Ktorá práčka je tá naj?

mexx
15. nov 2008

Zaujimalo by ma, ktora pracka je podla vas najlepsia. 🙂
Chystame sa jednu kupit, a hoci predtym som bola takmer rozhodnuta, v poslednych dnoch zacinam mat fakt chaos v tom, aku si vlastne vybrat. 😅 Takze by som uvitala nejake rady a nazory - ci sa vam viac osvedcili pracky plnene zhora alebo spredu (je jasne, ze kazda ma svoje vyhody aj nevyhody), pripadne znacka (ak sa to teda moze)... 🙂

martek
15. nov 2008

http://bilezbozi.itek.cz/pracky-predni-plneni-8...

vysoka - nemusim se ohybat
suflik - prasek a avivaz vzdy v dosahu
velky objem pradla
vysoke otacky
mozno prat periny....

2 roky ji mam doma a bez problemu.....

erikasadek
15. nov 2008

ahoj mexx, ja som mala pred TRoma rokmi whirpool, 6 sense, nikdy viac.... neodporucam, perie, ako ona chce, ak chce vyzmikat tak vyzmika, ak je tazke tak neurobi, a pokazila sa hned tri dni po zaruke....

osobne mam rada nove LG, aj s parou su vyborne, alebo som velmi spokojna, s talianskou Candy plne automaticka, tiez je velky vyber programov, ahlavne vyborne perie, naozaj , vidiet to hlavne na plienkach ktore periem kazdy 3 den, asete nikdy neboli takez ciste, a bez flakov...

z hora plnena , alebo s boku , obe peru rovnako, len ked mas malo priestoru tak sa oplati ta zvrchu plnena, co je moj pripad, nestazujem si, a hlavne neboli ma chrbat... 😀

mexx
autor
15. nov 2008

Hmhm...no bola som tak na 90 % rozhodnuta prave pre Whirlpool, viacero veci v domacnosti mame tejto znacky a ziadny problem nebol, tak som chcela aj pracku... 😕 No, aspon viem, ze si to musim premysliet. 😉

erikasadek
15. nov 2008

ja tiez mam rada whirpol, lale ako pracka , ma sklamal, na celej ciare, bolo to strasne, nikdy si nevedela, ci vobec vyzmika, albo dokonci praci cyklus.... na zaciatku bola super take prve, 6 mesiace, a potom pomaly to islo dolu vodou, a na konci stale ukazuje neaku chubu, v kodoch, alebo, naozaj co bol vrchol, pri zmykani, striekala voda a stekala, do casti elektrickych, takze vybijalo poistky, nebola ani najlacnejsia, a ked som dobre pochopila opravara, ktry sa na nu pozrel, tak nie som jedina nespokojna...
pred troma rokmi ma stal ten model, 750 euro...

zuz11
15. nov 2008

whirpool je najnizsia trieda co viem, oplati sa o nieco viac investovat a kupit vyssiu triedu spotrebicov, ja mam vsetko elektrolux ( jedine gril a varnu dosku bosch kedze gril elektorux sa mi nepacil ) potom este vyssia trieda je AEG ale to uz zasa o nieco hlbsie do penazenky ides 😀
vravim ja mam stred vo vsetkom a som velmi spokojna 😉

danae
16. nov 2008

Hodně doporučuju AEG. Sice to byla docela pálka, ale vyplatilo se to bohatě. Pračka je při praní úplně tichoučká, že jen slyším šplouchat vodu a i při odstředění není hlučná. Navíc pere výborně a ten digi display nabízí nepřeberné možností, jak si zvolit ten správný program - dost se mi líbí funkce, že některé programy můžu zkrátit o třetinu a polovinu a podle displaye vím přesně, kdy pračka dopere. Možná to teď mají všechny nové pračky, nevím... Jinak ještě používám asi pět let starou Indesit. Ta je sice docela dost hlučná, ale jinak funguje dost dobre. Electrolux je také dobrá alternativa.

Whirpool podle mne není dobrá značka. Z okolí znám docela dost případů, kdy se Whirpoolka rozbila velmi rychle po vypršení záruky, nebo třeba byl výrobek vadný hned od počátku - at už myčka nebo pračka. Navíc po zkušenostech, jaké jsme měli se servisem, tak bych do Whirlpool už opravdu nešla. Fakt důležitá rada, že si zjisti, jak dobrý má ta značka v ČR/tvém městě servis. My jsme myčku reklamovali tři měsíce, protože nejdřív ten technik nevěděl, co s tím, a potom se nám ten servis i přes mnohé urgence už neozval. Musela jsem to pak řešit přes prodejce, který na ten servis přitlačil, což bylo štěstí...Pak jsme myčku vrátili, koupili si AEG a také maximální spokojenost.

aviril
16. nov 2008

ahojte.
vrelo doporučujem ako bolo vyššie napísané AEG. No úplne super. my sme ju kúpili síce len včera, ale som ohromená. Ani neviem, že perie, displej všetko ukáže. A čo ma úplne dostalo - je odhlučnená. Predajca pobúchal na predok aeg a tiež na inú pračku a to bol teda rozdiel. AEG vydal taký tupý zvuk a ostatné pračky to mali len z plechu a to trieskalo. Keď žmýka, počujem len, že sa bubon točí a žiadne štartovanie lietadla, ako na mojej starej pračke. Žiadne pískanie, proste tichý chod. A jednoduché ovládanie.

A dobrá správa - kúpili sme ju v sieti predajní Euronics /elex nitra/ a mali na ňu akciu - stojí 16000 SK a je k tomu zadara vysavač elektrolux 1600W, nastaviteľ.výkon, teleskopická hubica, proste dobrý vysavač. Tak som spokojná dvojnásobne.

aviril
16. nov 2008

a úplne skvelý je krátky 20min.program, keď chcem šaty len preplákať a prevoňať. Napr. môj stredný syn sa občas počúra alebo prečúra plienku, to oblečko nie je špinavé, potrebuje len preplákať a prevoňať práškom. Priložím k tomu ešte nejaké veci, ktoré sú napr.len spotené a vyberiem to z práčky krásne voňavé.
SOM NADŠENÁ Z AEG

susik77
16. nov 2008

Ahojte, my sme kupovali Whirlpool asi pred 7-rokmi, super, ani raz sa nepokazila, perfektne perie, pripada mi neznicitelna 😵 😵 😵 za rok si chcem kupit pracku so susickou, je mi luto normalne vyhodit tuto moju pracku, ked je stale dobra 😎
kamaratka ju ma tiez, je tiez velmi spokojna. Stala asi 11000 Kc, je s vrchnym plnenim 😉

aponchie
16. nov 2008

souhlasim s zuz..taky sem slysela co je Whirlpool je tak nejak smejd..mozna vice znacek ,ale v rodine mame holku a ta ma vsecko od nich a zatim to prej funguje tak tezko rict ja jsem kupovala pracku Indesit a uz bych ji nechtela,je 4roky stara ma 1000otacek nevim jakou spotrebu,ale at zkousim prasky a davkovani tak s emi zda ,ze pere malo a spatne..a mycku mam AEG a jsem nadmiru spokojena takze priste uz bych brala Bosh nebo AEG vsecko 😲 ja se tesim az nam skolabuje abych si koupila novou 😀

aviril
16. nov 2008

a ešte maličkosť: aj opravár mi odporučil túto značku. Je to vyššia trieda electroluxu. A po nej mi odporúčal Electrolux. A je na 6kg prádla.
A ja mám zvrchu plnenú - nemusím sa zohýbať, je to praktickejšie a zaberie menej miesta.
A ďalšie plus: nádržku na pracie prostriedky nemá na dvierkach - no na tej mojej starej som tú priehradku nevedela nijako vyčistiť, bolo to hlboké a napr. avivážová priehradka - nedala sa nijako vyčistiť. AEG a aj Electrolux má priehradku nad bubnom - je plytká, úplne ľahko sa dá čistiť aj rukou.
Ja mám model AEG ELECTROLUX LAVAMAT L47330

pozri LINK http://www.datart.sk/katalog/Automaticka-pracka... tu si prečítaš funkcie.

gucz
16. nov 2008

Ja mám elektrolux inspire a som spokojná, je zvrchu plnená a nádobka na prášok a aviváž sa dá krásne vytiahnúť, rozobrať a poumývať. Má 1000 otáčok a prádlo vyťahujem takmer suché, ale dokrčené nieje. Máme vzhľadom rovnakú ako je táto, ale 1000 otáčkovú
http://www.elektroexpert.sk/pracky-s-hornym-pln...

eva7780
16. nov 2008

gucz my mame presne tu co si hodila link,som s nou velmi spokojna,znamy co robi v elektre mi nedoporucoval whirpolku,vraj sa najrychlejsie kazia,tak neviem ci to je pravda

aponchie
16. nov 2008

ja mam program na 30min 30C ,ale teda pocurane veci tam nedavam 😅 to mi prijde hodne malo na moc..pomocene veci na 40C davam nejake nemam pocit,ze se to na 30vypere dobre..a lozni na 60C ale jinak spocene tricko nebo jen den dva nosene neco na 30staci 😀

minusa
16. nov 2008

ahojte

ja som pred 8 rokmi kupila Whirpoolku, vtedy to bola novinka 6 sense a dala som za nu 20tis.....hrozna suma vtedy, ale mozem povedat, ze zatial perie super, som spokojna a ani raz sa nam zatial nepokazila, co mi vsak vadi a dost ma nastvalo, ze predny plast je niekde zazltnuty aj napriek tomu, ze ju pravidelne umyvam 😠

inak zaujala ma ta pracka ariston 😉 uz po nej poskulujem a ked pride drahy, ukazem mu ju 😲

kopcik
16. nov 2008

no já jsem právě byla na 100 procent rozhodnutá pro whirpool 6. smysl. zdála se mi cenově přijatelná a hlavně to propagují, že jak neušetřím na energii, vodě atd. i designově se mi líbi, ale teď fakt nevím....

kopcik
16. nov 2008

jo a sice to je od tématu, ale máte někdo myčku whirpool 6. smysl?

karot
16. nov 2008

Indesit WP 100 😵

telinka
16. nov 2008

ja preferujem bosch 🙂

zuz11
16. nov 2008
luucia
16. nov 2008

Taky bosch 😵

zuz11
16. nov 2008

jaj a este to som chcela, moj muz mi neustale nadava za pracku plnenu zhora lebo ak by bola z predu tak by sa dali dat na seba suscika a pracka a zabrali by menej miesta 🤐 ale ja som spokojna a znova by som kupila tuto pracku 😀

irenkat
16. nov 2008

my mame zn. Fagor ale presny typ teraz neviem. moj muz vravi ze je to naj znacka pre pracky. a je z predu plnena...

aponchie
16. nov 2008

ja bych chtela pracku na min7kg pradla,hodne otacek,uspora vody,ukazatel casu ,ticha,dobre prala a spolehliva 😀

mexx
autor
16. nov 2008

No veru, tusim plati, ze na Koniku sa robia najlepsie statistiky... 😀 Ale som rada, aspon viem, kde priblizne sa mam orientovat, ked uz chcem kupit nejaku masinu... 🙂
Povodne som bola rozhodnuta pre Whirlpool, len som riesila, ci zhora ci spredu plnena, lebo designovo sa mi pacia viac tie spredu (a doma sme vzdy mali taku), ale zase sa mi paci to, ze na tych spredu plnenych sa clovek tak nenamaha pri vytahovani bielizne. Lenivec som, ze jo... 😅 Ale som si tak prechadzala jednotlive pracky, co ste tu spominali, a napriklad sa mi momentalne velmi paci tato:

http://www.interstore.sk/katalog/bielatechnika-...

Teda sa mi na nej paci to, ze sa tam zmesti 6 kg pradla (povacsine vidim vsade 5), a zaujali ma aj tie rozmery, lebo je priblizne taka velka ako tie zhora plnene, teda az su tam spravne udaje. A celkove mi tak designovo sedi... 🙂

No ale este to nemam doriesene, takze uvidime, co objavim dalej. 🙂

bubba
16. nov 2008

mexx my mame whirpool a je fantastiko 😀 nemozem sa stazovat

audreyd
16. nov 2008

my máme gorenje a tiež spokojnosť 🙂

baby, a sušičku ktorú odporúčate? prudko nad ňou uvažujem... 🙂

roasha
16. nov 2008

ja mam whirpool -/plnenie zhora / necele 3roky,a uz nikdy viac tuto znacku!t.c.stala v akcii skoro 15.000,padla zaruka,a dvierka pod farbou su tak skorodovane/,ze mi je zle ked sa na nu pozriem!to ich po kazdom prani necham otvorene,a mame suchy byt!jednoducho vyrobna chyba. 😝

dididi30
16. nov 2008

audreyd ja mam susicku a je super, tu v anglicku potrebna pomocka 😀

nanyka
16. nov 2008

ja mám AEG, mama mala túto značku skoro 20 rokov, takže som bola vždy pevne rozhodnutá pre ňu..aj znalci mi potvrdili, že je to veľmi kvalitná značka.. 😉

vyššia trieda od AEG je už len Miele, tiež veľmi dobrý výber..

a sušička - jednoznačne zvlášť..

AEG má aj kvalitné sušičky, + sady na upevnenie na práčku (spredu plnenú)..