Kto tu odkladá príchod bábätka na neskôr?

lusa
1. aug 2005

Uz sa tu popisalo vela o babetkach, dokonca tu mame aj tehulky. mna by zaujimalo, kolko je tu takych babeniek, ktore odkladaju prichod tutuliky mutuliky 🙂 (dietatka) na neskor?

katy2
13. mar 2009

ja mojmu muzovi tiez denne varim a obed si berie aj do prace a vacsinou ma doma teplu veceru, ked sa vrati o 18,30 😉
ja sa nehadam, napisala som len svoj nazor, za ktory mi v okoli klopu na celo... a to hlavne ti, ktori maju mesacny prijem 3x taky ako my a placu, ze nevedia vyzit.... 🙂
prajem vsetko dobre.....
viem, co sa vam stalo, sledujem tvoj osud, pretzo drzim palce, aby nabuduce vsetko dobre dopadlo az do uspesneho konca 😵 😵 😵

sonnya
13. mar 2009

pridam sa k vasmu nazoru, ze aj podla mna je to vec hodnot, nazorov a postojov....
u nas doma (mam 6 surodencov) to nikdy nebolo tak, ze by bolo penazi nazvys, prave naopak zili sme od vyplaty do vyplaty a predsa bolo vzdy co jest...za to mamu velmi obdivujem... lebo odkedy som sa osamostatnila a s priatelom sme si zalozili vlastnu domacnost mam s tohto vsetkeho hruzu...a to som naucena sa uskromnit a aj tak my to akosi nevychadza... mam obdobia ked si vravim, ze to s babom prezili iny a tiez prijem nebol vysoky, ze to zvladneme aj my a potom pride vyplata a ja spravim kalkulaciu a ked vidim ten vysledok skoro ziadny, tak mam depresiu s toho, ze dalsieho clena rodiny by sme asi tazko uzivili....
mozno sa k tejto teme opat vratile po 3-4 rokoch ako to je v tomto pripade, a napisem ze sa to predsa len podarilo...
tak drzim vsetkym palce ktori tiez bojujete s problemom "peniaze" 😉

slnieckova
13. mar 2009

Ak vam po zaplateni vsetkych vydavkov (nutnych 😉 nie rozmarnych) ostane na zivobytie na cely mesiac 3000,- tak sa vas opytam: este necakate babo? 😒 😒

pekny zvysok dna

sonnya
13. mar 2009

a mam medzi tie nutne vydaje ratat aj aspon nejaky mesacny nakup potravin??? Po velkom (pre nas) nakupe za asi 60 EUR nam ostalo na uctoch 50 EUR...

shaarka
13. mar 2009

sonnya, neda mi, aby som neprispela aj ja... momentalna situacia je taka, ze po odratani beznych mesacnych vydavkov - najom, inkaso, telefony, internet, uver (len 3 tis. mesacne), granule pre psa...a pod., nam ostane 3000 SK na cely mesiac. a z toho mame zaplatit potraviny, drogeriu, oblecenie a rozne nepredvidane vydavky. napriklad oprava auta (stare ojazdene sme dostali od nasich rodicov) nas stala 14 tis., prietokovy ohrievac v katastrofalnom stave 9000! a to vsetko musime riesit pozickami od rodicov... proste sa neda. je blbe obdobie, mne plat nezdvihnu (aj ked mam VS), manzel sa snazi na zivnosti ako vie...
a preto si myslim, ze v jednoizbovom byte nie je nielenze miesto pre babatko, ale kociar, postielka a milion inych drobnosti - to sa proste z nasich platov neda...
ale: aby som vas potesila - napriek vsetkemu sa nechranime, snazime sa o babatko, ale NASTASTIE mam PCO a tak babatko neprichadza do uvahy... len IVF, a aj keby som to chcela, tak na to bohuzial ani nemame...
😀

sonnya
13. mar 2009

shaarka... ja viem, ze sa nemozem stazovat, ze su pary co su na tom horsie ako my....a tie velmi obdivujem, ze to zvladaju...
oblecko - ako sme spolu poriadne ani nekupujeme...ked tak v secondhande a moj ma podpichuje, ze je rad, ze mam oblecenia nakupeneho este ked som bola sama...
ale o to nejde...ide o to, ze tento stat je tak postaveny, ze mlade rodiny sa velmi tazko mozu postavit na vlastne nohy... a oni od ludi chcu aby si nesetrili na II.pilier ale aby boli v I. piliery a popritom nepodporuju to aby sa porodnost zdvyhla a aby mal kto na nas robit ked budeme my stary....ale to je uz o inom...

tinika
13. mar 2009

Sonnya u nas je to tak, ze ked zoberem kalkulačku ta by aj malo dačo ostat, ale v penazenke nic hehe, aj ja obdivujem mamu ze nas zivila s bratom z 10 000 este aj usetrila, sli sme na dovolenku a nidky som necitila ze nemame a my s muzom zarabeme viac a furt dačo chyba a nemame este ani deti ale sa utesujem ze sak aj horsie su na tom ludia a zvladaju a navyse ja mam parcu, ktoru mozem robit aj popri materskej hoci nie az v takom rozsahu takze nejaka korunka bude

marianitka
13. mar 2009

Slniečkova nič si z nikoho nerob, vy viete ako sa cítite ako dokázete finančne vyjst...no nam sa stalo, ze sme sa mali finančne dobre a do toho prišlo bábetko, dostavali akurat domček ked som bola v 5-tom mesiaci - no proste islo to tak ako malo ist (to som bola druhýkrat tehu po spontánnom potrate - takze som nič nepomáhala pri stahovaní, chudák drahý všetko sám, ale on z lásky) no a potom to prislo....kríza, ja na materskej, popri tom doma makam a zrazu teraz od nového roka prišla tá kríza, obaja s drahým pracujeme v oblasti ktoru zachytila kríza najviac....dostali sme sa totaaaaalne dole, na 1/4platu než predtým....ano dá sa vyžiť ale aj tak ze si musim od sestry požičať....tak ze kupiš kašu malej za 30sk ale chcela by si jej kupit aj za 114sk...ale ta to neskutočne trápi, ze chceš svojmu dietatu dat vsetko a nemozes ... a to oblečenie mam od znamych veeela krasnych nových veci, takze na to nemusím mínat...pre radost jej sem-tam nejaký kusoček podla mojho vkusu kupim....TAKZE ja chápem Slniečkovu .... ze najprv sa chcu zabezpečit...je to vec názoru a nikto ti nikdy nezoberie tvoje pocity, tvoje názory... a teraz??????? Ked clovek nevie čo bude, či kríza skoncí o rok, alebo sa ešte zhorší...????

Je pravda, ze ked sa pozriem na moju dcérku, a ona sa zacne smiat a robí kazdy den pokroky, že je to ten najlepší liek na trápenie, v tom momente je všetko krásne, všetko sa dá zvládnuť.

Ano niektorí vychovavaju v chudobe aj 10 detí, pomaly im doma ani nekuria čo nevedia vyzit a tak....ale to je ich vec - a to je podla mna teda nezodpovedné...a su ludia, čo chcu proste dietatu dopriat a nechcu sa trápit popri výchove či dokázu zaplatit hento toto....

slnieckova
13. mar 2009

marianitka dakujem 😔 Presne takto som to myslela... aj nas zastihla kriza, ak by nebola, manzela ma pre mna krasnu vyplatu (18.000,- ciste) a to by sme uz uvazovali nad dietatkom, pretoze sa vieme uskromnit. Ale z toho neskutocneho mala, ktore momentalne mame sa naozaj neda... a o dietatku mozeme len snivat. Kto to chce pochopit, ten pochopi, kto nie, nech neublizuje recami.... 😖 😔

marianitka drzim palce, aby ste to vsetko zvladli a aby vam dceruska rastla do krasy... telesnej aj dusevnej 🙂 vsetko dobre 😵

marianitka
13. mar 2009

a nech mi nikto este nevraví ze z 3000sk sa da vyzit...a prosim pekne u nas niktonechodí na kavy...rok sme si nekupili nic na oblečenie...a nikam na vylety nechodíme....takze to je blbost... ved len najlacnejsie tesco plienky stoja 375sk...a nakolko su? na dva tyzdne s bozou pomocou. Ano da sa vyzit, ale ved predsa nebudem davat dcére jest chleba s maslom....uz len zelenina kolko stojí, ovocie a vsetky tie potraviny, oni to vyuzivaju, lebo vedia, ze tie deticky to proste potrebuju.

Slniečkova - dakujem a ja ti tiež prajem nech sa vam to polepší...ja teda dufam ze to nebude trvať viac než rok, ale človek mieni, pan boh mení...je to des. A tie poplatky, uvery, leasingy...to kto zaplatí? Snad sa vam aj nam to vsetko obrati na dobre...a babatinko bude ked bude na to vhodná chvíla 😉 a budeme vsetci znova stastní. Tak to býva raz sme hore, raz sme dole...tak snád z toho dola sa zas vysplháme hore 😉

dominka11
13. mar 2009

ani ja nesuhlasim s tým, že dieta až ked budem mat to, hento .....poznám dost párov, ktorý maju hypoteku, nemaju penazi nazvys a predsa maju deti, ktorým nič podstatne nechyba.

marianitka
13. mar 2009

Ale ako moze taká Slniečkova teraz mysliet na dietatko, ked ich zastihla kríza, viem o čom hovorí, lebo kebyze sa mam teraz rozhodnut na babätko, tak veru tiež počkám....a nevedia čo bude s manželovou prácou...ved to nie je lahké...ja sa hádať nechcem....ale možno maju inu finančnu pomoc tííí ostatní .... ale tiež keby som bola v prenájme tak určite si nezaložím rodinu, pretože majitel čo prenajímam, moze hocikedy dat výpovednu lehotu...ved aspon jaká taká istota, ked nie finančná, aspon tá bytová...

Ano kedysi to bolo lahšie, ludia dostávali byty, mohli si vyberat...ale teraz je to iné....je to tazké a ked nemozu finančne pomoct rodičia, ze nemaju peniazky, tak je to vzdy len na tých dvoch, banky nedaju uver už len tak lahko...tak čo ma človek robiť...

Je to veru ťažké...ako ja sa nehádam, ja len konštatujem, že treba chápať aj takých čo nejdu do všetkého bezhlavo, že proste myslia aj na buducnost a nechcu ráno vstávať s pocitom, ze boze ved ja dnes nemam na nakup, nemozem zaplatit faktury - poviem vam kto to nezažil nepochopí....

dominka11
13. mar 2009

ved ja nehovorím, že ist do toho bezhlavo, určite treba mat kde bývat a čo jest, ale neodkladat príliš dlho, lebo potom mnohí lutuju.

slnieckova
13. mar 2009

dominka lenze my, ktore tu vravime, ze nam ostava 3000,- na zivobytie na mesiac.... nam nejde o to, aby sme mali vlastny byt, vlastne auto, aby sme mali peniaze na letnu dovolenku.... a az potom dieta.... nam ide o to, ze chceme mat dostatok penazi na stravu a zakladne mesacne vydavky... az potom dieta 😔

slnieckova
13. mar 2009

A vobec... nesudte a neodsudzujte druheho, kym ste aspon hodinu nekracali v jeho topankach.... 😔

dominka11
13. mar 2009

ja nesudim, ani neodsudzjem, ja viem ako to je. Tiež som vyrastala v normalnej rodine, kde sa počítala každa koruna a penazi nebolo nazvyš, ale na jedlo a to čo sme potrebovali sme vždy mali.

chcela som tým len to povedat, že niektorí sa zobudia v 40ke a potom sa čudujú, že nemôžu mat deti, pretože predtým im boli prednejšie peniaze a kariera. Dúfam, že ste už pochopili.

marianitka
13. mar 2009

No šak to áno, vek je iná otázka, nehovoriac o tom, ze otehotnenie nemoze byt také jednoduché ako si podaktorí myslia, ze to moze trvať roky....milion vyšetrení, procedur, liekov, zákrokov to je jasné....no ale presne zas ked ostane na zivot 3000sk aj keby "až" 5000sk...je to furt nič...pre bezný chod domácnosti - myslím že nijaké vyskakovanie, tak podla mna tyzdenný nákup je do 2000tisic, takze krát 4 .... osemtisic len strava...bezne, ze sa navarí,aj babetku sa kupi čo treba (neratam do toho drahé veci...iba tie lacnejšie...)

lienocka235
13. mar 2009

citat
chcela som tým len to povedat, že niektorí sa zobudia v 40ke a potom sa čudujú, že nemôžu mat deti, pretože predtým im boli prednejšie peniaze a kariera. Dúfam, že ste už pochopili.
koniec citatu

nie kazdy si je ochotny na celo napisat a rozhlasovat v miestnom rozhlase... ze mat deti pre neho nie je len vecou CHCENIA ... a vysetrenia a lieky a pod.. stoja peniaze vela penazi... a tiez nie kazdy je na otazku /kt. mozu dat len fakt ludia s iq pod 100/ ze ci este nechcete mat deti a preco este nemate deti a prip. na blahosklonne skonstatovanie ze ci si uvedomuje svoj vek.. odpovedat ze proste mat dieta nie je take jednoduche...
a potom sa vam lahko stava ze sa ocitnete v takychto skatulkach ako karieristky a zhrnacky penazi...
a nemusite mat vobec 40 aj 25 alebo 30 a pritom.. vo vasom okoli maju 40 tnici v pohode 3 a x te deti...

uplne chapem situaciu parov ktore nechcu skoncit s dietatom v ubytovni, a pod.

slnieckova je mi luto co sa vam stalo ze ste o babenko prisli pred nedavnom... ono ja mam tu skusenost ze dieta cloveka velmi posuva dopredu.. a pride v ten pravy cas.. /aj ked nam sa to zda spocaitku nevhodne/

mikalove
16. mar 2009

my sme mali dieťa až po 9 rokoch manželstva,kupili sme rod.dom,navé auta,všetko prerobili a zariadili podla predstav a teraz ked sme zabezpečeny som na Md a je to bez akych kolvek existenčnych problémov,hypoték a stresov,užívam si dieťa....my sme to takto chceli,aby sme už mali čo potrebujeme lebo s dieťaťom je to ťahšie,rodila som 28,mm mal 33 a ak by sme chceli aj druhé ešte nie je tak neskoro,ale ako píše marianitka s vekom aj viac problémov zdravotnych,ved už nemame 18 😉

sonnya
9. apr 2009

Krásne prežitie Veľkonočných sviatkov, veľa lásky a rodinnej pohody. Láska Zeleného štvrtku, viera Veľkého piatku, nádej Bielej soboty a víťazstvo Veľkonočnej nedele, nech Vás posilní a naplní pokojom a dôverou.
Milostiplné a požehnané Veľkonočné sviatky, hojnosť zdravia, šťastia a lásky Vám prajem 😵

nelynka
10. apr 2009

ahojte
aj ja sa pridavam..nie ze odkladame dieta, viac menej to nechavame na prirodu, ale keby teraz prislo, nebolo by to dobre..
financii malo, platime hypoteku a ja som bez prace..
chcem dat najprv domcek doporiadku, nasetrit nejake korunky a potom moze prist aj babenko, vklude, vpohode, do "zivota" nie do kazdodenneho sa bania co ked pride manzel o pracu a neostane nam uz naozaj nic..

ako pisala vyssie mariantka, kto to nezazil nepochopi, ked nemate na zaplatenie splatky poriadne, aby ste aspon ako tak mesiac prezili, potom dalsi mesiac dohanat to co ste nepoplatili predtym..je to zlozite ☹

ale ako kazdy, tak aj my, keby dieta predsa prislo, budeme sa z neho tesit a urobie vsetko preto aby malo to co potrebuje..

alon111
10. apr 2009

ja neviem co je nepochopitelne na tom ze si niekto v dnesnej dobe nemoze dovolit dieta.bavia sa tu o tom ze nemaju ani nato aby dietatu dali len zaklad a nie nieco nadstandartne.myslim si ze ak niekto povie ze ma na zivobitie len nejakych 100eur a nechce dieta tak sa mi zda skor dost zodpovedna.nie kazda ma moznost ako ja ze som piaty rok na materskej uz s tretim dietatom a nie som odkazana ist do prace pretoze mam relativne dost financii .dieta nie je len radost ale aj starost a ma prist vtedy ked sa na jeho prichod obaja rodicia tesia a maju vytvorene vhodne podmienky.povedat ze peniaze nie su vsetko mozu len tie ktore tych penazi maju relativne dost.pre niekoho je dost aj 500eur a pre niekoho je aj 1000eur malo takze tu nechcem pisat kolko je minimum na zivobitie.takze kazdej ktora na tom momentalne nie je dobre prajem aby sa to zlepsilo a mohli by ste si to deculko dovolit a tym ostatnym prajem aby na tom nikdy nemuseli byt tak ako poniektore tu ktore teraz momentalne nemozete pochopit 😉

pepina001
2. jan 2012

@martina81 niekedy je strach z toho ze potom nevyzijes vacsi...kamaratke ostava necelych 200 eur na mesiac ked je na materskej, ked vsetko poplatia...a ja myslim ze je to ozaj malo