Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

zajo79
9. nov 2010

@cruela mat starsie deti nevaham...

moj tatko mal fotaky vselijakee, som vyrastala pri foteni, a vo fotokomore..... ale uz nema nic, nevenuje sa tomu. nema cas. ale je rad, ze ma to chytilo a ked ma pochvalil, ze som ho prekvapilo, i ked fotky niesu dokonale a ani tak skoro nebudu,ale sa tesim ked deti odrastu a budem moct castejsie sama niekam vybehnut...len ja a fotak. 😵

zajo79
9. nov 2010

@nelika666 bud si k tomu zober pevnu 50tku.. alebo ku canonu iny objektiv... 28-135 napr.

a ked nikon tak toto http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/product... alebo este lepsie tento http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/product...

zuzu80
9. nov 2010

@zajo79 jej to ako keby som ja napisala s tym ocinom. Tiez fotil, robil fotky a mame doma so sestrou nespocetne mnozstvo krasnych fotiek a diapozitivov. Tiez uz nefoti, uz len kritizuje maminu ked nieco nafoti svojim kabelkovym fotakom 😀 😀 😀 Snad aj moje dieta si to o par rokov bude moct povedat , ze ma peknu spomienku na detstvo a mladost 😉

bibi1711
9. nov 2010

@zajo79 , dakujem...nechala som to na sirku...

zuzu80
9. nov 2010

@cruela lomografia ma perfektne pravidla 😀 😀 😀 😀 Tam potom funguje opacna kritika fotiek? 😀 😀

cruela
9. nov 2010

@zuzu80 presne ako vravis 😉 tam sa nedokonalost hodnoti vysoko, nechci vidiet niektore fotky, to keby som sem nahodila zopar mojich lomo kuskov, tak niektore baby tu by mozno az do mdloub odpadli 😀 ked som si minule davala robit fotky, tak ujo vo fotosluzbe mi povedal, ze mu je luto, al ze mi vyslo len malo fotiek, ostatne boli rozmazane... tak som sa zacala smiat, ze o to prave ide a ze nech mi pekne vyvola uplne vsetky fotky na filme... kukal na mna ze ci mi sibe 😀 lomografia je krasna! 😉

zuzu80
9. nov 2010

@cruela 😀 😀 😀 no prosim ja by som bola za hviezdu 😀 😀

cruela
9. nov 2010

@zuzu80 tak teda opras Zenit a pridaj sa do nasho lomo klubu 😉
pridavam aspon jednu foto, som na nej ja a ferari pre chudobnych 😀

zuzu80
9. nov 2010

@cruela ked pojdem k nasim, vyhrabem niekde zenit a vyskusam
a fotka je krasna, krasna tienohra a profesionalne odhryznute svetlo na ferari a cela fotka tak prijemne leti do lava 😀 😀 . No ale ty si kocka ci zachytena nikonom, canonom alebo lomom 😉

cruela
9. nov 2010

@zuzu80 tak ti poviem, ze tato fotka je velka zahada... kamos ma fotil a mal fotak v horizontalnej polohe, teda fotil na sirku a ja som bola centrovana... a po vyvolani fotky sme zistili ze je na stojaka a cela posunuta do lava a kus auta chyba... keby si ju videla neorezanu, tak si pomyslis, ze to fotilo nejake decko bez toho, aby sa kuklo do hladacika... aj ked podla lomo pravidiel by to tak klidne aj mohlo byt 😀

zuzu80
9. nov 2010

@cruela proste mala byt lomo uz od zaciatka asi bola na to predurcena 😀 😀

nelika666
9. nov 2010

@zajo79 dakujem, no tie uz su nad moj rozpocet.. 😒

zajo79
9. nov 2010

@nelika666 na to moc neusetris...radsej pockaj a dosetri.

cruela
9. nov 2010

@nelika666 ja osobne by som ti radila viac investovat do objektivu, cize ak mas obmedzeny rozpocet, tak pockaj, kym si nasetris viac a budes si moct kupit aj dobre telo a aj dobry objektiv.. ak vsak chces kupovat teraz, tak si radsej kup lepsi objektiv a lacnejsie telo, vacsinou sa totiz vymiena telo, ale ak kupis dobry objektiv, ten ti ostava... ozaj si nekupuj setovy objektiv 18-55, to nie je dobra volba ani pre toho, kto si chce fotit len tak pre seba... ja som si tiez radsej kupila lacnejsie telo a lepsie objektivy a teraz setrim na lepsi fotak, ku ktoremu mi budu pasovat objektivy, ktore uz mam

nelika666
9. nov 2010

dakujem za rady, este to zvazim.. 😉

kasami
11. nov 2010

@cruela ahoj 🙂
chcela som ta poprosit o radu .... v akom rezime a pri akokm nastaveni si fotila to mimi ?
ja mam strasne malo svetla doma☹ v nedelu bola aj u mna fotit kamoska .... a to sme dali hore vsetky zaluzie aj luster svietil a este aj riadne bliskala s pridavnym bleskom ... ale ten mala super ... s takym krytom a bliskal do zadu, nie na malu .... len som chcela aj nafotit malu, ale vsetko mam take rozmazane ... zle zaostrene ....
jaaaj a odisla mi nabijackak druhemu kompu, kde mam PS, tak nemozem ani upravovat a trenovat ☹
inak tu je foto len na to aby som Stellku predstavila .... prvu aj druhu foto urobil mm 🙂

kasami
11. nov 2010

tak nepridalo mi ich spolu ... tak tu su este dve 😉

cruela
11. nov 2010

@kasami posielam exif... fotila som na malom clonovom cislo a s celkom vysokym ISO, kedze boli svetelne podmienky nie moc dobre.. ked fotim s bleskom, tak bliskam o strop, ak nie je vysoko a je biely

kasami
11. nov 2010

@cruela Dakujem 🙂 skusim nieco 🙂 ak sa aspon troska podari tak ukazem 🙂

csikike
12. nov 2010

@cruela teraz citam, ze hladas niecona upravu postavy, skus pozriet toto http://www.photoinstrument.com/ su tam aj navodove videa

cruela
12. nov 2010

@csikike dik, doma si to podrobne pozriem, bo teraz som si len zbezne pozrela galeriu a bola som z toho zhrozena, lebo tie upravy su tam desne, ale mozno tam nieco najdem 😉
skor hladam nejaky navod na manualne upravy, nie softwarom...

ellysa
13. nov 2010

ahojte, sorry, že vám tu leziem, chcela by som radu od macheriek, nemáte nejaký link na stránku kde je písané o fotografovaní od nuly? dostala som do ruky panasonic fz50 a teda to, čo z neho vylieza nič moc, som rada ak vôbec zaostrím 😅 , tak to potrebujem zobrať od piky. ďakujeeeeeeeeeeem
tu niečo, čo sa mne zdá akože sa dá, inak všetko mažem 😎

cruela
13. nov 2010

robila som dalsiu s vianocnou tematikou a tu som skusila dat do zlatych tonov, ako mi poradila @briketa
hmmmm...?

ellysa
13. nov 2010

@cruela ja teda nedokážem objektívne hodnotiť ale na pocit a oko úžasnááááááááá, ja si to viem predstaviť niekde na obálke časopisu alebo na bilboarde

olienka12
13. nov 2010

@cruela styl dobry,ale mne vadi,ze jej nevidno druhe ocko velmi natocena hlavicka 😉

bibi1711
13. nov 2010

@cruela , mne sa paci viac ako tie biele...ale tiez mi to ocko tam chyba...

cruela
13. nov 2010

@olienka12 nuz, bola to momentka, tak som rada, ze som to stihla aspon cvaknut tak ako to je 🙂

@bibi1711 super, tak do buducna uz len zlata 😉

@ellysa dakujem 🙂

kleopatris
13. nov 2010

ahojte babulky 🙂 mala by som taku dost "blbu" otazku 😅 dostala som k narodkam moj prvy fotacik Nikon D7000 a v manuale som este len na str.39 a neviem preco mi pri automoduse nejde blesk ☹ asi som nieco nechtiac prestavila a teraz to neviem dat spät. Poradili by ste mi prosim? dakujem velmi pekne

briketa
autor
13. nov 2010

@kleopatris gratulujem!!! paradny fotak!!! vitaj medzi Nikonmaniakmi 🙂
ten blesk ti nejde ani v nizkych svetelnych podmienkach?