Ktorá práčka je tá naj?

mexx
15. nov 2008

Zaujimalo by ma, ktora pracka je podla vas najlepsia. 🙂
Chystame sa jednu kupit, a hoci predtym som bola takmer rozhodnuta, v poslednych dnoch zacinam mat fakt chaos v tom, aku si vlastne vybrat. 😅 Takze by som uvitala nejake rady a nazory - ci sa vam viac osvedcili pracky plnene zhora alebo spredu (je jasne, ze kazda ma svoje vyhody aj nevyhody), pripadne znacka (ak sa to teda moze)... 🙂

viva13
1. apr 2014

ahoj, prosím súrne nemáte niekto práčku whirlpool AWO/C 6104? Potrebujem poradiť,prosím

postaposta
11. apr 2014

@renabr uvažujem o kúpe LG parnej.Predajca mi povedal, že para eliminuje pachy, ale aj vôňu aviváže,je prádlo po vypratí prevoňané?ďakujem za odpoveď.

renabr
11. apr 2014

Jasne ze je voňavé 😉

homola
23. jún 2014

@viva13 Do tej značky by som nešiel, dávno to nie je kvalita, aká bývala...My tiež hľadáme práčku a uvažujeme nad touto Beko: http://www.bekosk.sk/catalog/product/wmb-51242-... . Švagor ju má doma a pochvaľuje si. Máme už chladničku Beko a sme spokojní, tak zrejme ostaneme verní značke.

viva13
23. jún 2014

@homola som max. spokojná s týmto výrobcom, môžem len odporúčať, ja mám doma všetko ča sa dá tejto značky. Beko by som si zase ja nikdy nekúpila! švagriná ju po mesiaci používania bola reklamovať, už nikdy viac povedala, lebo o pol roka zase a o dva mesiace ju to už vytočilo, vtedy sa dohodli na vrátení penazí od výrobcu kupila si whirlpool je max. spokojná. Beko kupila koli cene že bola nízka ale na to doplatila.

homola
24. jún 2014

@viva13 Jasné, môže byť, každý má vlastné skúsenosti. Za našu domácnosť sme s Beko spokojní, ale nehovorím, že nemôže byť aj dobrý výrobok inej značky 🙂 Švagriná mala presne tú, ktorú som sem uviedol?

tomaskuna
17. sep 2014

Rodičom som kúpil tiež Beko a tiež sú spokojní, tak verím, že im aj vydrží. Predtým mali tuším whirlpoolku, nejakých 5 rokov. Raz sme ju dávali do opravy, ale tak to je už bohužiaľ asi normálne, že po záručnej sa niečo kazí. Snáď to teraz bude lepšie 🙂

annulikb
16. okt 2014

Má tu niekto práčku Miele W 667? alebo LG s parou?

slavka1307
14. nov 2014

Prosím o radu. Všetky práčky - nové sú teraz s takým dlhým časom prania ?
A prosím Vás o radu, ktorá je najlepšia - myslím práčku zhora plnenú. Ďakujem za všetky rady.

slavka1307
14. nov 2014

Prosím o radu. Všetky práčky - nové sú teraz s takým dlhým časom prania ?
A prosím Vás o radu, ktorá je najlepšia - myslím práčku zhora plnenú. Ďakujem za všetky rady.

slavka1307
17. nov 2014

Prosím o radu. Všetky práčky - nové sú teraz s takým dlhým časom prania ?
A prosím Vás o radu, ktorá je najlepšia - myslím práčku zhora plnenú. Ďakujem za všetky rady.

entuferus
18. nov 2014

@annulikb skus porozmyslat ze ci tu parnu funkciu vobec vyuzijes. Mozes tam dat vtedy len par kg pradla (myslim ze 2)... My sme ju prave kvoli tomuto nekupili...

simeab
8. dec 2014

Poradite mi vcera sa mi pokazila Whirlpool pracka po 4rokoch otrasne prala dokonca sa niekedy a posuvala ked zmykala...neviem si teraz vybrat ale toto sa mi celkom paci http://www.saltelektro.sk/kategoria/biela-techn...

bublinka127
11. dec 2014

@molucia mne po 7 rokoch odišli ložiská, oprava 80 EUR...+ 20 EUR obhliadka a doprava...tak teraz uvažujem o novej, neviem, či sa to oplatí opravovať...nemáte niekto skúsenosti s práčkou kde už boli opravované ložišká? Údajen vydrží 1-2 roky

bublinka127
11. dec 2014

A akú značku by ste mi poradili? Doteraz som mala Electrolux

beatkazvenuse
11. dec 2014

Bosch je vyborná.

lilitela
7. jan 2015

@renabr Prosim ta, a kolko perie ta tvoja LG? Lebo ja som si nasla v specifikacii ze na 40° bavlna 1/2 napln parna, cca 200 minut - to akoze vyse troch hodin?
baby a nevadi vam, ze nema 30 a 50° teplotu? ja mam doma kopec takych veci a co ich budem teraz prat na nizsej teplote?

renabr
7. jan 2015

@lilitela nieee tak dlho perie iba ak ju dáš uuuplne plnu a das predpranie a viac pláchaní a neviem co vsetko navyse...ked chces pol práčky a na 40 tak ti staci program aj do hodinky a mas to super oprate. Ja periem vacsinou na 40...ak mas aj nieco co je napisane na 50 nerieš 🙂 daj na 40 alebo 60 podla toho co to je...na 30 tam je moznost prat.

lilitela
7. jan 2015

@martija Ahoj, stale spokojnost s LG? Presne nad tymto som uvazovala - tie teploty 20/40/60, a potom ta hodinka a pol prania co pises ze po stlaceni time save tlacidla, to je aka uspora casu, asi na polovicu? ja este teda nerozumiem, ako ked para ma 100° moze vlastne prat na programe so 40-kou a neposkodit napr. gumicky, zipsy a ine synteticke materialy citlive na teplotu - ale to je uz asi otazka na vyvojarov LG 🙂

lilitela
7. jan 2015

@renabr asi to zavisi aj od modelu pracky, to som totiz vygooglila priamo na stranke LG, tych 200 minut a aj v nemeckych testoch je to popisane ako slimacie pranie

martija
7. jan 2015

@lilitela nie neboj sa, para neposkodi dokonca ani balon napriklad, co je umela hmota, naozaj je to setrne, ani silonky,keby si naparila, tak su neporusene.
Inak som s prackou spokojna, akurat nad jednou vecou som minule rozmyslala. Ked sme sli kupovat tuto pracku, ponukali mi este jednu, kde sa dala uspora prania tusim az na tri,alebo styri krat znizit, som si klepkala na celo,ze to uz naco. No a presne mozno to by som potrebovala. Lebo bud perie dve a pol hodky,alebo hodku a pol (zalezi od pradla ak malo,tak menej trosku). Niekedy by som potrebovala nieco medzi tym, zda sa mi vela, skoro tri hodky, pri plnej pracke, a zase hodka a pol malo, ak je pradlo spinave (vsak traja opiciaci 🙂)
Takze aj toto mi trosku vadi,ze niekedy by sa zislo nieco medzi tym. Ale asi sa vzdy a na kazdej pracke nieco najde, co ti az tak vyhovovat nebude. Inak musim povedat, ze vyperie pekne, aj pri tych kratsich programoch, ale to zalezi aj od prasku.
Niekedy vedia aj na predajni dobre poradit, skus sa aj priamo opytat tam, mozno uz budu mat aj ine novinky 🙂

lilitela
8. jan 2015

@postaposta Ahoj, kupila si prosim tu LG? Baby, ktore ste tento rok, resp. 2014 kupovali LG, chcem si len overit ze vacsina modelov ma iba program plakanie+odstredenie a nemaju samostatne odstredovanie? Dajte prosim vediet. Dik

hosu
14. jún 2015

A dosiahli co chceli!!! Idem si kupit novu pracku. Po piatich rokoch. Odisli loziska a pozor!!! Bubon je zvarany a loziska sa nedaju vymenit. Musi sa vymenit cela nadrz. Stoji to 180€ + oprava. Pracka ktora by inac mohla este kludne fungovat pojde na skladku. Stara Tatramatka mi vydrzala 17 r. Hladal som teda pracku kde sa loziska daju vymenit ale nasiel som len jednu jedinu BOSCH-ku. Ostatne vsetky uz maju bubon zvarany. Vyborny sposob ako si zvysit odbyt. Na motor vam kludne daju zaruku 10 romov ale co z toho ked pracka samotna vydrzi max. 5.

1234lubka
2. aug 2015

na parny program v pracke mozem pouzit obyc prasok? ( rex ariel persil) ci treba nejaky specialny? Trebars tekuty? to mozem normalne nahradit klasické pranie parnym pranim?? mam v tom chaos 😉 dakujem 🙂

isazkycom
2. sep 2015

Aktuálně je podle webu http://www.testkvality.eu/test-praciek/ nejlepší pračkou AEG Lavamat L76475FL v poměru cena / výkon. Špatně v testech nedopadla ani značka LG, Beko a Samsung se svými modeli. Nejlepší shora plněná pračka je Whirpool AWE 66710.

prasiatko30
2. sep 2015

@isazkycom a to z akeho vyberu robili ked som tam nevidela ani jednu miele - alebo ta nie je zaujimava lebo vydrzi aj 20r fungovat bez pokazenia???

isazkycom
8. sep 2015

@prasiatko30 Je to výběr modelů dle hodnocení odborníků, dle německých testů a recenzí zákazníků. Bohužel není možné přidat všechny kvalitní modely, avšak souhlasíme, že s modely Miele téř při koupi chybu neuděláte.

kikkik
13. nov 2015

nejak tu nikto nespomína Gorenje - mam 7kg 1400 ot veľke dvierka, nemá parne pranie, ale pomerne dosť programov na vyber, 3D napušťanie vody, dľa mnňa perie dobre, škvrny č nevyprala nedala ni mamina super 1000ečkova LG- ina, moja stála 400e, mám ju potvoru už 6 ty rok a nie a nie sa pokaziť 🙂, a pri tom keď mi ju muž nevyvažil tak skala čo žmykanie aj 10 cm, ale stále ide bez jedinej vady, a to perie aj celý deň 5x po sebe bez prestavky každú sobotu, nehreje sa vôbec

novu chcem kvôli kapacite min 10 kg - maly synatr 4r a manžel produkuju neskutčne množstvo prádla, a aby bola v sade so sušičkou

myslim že za tu cenu ma funkcií dosť (vratane šprtoveh, jemneho, vlna, každemu prgramu sa dá dať polovična náplň a voliť otáčky, odložený štart, zamok tlačidiel) a perie dobre

majaxy
1. dec 2015

Ahoj, kupili sme si práčku elektrolux 1264ekw. Máte ju niekto? Ktoré programy využívate? Mám pocit že dlho perie, a prádlo nie je také čisté. Je to môj pocit, alebo používam zlé nnastaveniia?

gasky
16. feb 2016

Mam pračku Wirpool ktora ma 15 rokov ide bez problemov lenže treba do nej investovat opravu tak som sa rozhodol kupit AEG L86560TL4