Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

csikike
19. sep 2010

@cruela, najradsej fotim svoje deti, ale zboznujem im fotit detaily, tak snad sa mi to bude darit lepsie s tymi sklami 😅
foto mam zo vcera, len neviem ci to sem mam hodit 😕

idris
19. sep 2010

@mona12071 krasne prekvapko si dostala :D

cruela
19. sep 2010

@csikike davaj sem! 🙂

dupinka
19. sep 2010

@cruela hm, asi tak. Lebo ani v navode nic nie je... A ako potom nafotit pekne interierove fotky?

cruela
19. sep 2010

@dupinka tak si potom musis pomoct jedine osvetlenim, najlepsie pouzit odrazene svetlo, neosvetlovat priamo objekt, ktory fotografujeme

dupinka
19. sep 2010

ahaaa, takze blesk mi velmi nepomoze... 😅

csikike
19. sep 2010
cruela
19. sep 2010

@dupinka ak mas len vstavany, tak moc nie.... vlastne aj ano, ak by si si vedela ten zablesk nejak odrazit... ja to tiez v pripade nudze robim - pomocou bieleho papieru si svetlo zo vstavaneho blesku odrazim... skus sa s tym pohrat...

cruela
19. sep 2010

@csikike pekne fotky! aky mas fotak? nechce sa mi hladat dozadu, ze ci si to uz nespominala 😅

csikike
19. sep 2010

@cruela mam nikon D3000 a toto bolo objektivom 18-105

cruela
19. sep 2010

aj ja som vcera trochu fotila, cestou k referendovej urne 🙂

csikike
19. sep 2010
cruela
19. sep 2010

@csikike taktze tiez nikonacka 😉 to je dobry objektiv, vsak? si s nim spokojna? ja teraz skoro vsetko fotim pevnym sklom, zatial mam len 50tku, ale akurat som si nasla na inzerat aj 35tku, tak dumam, ze dnes si este pre nu pojdem 🙂

cruela
19. sep 2010

@csikike no vidis, ani som nevedela, ze nieco take existuje 🙂 ja pouzivam biely papier 😀

csikike
19. sep 2010

@cruela nadherne fotky 😵 najma dcera, mala modelka
co by si mi poradila, mala by som ist do skolky fotit deti, ale naviem ako mam spravit pozadie, este nemam nic k tomu, 50mm dostanem az na vianoce, stativ je na ceste, ale ine moc nemam, sa bojim ako to bude s osvetlenim...
budem tie totky davat do vianocnych ramikov, takze budu maleho formatu...len nechcem to spackat 😅

csikike
19. sep 2010

@cruela ty mas aky nikon?
objektiv je super, som s nim velmi spokojna 😉

cruela
19. sep 2010

@csikike ja mam zatial d90, casom sa snad aj na full frame dostanem...
co sa tyka pozadia, tak myslim, ze aj obycajna biela stena v skolke bude stacit, len musis dieta posadit aspon pol metra od steny, nech nemas odrazy na stene... ja som si obstarala take velke kartony, natrela som ich na svetlunko sedo a to mam ako prenosne pozadie... plus si na to mozem nalepit take tie velke prelopovacie nalepky na stenu a mam tak aj rozne motivy...
ja som si tiez chystala vianocny motiv a ponukla som to u nas v skolke, tak uvidim, ci si ma pani riaditelka vyberie, pozadie je obycajna biela stena

silvia.t
19. sep 2010

ahojte baby,ja sa rozhodujem aky obj.si kupit,urcite chcem pevny 50 aky pouzivate vy 1/4 ci 1/8 a potom by som chcela este jeden taky na krajinky a tak...

csikike
19. sep 2010

@cruela supeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeer, fantasticky si to vyriesila, aky velky kartonovy papier mas? a na com je uchyteny? mam si zaobstarat aj externy blesk? lebo ten este nemam a zial su dost drahe ☹ , idelane by bolo keby som si vystacila bez toho 😅

cruela
19. sep 2010

@silvia.t ja mam 1.4 a som s nim spokojna... no bola som na jednej Nikon prezentacii a chlapik fotil so starou 50tkou 1.8 a kebyze nemam uz 50tku, tak si kupim tu staru... nema sice motorcek, ale ked si za par korun dokupis nasadku, tak ten objektiv vies pripojit opacnym koncom a z portretovacieho objektivu mas makro objektiv... skoro som z noh spadla, nikdy som take nic nevidela a bolo to super...

cruela
19. sep 2010

@csikike no, ja by som bez externeho blesku fotit asi nesla... ale samozrejme zalezi od svetelnych podmienok na mieste kde budes fotit... ja mam zableskove svetla, pouzivam tie na fotenie
a ten karton ma myslim 1mx1m, ako pozadie pre sediace dieta to je akurat a staci to postavit na nejaku stolicku a opriet o stenu...

briketa
autor
19. sep 2010

@minitrouble, takze su rozmazane ked fotis uplne zblizka? to znamena ze prekracujes minimalnu ohniskovu vzdialenost, kt. sa da fotit v rozhrani tvojho objektivu.

@dupinka ked mas na fotaku iba automaticke ISO, musis si obrazky "vyhladzovat" v postprocese. to ze su v horsich svetelnych podmienkach zrnite, je normalne. inak by to fotak nezvladol odfotit. sam si zvysi ISO a tym si umoznuje kratsi cas zavierky.
neviem ktory mas program na editaciu fotiek, ale pojdes tam v upravach do sumu - noise a uberies. potom musis zvysit kontrast a doostrit.

silvia.t
19. sep 2010

@cruela krasne fotky a pekne farby,upravujes ich este nejako?

briketa
autor
19. sep 2010

@cruela WB na pletovkach je na mojom monitore domodra, aj sneh. ale nevidim ich vo velkom

cruela
19. sep 2010

@silvia.t nie, tieto fotky nie su upravovane, len zmensene

@briketa podla mna mam nieco s fotakom, lebo mojim fotkam vycitaju prilisnu farebnost... WB sa snazim nastavit si manualne, ale vcera som fotila s predvolenymi hodnotami na slnecny den... inak tie fotky nie su upravovane... a ten sneh, to asi myslis tu vodu, tak ak ta je do modra, tak to je OK, ale pletovka teda OK nie je 😒

kuko7
19. sep 2010

@cruela no podla mna surove fotky su vsetky take o nicom,,,,ja niekedy mam pocit, ze surova fotka ani nie je dobrou fotkou a skoro kazdu nejako upravujem,,,ale to je len moj nazor,,,lebo nie vzdy su take uzasne podmienky an fotenie, ze aj ta vysledna fotka je super,,,takze podla mna nemas s fotakom nic 🙂 🙂 🙂

cruela
19. sep 2010

@kuko7 zastavam presne tvoj nazor! ja si takmer kazdu fotku upravujem, minimalne zosvetlim a malinko prifarbim.. ale moji priatelia mi vycitaju, ze som s photoshopom az prilis velka kamaratka, tak tieto fotky som schvalne nechala tak jak som ich cvakla... ale pre seba si ich trochu upravujem 😉
tu je jedna "dofarbena" (a pre porovnanie aj original davam)

@briketa moja dalsia investicia bude monitor, raz si v tejto diskusii spominala nejaky celkom dobry, cenovo prijatelmny, tak som si to zapisala a budem hladat 😉

csikike
19. sep 2010

@cruela a aky blesk, ci to je jedno?

kuko7
19. sep 2010

@cruela No tak ja osobne mozem viacej fotky take ako je ta vlavo,,,mne sa pacia vyrazne farby a aj kontrast,,,cize ja som za upravu ,,,,a tie fotky co su upravene su superne 😉

csikike
19. sep 2010

ja vacsinou prave farebnost uberam, velmi sa mi pacia take fotky, kde je takmer cierno bile, len trocha farieb zostane 😅
hodim sem co som retusovala, a fotila este mojou starou sunkou, ktora mala viac rokov ako megapixelov