Kto si dorába maturitu a zároveň je na materskej?

janeette
4. apr 2008

ahojte...je tu neaká mamička,ktorá si dorába maturitu a je na materskej? 😉

gabrielkabj
10. apr 2008

ahoj ja som na mat.dovolnke a chystám sa od Septembra do školy no dufam že to zvladnem po 10 rokoch pokračovat v študiu. 😉

rusovcanka
11. apr 2008

Ahoj,ja som si dorábala maturitu popri malej.Laura mala 18 mesiacov,keď som úspešne zmaturovala 😀 Bol to zaberák,lebo malá od narodenia zle spáva a ja som bola unavená...do toho ešte učenie-srandy kopec 😝 Ale zvládla som to a bola som šťastná,že už je to za mnou 😉

gabrielkabj
11. apr 2008

ahojte chcem sa opýtať je tu nejaka babenka ktora si robila nadstavbove študium externe? Lebo ja o tom uvažujem no chcela by som sa o tom s niekym poradiť. 🙂

rusovcanka
11. apr 2008

Ahoj,ja som si robila maturitu externe-denne by som to nezvládala 😀

rusovcanka
11. apr 2008

Teraz idem domov,ale ak chceš,napíš IP a v pondelok sa ozvem 😉

marse
11. apr 2008

ja som tiez robila maturitu popri dcerke, mala som individualny studijny plan 🙂 a bolo to v pohode dalo sa 😉

monca301
11. apr 2008

ahoj
Ja som momentalne na MD a maturujem. Ustnu mam uz za sebou, obhajobu podnikatelskeho planu na bud. stvrtok a ustne ma cakaju v maji. Kvoli skole som zacala chodit do roboty kde mam 4h casu sa ucit. Je to dost namahave, ale ked mas podporu ludi okolo seba tak sa to da zvladnut.
V tehu mi dost ucitelia pomahali. Spoluziacka je teraz tiez tehu a termin ma koncom maja. Triedna jej pvedala, ze budu brat ohlad na to, ze je tehotna.
Ja tiez studujem externe. Je to dost tazke, pretoze chodis len na konzultacie a ucivo ti daju ako dennym ziakom. Pri mature na to tiez neberu ohlad, ze si externista.

gabrielkabj
11. apr 2008

dakujem rusovčanka aj vam babenky ja som taky začiatočnik ani neviem čo je to ip ale večer budem zas na nete tak okolo 20 hod tak sa sem možme stretnut suhlas? 😉

marse
11. apr 2008

gabrielka ip je interna posta, mas to uplne hore ako su nastavenia, tam mozes poslat sukromnu spravu, je to iste ze tak sa ti dastanu odpovede na otazky co potrebujes od konkretnej osoby 🙂

dominka11
11. apr 2008

ahojte aj ja si robim dialkovo maturitu a ak všetko pôjde dobre budem maturovat koncom tretieho mesiaca 😉 dúfam, že to zvládnem a bude kludne leto 😎

gabrielkabj
11. apr 2008

ahoj Dominika11 ako to cele prebieha s tym učivom a tak...? Akych máš profakov?

monca301
11. apr 2008

Gabika pocas jedneho polroka mame na predmety urcite hodiny. napr na matiku 10h, slovinu 15h... Tam ti povie profak co sa mas naucit, nieco ti vysvetli, po pripade si napises pisomku.
Ja mam stastie na profakov. Cele dva roky sme nadavali len na jednu a ta nam teraz najviac pomaha. Ked neprides na hodinu nic sa nedeje, len musim mat na konci polroka uzavretu znamku. Aspon u nas v PD to je ak.

dominka11
11. apr 2008

my mavame skolu 2krat do týždna, ale väčšina ludi chodi len raz. Profesori su zvacsa v pohode, aj ked najdu sa vynimky. Musime nazbierat 3 znamky za polrok, aby sme mali na uzavretie, ale je to na každom profesorovi, napr. z aj sme mali 1 test, čiže len 1 znamku a stačilo...Ak by niekto nemohol chodit a nemal by dostatočne veľa znamok tak sa potom robia skúšky a ide sa dalej.

monca301
11. apr 2008

My mavame lenrazdo tyzdna a je to dost malo. Aj u nas je to podla ucitela. Jednemu staci jedna a druhemu by nestacilo ani 5.

Aky odbor studujes alebo by sichcela studovat? Ja mam vnutorny obchod. Chcela by som sa este prihlasit na ucitelstvo odbornych predmetov, ale to asi az na buduci rok a aj podla toho ako zmaturujem.

gabrielkabj
11. apr 2008

Ahoj Monca konečne mi mala zaspala dnes sa jej velmi nechcelo, ja pojdem pokračovať vo svojom odbore a to je spoločné stravovanie. Ale už 10 rokou som po školetak dufam že to bude v poho... 😎

monca301
11. apr 2008

My sme rozdeleny na dve skupina a druha je spolocne stravovanie, takze zhruba viem o com sa ucia.

gabrielkabj
12. apr 2008

ahoj monca a čo si o tom myslíš kedže zhruba vieš čo preberaju je to naročnejšie od toho tvojho? Aj ja mam možnosť študovať to čo ty tak ešte mam šancu sa rozhodnuť. tak čo by si mi poradila?

monca301
12. apr 2008

ahojte
Gabika je to zhruba to iste a mame aj skoro tie iste hodiny, akoje marketing, ekonomika.. napr. V podnik. plane sme si my museli otvorit obchod a oni restauraciu, hotel...
Mozem sa v pondelok opytat este nieco viac.

gabrielkabj
12. apr 2008

Dík za infošky budem rada ak niečo zistíš. Cez prac. dni mam prístup k internetu až večer takže si to tu budem kontrolovať. 😀

monca301
20. apr 2008

ahojte
Tak davam info ako dopadla obhajoba podn. planu. Myslela som si, ze to bude horsie, ale nebolo to nic tazke.(ak si ho budete robit same) Spoluziacka si ho dala robit zaplatila zan 1000sk a ked sa jej pytali, tak na otazky nevedela odpovedat, hlavne so sa tykalo fin.planu. Ja som ho mala zle, ale vedela som aspon odpovedat.

gabrielkabj
5. máj 2008

ahoj monca tak som rada že ti to dopadlo ok. 😉

monca301
5. máj 2008

ahoj
Zatial to vypada celkom dobre,sloh som napisala na 60%. 😀 Ostatne znamky sa dozviem v buduci pondelok.
O 2tyzdne maturujem a nic neviem.
😢
Pred pol rokom nam dala ucitelka temy zo sloviny,my sme si ich vstky vypracovali a naucili a min.tyzden nam doniesla uplne znenie mat.otazok z 30 otazok su pouzitelne cca 5,takze sme si museli vypracovat nove a zacat sa ich ucit odznova.Popri tom som sa uz chcela ucit odborne predmety.
Tak teraz sa mam naucit 60 otazok za dva tyzdne,nemam sancu sa to naucit. ☹ 😠 😢

gabrielkabj
8. máj 2008

ahoj monca tak ti budem držat palčeky a daj vediet ako dopadneš no veríme si veríme nie? 😀

monca301
26. máj 2008

ahojte
Tak ja to mam konecne za sebou. 😀 Vobec to nebolo take tazke ako som si myslela. Zo SJL mam za 3 a vybrala som si humanizmus renesancia, z odborny 2otazku som si vybrala jednu z tych tazsych,tvorba cien a z angliny 3. Na nu mam nervy pretoze som najlepsie odpovedala zo vsetkych skusok a myslim si,ze som si zasluzila lepsiu. Aj spoluziak nadaval a ten dostal 2. Zhodli sme sa, ze ony asi nechceli dat 1 nikomu tak nam davali znamky az od 2. Spoluziak komunikuje v ang. v praci a je dobrý.

Teraz neviem co so sebou. Po veceroch som sa ucila a aj v nedelu a teraz uz nemusim.
V piatok sme si aj poplakali,ked sme sa lucili so spoluziakmi. 😢

dominka11
26. máj 2008

moni ja ti závidím 😉 mna to čaka buduci pondelok a utorok. Vôbec sa nestíham učiť...

monca301
26. máj 2008

ani ja som sa nestihala ucit a zvladla som to. Ja som mala stale pocit,ze cim sa viac ucim tak tym menej viem. V triede sme sa zhodli na tom,ze to je hlavne o stasti. Ked si vyberies otazku,tak len nad nou rozmyslas. Budem ti drzat paste.
Spoluziacka mala v stredu termin porodu,ale malinky ju nechal zmaturovat.

gabrielkabj
26. máj 2008

ahoj monca tak tebe gratulujem a tebe dominika budem držat prsty tak sa potom ohlas ako si dopadla. Ja ešte len čakam na odpoved zo školy o prijatí no neviem do kedy mi to daju vediet. Do akeho termínu.

dominka11
3. jún 2008

ahojte, tak sa hlasim, že to mám uspešne za sebou 😉 padol mi normalne kamen zo srdca, taka som rada 😀

ikke
22. nov 2009

katka22r • 33tt • Dnes o 10:58
ahojte babenky prave cakame dietatko no od septembra by som si chcela dat spravit nadstavbu akurat by som bola na MD myslite zeby som to zvladala popri dietatku?Ma podla vas nadstavba este niejaky zmysel?Ja mam ukoncenu ucnovku odbor predavacka a napr.na poziciu veduca predajne potrebujem maturu...bavila by ma taka praca dakujem za vase rady a nazory

murcos • 3d • Dnes o 11:09
chces to robit dialkovo? mas niekoho, kto ti s mimi pomoze?
zvladnutelne je to urcite - ale musis mat vypomoc na strazenie. vela stastia

dominka11
22. nov 2009

ahoj katka, myslím že sa to dá zvladnut, ked som chodila na externe, tak tam boli aj baby, čo mali deti, niektoré boli na MD alebo pravcovali. Kto to chcel, urobit, urobil. Len 1 baba, zhodou okolnosti ani deti nemala sa na to kašlala a nespravila.