Kto u vás vysáva? Aké domáce práce vykonávajú vaši manželia?

megi93
28. jún 2009

Ahojte, viem, že trocha blbý problém, ale riešime doma dilemu. Z manželovej strany v rodine nikdy nevysával muž a z našej strany zase jedine muži. A teraz sa akosi nevieme zhodnuť, čo je bežné 🙂 Tak by som rada vedela, ako je to v iných rodinách. Kto u Vás vysáva? Prípadne aké domáce práce ešte vykonávajú Vaši manželia?
Ďakujem 🙂

gween
1. júl 2009

Ale vladka, kdeže by on vysával! ale snívať môžeme, nie? 😀

mywiel
1. júl 2009

Dobra téma....ale neviem ci ti pomozu nase odpovede vyriesit vasu dilemu... 😀 🤐 😅

vladkaz1
1. júl 2009

😀 jaj no snivat veru ani nesnivam serie na to 😀 jak na vsetko ale zaraba pozor!!!! 😅 😅

jarka007
1. júl 2009

cez tyzden ja, cez vikend on.
Ja upratujem kuchynu, riad umyva umyvacka (nakladame obaja, kto je prave v kuchyni), nezehlime (uz si zvykol), obcas nalozi pracku (dokonca sa naucil aj triedit) a susicku a potom ich vyberie, potom spolu pri telke vecer skladame 🙂. Ostatne prace tiez na striedacku.
Akurat s prackou sa zacina trochu burit 😠 . Ze : Tak som sa rozpraval s chlapcami a predstav si, ze oni nenakladaju a nevyberaju vobec pracku.

vladkaz1
1. júl 2009

😀 😀 no teeda to bola teda debata a pre nas to ma byt samozrejmost co? 😝 😀 moj nerobi nic nic nic ... hmm to ako ste dokazali? no nic musim vymenit chlapa 😅 😀 aby pomahal s dom. pracami

megi93
autor
1. júl 2009

Vladkaz ja som tomu mojmu vysvetlovala, že keď mi pomôže a niečo urobí aj on, budem mať potom viac času sa mu venovať a napríklad pozerať telku s ním a iné činnosti 😉

gabulka26
1. júl 2009

ahojte.moj manzelik vysava odkedy sme zistili,ze cakame babo.ked mi zistili skrateny krcok,tak musi aj upratovat,to jest utierat prah,umyvat okna,vesat pradlo,pripravit veceru...juj,ale ho luuubim 😀 😀 😀 😀 😀

vladkaz1
1. júl 2009

no na mojho to neplati 😝 Megi ... on si povie ked je chut cas sa uz najde 😀 ,ale nie je hnily nic mi nepomoze .. nepaci sa mi to ale co mam robit nenavarim neupracem doma bomba? ide ma porazit necham to tak som blba a ajstak to spravim .. lebo som s toho bordelu chora 😒

tea333
1. júl 2009

U nas vysava LEN ON..
musim sa pochvalit, upratuje a vari lepsie nez ja a da si zalezat
v domacnosti genialny pomocnik, vsetko mu ide, a robi to rad

tinika
1. júl 2009

ahojte, u nás ocino vysával ked sme boli malý, potom občas mamina a potom mi deti. A moj manzel tiez vysáva, ja len občas, máme to podelené, ja varím, on pomáha čistiť zemiaky, zeleninu a tak, ja utieram prach, upratujem kupelnu a wc plus umyvam podlahy a mm vysáva a umýva schodisko. A vačšinou davam prat ja ale občas aj on a vesame podla toho kto ma čas, lebo v zime ja dost robim ked je danove obdobie tak vesia pradlo on a zehlim ja, lebo by sme skrachovali na elektrinu, hoci ho musim pochvalit, ze takto ako on zehli tricka tak ja nikdy tak dobre nepozehlim hihi ale to bude tym ze za tristvrte hodiny ich pozehli 3 zatial co ja uz skoro cely kos hihi

megi93
autor
2. júl 2009

No ono u nás je popravde tak, že manžel pracuje z domu, takže je celý deň doma. To znamená, že ak potrebujem niečo podať, zložiť zo skrine, nadvihnuť, priniesť alebo pod. tak je po ruke a ochotný. V podstate aj vysava bez slova a neprostestuje, len teda ked mi povedal, že to chlapi nerobia, prišlo mi to divne....asi mu dám prečítať všetky príspevky 😅

Vladkaz tak to máš ťažké, to už fakt neviem, čo by som robila. To by ma asi rozdrapilo od jedu 😠 Budem držať palec, nech sa to zlepší. A hlavne nech sa polepší sám od seba a nie nedajbože tak, že by sa tebe dačo porobilo zdravotne a on by bol nútený 🙂

zuzu13
2. júl 2009

no...tak u nas vysava syn...mangel...a dokonca sa to paci aj dcere...ale ostatne prace ostavaju na mne...
takze nemozem na nikoho z rodiny povedat nic...vsetci pomahaju ako mozu...

" ako si vychovas....tak mas..." 😉

zuzu13
2. júl 2009

teda nie je to tak...celkom...umyte riady tiez neodpratavam ja...ale deti... 😉

vladkaz1
2. júl 2009

ono v podstate ako vychovas tak mas? 😕 ani by som moc tomu neprikladala ,skor ako vychova mama .. a potom ked ja chcem prevychovat zalezi od vela faktorov a ochoty toho druheho ja to chapem ze chodi utahany jak pes s prace .. ale sem tam pohnut ritou by mohol napr. dnes maluje . tak som spokna .... 😵 ale s domacimi pracami co ja viem ja ani nechcem od neho nech upratuje ,to nie ,lebo ja chcem mat vsetko tip top podla seba ,vie ze som chora musim mat doma jak v bavlnke .. ale zasa aspon snaha sa ceni..umyt riad no riky by mu neodpadli nie?Ale v podstate je velmi dobry clovek mylujem ho nestazujem sa .. len ma to troska stve 😉

ajka82
2. júl 2009

u nas je to pol na pol 🙂
a ostatne domace prace tak isto, niekedy mam ale pocit ze upratuje viac ako ja, mne zostalo len pranie a zehlenie na sto percent...
ale zato ked som bola chora, aj ked som mala seknuty chrbat a nemohla som sa riadne pohnut, robil vsetko priatel(upratal, navaril, nakupil, o dceru sa postaral...) ja som vlasne iba kojila a oddychovala, nic viac 😉

vladkaz1
3. júl 2009

no tak to vam drzkam palce ja sa nazim mojho prekrutit nejako ale ked ho milujem nieje co riesit ma ine kvality 😀

parvitas
6. júl 2009

mame dohodu - ten kto vysava, nemusi umyvat podlahu 😀
takze jeden z nas vysava a jeden umyva a striedame sa.

abetka
6. júl 2009

stale ja 😠 . Moj do domacich prac ani necuchne, co ma velmi stve.Iba, ked som bola po porode , tak raz zehlil a to je vsetko 😠

stvura
6. júl 2009

tak na striedacku, muz a ja

kafa
6. júl 2009

vysava vzdy manzel, mame vodnika a ja vlastne ani neviem, ci by som ho vedela poskladat, lebo som to este nikdy nerobila, ani s nim nevysavala 🙂 🙂 🙂 mam stastie na pracoviteho manzela aj co sa tyka domacich prac - riad, vysavac, kupelna obcas aj varenie zriedkavo, vyhradne na mne zostava prach, pracka a zehlicka

miruska78
10. júl 2009

vysávanie ma celkom baví, to asi preto, že sme zatiaľ v 1-izbáku 😀 ale priateľ s tým tiež nemá problém, je úplne samostatný v domácich prácach, sám spraví veľa vecí, keď nie je v práci, ani mu nemusím nič hovoriť, pomôže. Či je to pranie, žehlenie, umývanie riadu....a varenie, to je jeho, to ja moc nemusím 😅 Takže mám doma tiež pomaly vyhynutý exemplár 😀

iinuska
11. júl 2009

U nas vysava syn

ibamy2
14. júl 2009

ahojte 🙂
u nas vsetky domace prace riesime spolocne, pricom manzela mam takmer univerzalneho 😀 : povysava, da do pracky, vyvesia oprate a posklada ususene, umyje / odlozi riady, poutiera prach, navari (ale iba cestoviny 🙂 ) ... pomaha mi pri umyvani chladnicky a raz dokonca pozametal a umyl schody na chodbe, ked som ja bola po flame a nevladala som ani dychat 😀 ... jedine, co zatial ani raz nerobil, je zotretie dlazky (ale v nasom 2i bytiku to zvladam lavou zadnou 😀 )... no, co na to povedat... dobre som si vybrala 😉

cestovatelkaandrea
14. júl 2009

vacsinou manzel, lebo ja vysavanie neznasam. este ze mu to nevadi 🙂

miroslava89
14. júl 2009

kompromis- u nas vysava moja svokra😀..teda priatelova mama🙂

weronique1
14. júl 2009

manzel, tak ako vacsina domacich prac 🙂

saska.t
14. júl 2009

väcsinou vysavam ja ale obcas sa to prihodi aj mojmu manzelovi 😀

babacik
14. júl 2009

tak u nas to robi priatel on to berie ako relax 😉 😉

reisi
14. júl 2009

u nas vysavam vylucne ja, skoro kazdy den a cely dom. Celkom ma to bavi. 🙂

vladkaz1
14. júl 2009

Reisi tak konecne kto nema dokonaleho MM a ze to robis ty 😀 uz som si myslela ze tu v teme len ja robim vsetko 😀 😝 ale MM nic 😝 😝