Kto u vás vysáva? Aké domáce práce vykonávajú vaši manželia?

megi93
28. jún 2009

Ahojte, viem, že trocha blbý problém, ale riešime doma dilemu. Z manželovej strany v rodine nikdy nevysával muž a z našej strany zase jedine muži. A teraz sa akosi nevieme zhodnuť, čo je bežné 🙂 Tak by som rada vedela, ako je to v iných rodinách. Kto u Vás vysáva? Prípadne aké domáce práce ešte vykonávajú Vaši manželia?
Ďakujem 🙂

vanja
28. jún 2009

ahoj megi, doma vysávam iba ja, ale keď som bola tehotná tak vysával manžel, bývame v rod, dome a tam je to trochu iné, pretože okolo domu je dosť práce, či už pokosiť trávnik, alebo iné, takže si neviem predstaviť, žeby môj manžel behal s vysávačom a ja robila nieč iné vonku. Ale niektoré moje kámošky, ktoré bývajú v byte sa s manželom striedajú, a delia o domáce práce. Ale väčšinou je to tak, že chlapi soberú deti von a ženy upratujú. Ale mám aj jendu známu ,ktorá v živote neumývala oká. Teda odkedy je vydatá, toto je činnosť výlučne jej manžela.

livia76
28. jún 2009

Megi 😀 😀 😀 keďže od muža neočákávam, že by ho to napadlo samého 😅 tak väčšinou ja 😝 ale keď ho o to požiadam, nemá problém a povysáva 😉 sem-tam navarí, nakupuje, aj si operie,keď nie som doma 😉 dúfam, že aj tvoj manžel sa ,,umúdri" držím palce 😉 / koniec koncov ja maľujem byt, keď chcem zavesiť poličku, sama si ju vyvŕtam 😀 😀 tak myslím, že je to vzájomné 😉 -čo by sem-tam nepovysával 😀

libka1
29. jún 2009

ten kto má čas akurát, alebo presnejšie vždy jeden ide s malou na prechádzku a druhý povysáva, je to zhruba 50 na 50, mozno trochu viac v prospech manzela 😉

bystricanka
29. jún 2009

takže vždy vysávam len ja. Boli časy, ked aj muž, ale to bylo dááávno 😀

titkovamiriam
29. jún 2009

deti

libka1
29. jún 2009

😀 titkova ty mas inak premakane 😀 😀

mata2
29. jún 2009

len mangel. 😀 😵 😵 😵

najjulinka
29. jún 2009

Kým muž chodil do práce, tak vysávala som väčšinou ja... Jak bol nezamestnaný, tak vysával väčšinou on... Povedala by som, že momentálne sme tak na tom, že ja vysávam "akútne prípady" - tj. ked mala papá keksík a pod.. .vtedy povysávam aj trošku viac ako to akútne, ale nevysávam tak poctivo všetko, len čo dosiahnem proste... A také posctivé vysavanie robí potom on a to ja vezmem malú von vtedy 😉 😀 😀 😀

No a k domácim prácam čo ako vo všeobecnosti.. .Surové mäso krája len manžel, riad umývame obaja... Kuchynu v poslednom čase spratáva on viac... Včera umýval s malou dlážku (čiže zmyl dlážku a mal aj malú na starosti pri tom)... No všelijak to u nás je ako vyjde... 😉

jarus74
29. jún 2009

starsie deti a ja striedame sa 🙂

certica
29. jún 2009

u nas vysavaju fakt vsetci, teda ten najmensi zatial len naznakovo 😀 . ja asi najcastejsie, ale zas muz ovela ovela dokladnejsie. vcera napriklad viac nez pol dna utieral v celom byte prach, som nechapala, co tolko, no ale sam sa do toho vloziĺ. vraj blbe pocko 😀

inak okrem zehlenia, varenia (az na par vynimiek ako prazenica...) v podstate vsetky dom. prace robi aj mm.

jahodka11
29. jún 2009

ja varim a periem a inak ostatne prace robime obidvaja, raz ja, raz manzel, ako kedy 😉

bubaczik
29. jún 2009

u nas vysava muž 😉 a meniť nič nemienim 😀

bodka13
29. jún 2009

pred narodením druhého syna som vysávala ja...ale keď som bola asi 6mes tehu a vysávala som po kolenačky(mali sme taký zle vysávajúci sa koberec) a starší syn si zo mňa urobil koníka 😀 povedala som si že dosť 😉 odvtedy vysáva manžel 🙂 ...zo začiatku sa zvykol opýtať či má aj povysávať-tak som mu len povedala,že ako uzná za vhodné 😀 no a hneď vedel kedy treba vysávať...ja vysávam tak potajomky-aby mi to náhodou nezostalo 😀 ...no a pokusy vysávať majú už aj chalani(hlavne svoju izbu 🙂 ),ale ešte to nie je na 100%
pýtala si sa aj na iné domáce práce : umýva okná-ja iba žalúzie,lebo to je pre neho pipľavá robota,kúpelňu a wcko-niekedy mám pocit že dôkladnejšie ako ja-on totiž vždy odmontuje aj dosku na wc 😉 ,riad už umývať nemusí 😀 z lásky mi kúpil umývačku,umýva podlahy,pomáha s nákupmi...vlastne nedáva ruky preč od žiadnej roboty...vlastne dáva odmieta žehliť a vešať prádlo 😀 😀 😀 ale pračku zapne 😉

majacska
29. jún 2009

bodka podla toho co si napisala, mas uzasne pracoviteho manzela, vaz si ho, lebo nie je to priemer 🙂

mirka414
29. jún 2009

u nas vysava super vysavac znacky Karcher pohanany elektrikov a manzelom 😀 je to super vysavac a manzelovi sa to paci a este radsej umyva podlahy odkedy sme kupili parny mop na podlahy..ten som skusala len raz a odvtedy je to kamarat mojho manzela 😀

claudinka
29. jún 2009

u nas vysavam vzdy ja a dufam, ze po mne prevezme stafetu moj drahy syncok, ked vyrastie 😀 tatino nehrozi 😀

stankatt
29. jún 2009

u nas len mangel... ja som vysavala za 3 roky, co spolu byvame asi 2x- ked bol mm prec.... ja umyvam sanitu 😀 a mangel vysava a umyva zem... a vari ryzu, bo moja nic moc 😀 😀 😀 a salaty su jeho... cize nedelne varenie mame na polovicu 😀 ale okrem zehlenia nema problem s nicim... a hlavne ma nastarosti umyvanie spotrebicov v kuchyni. dohoda bola jasna: chces anikorove spotrebice? ale umyvat si ich budes sam... a plati to 😀 😀 😀 😀

magimary
29. jún 2009

manželík 😵

jaduska
29. jún 2009

raz on, raz ja...manžel zvláda všetky "ženské práce" ak je potrebné....teda okrem zapnutia práčky, hoci je technicky dosť zdatný, toto je pre neho asi nezvládnuteľné 🙂 🙂 🙂 🙂

krasuliak
29. jún 2009

vysavam umyvam okna periem varim upratujem a robim vlastne vsetko 😀 ale ked nemusim tak nepohnem ani prstom 😀 😀

sasiki
29. jún 2009

vysávame obaja 🙂

majdiska
29. jún 2009

u nás len ja, ale ked upratujem tak mi aspon manžel zoberie von malého a to si cením, mám na všetko kľud..
a ked nie som doma, tak dakedy aj umyje riad a navarí, ale to len občas 😉 ale máme dohodu, že každý den ked príde z práce a oddýchne si a ked sa malý zobudí, tak ho berie do večera von, alebo sa s ním baví a ja mám voľno na svoje aktivity 🙂

mtsl
29. jún 2009

môj miláčik sa ma vždy spýta či mi môže pomôcť - obyčajne až keď je už doriadené 😀 ale na požiadanie urobí všetko: vysaje, umyje riad, prebalí zakakané dieťa a väčšinou cez víkendy aj navarí. upratovanie detskej a kúpelne má na starosti dcéra a robí to perfektne.

zoya1
29. jún 2009

až donedávna vysával jedine manžel. Teraz staviame - rekonštruujeme rodinný domček tak je to na mne, keďže manželík je všetok voľný čas na stavbe. Kurňa ale je to hnusná činnosť to vysávanie 😠

rora
29. jún 2009

vysavam len ja, lebo len vtedy som s tym ozaj spokojna a je cisto, priatel by obisiel aj hromadu strku na koberci 🙄

zuzla2
29. jún 2009

ked to podelim na percenta...tak na tych 80percent vysava u nas mm 😎

junovka
29. jún 2009

vysavam ja, nakolko viem na isto, ze je to dobre povysavane, detsku nevysavam, nechavam to na dcerke-ked si povysava bude mat povysavane, ked nie, tak ma bordel 🙂 😉

susik77
29. jún 2009

u nas vysavam ja-ale mame len 2 koberce-kusovy v detskej-asi 3x3 metre, takze je to rychlovka a umely travnik na balkone. Dlazku umyva manzel-mame vsade po byte plavajuce podlahy. MM este robi vsetky kutilske prace-to je jeho hobby 😎 a umyva okna.

bets
29. jún 2009

viac manzel.
ked som bola na RD tak vysaval vylucne manzel. zehli len manzel. ostatne prace robim ja, ale ked treba, tak vie pomoct s hocicim (len v poslednej dobe sa mu menej chce)

evvka
29. jún 2009

Vačšinou vysava manžel aj to,len ked mu poviem.Riad umyvame na striedačku.Ostatne domace prace robim vačšinou ja,aj ked mi pomaha,alebo ked potrebujem,tak urobi on.Nikdy však nežehlil,neumyl okna,WC a umyvadlo v kupelke.