Kto sa vyzná v Chorvátsku?

maybee
10. júl 2008

Ahojte, potrebujem len zopár info. Dúfam, že mi budete vedieť pomôcť.

Ideme letecky do Splitu, a zájazd máme objednaný v Omiš-Duče, penzión Delfín. Je to zhruba 27 km od Splitu.. Chcem sa opýtať, či nie je ťažké sa dostať z letiska v Splite nejakou vnútroštátnou autobusovou linkou priamo do Omišu??? Alebo taxíkom? A koľko to približne asi stojí?

Ďakujem pekne za všetky info. 🙂

sasenka
10. júl 2008

skus napísať do temy :dovolenka v Chorvátsku, ale ine ti žial neviem poradiť. CK maju z letiska vždy vlastný transfer, a to vy idete takto na vlastnú päsť?

wighy
10. júl 2008

maybee, neviem sice kde je v splite letisko ale viem ze je to tam celkom dobre znacene, ked s dostanete von zo splitu,pojdete popri pobrezi,je tam len jedna cestaklukata smer podstrana,dugi rat a omis,mali by ste to najst bez problemov

omis je nadherny,tie vysokanske skaly strasne fascinuju cloveka a vecer super prechadzky a a plno ludi 😉

annia
10. júl 2008

Ahoj..my sme boli minuly rok v OMisi-Nemira. Do Splitu sme isli vlakom zo Slovenska,takze ohladom letiska ti moc nepomozem...ale zo Splitu nie je az taky problem dostat sa do Omisu. chodia aj autobusy, my napr.sme isli priamo z mesta,je tam kopec zastaviek,treba pozerat napr.autobusy na Makarsku, tie stoja aj v Omisi.ale v stankoch,kde predavaju listky ti urcite povedia.Cesta ma trvat tak pol hodinku..my sme sa trepali asi dve hodiny, kedze boli neuveritelne zapchy na ceste.A inak chodia aj take minibusy, maju tabulky, takze nie je problem🙂

maybee
autor
10. júl 2008

ďakujem Vám za odpovede.
sasenka-mi nejdeme na vlastnú päsť, len ideme individuálnou dopravou, zájazd máme rezervovaný a autom sa nám trepať nechce. Teraz sú veľmi výhodné letenky, mi ich máme pre 1. za 2900,- sk tam aj späť a teraz sú dokonca ešte lepšie ceny. A v Omiši máme rezerváciu na jeden penzión, len sa obávame toho, ako sa tam dostaneme... ale vidím, že to asi fakt nebude až taký problém. A pri najhoršom taxi. 😉