Kto študoval právo na výške? Viete mi pomôcť?

francesca26
12. dec 2007

Caute, taaak mam otazocku, chcela by som sa prihlasit dialkovo na právo, bud na UK alebo do Trnavy. Jednu vysku mam za sebou, tak predpokladam, ze ma to bude stát majland, ale neva 😀
Prosim kocky, ktorá ste studovala právo, o com su primacky (to viem)ale ako to chodi na kole. ake su prednasky, volitelne predmety, profacim, skusky, kedy sa zacnete zameriavat na to co asi chcete robit, myslim rocnik...proste baby potrebujem nake pikosky, sak kto chodil na VS vie co myslim 😉 🙂
dakujem moooc dopredu vsetkym 😎

nenka83
16. dec 2007

tak teraz vobec neviem ktora si 😠 ale na spavku si ta omrknem ak to teda nevzdam ☹

francesca26
autor
16. dec 2007

Kocky a VY studujete právo na UK??? Prosim ak hej popiste neco o skuskach a tak...profakoch ake su prve rocniky, prosiiiiim. Inak bezaz a do akeho priemeru beru bez primacok??? 😅

bezaz
16. dec 2007

nenka, tak neviem 😉 ale na vlastnej svadbe som sa moc na seba nepodobala 😅
francesca no cim lepsi.. maju myslim 300 miest, co znamena, ak sa prihlasi 300 ludi s priemerom 1,0 tak ich vezmu..

tilly
16. dec 2007

tak skúsim tú sekretárku zajtra, dík

nooo, zloch je nevypočitateľný a dosť u neho zaváži oblečko

nenka83
16. dec 2007

cize mam ist elegantne ci ako to myslis? ci skromne? 😉

arabela36
16. dec 2007

Ahojte. Ja studujem pravo v UK. Teraz posledny rok. Teda aspon dufam, ze bude posledny 😉

Francesca: Neviem porovnat zo slovenskom a myslim, ze aj primanie studentov je tu trochu ine. ja som primacky nerobila vobec, len som si dala prihlasku a zobrali ma.

tilly
16. dec 2007

nenka, elegantne 😉 kedy máš termín? daj vedieť, ako si dopadla

bezaz
16. dec 2007

arabela ale to mas common law, nie nase europske 😉
no ved uvidime, ako to cele dopadne aj s nasimi skuskami..

arabela36
16. dec 2007

Bezaz: ano Common Law. Ale specializujem sa na EC Law takze tak trochu aj Civil Law.

nenka83
16. dec 2007

tilly a ty ides kedy? na SPH 2 ides... mna dnes prepadaju myslienky ze ani nejdem.. keby som mala istotu ze si vytiahnem meno a priezvisk a policajtov tak sa dam ukecat.ak nie tak asi nic... ☹

tilly
16. dec 2007

my máme ešte správko v celku, mala som prerušené, lebo som to minulý rok nestíhala... neviem, kedy to budem mať, asi 8.1. taký nejaký termín tam bol... fuj, správka sa strašne bojím, ale asi sa viac bojím MPV, lebo na zlocháča sa občas dá ísť aj trošku inak... ja som ho mala ako konzultanta na bakalárke a tá bakalárka stála za to, teraz pri diplomke som mala machajku a tá to odflákla... zlochovi musíš ukázať, že si ho vážiš, že je to pre teba boh, občas mu odcituješ nejakú jeho obľúbenú repliku a máš to 😉

nenka83
16. dec 2007

ahaaaa.na mpv sa bojis? ved tam su super skusakuji-okrem poredosa. ale hadam ten skusat nebude... ja sa spravka bojim, pretoze je to kvantum a ja to vobec neovladam.taktiez nestiham pri malej a uz som aj zlenivela. ja by som skor machajovu brala na skusku, je mi sympaticka, nemozem si pomoct.alebo tothovu. och joj.... ☹

tilly
16. dec 2007

nás skúša len poredoš 😝

machajová je sympoška, ale vraj je sekera na skúškach

bezaz
16. dec 2007

no ja na poredosa nemozem nic zle povedat.. vzdy som mala u neho za A 😉 to skor mladi su neprijemni, najma seman..
machajova je vraj zla na baby 😲 mne robila oponentku na bakalarke, kazdy mi tvrdil, ze to bude zle, ale asi som mala dobru pracu, lebo mi dala dobry posudok 🙂
arabela vy sa uz specializujete?

arabela36
16. dec 2007

Bezaz: tu sa robi: 3 roky LLB (undergraduate) + 1 rok (postgraduate) bud ides na Solicitor alebo Barrister a tam sa uz musis uberat nejakym smerom... Ja idem na Solicitor EC a IT Law specializacia.

tilly
17. dec 2007

baby, kuknite mi prosím, či máte v ponuke termíny na MPV, že aké sú tam termíny, ďakujem 😉

nenka83
17. dec 2007

tilly mame, 7.1 je MPV.

kedy ides a to spravko?

tilly
18. dec 2007

ja môžem len 8.1. na správko, tak ak bude MPV 7., tak je to blbééééé

tilly
18. dec 2007

jaj, a ďakujem

nenka83
27. dec 2007

caute baby. ako ? ja mam spravko hmotu za 3 pri Skultetym.bol velmi dobry, mily, no proste fajn. este mam proces 8.1 a tu hroznu diplomovku.

tilly
27. dec 2007

aj ja chcem ísť k škulťovi, kurnik, že ja nemám také šťastie

maaja
27. dec 2007

mna skusala na spravku Tothova 😀 na statniciach

paulap
28. dec 2007

Tak ja som studovala pravo v KE a v tom case sme mali dokopy 10 statnic, prve 3 v zimnom semestri v 2. rocniku, dalsie 3 v letnom semestri v 3. rocniku a 4 statnice na konci 5. rocnika + diplomovka. Studium sa nedalo prerusit a ani opakovat rocnik v statnicovom a prvom rocniku, takze idealny na prerusenie bol 4. rocnik. A naozaj sa vtedy tazko studovalo, nestalo sa aby niekto urobil vsetky skusky na prvykrat.
Teraz co pocuvam. tak sa pravo studuje ovela lahsie a plati stare zname, ze kazdy vystuduje pravo, ked ho neprejde elektriccka 😀
Takze hor sa do studia 😀

nenka83
28. dec 2007

maaja tothova je fajne.ja mam rada aj machajovu. no tilly 8 je strasne vela ludi prihlasenych, budu skusat vsetci.teraz skusaki asi siesti. bude o stasti ku komu sa dostaneme.teraz skusala aj kosiciarova, vsetci pri nej spravili.... tak 8 len dufam ze pojdeme k dakomu dobremu.

tilly
28. dec 2007

jeee, nenka, takže sa tam stretneme? ozaj, máš vypracované otázky, na tú hmotu? alebo z čoho si sa učila?

nenka83
28. dec 2007

mam hvypracovane.aj na proces.daj mail, siknem ti.

bezaz
28. dec 2007

nenka posli aj mne tie vypracovane, uz sa musim pomaly zacat ucit na statnice 😝

tilly
28. dec 2007

nenka IP, ozaj, ako to zvládaš z DK s malým ideťaťom? dochádzaš vždy na skúšku? aj s malou? alebo malú nechávaš doma?

tilly
29. dec 2007

nenkaaa, prosííím,

niečo spracované mám, ja krava som si to spracovávala určne a oni medzitým zmenili otázky, tak teraz nič nemám a pochybujem, že to za týždeň niekde zoženiem, tak mi to prosím pošli, budem ti veľmi veľmi vďačná 😉

tilly
8. jan 2008

už mám aj ja spráááávko 😀 hmotu, huráááááá
ešte to nešťastné MPV a môžem ísť na štátnice