Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

zuzu80
25. mar 2011

@cruela ano je tam textura 🙂

adus123
25. mar 2011

Ahojte, mozete mi prosim poradit? Dnes prvykrat robim vo fotoshope s postupovala som podla tohto navodu
http://s-a-b-i-k-a.blog.cz/1011/hvezdne-pozadi-...
orezala som si fotku, mam spravene aj to pozadie. Len fotku mam na jednom liste a pozadie na druhom. Ako mam tu fotku dostat na to pozadie? dakujem.

cruela
25. mar 2011

@zuzu80 nemas ju niekde na picase alebo flickri? by som si ju rada kukla vacsiu 😉

zuzu80
25. mar 2011

@cruela nemam 😒
@adus123 pretiahni ju na pozadie 😉

cruela
25. mar 2011

@adus123 fotku si daj ako spodnu vrstvu, pozadia ako hornu vrstvu... z pozadia sprav masku, daj si kruhovy brushtool, nastav sa na ciernu farbu a maz tie casti, kde chces aby bolo vidno tu spodnu vrstvu... ja moc teda vysvetlovat neviem, ale skus to, mozno pochopis co som myslela 😀 a ja idem pohladat na to tutorial 😉

cruela
25. mar 2011

@adus123 no akurat kukam, ze v tom navode co si dala link to mas cele popisane... a ten moj navod si nevsimaj, ja som ti dala navod na iny postup 😉

@zuzu80 sak hod na picasu 😉

zuzu80
25. mar 2011

@cruela a do jarnej temy? Ok, tak potom poupratuj v albumoch 🙂

adus123
25. mar 2011

@cruela ...no skoncila som na bode 12...ja to nemam na obrazovke tak, ako je to tam. Ja mam to pozadie na jednom liste a tu orezanu fotku na druhom. Takze nevidim oba obrazky naraz. Musim sa preklikavat....

adus123
25. mar 2011

@cruela ..takze s mi to neda len tak jednoducho pretiahnut....

lili_a_mimi
25. mar 2011

@adus123 jednu tu fotku stiahni z listy (tam kde preklikavas fotky) ako keby "na druhu fotku" a oddeli sa ti z listy. potom ju mozes tak presunut, ako to tam pisu 😉

cruela
25. mar 2011

@zuzu80 neboj, upracem 😉 ako som pisala, kludne to tam nahadzte vsetko co mate a ja to upracem, ja to tam obcasne kontrolujem 😉 a cakam, kedy sa k fotkam vyjadri aj niekto iny ako ja 😀

@adus123 tak si to pozadie otvor ako druhy obrazok, nemaj to ako vrstvy a potom ti to pojde pretiahnut

adus123
25. mar 2011

NO baby, horko takzo sa mi to podarilo dostat na obrazovku tak, aby som tam videla oba obrazky...len ked taham tu postavu na to pozadie, tak sa mi akoby zastavi pri "hrane" toho obrazku a nejde mi potiahnut na ten druhy s pozadim...neviem, ci to pisem dost zrozumitelne....som v tom fakt laik... 🙂

lili_a_mimi
25. mar 2011

@adus123 kludne to potiahni dalej, ono sa ti to skopiruje 😉

cruela
25. mar 2011

@adus123 presne ako pise lili, kludne tahaj 😉

@zuzu80 mas ju v albume enem tak 😉

zuzu80
25. mar 2011

@cruela dik 😉 , inak teba je tazko hodnotit, lebo vsetko dobre 😉

adus123
25. mar 2011

jej, ano islo...len mam asi problem s rozlisenim...lebo fotka je obrovska oproti pozadiu..mozem este niekde zmenit velkost?

zuzu80
25. mar 2011

@adus123 ctrl+t a zmensis ju ako chces 😉

lili_a_mimi
25. mar 2011

@adus123 ked to presunies, v rohoch fotky su tie male stvorceky na upravu velkosti, tak tam to stahuj sz do pozadovanej velkosti (malosti 😉 ) a potom hore na liste je taka mala ikonka ako "mala spinka" tak tam sa ti upravi foto tak, aby pomer stran bol zachovany 😉

cruela
25. mar 2011

@zuzu80 haha.... dam ti linky, kde moje fotky paradne sprdavaju? 😅

@kasami @michalag a ine babulky, ktore to zaujima.... guma je fajn nastroj, ale ked sa pomylite, da sa to nejak napravit? myslim bez kroku spat.... sa mi zda, ze nie a preto ja tieto veci robim cez masky, vlastne skoro vsetko robim cez masky, lebo tam sa viem kedykolvek vratit spat a opravit co treba....

zuzu80
25. mar 2011

@cruela nedavaj 😀 😀

cruela
25. mar 2011

@lili_a_mimi @adus123 alebo staci drzat shift a tahat fotku za roh (samozrejme po stlaceni crtl+T) a pomer stran ostane zachovaly....

cruela
25. mar 2011

@zuzu80 😀

lili_a_mimi
25. mar 2011

@cruela a ako pracujes, resp. ako sa pracuje s maskami? akosi som sa k nim este nedostala... 😅 nejaky rychly navod na to nemas?

cruela
25. mar 2011

@lili_a_mimi s maskami sa pracuje velice jednoducho... iste mam niekde daky videotutorial, skusim najst 😉

adus123
25. mar 2011

baby, ste zlate, ze mi takto radite....skusam vsetky vase rady, ale sa krutim dookola...no momentalne som vo faze, kedy mam tu fotku pretaihnutu do pozadia, len je fakt velka....da sa povedat, ze sa mi na to pozadie vmestila len hlava....a neviem najst nikde tie stvorceky, co by mali tu postavu "ohranicovat". UZ sa mi zapisala aj ta postava k pozadiu ako vrstva 3...... ☹ ☹ ☹ ☹ no tazko je s nami amatermi....

kasami
25. mar 2011

@cruela keby som to vedela robit inak ... mam este co studovat 😉

zuzu80
25. mar 2011

@adus123 musis byt hlavne nastavena na tej vrstve s ktorou chces pracovat, potom stlac ctrl+t a fotka sa ti ohranici a potom zmensuj 😉

adus123
25. mar 2011

Super ..ide to...dakujem vam vsetkym za pomoc..ste strasne zlate a ochotne... 🙂 🙂 🙂

cruela
25. mar 2011

@kasami @lili_a_mimi neviem najst nejaky tutorial na pracu len s maskami, ale kuknite si toto videjko, tam su aj masky a da sa to pochopit na akom principe to pracuje http://www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/editacia-...
kludne chodte na youtube (ak zvladate english, o com som presvedcena 😉 ), zadajte co chcete vediet a vypluje vam to kopec tutorialov., ja sa ucim podla youtube 😉

kasami
25. mar 2011

@cruela hlavne ked to tam je videjkom ukazane 🙂
ale tesim sa na ten PS lightroom ... duam, ze mi to nieco da ... ty ides na niektory ten kurz nakoniec ?