Ktorá práčka je tá naj?

mexx
15. nov 2008

Zaujimalo by ma, ktora pracka je podla vas najlepsia. 🙂
Chystame sa jednu kupit, a hoci predtym som bola takmer rozhodnuta, v poslednych dnoch zacinam mat fakt chaos v tom, aku si vlastne vybrat. 😅 Takze by som uvitala nejake rady a nazory - ci sa vam viac osvedcili pracky plnene zhora alebo spredu (je jasne, ze kazda ma svoje vyhody aj nevyhody), pripadne znacka (ak sa to teda moze)... 🙂

nina55
21. nov 2012

@sirinka ....si vzdy bola ZLATICKO 😉 🙂 🙂

nina55
21. nov 2012

@sirinka vela stastia = ja sice pracujem, ale najradsej by som bola niekedy doma. Je to skratka dilema. V praci si sice oddychnem, ale na druhej strane keby som bola doma, tak moja domacnost vyzera inak ako teraz 😀 😀 😀 😀

vikusjk
21. nov 2012

Babulky ahojte, ja len pridam nasu aktualnu skusenost, mame Whirpool z vrchu plniacu, mame ju 6 rokov a z nicoho nic mi v nedelu odisiel programator. Oprava 135 €, opravar sa vyjadril, ze to zvykne odchadzat. Tak my sme ju teraz este dali opravit, lebo na novu niet penazi, ale ked najblizsie nieco odide zas, asi budem volit Miele.

elaine30
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kvetinka211
12. jan 2013

Nekupujte pracku LG ... na konci prania 7x velmi hlasno pipne (zobudi nielen dieta ale asi aj susedov na prizemi) ... a oficialne stanovisko vyrobcu je ze sa to naozaj neda vypnut 😀 😀 😀
Nabuduce urcite kupujem inu pracku a pytam sa ci nepipa ...

nanyka
16. jan 2013

@kvetinka211 moja mama má tiež takú a pípa ako besná 😀

nanyka
16. jan 2013

@elaine30 whirlpoolky, indesitky a podobne sú už dávno kvalitou odpad...do takej práčky by som nešla ani zadarmo... 😝

Miele je tiež pre mňa naj 🙂 raz,keď sa natrvalo usadím, tak si takú kúpim 😀 zatiaľ mi musí stačiť AEG 🙂

lucia2904
20. jan 2013

Bosch WAQ 2446 KBY. Neako sa nemozeme skamaratit...Mozete mi dat tipa ake programi pouzivate?

renabr
24. jan 2013

@kvetinka211 to je čo za kravinu že sa to nedá vypnuť? ja mám LG už druhu práčku a zvukové efekty sa mi na oboch dali vypnut...LG je najlepšia práčka aku som kedy mala, a kupili si ju na moje odporučanie aj kamarátky a jedno zlé slovo na nu nepočujem...neviem ako iné ale ja mám parnu 8 kilovu a to je PANI práčka 😉

kvetinka211
24. jan 2013

@renabr Ako to islo vypnut? Ak mi napises, budem velmi vdacna a moj zivot sa zmeni k lepsiemu 🙂 Ja mam WD-10150NUP, navod o tom nic nepise, nic som nevygooglovala a zakaznicky servis mi odpisal ze "Podla specifiacie ne je mozne vypnut zvukovy signal po ukonceni praceho cyklu na pracke."
Co sa mi podarilo vygooglovat, niektore modely umoznuju vypnut to pipanie stlacenim urcitej kombinacie tlacidiel, ale u mna prave tie tlacidla nie su. A nie je to ani tak stara pracka, ma cca. 4-5 rokov. Mam od nich aj mikrovlnku a ta pre zmenu pipa 3x ked zohreje jedlo 😀

liienka
24. feb 2013

@renabr Ahoj. Aku mas skusenost s parnou prackou? Je tichsia ako normalna? Aka je dlzka prania? Nam uz doziva zhora plnena elektroluxka, ma asi 7 rokov a pred 2 rokmi mala menene loziska. A je nenormalne hlucna... Takze ak uz mam kupovat pracku, tak uz fakt nejaku kvalitnu, co mi vydzi dlhsie ako tato.
Dakujem pekne 🙂

renabr
25. feb 2013

@liienkaobcas ju chodim kontrolovat ci vobec perie...taka je ticha...ma 10 rocnu zaruku na motor a ja mozem povedat len to, ze lepsiu pracku nekupis 🙂

ajdika
12. apr 2013

ahoj, má niekto s Vás skúsenosť s práčkou LGF1480QDS ?

laskikvet
10. máj 2013

Dnes sa mi pokazila pračka Wirpol dvoj ročna som naštvana a tak hladam niejake nazory aku kupit v tej čo mam sa vybili ložiska a kedže je spredu plnena oprava by stala asi 200 eur lebo ževraj je v tychto pračkach zvarany bubon a ložiska su ževraj s činy takže dakujem za taku kvalitu Wirpol v žiadnom pripade 😠

lencika
12. máj 2013

ja mam LG a som spokojna dufam ze to teraz nezakriknem ale zalezi kolko chces za nu dat a co od nej chces

dia123
18. máj 2013

Ahojte, mam vyhliadnutu zhora plnenu pracku AEG Lavamat 76260 TL a chcem sa spytat, ci sa na nej da nastavit 60 minutovy program pre pranie pri 40 C - podobny program ako je Denny program pri Whirlpool prackach. Tento program som vela vyuzivala a preto by som chcela vediet, ci nieco podobne maju aj AEG pracky. Rozhodujem sa ci kupit znova Whirlpool alebo radsej AEG a preto uvitam Vase rady.

sedmokravka
15. júl 2013

pridavam pokazenu whirpool. cca 5 ci 6 rocna, po 10 minutach prania zhasla, tma a mozem kupovat novu. vdaka za tuto temu kocky, rozmyslam nad Bosh a pozriem aj LG. @dia123 @laskikvet

nicky07
16. aug 2013

Ahojte... Nemá niekto práčku LG F1280ND alebo AEG Lavamat L71260sl? Moja práčka dožila a tak musím kúpiť novú. Dnes som bola pozrieť na ponuku a v podstate mi padla do oka ta AEG už so mbola pre nu takmer rozhodnuta ked ma predajca presvedcil že je to jednoduchy typ a že teda sa mi oplati radsej zainvestovať do práčky kvalitnejšej - čo je tá LG ma vraj nejaký motor ktorý už nemá remence mam na neho záruku 10 rokov, hovoril o nejkej dg cez telefon a o parnom praní... Ked som orovnávala na nete recenzie tak tá aeg bolo sam é vyborné hodnotenie a spokojnosť zákazníkov zatial co na LG smo nasla aj pár negatívnych ako napr že ked dieťa potiahne za rúčku práčka zblbne a nevie kde skončila a tym padom treba nahodil cely program odznova, ako aj parne pranie že nie je velmi efektivne. chyba záklopka na tekutý prášok. tak neviem parné pranie by sa mi zišlo, mem doma tažkeho alergika na roztoče ale zase druhe dieťa je moc žive a tie dvierka asamotna práčka ho budu dosť lakať tak aby som neprala jedno prádlo cely den dokolečka... Mate niektorá takú práčku? ktorú by ste mi odporúčili...? ja už som zúúfala z tých práčiek...

angela1103
17. aug 2013

ahojte, pridávam negatívnu skúsenosť s pračkou Whirpool, 4mesiace po ukončení záruky vypovedala funkciu, proste zapla som a po 10minútach prania všetko zhaslo a konec 😠

audiova
20. aug 2013

ahojte.my sme po 12 rokoch museli tiež kúpiť novú pračku,lebo na nej "odišiel" program ☹ .dlho sme sa rozhodovali že akú kúpime a nakoniec sme sa rozhodli až v nay.chcela som pračku už aj so sušičkou a odporučili nám aristonku 9kg-7kg sušenia. veľkosť je 60X 60cm ale tá veľkosť bubna......... no proste super.tichučká až som musela chodiť do kúpelky či vôbec perie.vrelo odporúčam ..... cena bola v akcii 470€.

ssseeeeeeeeeeeeeeeeee
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
legnaw
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
legnaw
19. nov 2013

chlapsky (a textilnoskuseny) pohlad na vec: miele je zbytocna snobarina (a la bugatti)... Bosch+Siemens zaruka kvality za ktoru sa oplati zacvakat..
na vyslnie sa derie Samsung, najma s tohorocnymi modelmi s invertorovym motorom je to vela muziky za ludovu cenu
...tu casto ospevovane AEG je davno zaspaty trabant... napokon pod vedenim Electroluxu to ani inak byt nemoze..
Ariston sa snazi.. no, priemer pre nenarocnych.
LG vymysla co kto znesie, aj by som to oznacil ako priemer, ale to pipanie zabija zarucene na prvy krat... a plakanie je mizerne...
Whirlpool, Indesit, Beko, Panasonic- oblukom sa vyhnut

molucia
18. jan 2014

@legnaw mám Electrolux už 12 rok, ešte nebola pokazená 🙂 !

ultra
19. jan 2014

@legnaw pracujes ako servysny technik alebo vyvojar ked mas taky "fundovany" prehlad alebo len mutis vodu ala "jedna babka povedala". Napisat ze AEG je zaspaty trabant , LG vymysla a Panasonic a Whirlpool rovno hodit do kosa -tak rad by som pocul realne argumenty s tvojej praxe alebo ine relevantne informacie od fachu.

...alebo je to iba "chlapsky" pohlad ze Octavia je naj a *Mazda , Toyota a Opel nevedia robit auta (iba ukazka nazoru JBP)

legnaw
19. jan 2014

@molucia nejde len o to ci sa pokazi/nepokazi.. ale aj o to ako sa "vyblazni" na vlozenych handrach...

horana
19. jan 2014

Odkedy sme presli na zn. BOSCH, uz inu pracku nechcem!

molucia
19. jan 2014

@legnaw vyblázni sa až až 🙂 a prádlo je vždy čisté!

zuzkatomkova
23. jan 2014

@aponchie dobry den naslis te nakoniec tu poracku an 7 kg?? ja hladam dost dlhoa nemozem najst, aby bola plnena z hora a kapacita 7 kg,, enviete mi niekto poradit??? dakujem

kristik
2. feb 2014

Včera mi presne po 6 rokoch úplne odišla práčka Siemens spredu plnená. /Asi som aj rada.. 😒 ./ Pred dvoma mesiacmi sme menili zlomený úchyt na dvierkach -častý problém, ako som sa dozvedela od pána opravára. Tentokrát odišiel motor...čo dodať, od tejto už cenovo náročnejšej značky som určite očakávala viac!!! Podotýkam, že zvonku je ako nová.
Toľko na margo tej ospevovanej kvality.

/Mám aj iné spotrebiče tejto značky, tak uvidíme. Napr. s rúrou som max spokojná, tak isto s mikrovlnkou-je super/...ale myslím, že podobný komentár som už niekde čítala, tak nebudem jediná. 😉
Zhrnutie- spotrebiče Siemens áno, ale práčku si od nich rozmyslite...