Ktorá z vás rada fotí?

briketa
8. mar 2009

Ktora z vas este rada foti, nielen deti? Ako ste pokrocile a aky mate fotak, objektivy? Na co sa zameriavate, chodite na fotovikendy? 🙂

monika0001
26. júl 2010

@nostek - páčia sa mit ie fotky.. sú krásne.. nie som profesionál ale máš určite krajšie foto ako ja 😉

zajo79
26. júl 2010

a pri foteni sa nema vraj drzat zubami nechtami pravidiel.. niekedy robi fotku inu a peknu prave to, ze je mimo pravidiel. 🙂

monika0001
26. júl 2010

@nostek - tá melónová je kráásna

michalag
26. júl 2010

chcem sa spytat v com upravujete foto???

nostek
26. júl 2010

@monika0001 dakujem moni. ja som tiez amater. ale uz si zacinam vsimat nejake detalily ako su zle orezi, presvetlenie a pod.

zajo79
26. júl 2010

a ten cierny ramik - v picase som to nenasla, v lightroom to bolo, len mi to hadzalo do pdfka... musim zabezpecit photoshop plnu verziu, nech mam co po veceroch a nociach skusat

som odbocila od povodnej otazky... cierny ramik, v com ho robite?

monika0001
26. júl 2010

@nostek - hej hej ja mám za sebou jeden kurz a tiež začínam byť pozornejšia čo fotím 😀

@michalag - ja mám corel, zoner, photoshop ale používam iba corel. páči sa mi... a veľmi dúfam, že raz budem fotiť tak aby som programy na úpravu nepotrebovala.. 😝

nostek
26. júl 2010

@monika0001 no si na tom lepsie ako ja? kde mas foto?

@zajo79 ja ho robim v PS
@michalag vacsinu co chcem dat len na moj blog upravujem v picase a ked chcem cosi uverejnit niekde na strankach, tak v PS

bambi2
26. júl 2010

@monika1 monika tu knizku citam aj ja teraz, ta je perfektna!!!! z tej sa clovek naozaj vela nauci, na mojich portretoch je uz videt rozdiel... 🙂 pridam jedno foto.. 🙂

monika0001
26. júl 2010

http://picasaweb.google.com/1128585137487063139...

len včera som ich sem dala 😉
nie všetky sa mi páčia ale na niektoré som troška hrdá 😝 😅

bambi2
26. júl 2010

@zajo79 ja ho mam v coreli photoshop paint shop pro photo... ale chcela som este s bielym olemovany z vnutra ale neni tam taky.. ale mne sa to paci aj s tym ciernym a dolu tym podpisom ci co to je 😉

monika0001
26. júl 2010

@bambi2 - a tam ho máš kde? ja som ho tam nikde nikde nenašla

zajo79
26. júl 2010

@monika0001 pekneee fotecky

maly mi tu skace po notebooku, tak pokocham sa este vecer. 🙂

michalag
26. júl 2010

@monika0001, @nostek dakujem 🙂

monika1
26. júl 2010

@monika0001 krasne fotky, zameriavas sa na makro?

idem aj ja nieco hodit do flickr 🙂
@bambi2 presne tak, ta knizka mi dala strasne vela, uzasne citanie 🙂

michalag
26. júl 2010

mate krasne fotocky, ja sa popri vas mozem hambit 😅 😝

monika0001
26. júl 2010

@zajo79 - Ďakujem.. mám pocit ale, že fotenie ľudí mi nejde až tak dobre.. ale to hádam časom príde 😉
No idem aj ja teraz mimo PC.. o hoďku som späť 😉
Zatial papapa kočky

zajo79
26. júl 2010

o akej knizke je rec? dajte tip

monika0001
26. júl 2010

@monika1 - nie že zamerievam ale keď som na záhrade tak tam k foteniu toho moc nemám a páčia sa mi také fotky :-P
chcela by som viac fotiť ľudí a svadby a tak... a teda bábätká 😝
a Ďakujem 😵 😵

michalag
26. júl 2010

mozem sa k vam pridat???

monika0001
26. júl 2010

@nostek - tu o tých deťoch chcem aj ja. po dovolenke idem po nej 😉
Juj nechce sa mi od vás ale musím na chvíľu ☹ ale ja sa vrátim.... 🙂

@michalag - myslím, že hej.. ja som sa tiež len pred nedávnom pridala 😉

michalag
26. júl 2010

a nemate niekto prestudovane tieto knizky http://www.eplanet.sk/kniha/digitalni-fotografi... , planujem ich si ich kupit tak ci sa oplatia

zajo79
26. júl 2010

@michalag ja ich mam vsetky tri a super. ziadne dlhe kapitoly, konkretny problem - pod nim odpoved. take sikovne knizky

michalag
26. júl 2010

@zajo79 dakujem takze sa oplatia 🙂

bambi2
26. júl 2010

@zajo79 fotografujeme deti od felch a tyler jones, ta je fantasticka, u mna Nr.1 !!!!

zajo79
26. júl 2010

http://www.fotovideoshop.sk/shop/action/product... tato?

som ju vcera drzala v rukach...no co ja viem...

teraz som objednala z gorily to- majstrovstvi prace s dslr...ci ako sa to vola, dobra cena nato je.

aj naucte sa fotografovat kreativne.. prislo mi to ze je tam to co je vsade inde...

bambi2
26. júl 2010

@zajo79 hej ta... no mne sa viac paci ako ostatne... este tu druhu, to som zvedava tiez je o detoch... tu su tie dosky odrazne, farby
1.Černá – plocha, která zvýrazňuje stíny, pohlcuje dopadající světlo, redukuje světelné odlesky. Vynikající výsledky u focení při poměrně ostrém světle.
2. Bílá – plocha, která dává rovnoměrné, jasné a neutrální světlo. Je používána v situaci, kdy potřebujeme rozjasnit focený objekt.
3. Zlatá – plocha, která dává teplé odrazové světlo, fotografie vypadají jako focené za slunečného počasí. Tato plocha je také ideální při focení protrétů.
4. Difuzní – plocha sloužící k rozptýlení a změkčení světla. Odraznou desku můžete také používat jako Softbox.
5. Stříbrná – je určena pro zvýrazňování kontrastu.
ja by som asi skor ten difuzer a tu strieborno zlatu potom...

bambi2
26. júl 2010

takto to vypada s ciernym ramikom...

monika0001
26. júl 2010

@bambi2 - a to kde máš? ja tam takýto nemám...