Ktorá práčka je tá naj?

mexx
15. nov 2008

Zaujimalo by ma, ktora pracka je podla vas najlepsia. 🙂
Chystame sa jednu kupit, a hoci predtym som bola takmer rozhodnuta, v poslednych dnoch zacinam mat fakt chaos v tom, aku si vlastne vybrat. 😅 Takze by som uvitala nejake rady a nazory - ci sa vam viac osvedcili pracky plnene zhora alebo spredu (je jasne, ze kazda ma svoje vyhody aj nevyhody), pripadne znacka (ak sa to teda moze)... 🙂

kristi
21. nov 2009

a nebylo by lepsi se zeptat technika,co s tim je??? treba to je naka kravinka...

nadhera
21. nov 2009

kristi,neverim,ze kravinka 😉 mama mala nieco podobne ,ale jej pracka vydrzala 15r. a ked jej vraveli,ze 2tisicky platit,tak kupila novu pracku. to ako naschval pred sviatkami odchadza. 😠 😠 😠

kristi
21. nov 2009

jj, taky se nam stalo, ze nam najednou odesly asi 3 veci doma, moc prijemne...

nadhera
21. nov 2009

aj moj drahy vravel,ze zavolame opravara - hej,zoberie tisicku,dve tisicky oprava a nova pracka 7-8tisic -samozrejme neznackova,ale 2r zaruka. no co je lepsie. bez komentara. 😠

babula90
21. nov 2009

no to sa teda čudujem, že electrolux sa Ti pokazila už po 5r 😕
my máme Whirpool už asi 15 rokov, 2x bola v oprave, ale nič vážne, opravár ma upozorňoval, že životnosť práčky závisí aj od toho, aby som neprala po sebe viackraát za deň, čo som ani nikdy nerobila, tak možno pretoo nám tak dlho slúži.

kristi
21. nov 2009

ja bych do tech neznackovych asi fakt nesla, ja mam slusnou AEG za 10500, to si myslim, ze je optimalni cena

nadhera
21. nov 2009

babula, pri dvoch malych drobcoch neprat viackrat za den? 🙂 ved aj 2-3x. a potom nic zo den, lebo sa nezozbiera. tiez som bola v soku,ze elektroluxka nam dava zbohom. uz studujem nieco lacne ,co ma dva roky zaruku. kaslem na znacku.

nadhera
21. nov 2009

krisit,aj moja bola slusna za 15000 a konci 😠

kristi
21. nov 2009

hele, dyk to ale nevis, vsak se ti na ni nikdo nepodival, jako tech 500 za navstevu opravare bych dala, sam by ti pak rekl, co ti tam odeslo a treba by to nebylo tak drahy...fakt se mi zda blbost odepisovat pracku, kdyz ani nevis, co s ni je

babula90
21. nov 2009

nadhera, ja som parkrat za zivot prala 2x za den- aj to len v lete, ked ma zlakalo pocasie a susila som na terase, naozaj neperiem viackrat za den, ani by sa mi to nezmestilo na 1 susiak, kde to potom susis 😕
veci mame strasne vela, nepotrebujem tak často prať 😉 a prvorodená bola vždy taká čistotná, aj je, že som rada, že jej môžem niečo oprať 😀
žehlenie mám rada, lebo žehlím vždy na druhý deň po praní - 1 dávku a to nie je hrozné, viac dávok by ma zabilo 😀

nadhera
21. nov 2009

asi to risknem,aj mm vravi,ze zavolame opravara. ked ja tu v michalovciach nikoho nepoznam. v ke mam super opravara,vsetci znami a kamosi a rodina ho uz poznaju. ale ked my sme 80km dalej. ☹

nadhera
21. nov 2009

mam balkon,susiak,mini susiak. v pohode 2-3varky prania zvladnem. nie vsetko zehlim,aj ked mam toho stale dost na zehlenie. ale zvladam to pri dobrom filme. vtedy mi to nevadi.

babula90
21. nov 2009

náš opravár nechce nič za prezretie práčky 🙂 , bolo na mne, či si dám vymeniť ložiská či čo..

pancake
21. nov 2009

babula to ma nieco do seba. cim menej peries, tym menej sa ti kazi pracka. 😀 😀 😀
/17:25 tvoj prispevok/

babula90
21. nov 2009

to áno 😀 , ale zase neperiem až tak málo 😉
on vyslovene povedal, že nie hneď po 1 praní zapnúť program znovu, že práčka potrebuje aj oddych 😀
V tehu som mala takú mániu, prala som úplne všetko, čo sa v dome dalo oprať 😅

nadhera
21. nov 2009

kupim si rumplu 😀 😀

nadhera
22. nov 2009

este vecer drahy supal do pracky a neuveritelne - vypralo bez problemov az do konca programu. dnes opat. hura,som usetrila.uvidim dokedy.

kristi
22. nov 2009

no vidis 😉

lubii
22. nov 2009

Nádhera, ani sa nečudujem, že tvoje elektroluxka si robí čo chce 😉 . Moja robí to isté. Pri jednom programe raz pláka 2x, raz 3x, občas sa rozhodne, že proste nežmýka 😅 Vôbec jej nerozumiem. Sestra mala tiež elektrolux a vydržala jej 5 rokov. Predtým nám Whirlpoolka vydržala 15 rokov.

nadhera
22. nov 2009

uz preventivne periem len raz za den ako babula poradila. nech chudera pracka oddychuje 😀 len kde mam odkladat spinave pradlo? 😉 zajtra to poriesim varka rano a druha varka vecer. ale 5r je trosku malo, ratala som aspon 10r, ved aj nasim vydrzala pracka viac ako 13r.

babula90
23. nov 2009

5 rokov je vážne málo, veď veda ide "dopredu" 😒
my máme 2 koše na prádlo, manžel mení košele každý deň 😵

beruska2x
23. nov 2009

veda ano ale kdyz vydrzi pracka 20 let jako tatramatka tak cim se budou vyrobci zivit, proste to musi zacit brat jako spotrebni zbozi 😅

beruska2x
23. nov 2009

jinak ja mam Indesit i se susickou a jsem spokojena moc... mam od nich i lednici a taky super...

bzuco
23. nov 2009

nadhera..tak to je naozaj málo - 5 rokov - a ešte taká dobrá značka 😖
my máme gorenje a som spokojná, máme ju 8. rok a zatiaľ sme len 1x menili ložiská - aj to zvládol urobiť manžel, takže sme nemuseli platiť opravára

akurát teraz v poslednej dobe mi niekedy tečie voda spod tej nádržky na prášok -- máme z predu plenú - neviem čím to je, lebo nerobí to vždy.......nie je toho nejako veľa, ale mám menšiu mláčku po praní...tak dávam preventívne handru a hotovo 😀

susik77
23. nov 2009

nadhera: a aku mate konkretne? My sme teraz kupili electrolux EWF14780
http://www.elektro-kuchyne.cz/pracka-s-prednim-... stala okolo 13000 Kc zatial som spokojna, paci sa mi ze ma time menezer aj priame sprch. pradla, dufam, ze vydrzi...predtym som mala whirlpool s hornym plnenim-mali sme ju 7 rokov a ani raz nemala poruchu-novu sme kupili len kvoli tomu ze sme kupovali aj novu susicku...

kristi
23. nov 2009

ja mam tuto http://www.cityshop.cz/bile-zbozi-domaci-spotre... ale prd rokem stala 10500, takze nechapu... 🙂

helena56800
23. nov 2009

no dievčatá, tak ja mam Tatramat mini a má 20 rokov. Ked ju zapnem v sobotu ráno /tak okolo 10.00 / tak väčšinou končím večer často aj o 20.00. Nepozerám či ju zapínam2 alebo 5 x. Teraz akosi sem tam zo spodu tečie voda, má svoj vek tak som chcelakúpiť novú. Najprv to bola Whirpool ale po vaších skúsenostiach som to zmenila , že to bude Elektrolux no a teraz po prečítaní príspevkov som z toho magor..... ☹

babula90
23. nov 2009

Whirpool je naozaj super 😉 , ale chcela by som aj susicku, len pradlo sa potom zmensuje 😀

nadhera
23. nov 2009

dnes som prala rano a vecer, pracka opat ide 😀 ona chudera asi pocula,ze ju chcem dat prec. Ved pri dvoch malych drobcoch mi nestaci prat raz za den. doteraz som s nou bola spokojna,je zhora plnena WT811 a za 15000 bola v akcii. Elektrolux mame aj mrazak+chladnicka a teraz novu umyvacku. Chcela som nieco znackove ,kvalitne ale zasa nie prehnana cena. Tak snad este nam vydrzi.
Ale zaujimave je,ze vela ludom z okolia /aj z rodiny - nasim TV, svokre vysavac / nieco odislo pred vianocnymi sviatkami. Ako to dokazu vyrobcovia tak naplanovat? 😀 😀

susik77
24. nov 2009

nadhera: mm hovori ze teraz tak schvalne vsetko vyrabaju, aby sa to za par rokov pokazilo a musis kupit nove aby mali obrat 😎
mne sa vacsinou vzdy pokazi mobil do 2 rokov 😖