách. Či tí menej dominantní muži potom nezdrhajú k subinkám. Nech to máme aj s poučením 😀

emakiki
22. mar 2013

@waitinka7 my sme tiež asi pol na pol, vždy sa dokážeme dohodnúť na kompromise, alebo neskôr uznáme, že ten druhý mal pravdu.... a snažíme sa všetko vyriešiť k spokojnosti oboch, aj keď ja dosť často využívam ženské zbrane, ale robím to tak aby si to manžel nevšimol a mal pocit, že konečné rozhodnutie urobil on... 🙂 aj keď on sa mi vždy snaží urobiť po vôli...povedala by som, že ma až rozmaznáva, ale ja to zase nezneužívam, len sa bojím, že tak bude rozmaznávať aj našu malú...a to sa mi už páči menej... 😀

srdiecko9
22. mar 2013

U nas je to asi tiez take rovnocenne. Su situacie, v ktorych je dominantny partner a v inych zasa ja. Niektore veci riesim lepsie ja a som v tom lepsia a partner respektuje moje rozhodnutia a su oblasti, v ktorych rozhoduje on a aj som rada, pretoze viem, ze sa napriklad lepsie vyzna a riadi situaciu on. Takze mame to podelene 🙂

renab
22. mar 2013

U nás som to tiež ja. Môj manžel sa radšej podriadi, aj keď po rokoch mi to ide občas riadne na nervy. On sa ani hádať nevie a niekedy by som to tak potrebovala.

snopkulka
22. mar 2013

u nás je to FIFTY-FIFTY 😉 mám rada rovnocenné vzťahy v živote - či už v partnerstve alebo priateľstve.

irriss
22. mar 2013

Ja jsem "pan reditel"...ale tim, ze se nechava vsechno ridit v mych rukach i myslenkach...neni na tom NIC zavidenihodneho..naopak.. 😠 😠 😠

bronia13
22. mar 2013

no u nas to bude asi tak ze on je hlava rodiny a ja som ten krk 😉 😀

vroni
22. mar 2013

Nuz, ja si myslim, ze u nas je dominantny chlap, chlap si mysli, ze dominantna som ja 😀 😀 😀 Obidvaja sme take menej vadive typy, skor argumentacne, takze u nas hadka byva fakt malokedy, zato diskutujeme v kuse (ale na 99% sa zhodneme, tak neviem, ci to patri do rovnakej kolonky ako hadanie sa) Chlap skor ustupi vo veciach, ktore su pre mna prioritnejsie nez pre neho (takze napriklad chodime v zime - napriek jeho vnutornemu znechuteniu - na lyzovacku) a ja zase vo veciach, ktore robia radost jemu (a mne skor lezu na nervy, takze chodime na preteky starych rachotin...)

zuzanka.zuzu
22. mar 2013

môj mi všetko odsúhlasí 😀 😎 čiže ja... nie je to dobré, lebo ani jeden potom nevieme riešiť konfliktné situácie 😒 a podľa mojej mienky nikdy nemôže byť partnerský zväzok rovnocený, nikdy...

inak prečo sú poslednou dobou muži takí "pod papučou"? 😕 nie že by to občas nebolo dobré, ale predsa len muži sú tí "samci" 😀 a zaujímalo by ma aký bude mať toto následok o pár generácií... 😅

haslerka27
22. mar 2013

manzel je pokojnej povahy,flegmatik.ja som aktivny clovek,vzdy tam kde sa nieco deje.manzel vedie domacnost po financnej stranke kedze som na materskej a ja udavam smer nasho rodinneho suzitia,teda ja urcujem dovolenky,nakupy,riesim si svoje aktivity ktore mam ,kde sa angazujem,alebo naco manzel nema cas a po praci ani energiu...sme rovnake znamenie,myslim ze sa doplname a co sa mi paci,manzel a dokaze vcitit do mojich radosti i starosti okolo domacnosti.empatia sa tomu hovori.kazdy si riadime svoj okruh ,ale myslim ze direktivnejsia a taka ostrejsia aj doma aj vo vztahu k okoliu som ja.kazdy vyzadujeme respekt,ale kazdy svojim stylom.ja nepoznam slovne spojenie dat si servitku pre usta- manzel je zdrzanlivejsi.ja rovno z mosta do prosta 😀

sense
22. mar 2013

u nas neviem, nakolko mne chlap po hlave neskace a ja sa jemu snazim tiez neskakat.....

waitinka7
autor
22. mar 2013

uf, trosku som si vydychla, mala som pocit, ze dominantnejšie ženy v partnerstvách takmer nie sú....a vidím, že sú...

babulka1978
22. mar 2013

My sa snazime riadit tak pol na pol a ani jeden si tvrdohlavo nepresadzujeme svoje a neskaceme si navzajom po hlave 🙂

nice202
22. mar 2013

zamyslela som sa a asi som to ja....

digysa
22. mar 2013

My sme kazdy dominantny v inej sfere... Ja sefujem na jednom mieste, on na druhom. Vacsinou muz zasahuje a sefuje vo dolezitych veciach ako- kupa domu, auta, vyber skoly pre deti....ale ak su dolezite veci vyriesene, tak do malickosti nezasahuje, lebo na to nema cas.

Ale napr. taka dovolenka- chcela by som ist na vyletnu lod a on ani za svateho! Proste ma na to svoj nazor a ako sef povie, ze nejdeme....tak nejdeme. Ale napr. akukolvek dovolenku (hory, more, poznavaci vylet) mozem vybrat bez neho...

Ale ked sem na dovolenke, tak zase sefuje on s casom a s lokalitou- on si totiz dopredu vsetko precita, nastuduje a mne robi sprievodcu....mne je jedno...

Takze u nas su 2 sefovia, ale v percentualnom pomere, mam asi navrch, lebo domacnosti a rodine davam viac casu. On viac pracuje mimo domacnosti.

sharmana
22. mar 2013

Ja som určite dominantnejšia v našom vzťahu, presadzujem sa snáď vo všetkom, to je asi vrodené, ale pri technických záležitostiach alebo nejakých špecifických, kde vidím že má mm navrch, si nechám poradiť samozrejme. Ale chvalabohu my sa s mm doplňame a ustupujem v prípadoch, ked vidím že moja polovička má predsa len pravdu 🙂

anuska74
22. mar 2013

Ja dúfam, že sa doplňame, ja riešim skôr všelijaké drobnosti, všeličo vybaviť, podstané, kúpu bytu/sťhovali sme sa už3x, hypo. a tak riešime spolu, resp. vybavuje manžel.
Ja som skôr aktívnejšia v takých domácich veciach, čo teba nevyhnutne spraviť, kúpiť a na tom trvám. program vyberáme aj spolu aj každý zvlášť, tak isto dovolenky.
A sme v manželstve viac ako 10r. A ten pocit, že nenechám si skákať od manžela po hlave, fakt nepoznám, myslím, že môj muž takto nezmýšla a nie je to tým, žeje ani nejaký pasívny.
a kebyže neviem čo so sebou hajde športovať, aktívne beh, bycikel, lyžovať, chytať ryby, ja fitko. A potom nemáme potrebu sa doťahovať, len aby mal jeden pravdu, respektíve niekto viac navrch. No možno v začiatkoch spolužitia to tak bolo, pokial sme sa doladili. 😀

sonickaka
22. mar 2013

Ak je v rodine dominantný muž, alebo žena to sa dá ustáť, ale horšie je ked sú v rodine dominantné už deti.

cerez
22. mar 2013

To je ťažko povedať, záleží od danej situácie a okolností. Ale keď to zoberiem v rámci humoru: "hlava je vždy muž a žena je krk".

papinotata
22. mar 2013

@waitinka7 ja vnimam seba presne tak isto ako ty, uvedomujem si to, ze ja som ten BOSS, ako ma aj manzel vola, ale ked sa on nehybe a je straasne pasivny, tak niekto aktivny predsa musi byt...inak by sme sa nikam nepohli a to myslim doslova a dopismena 🙂)

qwerty01
22. mar 2013

no my tak nejak tiez pol na pol, v niecom je on v niecom ja. My sa tak doplnujeme vo vsetkom 🙂

ajca123
23. mar 2013

V naši domácnosti som ja šéfom 🙂..

cmulinko
23. mar 2013

u nas je to velmi individualne....su veci,ktore zasadne riesime spolocne a nastastie je ich asi najviac v nasom zivote.Potom su veci,ktore riesim ja a to je viac menej ta neprijemnejsia stranka okolo domacnosti.Manzel ich nazyva ''zenske veci'' 😀 Co sa tyka deti,tak bez pochyb nas tata je autorita sama o sebe a ja sa mu nechytam ani po clenky 😀 a co sa tyka financii...mame jednu penazenku a nikoho ineho nepoznam,kto si vystaci s jednou penazenkou 😀 😀 ale ucty ma na starosti manzel-plati ich online a umyvanie auta je tiez jeho starost 😀 tak isto ako umyvanie krajaca v kuchyni je zas moja starost 😀 😀 mohli by na nom aj huby rast...on by to neumyl 😀 a pred detmi sa hrame,ze ako strasne vo vsetkom mame rovnaky nazor 😀 😀 Moj manzel je aj moj najlepsi kamarat 😵

swarovski
23. mar 2013

U nás je momentálne šéfom naše dieťa 😀

katarinka_brnka
23. mar 2013

my sme asi na tom pol na pol....obaja sme vahy a dokonca medzi nami je iba 5dnovy rozdiel takze povahovo sme skoro rovnaki a skor by som povedala ze sa doplname ( ani jeden z nas si od toho druheho nenecha skakat po hlave ) ale nastastie ani hadavi nie sme takze vsetko riesime mierovou a kludnou rovinou ( vahy sa neradi hadaju )

kikaba44
26. mar 2013

Záleží na tom kde, lebo ja som najdominantnejšia v posteli 😀 😀

burina4
26. mar 2013

@kikaba44 to sa chváliš 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

irriss
26. mar 2013

@kikaba44
Kdyz Te tu na Foru procitam..prijdes mi jako "dominantni ..ale muz" 😀 😀