Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

cruela
29. mar 2011

@zuzu80 moje deti fotak doslova neznasaju.... ked ich potrebujem na pozovanie, musim ich uplatit, samozrejme niecim hmotnym a "pozuju" asi tak 3 minuty, cely cas musim po nich hucat a som rada, ked aspon na troch fotkach hodia normalny ksicht... tak ked skusam nieco nove, uz si volam na pozovanie radsej susedovie deti, lebo s mojimi sa neda...

@adus123 dcera tiez vydrzi kusom viac fotenia, maly ma uplne hysaky, nespolupracuje vobec... prikladam foto, kde sme sa pokusali odfotit moje deti a synovca.... mame krasnu seriu, kde mato nie je vobec, alebo reve, krivi sa, ci inak jeduje,.... nakoniec sa nieco zadarilo, ale bol to porod 😀

@ivka000 joooooj si ma pobavilaaaaa 😀 😀 😀 , ze kraviny ho ucis 😀 😀 😀

zajo79
29. mar 2011

@cruela jeej, aj ja sa tak plazim po zemi, ked fotim kvetinky.. a ked sa da, ktore maju dlhsiu stonku, tak je super aj zospodu ich cvaknut.. len teraz mam problem si klaknut a sa vobec dvihnut..cize tuto jar, kvetinky vypustam.

silvia.t
29. mar 2011

Ahojte baby krasne fotky 😀 ja som dnes skusala fotit s reverznym kruzkom a pevnou 50kou,mate s tym niektora skusenosti???kupovala som ho na fotenie kvietkov a vselijakeho hmyzu ale nejak mi to nejde 😒 pridavam jednu co vysla najlepsie ale s prepalom 😅
A k tomu foteniu deti ☹ ja mam doma jedno sidlo a momentlne je v stadiu,ze ked vidi fotak tak strka prsty do objektivu...fotim ho vascinou ked sa hraje a nevnima ma ale na to mam 2-3minutky,ked ma zbada koniec fotenia 😒 pridam zopar foto co som fotila dnes a vcera

cruela
29. mar 2011

@silvia.t reverzny kruzok poznam len teoreticky, ale viem, ze to opacne funguje ako makro, takze sa mozes priblizit a cvaknut to uplne zblizka... a ked mas prepali, musis upravit expoziciu, aspon jeden parameter

adus123
29. mar 2011

Pridavam ešte zopar kvietkov zo včera...zatial som ich neupravovala..uvidim, co z nich vyjde po upraveni.....skusim ich poslat aj na ten DU email..dufam, ze sa mi to podari....

adenka
29. mar 2011

ahojte,
pridavam par par z nasich dnesnych hier a aj experimentalne kvetinky zo vcera 😀

cruela
29. mar 2011

@adenka pekne fotecky malickej.... na druhej a stvrtej mi trochu vadia prepaly, ale viem, ze inak sa to cvaknut asi nedalo 😉
no a tie kvetinky! parada!! 😵

adus123
29. mar 2011

@cruela ...dakujem za hodnotenie na DU. Trosku som to este aj zosvetlila v PS, tak som to asi aj s tym prehnala. Pridala som tam jednu fotku bez blesku, a bez akejkolvek upravy vo PS. Tie iste zlte kvietky. Prosim mozes sa pozriet aj na nu? Jednu z nich (tu horsiu) by som odtial aj vymazala, aby tam neboli dve rovnake, len neviem, ci sa to odtial da vymazat. Je na to nejaky sposob?
@adenka ...krasne kvetinky.... 🙂

cruela
29. mar 2011

@adus123 no, co si dala tu bez blesku, tak ta je podstatne lepsia 😉 dufam, ze sa ta moje slova nedotkli, nemyslela som to v zlom 😅 skus sa nastavit fotak tak, aby si nemusela pouzivat blesk
ak chces, mozem tu jednu fotku vymazat

adus123
29. mar 2011

@cruela ...jasne ze sa ma nedotkli....ved na to to tam davam, aby som prijala aj kritiku...ved aj na nej sa clovek uci, praveze som rada, ze si objektivna a uprimna. Dufam, ze aj nadalej ma budes upozornovat aj na nedostatky. Naozaj, je to len k dobru a vela veci si tym uvedomim a dufam, ze v buducnosti zlepsim 🙂
Mozes vymazat tu prvu, tu s tym bleskom. nechame tam len tu lepsiu..... 😉
A naozaj...je to super, ked to zhodnotis aj kritickym okom...vazne...

lili_a_mimi
29. mar 2011

ahojte 🙂 dnes som sem akosi pri malej nestihla kuknut a pozeram, ze kolko ste toho popisali... 😀
@adenka pekne fotky, tie kvety sa ti fakt vydarili 😉
@adus123 kvetinky su pekne a urcite sa od curely veeeela veci naucis, aj nam stale super poradi 🙂
@silvia.t reverzny kruzok som este neskusala, ale uz som o tom toho dost precitala 😅 a to foto s mobilom - ako keby som tam nasu malu videla 😀 ona tiez len s nasimi mobilmi beha... 😀
@cruela priprav sa na to, ze za chvilu ti decka budu pozovat len za prachy 😀 😵 😀

qetinka
29. mar 2011

@cruela foto detí skvele vystihuje ich nálady!!!! 🙂
@adenka malá Dominka je velmi pekná,prvá foto sa mne páči najviac
@adus123 ja hovorím všeobecne,že vaša kritika ma vzdy niečo nové naučí..každy kto fotí...a je dobrý,alebo profik,bol tiez raz len zaciatočník...ja som raz posielala seriu fotiek jednému profi fotografovi...práve kôli kritike...kazdu fotku mi okomentoval..vemi mi to pomohlo...to som fotila kompaktom...a strááášne ma potešilo ked sa našo pár kusov kde nemal čo vytknuť 🙂 😀
ale poznam aj takých ktorí su profi ale ako to povedat slusne...skrátka nadradený..neochotny pomoct..poradit.... 😠

cruela
29. mar 2011

@adus123 to som rada, ze si to nepochopila v zlom 😉 mam trochu problem s pisanym textom, lebo som dost priama a niekedy to napisane posobi tvrdsie ako keby som to povedala.... ja to nemyslim v zlom, nech to vyznie akokolvek 😉

@lili_a_mimi raz si ti smradi krpati uz odo mna euro za fotenie vypytali 😀

cruela
29. mar 2011

chcela som dnes este nejake kvetinky pofotit, cestou na danovy urad, ale taka som bola vynervovana, ze som aj fotak doma zabudla... ale mam zajtra volno, tak skusim cosi este pofotit, lebo ste vsetky take pekne fotky popridavali, ze nechcem zaostavat....

cruela
29. mar 2011

baby, este otazka - budeme potom tie fotky aj nejak vyhodnocovat? akoze nejake hlasovanie o najlepsi kusok? ci staci nam to len ako prehliadka s komentovanim?
a co dalsia uloha? tema? hmmmm? budeme hadam pokracovat, nie? 😉

lili_a_mimi
29. mar 2011

@cruela ja som dnes mala tiez na plane fototit, no pri malej sa to cez den nedaaaa 😠 ☹ a o tom, ze sa sama vyberiem fotit cez tyzden mozem len snivat... 🙄

lili_a_mimi
29. mar 2011

@cruela teraz asi nehlasujme, bola to prva uloha, mozno neskor, ked sa do toho ako tak dostaneme 😉 a navrhni nejake 2-3 temy a za tie hlasovat mozme 😎 hmmm?

cruela
29. mar 2011

@lili_a_mimi keby bola na mne, tak ja by som ani nerobila nejake poradie 😎 ani teraz, ani potom.... ved aj tak ide asi o to, aby sme si poradili a naucili sa, no nie? 😉

a temy? kedze sa nie vsetky dari ist vzdy von, mohli by sme dat aj nejaku indoorovu aktivitu - napriklad "drobnosti okolo nas" - nafotit nejak zaujimavo uplne banality, s ktorymi prichadzame do kontaktu kazdy den, napriklad zvazok klucov, noviny, mobil a tak podobne... ale urobit to samozrejme zaujimavo
alebo tema "geometricke tvary okolo nas" - tiez sa da pofotit nieco aj vnutri, ked sa nezadari ist von
"sama ruka, sama noha" - ruky, nohy v roznych polohach, prevedeni a ponati

to su moje navrhy, dajte aj vase

lili_a_mimi
29. mar 2011

@cruela mna napadla tema "sklo" - vsetok, co si pod tym vieme predstavit alebo "suhra farieb, resp. suzvuk farieb"
ale ta tema "drobnosti okolo nas" sa mi paci, asi za nu potom zahlasujem 😉 😀

saskarisko
29. mar 2011

ahojte,
u nas jar este len zacina, takze kvietkov este moc nie je ... 😉

cruela
29. mar 2011

@lili_a_mimi aj sklo je super napad 😉

@saskarisko ani ja som toho moc nenasla, ale zajtra si pojdem este aspon zlaty dazd pofotit, som dnes pekny objavila 😉 najviac sa mi paci ta posledna fotecka 😉 aj ked samozrejme aj ostatne su pekne, jarne, farebne 🙂

qetinka
29. mar 2011

no u nás toho tiež ešte vela neni..ani zlatý dažd...a iba dnes som prvý x objavila fialky...a to som vonku kazdy den...
ale teším sa na rozkvitnuté stromy...nenechame ešte nejaký cas túto temu???pre tie stromy 😀 😀

barbarka
29. mar 2011

ahojte.
k temam - a co tak tema velka noc, viem ze kvietky sme uz fotili ale skor nejaku symboliku ?

cruela
29. mar 2011

@qetinka neboj, stromy dame, teda aspon ja by som bola rada, keby sme dali... ale az tak neskor, ked zacnu kvitnut viacere stromy... ak by sme ostali pri dvojtyzdnovom intervale, tak myslim, ze druha polovica aprila by bola na kvetnice stromy vhodna, nie? ja sa teda moc nevyznam v takychto veciach, neviem presne kedy co kvitne, ale hadam druha polovica aprila by moha byt fajn....
davam aj jednu starsiu, ale moc oblubenu foto 😉

silvia.t
29. mar 2011

Baby a kam pridavate tie jarne fotky???raz tu bol link aj som pozerala ale neviem sa tam teraz dostat 😝 ak by vam nevadilo tak by som nieco aj ja pridala...zajtra ideme k babke tak na zahrade snad nieco objavim 😀

cruela
29. mar 2011

@silvia.t mailom na adresu 101464930584620627461.upload@picasaweb.com mozes poslat naraz aj viac fotiek, do predmetu spravy daj svoj nick 🙂 uz teraz sa tesim na dalsie kvetinkove fotoz 😉

silvia.t
29. mar 2011

@cruela dik tak si to idem ulozit...a este jedna otazocka ako sa potom dostanem k tym fotkam co su uz tam?? 😕 ja som v tych veciach dilino

cruela
29. mar 2011

@silvia.t https://picasaweb.google.com/101464930584620627461 😉
v albume Schranka su vsetky fotky aktualnej temy

silvia.t
29. mar 2011

@cruela nadherna mas fotky 😵 sa neviem vynadivat na tie tulipany 😵 chodis casto do NL? my tam mame prechodne bydlisko 😵 ale uz som tam nebola strasne dlho,ale teraz som uz nezamestnana tak snad na druhy tyzden pojdeme

cruela
29. mar 2011

@silvia.t nie, nechodim tam casto, v januari som bola prvykrat a v marci druhy... ale velmi sa mi tam pacilo, tak ak mi to financne vide, chcem tam ist v lete zas, tentokrat sukromne, lebo to som tam bola pracovne, takze som nemala tolko casu popozerat nieco.... zavidim ti, ze byvas (aj ked docasne) v takej peknej krajine 😉