Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

kasami
19. okt 2010

@zuzu80 take zakladne veci som v tom photo shope uz zvladala ... dlho som sa domu zase nevenovala .... ale upravovat fotky ... to by som asi skor potrebovala nejak podrobnejsie nastudovat ... skusla som najprv take veci ako vrstvy a digiscrap ... len obrazkovo a textovo "vylepsit " obrazok 😅
ale take ze vycistit plet ... zozvetlit, stmavit ... vystrihnut postavu ... to fakt neviem 😅

kasami
19. okt 2010

@zuzu80 mrkam na tu stranku 🙂 tiez som si ju svojho casu studovala ... ale nejako som z toho vypadla ... a teraz som tam nasla vdaka tebe aj to co som hladala 🙂 tak sa tesim 🙂 dufam, ze sa mi to podari ... ak teda vicistim svoj komp a spojazdnim PS 🙂

zuzu80
19. okt 2010

@kasami skus aj tu http://fotomamy.blogspot.com/search/label/postp..., velmi dobre navody 😉 roluj dolu

kasami
19. okt 2010

@zuzu80 dakujem 🙂

brisilda
19. okt 2010

@zuzu80 dik za info idem prestudovat 😀

brisilda
19. okt 2010

@kasami retusovanie lahko zvladnes v programe picaso teda take jemne retusovanie

jarinosk
19. okt 2010

baby,
bavite sa o nejakom programe, ktory nepoznam,alebo mate na mysli program Picasa od google?

cruela
19. okt 2010

@zuzu80 nie, 70-200 nemam a zatial sa do takych ohnisk nepustam, radsej volim pevne skla, momentalne setrim na 85mm f1.4, snad sa buduci rok postasti 🙂

@kasami dakujem, ze sa paci 🙂 no, neda sa povedat, ze by som mala zrovna atelier, ale jednu izbu som si zariadila tak, aby som tam mohla kedykolvek fotit, kupila som si nejake svetla a tam si po troche fotim, experimentujem... na postprodukciu pouzivam photoshop... ono je niekedy zbytocne obstaravat si najnovsie verzie, tie su zvacsa pre profikov a maju take funkcie, co bezny uzivatel nepouzije ani raz a zbytocne to zabera miesto na disku a RAMku... ja si myslim, ze uplne postacuje cs3 alebo cs4... ja osobne mam sice cs5, ale to len kvoli tomu, ze pouzivam len portable verziu, cize ma mensie poziadavky na priestor a pamat, inak byy stacila aj cs4...

@brisilda mne moje deti odmietaju pozovat... to im vzdy musim naslubovat hory-doly vzdy ked chcem nieco vyskusat, tak mi povedia, ze 5 minut a ja to musim vsetko postihat za ten cas 🙂 ale zas je to dobre, aspon sa vycvicim na fotenie pod tlakom 😀

na studium photoshopu odporucam video tutorialy, nie je nad prakticku ukazku... ja najcastejsie kukam videa na ephoto.sk, tam maju tie videa super, vzdy sa naucim nove veci, vysvetluju ozaj jednoducho

cruela
19. okt 2010

dnes sa mi podarilo cvaknut aj krpca, ten sa mi nechce dat skoro nikdy fotit, tak som to chytro vyuzila a par cvakov sa zadarilo.... urobila som si dalsi vianocny motiv 😉

zuzu80
20. okt 2010

@cruela zasa sa mi foto paci. Cervena je nadherne cervena a aj sneh je paradny 😉

katartina
20. okt 2010

ahojte, pridavam dobre linky na photoshop http://kelbytv.com/kelby-tv-shows/ ,od scotta kelbyho su dobre aj knizky kt. sa daju stiahnut na nete, casopis http://www.photoshopuser.com/photoshop-user-mag... a na vyskusanie demo verzie filtrov http://www.niksoftware.com/site/

cruela
21. okt 2010

babulky, chystate sa niekto na Foto Slovakia?

bibi1711
21. okt 2010

@cruela , ja urcite pojdem...

kasami
21. okt 2010

@cruela
@bibi1711
ja by som tiez chcela ist mrk ak ma nenechaju v nemocke 😀
kedy sa chystate ?

cruela
21. okt 2010

@kasami no veru, ty to uz mas len za par 😉
ja idem hned rano od zaciatku, teda na deviatu a tesim sa jak jojo, minuly rok to bolo super, tak dufam, ze tento rok to bude este lepsie 😵

kasami
21. okt 2010

@cruela ides hned zajtra ?

cruela
21. okt 2010

@kasami jasne, berem kvoli tomu dovolenku 😀

kasami
21. okt 2010

@cruela no ja mam byt okolo osmej na 9. poschodi v ruzinovskej Nsp ... a tam taku hodku urcite stravim ... mozno by som tam mohla hned rano aj zbehnut 🙂

bibi1711
21. okt 2010

@cruela
@kasami , zavidim...ja tam nemozem malu tahat...az k veceru pojdem...

kasami
21. okt 2010

@bibi1711 tak ja este mozem malu zobrat so sebou 😀

kasami
21. okt 2010

@cruela tebe som nestihla napisat ... ta fotka maleho je uzastna 🙂 skusim aj ja nieco spravit ... ale nie take krasne zasnezene 😅

cruela
21. okt 2010

@kasami tu si mozes kuknut program: http://www.ephoto.sk/fotoslovakia-2010/program/
a mozes ist na to, co ta zaujima... plus tam bude burza, stanky predajcov fotoveciciek, priestor na fotenie, atelier....

cruela
21. okt 2010

@kasami ale zvladnes aj zasnezene 😉 staci odfotit na niecom bielom a ten sneh je len obycajna snehova peciatka, ak chces, poslem ti nejake vianocne brushes a urobis si super vianocne fotoz 😉

kasami
21. okt 2010

@cruela faaakt ? no ak ta mozem poprosit 😉 ja som uz malemu dnes pripravila mikulasku capicu ... len sme t nestihli ... maloval obrz pre babinu na zajtrajsiu oslavu ... tak k foteniu neprislo 😀

kasami
22. okt 2010

@lili_a_mimi tieto fotky som videla na FB 🙂 su nadherne a ta modelka s jablckami je krasna 🙂

briketa
autor
23. okt 2010

to je Misa, kamoska a jej vlastne dcery. Misa foti vyborne s vybornou profi, technikou plnoformatovku (Nikon D3x, Nikkor 24-70/f2.8, Nikko r 70-200 f/2.8, myslim ze ma aj portretovku Nikkor 85mm/f1.4) ma velmi lubivy postproces. Foti v BA

cruela
23. okt 2010

@briketa 85tku ma urcite a ma aj 50tku... pisala o foteni deti na ephoto, na zaklade jej clanku som si aj ja kupila moju 50tku a teraz planujem 85tku... ale cena 1700 eur je zial nad moje financne moznosti ☹

briketa
autor
23. okt 2010

@cruela aj na zivnostnicke fotenie si v pohode vystacis s 85/1.8 namiesto 1.4 . Obrovsky cenovy rozdiel.
Toto je nazor mojho kamarata fotografa, ktory je aj v jeho radoch nazyvany malym geniom, co sa tyka technickych zalezitosti a porovnavani. Citaj:
O samotnou clonu F=1,4 ani tak nejde - v potřebě fotit přímo na F=1,4 ten rozdíl nespočívá.
Rozdíl je skutečně hlavně v bokehu (projeví se to nejvíce při hraně zaostřitelné vzdálenosti).
85/1,8 AF je sice skutečně o něco ostřejší, ale to není až tak zásadní. Krajina se na F=2 obvykle nefotí.
Pro focení květů se nehodí ani jeden.
+ Nikkor 85/1,4 AF-D je ze všech světelných Nikkorů které jsem testoval (85/1,8 H - 85/1,8 K - 85/2 Ai - 85/2 AiS - 85/1,8 AF - 85/1,4 AiS - 85/1,8 AF-D) jednoznačně nejhorší v protisvětle.

briketa
autor
23. okt 2010

@cruela dalsi kamarat fotograf: citujem: na clonu 1,4 ten objektiv nejde sroko zaostritl... lepe receno dof je opravdu titerna...
tu je jeho web:
http://www.viktorio.net/index.php