Kto študoval právo na výške? Viete mi pomôcť?

francesca26
12. dec 2007

Caute, taaak mam otazocku, chcela by som sa prihlasit dialkovo na právo, bud na UK alebo do Trnavy. Jednu vysku mam za sebou, tak predpokladam, ze ma to bude stát majland, ale neva 😀
Prosim kocky, ktorá ste studovala právo, o com su primacky (to viem)ale ako to chodi na kole. ake su prednasky, volitelne predmety, profacim, skusky, kedy sa zacnete zameriavat na to co asi chcete robit, myslim rocnik...proste baby potrebujem nake pikosky, sak kto chodil na VS vie co myslim 😉 🙂
dakujem moooc dopredu vsetkym 😎

dupinka
12. dec 2007

ja som chodila na pravo, ale na UPJS v Kosiciach.
v pravaku sme mali skor vseobecne predmety, ako dejiny, teoria prava a statu, rimske pravo, ekonomia, filozofia a pod. Od druheho rocnika sme mali uz aj odborne predmety typu obcianske pravo hnmotne, spravne pravo (nie proces ale hmotne pravo) , v tretom pribudol proces, a tak sa to tahalo az do piataku. v zimnom semestri v piataku sme mali uz len tri "lahsie" predmety, ktore sa inde nezmestili, no a obhajobu doplimovky a statnice..Statnice boli 4 (ocan, ochod, trest, spravne p.), predpisane, pricom na kazdu sme mali 28 dni(boli v jednej statnici viacere predmety)
Pravo sa studuje vseobecne, akurat, ze pisanim diplomovky sa specializujes na tu - ktoru oblast. Ale v posdstate vyjdes ako vseobecny pravnik. Az prax ukaze, na co sa budes specializovat.

francesca26
autor
12. dec 2007

A myslis, ze sa to da stihat aj popri práci??? viem, ze to je hlavne o sedení a biflovani...jednu taku skolu mam za sebou a to by som asi nezvladala popri robote 😅

dupinka
12. dec 2007

no neviem, ja som sa na rigorozne skusky vypisala na marodku, inak by som sa popri praci nestihla naucit vsetko. Tazko povedat, zalezi aky si student, ako ti "to pali" 😀

tilly
12. dec 2007

do BA nechoď 😉 ja na tú školu 6 rokov nadávam, sú tu hnusní, hlava nevie, čo robí päta, robia sa najdôležitejšími na svete, bola by som 10000 krát šťastnejšia, keby som sa na túto blbosť nedala nahovoriť

luko
12. dec 2007

moj byvaly priatel skoncil v BA a za cely cas co studoval som nepocula od neho alebo od jeho kamaratov pekne slovo na ich fakultu 😖

dupinka
13. dec 2007

kazda fakulta je narocna,.. tazko vybrat. Ale ja som bola s kosicami spokojna, aj ked urcite sa nasli veci, ktore si myslim, ze neboli prave naj..Ale vseobecne to bola skola narocna, ale dobra. 😉

lienockaa
13. dec 2007

do BA chodil aj môj manžel..nadával tak, ako všetci normálni študenti, nič extrémne..myslím, že dupinka má pravdu..treba počítať s tým, že nadávať budeš, lebo nie je žiadna ideálna fakulta..aj ja som nadávala na tú svoju.. 😉 a s právnikmi z UPJS sme v KE bývali na intráku, tiež to nebolo ideálne.. 🙂

o trnave toho veľa neviem..

mandy20
13. dec 2007

ahoj francesca, ja studujem v tt ale nie pravo, kamoska teraz v tt pravo zacala studovat externe, chodi kazdy druhy piatok , sobotu a nevie si to vynchvalit a neplati ani korunu 😉

bezaz
15. dec 2007

ahoj francesca teraz na UK budu brat bez prijimaciek, len na zaklade znamok zo strednej.. neviem, kolko sa bude platit, ale urcite menej, ako doteraz, kedze si prachy moze pytat skola priamo a nie cez sprostredkovatelske firmy..

francesca26
autor
15. dec 2007

jeeej to vazne...?len dufam, ze ich (vysvecka) najdem, ved to su uz nejake tie roky do zadu...

nenka83
15. dec 2007

chod na pravo do BB, tam aspon nevyhadzuju zo skoly ako v BA na UK
podla mna je to velmi tazke.teraz tam koncim, ucim sa spravko som z toho na dne 😢

bezaz
15. dec 2007

francesca tak ci tak musis do prihlasky vypisovat znamky zo strednej 😉
nenka sme spoluziacky? aj ja sa potim nad spravkom 😲

nenka83
15. dec 2007

bezaz a kde chodis? ja UK kaskady, externe.

bezaz
15. dec 2007

nenka jasne 🙂

nenka83
15. dec 2007

bezaz no ty si strucna... a ty ma poznas? bo ja teba podla foto nie...

bezaz
15. dec 2007

ved ani ja nie 😉 ale tak na kaskady nas chodi x.. tiez 6. rocnik 😉
ako si na tom s diplomovkou?

nenka83
15. dec 2007

poslala som ti IP 🙂

tilly
15. dec 2007

nenka, mňa tiež čaká správko, u zlocha 😲 kedy máš?

ja som bola minulý rok 6. ročník na kaskádach 😀 ešte mi zostalo aj MPV, mali ste to niekto ? alebo nečaká to niekoho? kedy sú termíny, neviete? lebo poredoš nám zatiaľ nedal, tak sa bojím, že dá jeden termín a finito

bezaz
15. dec 2007

tilly no moja, kuk na web, teraz sa prihlasuje len cez web.. buduci tyden su uz predterminy, potom az januar.. MPV nuz.. jeden z oblubenych predmetov, ale na spravko zatial nic nema 🙄

tilly
15. dec 2007

ja viem, že sa prihlasuje len cez web, funguje to tak už dosť dlho, ale my tam žiadne termíny nemáme a nám asi ani nedajú, tak sa budem musieť pichnúť na iný termín, som len chcela vedieť, či už niekto má termíny 😉

bezaz
15. dec 2007

tilly tak to potom najlepsie ked si zavolas sekretarke, ta ti povie, ci su terminy

tilly
15. dec 2007

hmm, keď to je jedna z najmilších sekretárok... na tej katedre nie je asi nikto normálny

bezaz
15. dec 2007

preco? tamara je v pohode nie? 😉

nenka83
15. dec 2007

tilly u zlocha??????????? nestras!!! myslis ze ide skusat on SPH 2?

nenka83
15. dec 2007

tamara je zlata!

bezaz
16. dec 2007

nenka budu skusat asi vsetci, ved tam maju terminov ako na...

lula5
16. dec 2007

ja mam za sebou u zlocha aj postupovky, aj zaverecnu statnicu za sebou... radsej nekomentujem, nic horsie som nezazila, po odpovedi som obvolala kazdeho, ze som to neurobila, lebo ten ma vyrazil aj s dverami... a po dvoch hodinach boli vysledky a mala som to, dodnes nechapem... a je to nenaucitelne, len otazka stastia. drzte sa (PFUK)

bezaz
16. dec 2007

lula dik.. ja teraz na skusku dufam, ze sa dostanem k srebalovej..
o statniciach zatial rozmyslam len namatkovo, lebo potom ma chytaju krce.. spravko mam ako poslednu statnicu nejakeho 26 alebo kolkeho maja 😝

nenka83
16. dec 2007

bezaz ja uz asik viem ktora si, mozno.nehodis nejake foto do albumu??

lula no ja asi tiez poletim,nestiham sa ani ucit.zachvilu dojde svokra po malu, bere si ju na cely den tak som zvedava ako dopadnem.

bezaz
16. dec 2007

nenka kuk na mojasvadba, mam tam svadobny album 😉