Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

terezka044
5. apr 2009

ahoj, nadhera.
zavidim hlavne to, ze si vobec mala moznost to fotit 🙂 🙂

lasicka_
5. apr 2009

briketa ja tiez rada fotim, inspiruje ma moj krstny, tak ak chces mozes kuknut jeho foto http://www.photopost.cz/pp5free/autor_fotky.php...

marbella
14. apr 2009

ahojte,ja som taky uplny amater,prave sa ale chystame kupovat fotacik...Tiez som chcela nikona ale chyba mi tam livewiev(dufam ze som to dobre napisala 😀 😀 )

vam to baby nechyba? teraz mame pozicany Pentax K10,je to straaasne tazke a tiez bez toho nahladu...

suziad
14. apr 2009

zivy nahlad je fajn ale vobec ho nepotrebujes. Ja mam canon 450D ten ho ma, ale nepouzivm. 😉 Nedaj sa oklamat mat zrkadlovku neznamena, ze budes mat lepsie foto, prave naopak, ak nebudes chciet investovat za kvalitny objektiv. Treba sa fotografii aj rozumiet. 😵

kotenko
14. apr 2009

Marbella, ja mam tiez zivy nahlad a absolutne ho nevyuzivam... teda pouzivam ho iba v pripade, ked davam fotak na automate niekomu do ruk a chcem, aby ma odfotil. No ja mam zivy nahlad v tme cierno-biely, cize je to tak na jednu vec.... Ale inak z fotakom som spokojna, chytila som super sadu, tak som rada a nemusim objektivy dokupovat. mam dva objektivy

marbella
14. apr 2009

veru tak Suzia, a preto sme si prave objednali panasonic fz 28.... 😀 😀
ty si pisala na scrapmaniu,ze? som si citala rady a navody ako spravne fotit 😉

suziad
15. apr 2009

marbella: ano pisala som na scrapmaniu, ale uz som tam dlho nebola, teraz chodim medzi holky na baby cafe. 😀 Ale idem tam mrknut co nove 😉

kotenko : setove objektivi su vedcinou zakladne skla, a teda zo zakladnou kvalitou. Takze nif - mof 🙄 aspon pre mna, ale pre nenarocneho amatera stacia.

terezka044
15. apr 2009

suzi, a pises len tak, ci si sa s niekym tam dohodla? ja som pisala pre digi review casopis, obcas nejake nejake clanky do foto magazinu, ale chcela by som niekam pisat pravidelne. nevedela by si mi v tomto pomoct prosim? 🙂

co sa tyka live view, tak pre laikov je to v pohode funkcia, ale ako uz baby povedali, ked sa naucite robit s hladacikom, tak to zapadne prachom 😀 a s objektivmi mas suzi pravdu, setovky su dost nic moc, ja setovy ani nemam.

suziad
15. apr 2009

terezka044: pisala som len do fora nic extra a ty ake clanky pises!

terezka044
15. apr 2009

lasicka: krstny ma velmi dobre scenerie! 😉

inak este by ma celkom zaujimalo baby, ako kombinujete deti a fotenie? 😀 hlavne pri malickych detoch.
beriete obcas masinku so sebou, ked babo v kociku zaspi, ze si pofotite prirodu, a tak?
alebo si spravite par hodin volna bez deti? ked teda odmyslim to, ze aj to samotne dieta sa da samozrejme fotit a je to vdacny objekt 😵

zaujima ma totiz, ake to bude, teraz moc nefotim, len doma - po vonku sa mi behat, valat po trave a tak moc nechce s tym bruchom.. kedy ste zacinali vy potom? 😉

terezka044
15. apr 2009

suzi aha 😀
ja som pisala do digi review recenzie fotakov, a potom do toho foto magazinu rozne - o fotografoch, nejake tipy na fotenie (napr. podla toho ake bolo rocne obdobie a tak), ako vystihnut podstatu nejakej fotky a podobne veci.

ale dost by sa hodilo nieco, kde mozem pravidelne prispievat,jednak ma to bavi, jednak ako prax.. a ak by za to boli aj nejake eura navyse, by som sa nenahnevala 😀

suziad
15. apr 2009

mna moc teoria nebere racej prax 😀

ja fotim aranzovane foto doma, ale to, ked bola mala este v brusku, teras sa to neda, az ked podrastie a zahra sa chvilku sama. takze chodim vecinou na zahradu a tam fotim, ked manza zavaruje 🙂 .

Ja som zase premyslala o predaji fotiek ale este som sa neodvazila 😀 Mna foto hrozne bavi, som aj robila vo fotostudiu ale som si nerozumela s majitelkou, ktora chcela mat so mna upratovacku. S manzom fotime aj svadby tak obcas su aj korunky navyse k tomu velkemu rodicovskemu prispevku. 😀

terezka044
15. apr 2009

suzi s tym predajom to skus, ja som uz par foto predala 😉 ale radsej fotim len tak pre seba. vlastne to bolo skor nahodou - dala som si vytlacit velkoplosne dve fotky, a zaramovat u nas v ramarstve - a kedze som bola prec, mali to tam odlozene a jednej pani sa to velmi pacilo. tak sme sa potom dohodli a dalsiu som u nich uz vystavila a dala im z toho proviziu 😉

a to mas super ze aj svadby a aj maznel foti a tak 🙂 🙂

claudinka
15. apr 2009

suziad eeejha, zeby som si ta zapamatala a ozvala sa, ked budem potrebovat? 😀 😀 fotis aj pre znamych alebo take nieco?

silvinka
4. máj 2009

ahojte baby , idem vas len upozornit aby ste si nerobili prilis velku " reklamu" lebo sem chodi jedna neprijemna krava kt. spehuje prispevky a kedze je na mk zakazana reklama na sluzby a teda aj fotenie aby ste nedopadli ako ja, a neboli vam zmazane vase albumy s vlastnymi detmi ako vasa neplatena reklama na fotenie

je to dlha story , mne sa to stalo , a to som na kona chodila medzi prvymi, prispevkov mam viac nez dost, v albumoch som mala len svoje deti a nikde som sa neprezentovala ako firma kt. svoje sluzby ponuka a napriek tomu mi boli moje albumy bez suhlasu zmazane, je fajn diskutovat o foteni ale neviem ci kon je zrovna spravne miesto na nieco take ..........

rada by som sa k vam v diskusii pridala aj ja kedze taktiez rada fotim ale obavam sa ze by to bolo brane ako neplatena reklama a ze by ma blokli uplne lebo o tom je kon, cudujem sa ze vam este nezamkli tuto diskusii

ja som tu raz na mk otvorila diskusii venovanu foteniu a radam ohladom fotenia lebo ked niekedy vidim co dokazu ludia nafotit zrkadlom tak ma az mrazi a nedala by som im ani mobil na fotenie ale nepreslo tolebo samozrejme hned bol ohen na streche ze si robim reklamu a vsade sa pcham co uz , kazdopadne diskutujte budem vas citat dalej a mozno sa sem tam pridam v diskusii 🙂 pripadne ak mate na seba aj nejake ine kontakty nie zrovna cez mk napiste do ip rada s vami pokecam a mozno sa niecomu priucim 🙂

zrzulka
5. máj 2009

ahojte🙂 beriete medzi seba aj fotoamatera? ja by som sa tak rada naucila fotit a hlavne fotky upravovat. V akom programe upravujete fotky? Ktory je dobry a nie prilis zlozity? ja sa snazim naucit photoshop ale zatial sa mi velmi nedari. tak isto fotenie. Zatial sa len "zoznamujem" ale fotenie ma bavi a hlavne obdivujem ked niekto fotit vie. je to umenie....

kotenko
1. jún 2009

silvinka, tak to uz hadam nie je normalne, co sa to tu deje.. bez vedomia a bez upomenutia... a celkovo... jaaaj, to by sme si mohli IP napisat, covsetko sa tu deje 😉 ale na druhej strane som rada ze MK existuje... zabijam tu nudu.
co sa tyka fotenia, tak som to teraz nejako "vzdala", nechcesa mi, nic ma nebavi, nemam do toho chut. ale ja toto hrozne pocasie... a nemam cas.. ale slubujem, ze ked sa otepli a vycasi, vybehnem von a daco pofotim. aj ked radsej mam pracu z ludmi a komunikovanie...
no ale uz sa tesim, ked budem mat chut opat fotit

kotenko
1. jún 2009

zrzulka, ja som zacala fotiky upravovat cez ACDSee pro 2, no pomalicky zacinam prechadzat na photoshop, ale je to este nadlho, pride mi velmi zlozity... dala som si zohnat knizku (kamaratka mi ma pozicat), tak uvidime co z toho bude po precitani... ide mi najma o retus a "fotomontaz", ostatne ovladam dobre v ACDSee-cku

briketa
autor
2. jún 2009

Zrzulka, FastStone je jednoduchy, zdarma a ma vsetky potrebne zakladne funkcie. Das si ho do googlu a najdes download.

suziad
2. jún 2009

tak na upravu fotiek je uplne jednoduchy ale velmi dobry Zoner Photo Sdudio. Ja robim vo photoshope moj milacik 😀

In ak vyborne sa o fotografovani da pokecat na baby-cafe v teme fotis, fotim, fotime tak sup tam a tu sa nato vykaslite 😠 😎 😀 http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...

kotenko
2. jún 2009

joooj, suziad, zly napad, dala si link na konkurenciu, aby ti to tu adminy nezmazali.... 😔

suziad
2. jún 2009

😀 nevadi ved holky sa tu aj tak boja piiisat, ze vraj reklama,trapne!!

kotenko
2. jún 2009

no to je pravda

kotenko
7. jún 2009

kocky, ten link este nezmazali 😀 nechapem

hanam
26. aug 2009

Ahojte, som rada ze som tu nasla tuto temu. Ja sa chcem venivat foteniu tak hlbsie. Doteraz som len velky amater ale myslim ze je to moj kurz. Mam zatial len obycajny fotak tak sa snazim s tym hrat a niekedy sa podari niekedy nie. Chcela by som si spravit nejake kurzy a venovat sa tomu profesionalnejsie. Neviete aky fotak si zaobstarat? Potrebovala by som hlavne pomoc niektorej ktora sa v tom dobre vyznate. Chcela by som taky profesionalnejsi a riadne si to hned zo zaciatku vyskusat, pripadne dat niekde na kritiku. A este by som potrebovala radu ohladne kurzov. Ak ste nejaky navstevovali a viete mi poradit ci bola dobra uroven a ci vam to dalo to co ste ocakavali. Budem rada ak sa mi niekto ozve. Pripadne aj cez IP. Dakujem. 😉

grettka
26. aug 2009

ked mas obycajny fotak, tak skus ist k nejakemu polo-profesionalnemu, skus popytat v obchodoch s toto vecami, tam zyknu dobre a ochotne poradit, (napr. v BA je to Prolaika), lkonkretne v tomto maju aj bazar starsich aparatov. Moj priatel rad foti, a vsetko co sa naucil, tak sa naucil sam, chodi na netove fora o foteni a kupil si par kniziek a stale skusa a foti, na tie fora si aj da fotku a tam mu to potom skrituzuju a poradia, co zlepsit a podobne... 😉

nobody
7. sep 2009

briketa ..zajímavé

nobody
7. sep 2009

doporučuju photodom.com, tam máte i kritiku (semtam teda)

hanam
8. sep 2009

aky fotak je lepsi a preco? Canon eos 450D alebo Nikon D90? mate niekto s niektorym z nich skusenosti?