Ktorá práčka je tá naj?

mexx
15. nov 2008

Zaujimalo by ma, ktora pracka je podla vas najlepsia. 🙂
Chystame sa jednu kupit, a hoci predtym som bola takmer rozhodnuta, v poslednych dnoch zacinam mat fakt chaos v tom, aku si vlastne vybrat. 😅 Takze by som uvitala nejake rady a nazory - ci sa vam viac osvedcili pracky plnene zhora alebo spredu (je jasne, ze kazda ma svoje vyhody aj nevyhody), pripadne znacka (ak sa to teda moze)... 🙂

renabr
18. júl 2011

@martija tá melodia ti pojde za chvílu na nervy 😀 Ja som to už dávno vypla 😀

martija
18. júl 2011

@renabr to fakt? ...a mne sa to zda take mile 😀 ,.... no ved ano, vypnut sa to da,ale to zahra len par tonov, a mne sa to zda prakticke,lebo ja vzdy zabudnem ze perem (a tato je tichucka pracka),takze mne to pride vhod,ze sa mi to pripomenie a nemusim nakukat ,ci doprala., prip. uplne zabudut,ze som vobec prala 🙂

renabr
18. júl 2011

@martija áno ale zasa ked niekedy periem v noci, a v noci to vyhráva, (teda moja dosť dlho hrá), alebo ked cez obed malý spí...a hej tichá je velmi, ja občas nakuknem či vobec perie, lebo ju nie je počuť 😀

ikke
18. júl 2011

tak nam sa prave pokazila uz druhykrat teraz 4.5-rocna AEG Lavamat 😠 najprv pumpa, to sa este oplatilo dat opravit, teraz po pol roku motor, ktoreho vymena by stala vyse 300 euro. mozno mame len blby kus, a hoci sme teraz od opravara dostali karticku na zlavu na dalsiu AEG, asi dame prednost inej (aj financne a parametrami priaznivejsej) znacke 😒

maruschka
19. júl 2011

@smotanka my ju máme a je super..Krásne vyperie, je tichá..takže spokojnosť na 100% 😉

tuty
22. sep 2011

ahojte chcem sa opitat ci nahodou nemala niektora y vas problem s prackou ako ja mam ju 6 mesiacou a yacali mi od spodu dvierok trocha vytekat voda a aj voda je vo dvierkach nechcem zbytocnu reklamaciu a cakat dlho na opravu 😢

tuty
22. sep 2011

😒 😉 ☹ 😖 😀 😝 🙄 🤐 🤐 😵

kometa
1. nov 2011

ahojte, nemáte niektorá práčku SAMSUNG WF 1602 WUV ???
Potrebovala by som skúsenosti s ňou 😉

mirk
18. nov 2011

No, tak som si prečítala všetky názory z tohto fóra, a ešte kopu ďalších,odborných aj laických, a vybrala som si AEG lavamat 76260tl.Čakáme to dnes s Datartu.Som zvedavá....

katy2
19. nov 2011

ma niekto skusenosti s touto alebo podobnou?
http://www.najnakup.sk/Porovnaj_volne-stojace-p...
Maju ju teraz v akcii v Planeo Elektro.... Nutne potrebujeme novu pracku a Bosch znacka sa mi celkom pozdava....

sladkasue
7. dec 2011

a to tu vsetky mate len tie AEG Lavamatky???
to je nejaka dobra znacka??? nic mi to nehovori 😎

lin123
7. dec 2011

Ahojte.
My mame staru pracku,ktoru nam nechali svokrovci Crosley Victoria. Pokazila sa nam. Nakolko je uz stara (min. 10 rocna alebo dokonca az 15rocna pracka) rozhodli sme sa s manzelom, ze kupime novu. Uz som mala aj vybratu, ze aku kupime, ale peniazky sme akosi stale nemali a prali sme u mojich rodicov cez tri mesiace..tak sme sa napokon rozhodli dat tuto staru pracku opravit.
Opravar prisiel, opravil , funguje ako nova, stalo to 120 eur. Povedal, podla jeho skusenosti, co chodi opravovat pracky, ze dnesne pracky sa vyrabaju tak, aby vydrzali aspon dva tri roky a potom sa kazia, je velmi tazke v dnesnej dobe si vybrat kvalitnu pracku. Tvrdil, ze sme urobili dobre, ze sme sa rozhodli pre opravu, nakolko tato spominana pracka je jedna z najkvalitnejsich, z doby, ked sa este predavali naozaj kvalitne vyrobky.
Ak by sme predsalen uvazovali nad kupou novej pracky, odporucil investovat min. 400 eur do nejakej BOSCH.
Aby pracka vydrzala dlho, treba sa o nu aj starat a nie iba pouzivat...a ze najcastejsia chyba je, ked ludia peru aj 3-4 davky za sebou. Pracka sa tak zbytocne prehrieva..a pokazi..treba jej dat cas, aby vychladla. Maximalne dve davky za jeden den.

nina55
8. dec 2011

@mirk uz na nej asi peries. Si s nou spokojna? Naplnila tvoje ocakavania?

maartinkaa
26. mar 2012

ahojte moja whirpoolka ma uz strnast rokov a rozhodla som sa ju vymenit 😵 😵 velmi uvazujem nad parnou prackou LG, baby ktore ju mate popiste mi o nej trochu viacej 😉
@renabr
@martija

martija
26. mar 2012

@maartinkaa ja uz pracku LG pouzivam 9 mesiacov. Urcite som spokojna. Od pary som mozno cakala trosku zazraky,ale ziadne sa nedeju zazrana spina drzi aj tak 😀 . Pouzivam ju vsak najma pri postelnom pradle a pri detskych veciach,je to vhodne pre alergikov, nici roztoce,lebo para ma vyssiu teplotu,ako napriklad ked mas pradlo prat na 40 stupnov.Paci sa mi, ze napusta vazne malinko vody,vobec ju v bubne tu vodu nevidiet, ako to byva pri starsich prackach, len mokre pradlo. Je viac druhov tychto praciek, ja mam 7 kilovu, a malokedy sa mi ju podari naplnit doplna napriek tomu prisposobi program. Perie tak okolo hodinky a pol, a to uz je dlhsi program. Davam si time save, co setri cas a urcite aj dost penazi. Jedine co mi trosku vadi je,ze su predvolene teploty (aspon na type, ktory mam ja) je tam 40, 60 a 95 tusim. Niekedy vsak ked neviem,ci dat 40 alebo 60 tak som davala 50 a tu ju dat nemozem....Inak som spokojna, perieme dost casto,ucty za elektriku nie su az tak vysoke pri 5 clennej domacnosti, myslim,ze k tomu pripela aj pracka. V polohe stand by "nezere" nic. Je tichucka. Iba ked napusta vodu a vazi, tak to trosku seka,lebo napusta po castiach, to vnimam trosku tak " hlucne",ale to je par seknud a potom je "ticho". Keby si sa chcela este nieco opytat,tak kludne

estachova
23. aug 2012

@zuz11 whirlpool nieje najnizsia trieda, nedam dopustit moja prva pracka whirlpool mala 17 rokov ked ma opustila a teraz mam 3 roky whirlpoolku na 10kg pradla a 1600 otacok...whirlpool je naozaj najlepsia (aspon u mna )

estachova
23. aug 2012

@kopcik ka mam mycku 6. smysel

estachova
23. aug 2012

ja na mojej pracke vyuzivam hlavne program denny, trva cca hodinu a nozem si nastavit stupne od 30 do 60.tych programov je tam velmi vela...napr. bavlna: biela, tmava, farebna, eco
syntetika: odolna, jemna
kosele, hodvab, vlna...., vsetky som este nevyskusala 😅

martinka1981
25. aug 2012

@renabr
@martija ahojte,
ako čitam obe mate parne pračky LG. Ako ste spokojne? Kedže su vaše prispevky z r.2011 ,zmenilo sa niečo vo vašom nazore na pračku?
Nam akurat odišla Bosch,ma cez 10r a zvažujem LG alebo AEG čo tu odporučate.Ale k LG ma to viac ťaha 😉

martinka1981
25. aug 2012

@martija aaa tak čitam aj novši prispevok 😉

dragomir
21. okt 2012

ahojte .. ja sa rozhodujem pri kúpe práčky, ale neviem sa rozhodnúť že akú.. padla mi do oka jedná pračka,ale neviem či sú to vlastne dobré práčky http://www.itsk.sk/pla-1483-b-automaticka-prack... .. ak mi viete poradiť a odporučiť niečo budem rád ..

lencika
24. okt 2012

ahojte ja mam uz 3 roky pracku LG a som s nou spokojna klopem dufam ze sa teraz nepokazi, ale je naozaj dobra, stale som chcela aby mala pracka neskutocne mnozstvo programov a inych blbosti a nakoniec aj tak vyuzivam len 2 programy, tak asi aj na to treba pri kupe pozerat co vyuzijem, ale LG je fakt super.

stanislavao
17. nov 2012

ja mam pracku Fagor a v zivote by som uz ju nechcela. co pranie, to pokazenie. ma 3 roky a cakam, kedy ju budem moct vyhodit von. oskliva je. raz nenapusta, potom nevypusta, potom nezvycha, no otras.

slagy
17. nov 2012

Ja mam Indesit, pracku so susickou. Mam ju 2 roky, raz sme uz opravara volali, ale to bola moja chyba, nie zavada masiny 😀 . Mala hracka medzi vecami tam zacala robit sarapatu 😀 . Akurat minuly december medzi sviatkami, tak som bola nadsena,...ze teraz veru opravara nezozeniem. Ale kedze bola v zaruke, volali sme na servis a oni si poslali svojho zazmluvneneho opravara.
Ale inak slape super. Susicku vyuzivam len malo, ale aj napriklad teraz 😀 .

nina55
18. nov 2012

@sirinka ahojko - ako si spokojna s odstupom casu s prackou ktoru si kupila??

sirinka
19. nov 2012

@nina55 ahoj, uplne v pohode... aj nadalej ju mozem odporucat 🙂

nina55
21. nov 2012

@sirinka tak teda = kupim ju aj ja. Sice nie teraz, ale v januari, ale kupim urcite. Vzdy si ma napadla prave ty, ked som premyslala nad kupou a znacvkou. Neviem, ale nejak si sa mi zafaixovala, takze dam na teba a idem do toho. Neskor dam vedet ako som spokojna, ale verim, ze budem 😉 🙂

sirinka
21. nov 2012

@nina55 😀 no teda super vediet, ze na mna niekto tak pekne mysli, ja som ozaj spokojna a periem dost vela.

nina55
21. nov 2012

@sirinka vies, ono nejde v mojom pripade ani tak o pranie ako o to, ze odporucenie niekoho, koho nazory si vazim a tak potom neriesim co hovoria ludia, o ktorých nic neviem ..........................................................som skratka typ, kt. da na nazor niekoho, o kom si mysli, ze je objekt. a atd....... nejdem dalej rozvadzat.
Som presvedcena, ze budem spokojna. A propos - dufam, ze sa ti dari a deti robia radost. Ja momentalne nemam cas chodit sem nejak na siahodlhe diskusie, ale aj tak som myslienkami s niekt. dievcatami, .....bla bla. Skratka chcem povedat, ze mozno by som tu aj vysedavala kazdy den, ale kedze som pracujuca zena - na modr. kon. nemam cas. Aj tak si na teba obcas pomeniem a verim, ze sa ti dari a mas sa fajn.
Dakujem za info. 😉

sirinka
21. nov 2012

@nina55 nodetiky roa aj radostnaj neplechu, ale tak vsetko je v poriadku a pomaly sa uz tiez chystam do prace, lebo popravde uz mi to zacina ist na mozog ta RD, ale tak zacnem hadam len tak pozvolna a tebe tiez prajem vsetko dobre, nech sa dari!