Ktorá práčka je tá naj?

mexx
15. nov 2008

Zaujimalo by ma, ktora pracka je podla vas najlepsia. 🙂
Chystame sa jednu kupit, a hoci predtym som bola takmer rozhodnuta, v poslednych dnoch zacinam mat fakt chaos v tom, aku si vlastne vybrat. 😅 Takze by som uvitala nejake rady a nazory - ci sa vam viac osvedcili pracky plnene zhora alebo spredu (je jasne, ze kazda ma svoje vyhody aj nevyhody), pripadne znacka (ak sa to teda moze)... 🙂

dia2006
16. nov 2008

V kazdom pripade - Whirlpool - plnenie zhora nekupuj!!!!! A aj som citala prispevky, tiez suhlasim. Nasa stala tusim do 20 tis, myslela som, ze dobra kupa, ale je to ....h. Ja hlupana som myslela, ze ked kupim novsi typ a samozrejme drahsi - mame na Vianoce, bude lepsie a vobec nie. Jej dopadla este 100x horsie - stala vyse 20 tis. pred 2 rokmi, moze ju vyhodit. Totalne pri dvierkach skorodovane - uplne a max. na nu davala pozor. Moja pri prani hocikedy zastavi a pod. A nepreplnam ju vobec!!! Proste NIKDY VIAC!))

ella1
16. nov 2008

my máme tiež whirpool, plnená z predu už 9 a pol roka a super. 😉

susik77
16. nov 2008

dia-asi to zavisi kus od kusu-ja mam whirlpoolku plnenu zhora a uuplne super-ako som pisala napredch. strane. A ani nebola taka draha ako tvoja.

certica
16. nov 2008

tak ja mam tiez whirpoolku zvrchu, asi 5 rokov, ale uz by som tu zn. nekupovala. v podstate uz vyse roka rozmyslam nad novou...

dia2006
16. nov 2008

Je to mozne, ved aj napr. znacka eurotech - jedna z najlacnejsich chladniciek - nasi si ju kupili ako nahradnu na chalupu a nakoniec ju vymenili, lebo Whirlpool-ka odisla /to je nahoda, az by som povedala paradox/. Bolo to cca rovnake vybavenie a funkcie, bolo to v r 2000 a whirlpoolka je u starkej, pouziva sa len v lete, bud velmi mrazi alebo vobec nie a stale jej nieco je a eurotech ficiiiii super.
Inac, este jeden paradox - ja ani nepoznam, kto by bol s whirlpoolkou spokojny, ale ja som si ju aj tak kupila - no co uz so mnou...

zuzka99
16. nov 2008

my máme Electrolux timeline a nedám dopustiť. stále síce asi pred 5 rokmi 30 tis. ale je spolahlivá a ešte ani jeden problém. Whirpool v žiadnom prípade, dobré som ešte nepočula

bibula
16. nov 2008

ja mam tuto,a neviem sa jej vynachvalit-.-)
http://www.obchodny-dom.sk/aeg-electrolux-lavam... 😀

bibula
16. nov 2008

jedna z najlepsich AEG od elektroluxu 😉 energ.A,6kg bubon....a moc vela dalsich plusov.

balsiger
16. nov 2008

miele - jakakoliv...

nanyka
16. nov 2008

miele - tak to sú šupy najšupovejšie 😀 .. ako som písala, ešte vyššia trieda od AEG .. a tiež pekne drahé .. ale stojí to za to..mala som možnosť s nimi prísť do styku a keď budem kupovať ďalšiu tak sa určite rozhodnem pre Miele.

titinkaa
16. nov 2008

ja mám 3 ročnú Whirlpool 6 zmysel z vrchu plnenú a nevymenila by som ju za nič na svete 🙂 🙂 🙂

3558
16. nov 2008

aj ja mam s whirlpool zle skusenosti. musim kupit novu, ale netusim aku. a musi byt plnena z boku. bude v kuch.linke.

bibula
16. nov 2008

ja sm mala wirpool predtym-vydrzala cca 7 rokov,potom odpadol bubon,nedalo sa to uz spravit.....tak mam leposiu-ako som uz hore pisala.

jasumat
16. nov 2008

My máme Elektrolux EW512 už 10 rokov, a nemali sme s ňou žiadny problém, a to sa pri štyroch deťoch teda naperie 😀 😀
whirpool už nikdy viac. Mali ju naši a po 3 rokoch im komletne odišla tak, že sa nedala opraviť. Kúpili si Elektrolux a sú s ňou max. spokojní.

vladimuraz
16. nov 2008

Já mám dobrou zkušenost se Siemensem -plnění zhora, máme jí 7 let a je jak nová (peru hodně). Máme opraváře praček v rodině a celkem brblá, přišel o kšeft, když jsme měli "Tatramatku", byl u nás jak doma 🙂
Kamarádka všude chválí pračku a sušičku od Miele, ale to je trošku jiná cenová kategorie, záleží, kolik do toho chcete investovat.

majulcek
16. nov 2008

ahojte,
my mame electrolux 13120 a zatial som s nou spokojna a kedze nemam priestor na susenie pradla,vyberali sme aj podla otacok..tato ma 1300 a pradlo mam za par hodin suche 😉
predtym sme mali whirpool a na to ake peniaze investuju do svojich reklam,mohli by mat vyrobky aj kvalitnejsie..prala ako sa jej chcelo,stale nam odchadzala spirala,zasobnik tazko vyberatelny,vonkajsia korozia a to ani na dazdi nestala 😝 😀 no nikdy viac 😝

mumumu
16. nov 2008

Mám AEG Elektrolux Lavamat 72850, nemohu si ji vynachválit, super pere, je tichoučká. Mám ji cca rok. Otáčky má do 1200. Mohli jsme zvolit i o něco dražší model s vyššími otáčkami, ale prý to stejně ničí prádlo. Já dost často ždímu na 800-1000, 1200 jen občas. Hlavní výhodou této pračky je frekvenční měnič motoru, díky kterýmu je fakt tichá.
Jinak samo, Miele bude určitě ještě lepší.

asitka
16. nov 2008

no ja mám whirpool z vrchu plnenú už vyše 7 rokov, som spokojná a zatiaľ som nemala nejaký problém s ňou....je pravda, že už vyzerá, že čochvíľa ju budem musieť vymeniť....ale opravovať sme ju nedávali ani raz....tak tiež začínam rozmýšlať, akú si kúpim dalšiu..... 😕

majulcek
16. nov 2008

mumumu
mozno nocoa vysoke otacky pradlo ale tu v nasej najmensej garsonke na svete sa mi snury nechce vesat z jedneho rohu po druhy 😀 no a kezde musim prat po jednej davke,potrebuje to co najskor suche... 😉 no a take tricko znesie vsetko...a ed uz nie..sup ho na handru 😀

susik77
17. nov 2008

baby, poradte: potrebujeme tak za rok kupit pracku so susickou-kombinovanu, pretoze nemame kde susit pradlo-ked roztiahnem susiak v obyvacke al. spalni, manzel frfle a na balkone mi v zime vobec neschne. Zvlast pracka a susicka sa nam nikde nevojde, mame malinky bytik 3+kk-aj malu kupelnu. mame mini pracovnu, kde je len pracka a policky., tiez sa tam vedla nic nevojde. Existuje nej. znacka kombin. pracky, kt. sa este da? Dik.

bzuco
17. nov 2008

my máme tiež gorenje...šlape ako hodinky...minulý rok sme akurát vymenili ložiská, tie pôvodné už boli opotrebované a perie dalej ako nová 😉

certica
17. nov 2008

aviril, bibula... ste ma namotali na tu AEG, dnes som ju objednala v TPD za 14 tis.

slaviq81
17. nov 2008

Tak my mame whirlpool A+A, plnenie z hora. Nie sme velmi spokojni z dvoch dovodov, perie nenormalne dlho a taktiez sa nam zda ze zle plaka, na farebnom pradle ostanu niekedy flaky od prasku. Takze nabuduce urcite inu pracku.

albireo
17. nov 2008

susik77: co tak kupit z predu plnenu pracku a susicku umiestnit nad nu? mame kombinovanu pracku so susickou( Bosch) a mam pocit,ze je to velky kompromis. Napr. neda sa regulovat teplota susenia, da sa nastavit len cas susenia, neda sa naraz susit cely obsah bubna.

maruschka
17. nov 2008

už 5 rokov máme Candy Fuzzy Logic AA..Denne na nej perieme 2 x určite a niekedy i viac-podľa toho,ako baby zašpinia veci,deky,obeliečky....Doteraz sme nemali ani jednu opravu,vždy ide perfektne,krásne vyperie..Takže som určite veľmi spokojná 😉

petrahy
17. nov 2008

ja mam gorenje uz 8 rokov ziadna reklamacia a oprava nou este nepresla, som na sto percent spokojna spredu plnena, jedna nevyhoda by sa ale nasla je velka co ale mne nevadi ale viem ze nie kazdy ma velku kupelku ako ja. Inak ja mam aj ladnicku a sporak gorenje je to moja znacka 😉

dannynka
17. nov 2008

my mame indesitku z vrchu plnenu asi 4-roky a som s nou spokojna 🙂 😉

lante
17. nov 2008

Susik, ja mám z predu práčku aj sušičku Electrolux. Existuje nejaký medzikus a potom sa dá postaviť sušička na práčku ..........ako píše Albireo.
Inak ak by som mala možnosť tak dám sušičku do kúpeľne...keď suší tak dobre vykuruje 😀

susik77
17. nov 2008

dik, mm hovoril, ze to dame na seba. akurat tam uz nebudu moct byt policky nad tim...tak chemikalie budu musiet ist do komory, ale to sa este da.

adulik23
17. nov 2008

bosh - je fakt vyborna. 🙂