Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

zajo79
5. sep 2010

som to mohla najst aj skor teda..by som usetrila.. 😅 ale aj tak milujem citanie v posteli

bibi1711
5. sep 2010

ahojte, viete mi niekto poradit externy blesk na canon eos 450D? dakujem vam.

amunet
6. sep 2010

@bibi1711 canon speedlite 430 ex II

baby nejak sa to v tom katalogu firiem rozrasta....

bibi1711
6. sep 2010

@amunet , dakujem pekne🙂

klara_klara
6. sep 2010

ahojte nestiham...len narychlo...

@jarinosk k tomu zooneru...ja som to presne atkto robila no vsimlasom si ze to pomer stran zmenilo...tak neviem kde je problem...mozno vela rezem z obrazku 😉
este som stale na to nedosla ale uz robim vo photoshope, ked bude cas vyskusam to znovu

@amunet to ti verim ze uz nevladzes...som si spomenula na koniec svojho tehotenstva a ufff bolo to tazke...ale neboj potom bude vsetko krasne 😉

monika0001
6. sep 2010

ahojte....

ale ste toho popísali.. nestíham Vás teraz dočítať, ale po obede dobehnem...
ja som v sobotu tie 4-kolky nefotila, lebo sme na nich ani neboli. Vraj tam je veľa vody a je to náročné pre profesionála tak amatéry tam nemôžu.. wrr...
a včera som mala tiež fotiť kamošku s frajerom ae akosi sa mi ani len neozvali.. nemám rada takýto prístup... keby sa ozvali, že nemôžu - pochopím, ale nič.. wrr...

tak som aspoň malého (sestrinho) pofotila kým bola sestra s mmm u deda na izbe. 😉

ajaku
6. sep 2010

ahoj, nikoňáčky prosím poraďte, odfotím si šedú tabuľku, chcem si nastaviť vb, ale neviem to.
Kliknem si menu, vb, preset manual ukážu sa mi 4 obrázky d-1až4, ale nevidím tam žiaden obrázok. Ako vyberiem ten, ktorý som si nafotila šedú kartu? 😒

monika0001
6. sep 2010

@ajaku . jediné ako ti ja ti viem poradiť je toto:
http://www.ephoto.sk/uzivatelska-sekcia/foto-sk...

ja to inak nerobím.. tak inak neviem... 😅

a pridávam ešte pár foto čo som sa nuudiilaaaaa.......

ajaku
6. sep 2010

Monika díky, toto som čítala, ale stále nemám odpoveď, ako to nastavím na nikone. Asi kladiem zle otázku, odfotím, ukážem, na čo sa pýtam. Zatiaľ ďakujem, letím za tým mojím drobcom 🙂

monika0001
6. sep 2010

@ajaku - ja možno aj viem čo chceš ale neviem ti poradiť.. ale ak sem prídu ostatné kočky a chalani určite ti poradia... 🙂

cruela
6. sep 2010

@ajaku posledne nastavene meranie je vzdy d-0... ak si ho chces ulozit, tak mas moznosti ulozit si styri merania d-1 az d-4

ajaku
6. sep 2010

cruela, to je ono, toto som potrebovala vedieť - ďakujeeem 🙂

cruela
6. sep 2010

@ajaku f poho, aj nabuduce 😉 tiez som nikonacka 🙂

ivkab
6. sep 2010

@petot
@zajo79
@cruela dakujem vam za rady. skusim nieco postudovat a mozno sa k Vam casom pridam. Zelam vela peknych zaberov 😉

bibi1711
6. sep 2010

ak sa najde niekto, kto mi poradi, co na fotkach zlepsit, a ci su vobec aspon trossku dobre, budem vdacna🙂
fotky nie su upravovane...

mia1111
7. sep 2010

@bibi1711 - na kritiku sú tu iní, ja len zatiaľ kukám a snažím sa čo-to naučiť, tak ja ti môžem len povedať, že mne sa tvoje fotečky veľmi páčia, hlavne tá malá je nestkutočne fotogenická, zlatá je fakt 😵 Čím fotíš? Myslím, že som zaregistrovala Canon 450D. Akým objektívom si fotila?

bibi1711
7. sep 2010

@mia1111 , dakujem🙂 emka je vdacny objekt.tieto su robene 70-200.

briketa
autor
7. sep 2010

@bibi1711
kritizovat fotky z modreho kona je nemozne, lebo ich uploadovac vzdy uplne zruinuje. napr. vobec nemam sancu vidiet ostriace body - mas ich kdesi aj vo vacsom prevedeni a s exifom (metadata) ?
Kompozicne tam kde sa ide smyknut dole by mala byt zlava orezana, tam kde drzi macka sprava orezana, alebo ked ju tam chces na stred, odfot na vysku.
Fotku uplne vlavo dolu mozes vyradit z tejto serie, straca sa. Vyrez toho, ze sa pozera do zeme je v tomto pripade zbytocny. Pri fotke nad nou vidiet s cim sa hra, tam je to ine. Ale aj tu nedavat na stred.
Nastuduj si kompozicne pravidla pri foteni portretov.
Pri prvej fotke vlavo hore sa mi javi akoby si mala naostrene mimo tvare, na rucky (boli blizsie k objektivu?) Vtedy je dobre pouzit manulane ostrenie. V poslednej fotke vpravo dolu je zaostrene skor dolu smerom na maca a koleso, mimo tvare. Tiez si mala prepnut na manualne ostrenie.
Prepac ak to tak nie je, ale tu sa to v tejto velkosti a nekvalite modreho kona naozaj neda posudit.
Ja viem sama zo svojich fotiek ako su v tychto albumoch sprznene.

monika0001
7. sep 2010

ahojteee

@bibi1711 - fotky sa mi páčia... pekné sú 🙂
len na čo si dávaj pozor (mne sa to tiež stáva keď sa mi malý stále hýbe 😠 ) je tá useknutá hlavička.. bolo by to krajšie keby ju mala celú 🙂
ale to je len názor amatéra. možno iný to vidia inak 😅
a tiež hovorím, že malinká je kráásna!! 😵

no a čo @briketa píše.. super... toto aj mne pomôže určite 🙂 Ďakujem!!!!!!! 😵

@bambi2 - kde si toľkooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

bibi1711
7. sep 2010

@briketa , o tom oreze pri fotke s mackom viem. tam mi to doslo. orezem aj tu na tej smykale. dakujem za radu.
co sa tyka kompozicie, mam niekedy problem dodrzat pravidlo tretiny, ze teda objekt nema byt v strede, kvoli tomu, ze nestiham menit ostriace body sledovat, kam to sidlo uteka. mala vydrzi v jednej pozicii asi tak jednu sekundu. mate na to nejaky grif?
briketa, este raz dakujem. ale je pravda, ze su nie su ostrejsie, ako tu na konovi...

bibi1711
7. sep 2010

@monika0001 , dakujem. na tej fotke som tu hlavu odsekla naschval. chcela som, aby mala viac vyplnila fotku...ale niekedy sa to stava aj mne vtedy, ked nechcem.

monika0001
7. sep 2010

@bibi1711 - aha.. tak potom mlčím.. 😉
ale mne sa to stáva že mu ju odseknem. hlavne keď fotím 70-300 . vtedy niekedy keď si čupnem alebo niečo podobné neudržím poriadne objektív a je po hlave 😀
ale zasa je aj pravda to, že nevydrží dlho v tej pozícii v akej ho chcem 😀
sa teším ako budem fotiť raz svoje deti.. Ich prvé slovo bude asi mami už neee!! 😀
ale inak sú pekné.. páčia sa mi tie tvoje fotečky.. 🙂

monika0001
7. sep 2010

prvá veta tam malo byť. nie prvé slovo.. 😅

bibi1711
7. sep 2010

@monika0001 , velmi dakujem🙂
som rada, ked sa pacia🙂 velmi sa snazim popri malej vo foteni zlepsit, len keby bolo viac casu...🙂
a mne sa tiez pacia tvoje fotky, ty fotis krsniatko, ze?

nika12
7. sep 2010

@briketa poucne rady aj pre mna, dik 😉

mia1111
7. sep 2010

@briketa - super si to napísala, zasa som aj ja o niečo múdrejšia a viem, na čo si mám dávať pri fotení väčší pozor (alebo sa o to aspoň pokúsiť 😀 )

klara_klara
7. sep 2010

ahojte, pridavam sem niekolko fotiek...babky skuste mi tiez k tomu nieco povedat...budem strasne rada ...dakujem 😉

klara_klara
7. sep 2010

A pridavam este nejake zvieratka 😉

amunet
7. sep 2010

@bibi1711 fotecky su pekne trochu bojujem s ostrostou ale to na MK je zle vidiet
@briketa som nazoru ze netreba sa vzdy radit pravidlami, podla mna portret moze byt aj v strede ale napr foto s mackom na lavicke by som posunula a bola by super keby bola brana s priama 🙂