Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

bambi2
23. júl 2010

este potrebujem radu, mam kupit ten Canon Speedlite 580EX II alebo Canon Speedlite 430EX II... ktory postaci alebo bude lepsi??

zajo79
23. júl 2010

je lepsie kupit lepsi... do buducna.

tiez uvazujem nikon sb900 alebo sb600...rozdiel len 100 eur...akoze je to dost, ale z dlhodobeho hladiska je to nic.

bambi2
23. júl 2010

@zajo79 lepsi je urcite ten 580... rozdiel v cene je tiez nejakych 110 eur... tak teda objednam tento...

zajo79
23. júl 2010

za dva tri roky zistis, ze budes chciet nieco lepsie... to radsej kupit nieco, v com mas "rezervu" ze ked pokrocis, tak nebudes musiet kupovat nieco nove.

bublinkajasminka
23. júl 2010

@monika0001 dakujem 🙂 🙂

@olienka12 dakujem moc za draheho 🙂 🙂

akurat sme sa vratili z dovci, idem hodit fotos nove na fb a potom sem ak vyjde cas 😉 😉

bambi2
24. júl 2010

@zajo79 to je vzdy tak... idem teraz pozriet nejake haraburdy na fotenie do brockenhausu... som zvedava, ci tam nieco najdem... stare kufre alebo tasky, no ved uvidime ci dojdem nabalena domov... 😀

nostek
24. júl 2010

zo vcera

bublinkajasminka
25. júl 2010

@nostek peknucke 🙂 🙂 krajinarskej fotografii trosku rozumiem ale len kvoli manzelovi - ja to nerobim ale on foti len krajinky 😵 vydarila sa ti 🙂

bublinkajasminka
25. júl 2010

inak vidim ze ste rozoberali aj externe blesky ja mam sb600 a som velmi spokojna 🙂

zajo79
25. júl 2010

@bublinkajasminka ja rozmyslam 600 alebo 900... rozdiel len 100 eur... uvidime ako budem pred narodeninami posluchat.
Ale syn ide do skoly...tak asi bude stacit na to moje fotenie aj 600

bublinkajasminka
25. júl 2010

zajo - a je fakt dobra, manzel je fotograf a obcas pre kamosov robi neake svadby alebo oslavicky a hovori ze je to oki 🙂

nika12
26. júl 2010

ahojte, tak spravila som si maly prehlad a stojim uz pred samotnou kupou, uz len prosim o "odobrenie" vas skusenejsich 😵 takze telo som si vybrala canon eos 500d a s objektivom mi pomohla radou trochu kamaratka, kedze som v tom bola jelen a poradila mi18-250mm objektiv vraj to mam zaklad a tele v jednom a bude mi to vyhovovat, kedze chcem fotit viacmenej dceru a nebudem sa musiet zatazovat vymenou objektivou...kombinacia telo so sigmou by ma vysla na 1068(+-) a s tamronom sme nasli set za 858, tak by som vzala asi ten, co vy na to?? 😕

monika0001
26. júl 2010

Ahojte...

toto sa mi podarilo vyfotiť...
prosím vás skúsenejšie čo na to hovoríte?

zajo79
26. júl 2010

@nika12 no ja neviem... ja by som take velke rozpatie nekupovala. lebo to nemas ani dobry telezoom ani dobry zakladny zoom. nepozerala si na sigmu 17-70 f2,8? budes to mat super na bezne fotenie.. a s dlhsim ohniskom si kupis potom. Na deti to staci.. i ked ja mam neako vnutorny problem kupovat nie taku znacku aky mam fotak... rychlost ostrenia, kompatibilita do buducnosti - neako tomu neverim...mozno aj preto mam taky stav objektivov aky mam, ale radsej si pockam na kvalitnejsi.
@monika0001 mne sa to paci, viem aky problem je take nieco vystihnut.. i ked mozno by som to brala z nizsieho pohladu. ale je to pekneee moc moc. cim si to fotila?

nika12
26. júl 2010

moni ja som amater, ale pekny detailny zaber 🙂
zajo79 dakujem za nazor, objektivy su pre mna zatial spanielska dedina, tak preto sa chcem poradit..viac hlav, viac rozumu 🙂
keby sa este niekto vyjadril, bola by som rada...ja by som uz hned objednavala, neviem sa dockat noveho fotaku, ale zas nie je to par korun, aby som do toho sla bez uvazenia 🙂

monika0001
26. júl 2010

@zajo79 - Nikon D 60 a teraz neviem či som túto cvakla so základným obj. či so 70-300mm, lebo som ich menila a mám viac fotiek ... a nemohla som sa moc hýbať lebo potom sa im nepáčilo pozovanie 😀 musela som cvaknúť ako sa dalo.. 😀 a Ďakujem 🙂

zajo79
26. júl 2010

😀 ved preto to chapem, ze na taketo zabery tazko vyberat. ale paci sa mi to moc. 😵

monika0001
26. júl 2010

@zajo79 - Ďakujeem.... 😵

zajo79
26. júl 2010

mne sem tam napisu znamy na fb, pripadne cez IP, ze pekne fotky, sa vytesujem ako leco 😀 😅

za bytovkou na poli mame slnecnice... musim sa utrhnut niekedy, teraz je fajn pod mrakom, to by boli super fotky..

monika0001
26. júl 2010

@zajo79 - juj na slnečnice sa chystám už dva dni.. ale to počasie... konečne som našla pole kde ich je veeeľaa kráásnych.. no len aby boli krásne aj po týchto dňoch 😔
a potom sa chystám ešte na jeden záber.. tiež ide o pole tak som zvedavá ako to vyjde...

zajo79
26. júl 2010

http://www.ephoto.sk/foto-technika/recenzie/low... som vam tu davala uz tuto tasku?

uz nech mam neaky sviatok 😅

monika0001
26. júl 2010

@zajo79 - mne sa zdá malá.. teda mne by nestačila 😀 a to ešte nič nemám.. iba objektív 70-300mm no len ten je dosť veľký...
teraz mám http://www.opticsplanet.net/vanguard-sydney-27-...
túto...
ale tiež premýšlam nad ruksakom.. takto sa mi to zle nosí...

zajo79
26. júl 2010

som vcera obzerala vaky, jeden sa mi pozdaval, ale ja potrebujem aj na veci pre decka...aspon trochu miesta.

tiez vanguard, ale taky mensi vak, fakt sikovny... ale pokial nemam objektiv doma, tak nehrozi aby som to kupila. vraj tento tyzden ma prist... uz mi lezu na nervy, co to trva cez dva tyzdne. 😠

monika0001
26. júl 2010

@zajo79 - hej ja čakám kedy dáš koment aký je a ono stále nič. ale neboj on príde 😉
ja čo si vždy vyhliadnem tak stojí toľko že ma ide rozhodiť.. je mi ľúto dať za to toľko peňazí... aach jaaj. ale keď doplním moju zbierku o ex. blesk budem musieť...

zajo79
26. júl 2010

ked je nieco kvalitne, tak mi zato nieje luto, lebo viem ze to budem mat na dlhsiu dobu... a si radsej pockam a nebudem kupovat somariny, alebo objektiv len aby bol, ked viem ze s nim nebudem spokojna, pokym nebudem mat moj "vysneny" 😀

monika0001
26. júl 2010

@zajo79 - tak to hej... preto hovorím, že akonáhle príde blesk tak musí prísť aj väčšia taška 😀
Potom chcem ešte portrétový objektív... a pomaličky viac a viac.. xixixixi

zajo79
26. júl 2010

ja blesk este vopcham, aj 70-300... a aj portretovy. az ked pride vytuzena 24-70 bude novy vak. som muzovi oznamila, co kupujem na jeziska, prevracal oci... 😝

monika0001
26. júl 2010

@zajo79 - 😀

wodana
26. júl 2010

@bambi2 ja mam 430 a staci aj na fotenie v kulturaku. 580 je lepsie vybavena na synchronne fotenie - takze ak pouzivas viac bleskov - kupuj tu.